15 Temmuz Darbe Girişimi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 11 Temmuz 2020, 05:12:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: 15 Temmuz Darbe Girişimi  (Okunma Sayısı 3976 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« : 19 Temmuz 2016, 00:04:50 »

 Bu başlık altında, olay hakkındaki düşüncelerimi ve gözlemlerimi paylaşacağım. Sizler de bildiklerinizi ve düşüncelerinizi paylaşın, bu şekilde olayları daha iyi analiz edebiliriz.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2016, 00:12:35 »

 15 Temmuz gecesi 3000 civarı asker, birkaç uçak, birkaç da tank ile darbe yapılmaya çalışıldı ve elbette ki başarıya ulaşılamadı. Hem darbe böyle yapılmaz. Saat 10'da köprü ve hava alanı kapatarak yönetime el koyulmaz. Ya aceleye geldi, ya da bu işin içinde başka oyunlar dönüyor.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2016, 00:43:05 »

 Bu darbe girişimi şüphesiz ki en çok Tayyip Erdoğan'ın işine yaradı. Suriyelilere vatandaşlık vs. gibi konularla vatandaşla ters düşen Erdoğan, bu olayla birlikte çok daha fazla destekçi topladı.

 Yükselmek için kendisine bir düşman belirlemesi ve sürekli onu suçlaması gerekiyordu. Bu olayı da Feto, paralel yaptı diyerek taraftarlarını inandırdı. Şu anda ampul kafalılar tarafından orduya fetocu, paralelci gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte orduda geniş çaplı bir tasfiye süreci başlatıldı. Asıl darbeyi şimdi ordu yiyor. 2200 yıllık orduyu bu hallere sokanlar utansın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 465« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2016, 00:43:58 »

Bu bir kurgu değil çünkü Tayyip denen Gürcü'de o kadar zeka yok.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.821


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2016, 02:51:45 »

Biz Fetulah puştu için zamanında hain ajan dediğimizde bu şimdiki hükümet onlarla iş birliği yaparak "Ergenekon" "Balyoz" tertibini düzenleyerek Ordumuzu yıprtatmışlardı.
Şimdi bu gene Türk ordusu yıprtatılıyor. Bunlar gelmeden önce ordumuzun içinde Fetullahcı mı olurdu, bu hainleri oraya getiren gene kendileridir. Bir zamanlar ordumuz tertemizdi MUSTAFA KEMALIN ASKERLERIYDI....

Şimdi bu bahane edilerek Ordumuzun içinde ne kadar Türk milliyetçisi, Atatürkçü vatansever varsa hepsi ifşa edilecek  ve ordudan uzaklaşıralacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tarkan Özel
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2016, 13:38:27 »

Bu bir kurgu değil çünkü Tayyip denen Gürcü'de o kadar zeka yok.

tayİT adlı gürcü piçi zaten dışarıdan programlanan ve okyanus ötesinden emir alan bir eş başkandır.

AKP ve MEDYA işbirliğiyle sergilenen 5 saatlik darbe tiyatrosuyla ilgili tespitlerimi diğer konuda ( Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın ) paylaşmıştım.

Tarihe not düşmek amacıyla Yılmaz Özdil'in yazısınıda paylaşayım:

2012'de Yüksek Askeri Şura toplandı, Ergenekon ve Balyoz iftirasıyla tutuklu bulunan 40 general ve amiral emekliye sevkedildi. Hasdal'dan doooğru Silivri'ye gönderildiler. Beraat etseler bile, geriye dönüşleri yok artık… Kesilip atıldılar. Liyakat sistemi allak bullak edildi. Normal şartlarda iki-üç aday olur, aralarından biri terfi eder. 40 general ve amiral tasfiye olunca, elde kalan yetersiz adaylar otomatik olarak terfi eder hale geldi. Bana sorarsanız, kimlerin tasfiye edildiğinden çok, onların yerine kimlerin oturtulduğu önemli… Akp hükümeti, tasfiye edilenlerin yerine kimleri oturttu?

*

Bunları yazdığım için mahkemeye verildim, Akp medyası tarafından Ergenekoncu ilan edildim. Bugün ibretle görüyoruz… Atatürkçü subayları tasfiye edip, onların yerine kimleri oturtmuşlar!

*

Akp'yle cemaat'in imam nikahını anlattığım “Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda” isimli kitabımda yazmıştım.

