Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Bozkurt Eren üzerinde 08 Eylül 2009, 02:02:32Konu Başlığı: "Rotary" Nedir?Neyi Amaçlar?
Gönderen: Bozkurt Eren üzerinde 08 Eylül 2009, 02:02:32
ROTARY NEDİR, NEYİ AMAÇLAR?

Biraderler (Masonlar) arası diyalogu ve dayanışmayı arttırıp, ticari, siyasal ve sosyal alanlarda etkinliğin arttırılması için, 33. derecedeki saygın bir masonunun isteği üzerine 23 Şubat 1905 günü ABD de avukat Paul Harris, kömür tüccarı Silvestre Schiele, maden mühendisi Gustav Loehr, tüccar terzi Hiram Shorey tarafından kurulmuştur. Rotary Clup kurucu üyeleri ilk toplantılarını, sırayla birbirlerinin evlerinde ve bürolarında bir araya gelerek yapmışlardır. Bu nedenle kulübe dönüşlü manasına gelen ROTARY adının verildiği bilinmektedir.

Çok hızlı yayılma gösteren ROTARY CLUB'ın şube sayısı 1910'da 16 olmuş. Bu şubeler Amerikan Ulusal Rotary Birliğini meydana getirmiştir. 1912'de Kanada, İngiltere ve İrlanda’da açılan şubeleriyle kulüp milletlerarası bir hal almış. Ardından Belçika Hollanda Fransa'da şubeler açılmış ve bütün dünyaya yayılmıştır. 1922'de ROTARY INTERNATIONAL adini almıştır. Günümüzde tüm dünyada milyonu aşkın Rotaryen olduğu bilinmektedir, Rotary Club’e olan bu talebin nedenlerini aşağıda belirteceğiz. Rotary teşkilatının yapısı incelendiğinde "Ulusal eşitlik savunuluculuğunun" lafta kaldığı, kontrolün daima güçlülerde olduğu görülür, ülkemiz Roteryanleri Amerika ve Avrupa’da ki abilerinin sözünden çıkmazlar, olabildiğince onlara hoş görünmeye çalışırlar. Rotary Club, Masonlukla bir alakası olmadığını iddia eder, fakat teşkil Masonik guruplardan dünya çapında en güçlülerinden biri olan ROTARY'nin üyeleri genellikle iş çevrelerinden olmakla birlikte, siyaset, eğitim ve basın alanlarından da çok sayıda üyesi mevcuttur. Temel felsefesi biraderler (masonlar) arası fikirsel, sosyal ve ticari ilişkileri geliştirmek, locaların dışındaki sosyal ve siyasi hayatta dayanışmayı sağlamak ve mason olmayan üyelerini Mason hedef ve amaçları doğrultusunda yönlendirmek ve uygun görülen üyelerini localara kabul etmektir. Yani Mason localarının bir alt basamağıdır.

Ülkemizde 1956 da kurulmuştur, eğitim (üniversiteler ağırlıklı ) ve siyasi hayatta aktif birçok kişiyi bünyesinde barındırır. Aynı zamanda ilk Rotary kulübünde kabul edilmiş, her iş ve meslekten bir faal üye bulundurma kararı gereği farklı meslek dallarından üyeleri mevcuttur. Farklı mesleklerden üye bulundurma kararı üyeler arası rekabetin önlenmesi ve dayanışmanın daha da kuvvetlenmesi içindir.

Üyeler siyaset, bürokrasi, eğitim, ekonomik ve sosyal alanlarda etkin kişilerden seçilir. Dolaylı yoldan bir toplumu yönlendirmenin yolu kilit kişileri kontrol altına almaktır çünkü.

Yani normal bir ilkokul öğretmeni ve alt kademeden bir devlet memuru, ya da fabrika işçisinin tüm Masonik kulüplerde, localarda olduğu gibi Rotary Clup'da da yeri yoktur. Çünkü Rotary etkin kişileri üye yapmak suretiyle toplumun genelini kontrol altına almak ve ele geçirdiği bu gücü Masonik menfaatler doğrultusunda yönlendirmek gayretindedir.

Adı Susurlukla gündeme gelen Uluslararası Rotary Kulübü üyesi Ertaç Tınar olayın iç yüzünü görmemiz için yüzlerce örnekten biridir. Bakınız Ertaç Tınar devlete verdiği biyografisinde neler diyor " İsrail ile 1992'den beri çok sıkı iş ilişkileri içindeyim Avrupa’nın bütün ülkelerinde, Amerika'da, Orta Doğu ve Orta Asya'da açamadığım kapı yok ". Değişik devletler düzeyinde üst kademeden kişilerle irtibat kurduğunu söyleyen Tınar gibi gözü kara silah tüccarları; para ve manfaattten başka şey düşünemeyecek kadar düşük ahlak seviyesindeki insanlar Rotary'nin üyeleri arasındadır.*1

Rotary'nin bir iddiası da şöyledir "Uluslararası Rotary, sesimizi tüm dünyaya duyurabileceğimiz eşsiz fırsatlar sağlamaktadır. Türk Rotary kulüpleri bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirme gayreti içindedir." Böyle bir iddia yapılırken Türk(!) Rotary kulüpleri şeklindeki söyleme dikkat ediniz, yakın zamanda katıldığım pek çok Rotary konferansında ve basın açıklamasında hep bu iddia gündeme geldi. AB'yi de ağızlarına sakız yaparak, Türk(!) Roteryanlerini yere göre sığdıramadılar, öyleki onlar ülkemizin tanıtımını yapıyorlarmış, gayeleri uluslar arası platformda ülkemizi söz sahibi yapmakmış falan filan. Bu iddiaya cevap vermeden önce bir düzeltme yapayım, Türk(!) Rotary Kulüpleri ifadesi Türkiye'de faaliyet gösteren Rotary kulüpleri şeklinde olmalıdır.

Çünkü milli ve manevi değerlerimizle alakası olmayan, uluslararası çıkar birliği, güçlü ülkeler ve Yahudilerin kontrol altında tuttuğu Rotary asla Milli olamaz(!). Zaten Türkiyeli üyelerinin de milletimiz, devletimiz filan umurunda değildir. Fahir Armaoğlu'nun "Biz Rotaryenler toplumun görülmeyen liderleriyiz." şeklindeki sözleri ile Roteryanlerin toplum üzerindeki etkinliği ve toplumu kontrol ettiği ifade ediyor. Peki, soruyoruz, hangi doğrultuda hangi amaçlarda hangi felsefede toplumu yönlendiriyorlar?

Susurlukla gündeme gelen, uyuşturucu ve silah tüccarı Ermeni kökenli Harry J.ARSLAN'ın "Siyonizm imkân demektir." şeklindeki sözleri, Masonik mekanizmanın, en etkin çarklarından Lions'un ekonomiyi kontrol etmek uğruna, Silah ve Uyuşturucu ticareti ile uğraşanları bile içine alıp onlara imkânlar sunduğunu, Barış ve mutlu bir dünya için çalıştıkları iddialarının asılsızlığını gözler önüne seriyor.

Dünya barışı bir yana uyuşturucu, silah ticareti ve daha nice pis işlere menfaatleri için yaptığı destekle ne derece acımasız olduğunu, hizmet ettiği Masonik Menfaatler uğruna hiçbir engel tanımadığını görüyoruz.

 

Tarhan Tarkut


Konu Başlığı: Ynt: "Rotary" Nedir?Neyi Amaçlar?
Gönderen: KHAZAR Manash üzerinde 28 Nisan 2018, 14:02:17
Milli değerlerimize ters olan bütün yabancı kaynaklı ideoloji ve gruplara karşıyız.