"Türk Vatandaşı Diye Bir Şey Yok"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Ocak 2020, 11:07:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: "Türk Vatandaşı Diye Bir Şey Yok"  (Okunma Sayısı 7726 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü:Tegin
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.953« : 26 Mayıs 2014, 15:16:59 »

Akil adam Kadir İnanır, verdiği röportajda Soma'dan Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar pek çok konuda konuştu.
Erdoğan’ın Akil adamlarından biri olan Kadir İnanır yaptığı açıklamalarla gündem belirlemeye devam ediyor. Usta oyuncu İnanır son olarak Habertürk gazetesinden Muhsin Kızılkaya’ya verdiği röportajda ülkenin gündemini belirleyen konular hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. İlk olarak Soma’daki olaylar hakkında konuşan Akil adam yaşananları katliam olarak görürken Tayyip Erdoğan’ın suçlu olarak gösterilmesine karşı çıktı. İşte İnanır’ın verdiği o röportaj:
Soma’da 301 işçinin ölmesi ne demek?
Bir katliam. Kimse sorumluluğundan kaçamaz. Bu olay, kadere, fıtrata bağlanamaz. Kimin ihmali, suçu varsa cezasını çekmeli. Çektiğimiz acılar giderek artıyor. Bu işin sonu hiç iyi görünmüyor. Suçlular cezasını çekmeden, sorumlular sorumluluklarını kabul etmeden kimse bu olayı affetmez.
Sorumlu hükümettir diyorlar…
Elbette hükümet bu memlekette olup biten her şeyden sorumludur. Ama bu işin tek suçlusu hükümetmiş gibi göstermek ve onu istifaya davet etmek, işin kolayına kaçmaktır. Erdoğan istifa etsin de, yerine ne koyacaksınız? Diyelim ki memlekette siyasi bir kriz çıktı ve dolar 3 lira oldu. Ne olacak bu memleketin hali? Ama bütün bunları söylerken de, “madenciliğin fıtratında ölüm var” dememek lâzım. Hükümet bütün gerçekleri halka anlatmalı, kendi kusurlarını göstermeli. O zaman bu toplum seni affeder ama “Tanrı istedi” dersen olmaz.
Akil İnsanlar çalışmaları sırasında çok hakaret işittin, zamanı gelince konuşurum dedin. Zamanı gelmedi mi?
Hayır. Çünkü süreç hâlâ bitmiş değil. Ayrıca barış dilini savunan birisi kavgacı olmamalı. Bizim görevimiz sürüyor. Her yerde, her toplantıda bir yolunu bulup lafı mutlaka barışa getiriyorum.
Kürtler, Gezi ve 17 Aralık sürecinde hükümetin yanında yer almakla suçlandı. Siz buna katılıyor musunuz?
Eğer Kürtler bütün örgütlü gücüyle meydana çıksaydı kıyamet kopardı. Adamın kendi sorunu var, Gezi Parkı eylemi onun sorununu çözen bir eylem değildi ki.
‘Herkes beni CHP’li bilir’

Kendinizi sosyal demokrat olarak tanımlıyorsunuz. Peki, CHP sosyal demokrat mı?

Sokakta kime sorarsan sor, herkes beni CHP’li bilir. Gerçekten eskiden bir sosyal demokratın Türkiye’deki karşılığı CHP idi. Ama sosyal demokrat anlayışı savunan bir siyasi oluşum, kafatasçı, ırkçı, dinci bir yapılanmayla nasıl ortak olabilir?

Mesela Türkçülük paydasında birleşmiş olamazlar mı?
Bak bu olabilir. Türk vatandaşı diye bir şey yok, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var.

Ortak paydamız Türkiyeli olmak mıdır?
Evet.

Şimdiye kadar öyle değil miydi?

Hani sen Burdur’da demiştin ya, bir sabah kalksanız, şu karşıdaki dağa “Ne Mutlu Kürt’üm Diyene” yazmışlar, ne yapardınız diye? Herkes şaşırıp kalmıştı. İlle yazacaksan oraya “Ne mutlu Türkiyeliyim diyene” yazsana! Sen kendi Türklüğünle gurur duyabilirsin, biz o saygı duyarız ama başkasının da kendi Kürtlüğüyle, Çerkezliğiyle gurur duymasına sen de saygı duy. “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganının tam açılımı da budur.


 Al birini vur ötekine,
 Solcular hep böyle!

 Biraz düşünürsek, bence doğru demiş. Tük'ün adını lekeleyen Türk olmayanlar Türk vatandaşı sayılıp da Türk'ün adı kirletilmemeli.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2014, 15:30:17 »

kadir inanır yok dedi diye koskoca bir millet yok mu sayılabilir. Ben g.tümle güldüm. Kadir inanır gelsin buraya kaydolsun, Türk var mı yok mu diye tartışalım. Kandaşlar ben tvit face falan kullanmıyorum. Kullanan varsa kadir inanır denen adama ileti atsın linkimizi versin. Ona deyin ki, Mergen bekliyor. Ağzının payını burada verecekmiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2014, 15:35:29 »

21 cilt, cildin teki üç kilo olan TÜRKLER ansiklopedisini yazanlar boşuna mı yazmış. Kurbağa koleksiyoncusunun bildiğini Türk tarihçileri mi bilmiyormuş. Sallama kadir diyen olmadığı için meydanı boş bulmuş.