*

2014'te Yüksek Askeri Şura zart diye kesti attı, Balyoz sanığı olan general ve amirallerin hepsi emekliye sevkedildi. Güya kumpas çökmüştü, haklarının ihlal edildiği Anayasa Mahkemesi tarafından tescil edilmişti, asrın iftirasına uğradıkları kesinleşmişti ama, nafile… Tasfiye edildiler. General-amiral olmalarına kesin gözüyle bakılan Atatürkçü kurmay albayları, temize çıktıkları halde, pasif görevlere verdiler. Adeta “istifa edin, defolun gidin” deniyordu. Gayet açıktı… Terfi sırasında yarışarak geçilemeyen subaylar, TSK'dan atılarak, tasfiye edilerek geçildi. Komuta kademesi onlarsız şekillenecekti. Temize çıkmalarının önemi yoktu, Atatürkçü subaylar orduda istenmiyordu. “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” diyenler, tasfiye edilen Atatürkçü subayların yerine kimlerin önünü açıyordu?

*

Bunları yazdığım için mahkemeye verildim. Akp medyası tarafından Balyozcu ilan edildim. Benim için “gazeteci değil, militan” diyen herif, şu anda Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı… Netice? Hazin şekilde görüyoruz, Atatürkçü subayların yerine kimlerin önünü açtıklarını!

*

Donanma komutanı olmasına kesin gözüyle bakılırken, Balyoz davasına isyan ederek, protesto için kariyerinden vazgeçen, kendisini feda eden, istifa eden Atilla Kezek'i anlatırken yazmıştım.

*

Kumpas davaları olmasaydı, kimse tutuklanmasaydı, şu anki amiral ve generallerin kaç tanesi general ve amiral olabilirdi? Ben size söyleyeyim, sadece yüzde 10'u… Asrın iftirası atılmasaydı, iftiraya uğrayanlar tasfiye edilmeseydi, şu anki komuta kademesinin yüzde 90'ı terfi alamayacaktı. Terfi alması gerekenler tasfiye edilince, geriye bunlar kaldı. O halde şu soruyu sormalı, bunları oraya kim oturttu?

*

Onları oraya “ben bu davaların savcısıyım” diyenler oturtmadı mı?

*

Tayyip Erdoğan, irticaya bulaştığı için Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ordudan atılanlara “şerh” koyuyordu. Aynı Tayyip Erdoğan, dün akşam darbe girişiminde bulunanların terfisine “şerh” koymuş muydu?

*

Cemaat'in kadrolarını general yapan, amiral yapan kimdi? Fethullahçıları TBMM'ye, emniyete, yargıya monte edenler kimdi? Kendi listesinden milletvekili yapan, bakan yapan, vali yapan, rektör yapan, bu yollarda beraber yürüyen kimdi? Bunlara sahip çıkan, palazlandıran, ne istediniz de vermedik diyen kimdi?

*

Bundan sonrasını daha dikkatli okuyun lütfen…

*

Asrın iftirasına uğrayan, kendi ordusu tarafından esir alınan, Maltepe'deki arkadaşlarımı anlatırken yazmıştım.

*

Sınıflarında birinci, kariyerlerinin zirvesindeki bu pırıl pırıl adamları, nizami rekabetle geçebilmeleri, komuta kademesindeki ilerleyişlerini durdurabilmeleri normal şartlarda asla ve asla mümkün değildi. Tek yolu vardı. Önce içeri tıkmak, sonra silahlı kuvvetlerden atmak. Başka yolu yoktu. İşte bu arkadaşlarımdan birinin eşi, hiç olmazsa manevi destek versin diye, hava kuvvetleri komutanının eşini aramış… Kuvvet komutanının eşi ne demiş biliyor musunuz? “Size üzüntümüzden dışarıda yemeğe çıkamıyoruz” demiş iyi mi… Vah vah. İçim parçalandı hakikaten. Yaptığınızı beğendiniz mi diye çıkıştım arkadaşlarıma… Siz içerde afiyetle 16'şar sene hapis yiyorsunuz, komutanınız sizin yüzünüzden dışarda yemek yiyemiyor!

