Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRKÇÜ DURUŞ, TÜRKÇÜLÜK, ATSIZCI GÜÇ => Türkçünün Günceli => Konuyu başlatan: Türkçü Kasırga üzerinde 02 Haziran 2011, 16:24:47Konu Başlığı: 'Benim güzel kardeşim, sınıf arkadaşım'
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 02 Haziran 2011, 16:24:47
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yargıtay Başkanlığına 6. Hukuk Dairesi Başkanı Nazım Kaynak'ın seçilmesine ilişkin, “Birinci turda, benim güzel kardeşim, sınıf arkadaşım Nazım Kaynak Yargıtay Başkanı oldu. Çok mutlu oldum” dedi.


Doğu ve Güneydoğulu iş adamlarıyla Holiday Inn Otel'deki kahvaltıda bir araya gelen Arınç, konuşmasında, Yargıtay Başkanlığına Kaynak'ın seçildiğinin biraz önce kahvaltıda kendisine haber verildiğini ifade etti.

“Hasan Gerçeker'in görev süresi dün bitti, bugün sabah yapılan birinci turda, benim güzel kardeşim, sınıf arkadaşım Nazım Kaynak, Yargıtay Başkanı oldu. Çok mutlu oldum” diyen Arınç, şöyle devam etti:
“Kahramanmaraşlı, yurtta beraber kaldığımız, her şeyinden emin olduğum pırıl pırıl bir Anadolu delikanlısıdır. Yıllardır Yargıtayda idi zaten. Haberciler haber almıştır da 'kimdir bu adam' diye merak ediyordur. Benim sınıf arkadaşım... 6. Hukuk Dairesinde, Hukuk Genel Kurulunda çalışmış... Hepsi birbirinden kıymetli ama birinci turda arkadaşlar... Hasan Gerçeker 60. turda seçilmişti. Ve telefon dinleme kayıtlarına düştü bir ara 'Ne olur bir oy bir oy, bir oy' diye bir yerler harekete geçiriliyordu. Çok şükür, birinci turda...”


Kaynak: 02.06.2011/ Hürriyet


Konu Başlığı: Ynt: 'Benim güzel kardeşim, sınıf arkadaşım'
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 02 Haziran 2011, 16:29:02
Yarginin basina kendi has adamlarini getirmeleri, secimlerden sonra ne yapacaklarinin ipuclarini veriyor. Secimlerden sonra gestapo gibi sürek avi baslatirlar artik, nasilsa yargida kendilerine calisacak...