Buraya gelsin, var mı yok mu, nasıl oturtulur öğretelim.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2014, 15:53:50 »

Adamın kurduğu cümleye bakın, krtler diyor. Krt var ama Türk yok. krt diyor ama Türk diyemiyor, Türkiyeli diyor. Ne kadar çok bilirmiş. Bir de chpye laf atıyor. Demek ki chpliler de şey etmiş buna. Kuyruğu acımış olmalı ki o yok bu yok diyor. Böyle sanatçılar kendi egolarını tatmin için gündeme gelebilmek için siyasi konuşurlar. Konuşsunlar bir şey demiyoruz ama birilerine yaranmak için bizim soyumuza yok demesinler. Önce kendi soyundan başlasın var mı yok mu demeye.


Buradan hodri meydan diyorum, biri ileti atmazsa bu kadire ben atacağım. Buranın linkini verin, gelsin. Türklüğün varlığını ona bir güzel anlatalım da var mıymış yok muymuş anlasın. Bu iş sallamakla olmuyor, torunu yaşındaki ben, ona azcık tarihi öğreteyim. Ayıbını öğreteyim.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2014, 15:57:00 »

Kadir inanirr'in soy tarafindan bir tarafi çerkezlere dayaniyor diye dduymuştum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2014, 16:03:29 »

Bilgelik bir mirasla birlikte iyidir ve kimilerinin soysuzluklarından alabilecekleri bir şeyleri yoktur. Bazıları da aklını kullanmak yerine inanmayı tercih eder; bunlar başkalarına verecekleri bir şeyleri olmayanlardır. Kendi ırklarının yüceliğini anlayıp, kendilerine sevgi ve saygı beslemeyi öğrendikleri ve her şeyin kendilerinden kaynaklandığını anladıkları gün kendileri olabileceklerdir. Oysa kendilerini, kim olduklarını bulmak için başkalarını ya da kendilerini yok etmelerine lüzum yoktur. Hem sonra büyük fedakârlıkların ülküsünü, küçük kalmak isteyenler bilemez. Kadir Bey, zevkleri için biraz daha az para harcamaktan kaçınıp, araştırırsa pekalâ öğrenebilir. Kişi kendi kendine öğrenir. Hiçbir kişi hiçbir kimseye bir şey öğretmemiştir.  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2014, 16:16:26 »

Yaşından utansın. Hangi siyasi düşüncede olduğu önemli değil, hangi soydan olduğu da önemli değil. Daha ne diyelim, elin yabancısı bile TÜRKLER diye kitaplar yazıyor araştırmalar yapıyor, Türkolog oluyor ama birileri çıkıp sırf gündemde kalmak birilerine yaranmak için TÜRK yoktur diyor. Ağzına geldiği gibi sallıyor. Bir şey bilmiyor, anca filmlerde oynuyor başka bir bildiği yok sonra da ne hikmetse akil adam oluyor. Gelişi güzel açıklamalar yapıyor. Sosyal demokratmış bir de, neysen nesin. Türk yok diyerek neye dayanıyordun, tahsilin ne, ne biliyon dayanağın ne diyen çıkmıyor.

Öyle gazetecilerin karşısında değil, İlber Ortaylı gibi tarihçilerin karşısında desin bu kadir inanır denen adam bakalım ne diyecekse. Ağzının payını almak istiyorsa, tarihçilerle tartışsın. Yok tartışmam diyorsa, gelsin otağa derdimizi anlatalım. Nasıl olsa diyecek bir şeyi olmaz. Çünkü sallamaktan başka bir şey yapamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2014, 16:27:44 »

Türkiyelilik, milliyetsizlik ve soysuzluğun karşılığıdır. Millet, milliyet reddedildikten sonra kimlik olarak Türkiyeliliği seçmek normaldir. Ha Türkiyeliliği seçmişsin ha Dünyayı seçmişsin bir fark yok. Türklük dışlandığı zaman Türkiyelilik lakırdıları başlar. Oysa Türk kimliğinden arınmış Türkiyeliliğin Ordululuktan hiçbir farkı olmadığı gibi Avrupalılıktan da bir farkı olmayacağı ortadadır. Türklüğün gururunu duymayan ve şuuruna sahip olmayan bu bayağı çevreler Türk vatandaşı olmakla övünecek ve gençlere Türklük şuurunu aşılayacak yerde onun bunun peşinde koşsunlar, bizce bir sakıncası yok. Aslını inkâr eden haramzadedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.996


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2014, 17:30:12 »

Amına koduğumun hötürüğü, adam oldularda konuşuyorlar, ibne herif git rusyada yazsana dağlara ne mutlu çerkezim yada çeçenim diye, senin götünü ganırta ganırta siksinler!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2014, 18:15:16 »

Veysel agabey arastirdim kadir inanirmidir nedir , cerkezmis valla
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.065 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.