*

Bu adı geçen hava kuvvetleri komutanını, hava kuvvetleri komutanı yapan kimdi?
Tayyip Erdoğan hükümetiydi.
Ne zaman kuvvet komutanı yapılmıştı?
2013'te, Atatürkçü subaylar ordudan atılırken yapılmıştı?
Kuvvet komutanı olmaya layık mıydı?
Değildi. Orgeneral bile değildi. Korgeneraldi, pasif görevdeydi, emekliliğine gün sayıyordu. Hava kuvvetlerindeki tüm orgeneraller tasfiye edildiği için, bunu apar topar orgeneral yaptılar, hava kuvvetleri komutanı koltuğuna oturttular.
Sonra ne oldu?
Sonrası daha enteresan… Akp bu arkadaşı o kadar çok seviyordu ki, 2015'te görev süresi doldu, emekli etmediler.
Ya ne yaptılar?
İlla karargahta otursun diye Yüksek Askeri Şura üyesi yaptılar.
Kim yaptı bunu?
Tayyip Erdoğan yaptı.

*

Peki, kim bu Akp'nin pek sevdiği, koruyup kolladığı komutan biliyor musunuz?
Dün akşam darbeye kalkışan Akın Öztürk!

*

Akp'nin sihirbaz şapkasından tavşan çıkarır gibi, sürpriz şekilde orgeneral yaptığı, kuvvet komutanı yaptığı, emekli olmasına izin vermediği, illa komutan olarak kalsın diye yüksek askeri şura üyesi yaptığı Akın Öztürk… Meğer darbecilerin elebaşıymış!

*

Akp'nin hiç haberi yokmuş!

*

Oldu olacak, basit bi soru daha sorayım. TSK bile darbeye karşı kendisini savunmak için organize olamazken… Türkiye'nin ücra köylerine kadar tüm camileri, nasıl oldu da, bu kadar çabuk organize olup sela okudu? Nasıl oldu da, tüm imamlar, tüm müezzinler bu kadar çabuk organize olup, memleketin tüm minarelerinden aynı anda, aynı cümlelerle “sokağa dökülün” çağrısı yapabildi?

*

Uzun lafın kısası…

*

“Sahte darbe”nin rüzgarıyla cumhurbaşkanı oldu.
“Monte darbe”nin rüzgarıyla başkan oluyor.

*

Olan Türkiye'ye oluyor.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı


TÜRKÇÜLER;
Natoya defol deyince solcu; Yaradana Türkçe TANRI deyince dinsiz, inançsızlara göre arapçı,
arapçılara göre inançsız, Vatan hainlerine göre faşist diye itham edilen, TÜRK YURDUNUN ÖZ EVLADLARIDIR.

HER ŞEYİ HAKKIYLA BİLEN, TENGRİ BİZ MENEN!!
Hunnen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 5« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2016, 13:40:22 »

Türk subaylarina Türk askerine 15 Temmuzda yapilanlar icimi cizlatiyor.
ic camasirlariyla elleri bagli iskenceye maruz kalmis generallerimiz ve subaylarimizin o durumlari hala gözümün önünden gitmiyor gözlerime uyku girmiyor bisey yapamamanin acizligi icerisindeyim.
onlar görevini yapti basarili olamadilar belki ama bizim gibi yan gelip yatmadilar.
Türk yurdu islam catisi altinda Türk Irkinin düsmanlariyla doldu. Eger simdi biseyler yapmassak yarin hersey bitmis olacak.
Tanri yardimcimiz olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2016, 15:38:33 »

 Bu millet tam anlamıyla bir ikiyüzlülük abidesidir. Eğer bu darbe girişimi başarılı olsaydı, şu anda demokrasi bayramı kutlayıp, darbe karşıtı gösteri yapanların hepsi Tayyip'e sövüyor ve darbeyi alkışlıyor olacaktı. Halk denen güruh daima güçlünün yanında saf tutar. Tıpkı Taksim Meydanı'nda "Kenan Paşa çok yaşa" sloganları atıp, şu anda arkasından sövenler gibi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2016, 01:10:08 »

 Darbe girişimi, Fetö bahanesiyle Türk ordusu tasfiye ediliyor. Rus uçağını vuran pilot bile gözaltında. Bunların derdi başka. Bu gidişle Türk ordusunda, vatansever bir tane rütbeli bırakmayacaklar.

 Bu olanlara sessiz kalınması ise ayrı bir olay.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.