"Arabesk-Rap" denen tıngırtı!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Kasım 2020, 21:15:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: "Arabesk-Rap" denen tıngırtı!  (Okunma Sayısı 5392 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kipcaksoylu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 17


« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2014, 23:16:59 »

Müslüm Gürses Adanada büyüme bir kürttür!
Ferdi Tayfur krt değildir, has Adanalıdır.

Hocam bilerek mi konuşuyorsun yoksa yüreğinden geçenleri gerçekmiş gibi mi anlatıyorsun sen ?

Müslüm Gürses aslen Urfa / Halfeti / Fistiközü köyündendir ve bu köy Türkmendir.
( Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın)

Ferdi Tayfura zaten biz kiro demedik. Adanali Türkmen dedik.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.643


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2014, 00:52:08 »

Adanalıyık allahına kadar, kimin ne olduğunu bilerek konuşuyoruz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2014, 07:54:14 »

Arabesk arapların saraylarındaki köşelere kemerlere yapılan bir işlemedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BOZKURT_Alperen_35
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 14« Yanıtla #13 : 26 Ocak 2017, 06:19:57 »

Coşkun bilerek mi konuşuyorsun yoksa yüreğinden geçenleri gerçekmiş gibi mi anlatıyorsun sen, arabesk nasıl arap müziği değil, adı üzerinde arap ezgisi demek değilmidir arabesk.
Dinlemeye gelirse iş bende dinlerim arada sırada çünkü güya Türkçü müzik yapıyorum diye ortaya çıkanların ne mal olduklarını o ezgilerin içerisinde neler barındırdıklarını ve yüce Türk milletinin saf insanlarına Türklük adı altında ümmetçilik belasını nasıl kakalamaya çalıştıklarını tabi ki görüyoruz.
Müslüm Gürses Adanada büyüme bir kürttür!
Ferdi Tayfur kürt değildir, has Adanalıdır.

abi ben türkü dinlemeyi seviyorum mesela neşet ertaş musa eroğlu gibi,müslüm gürses de dinliyorum sen bu sanatçılar hakkında ne düşünüyosun bir de dinlemiyorum ama  Selda Bağcan hakkında ne düşünüyorsun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
mustafa66a
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2019, 21:51:41 »

Müslüm Gürses Türk'tür ne krdü! ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Motun Yabgu
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 627« Yanıtla #15 : 21 Mayıs 2019, 01:03:41 »

Selda Bağcan biz gibilere hiç iyi gözle bakmaz. Sesi cennete davet erse bile dinlemem.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk’ü Korusun !
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #16 : 22 Mayıs 2019, 00:41:40 »

Beş senedir yokum, ben değiştim mevzular yine aynı.. Tüm dünya müziklerine aşina olun, ruhunuza Değeni  dinleyin, fakat kendi dilimizin ezgilerinin misyoneri ve iyi bir dinleyicisi olun. Hangi turan Lehçesinde olursa olsun. Kimseyi de şunu dinleme bunu dinleme diye ayrıştırmayın. Bakın adamlar kendi dillerini ne güzel dinletiyor Kürtten, Arap’tan daha çok dayatıyor İngilizceyi.. Ve bunu bilinçli, programlı, adım adım hedefine ulaşmaya çabalayarak yapıyor. Neden hala asıl tehlikeyi görmek istemiyorsunuz, yöneticiler! Biriniz de çıkıp  gençler için gerçek düşmanlar, gerçek tehlikeliler bunlar diye yazmamışsınız. Yahu bu Arab’ın müzüğünü de kürdün müzüğünü de bunlar finanse edip salıyor milletimin üstüne.. hepiniz Rihanna seversiniz ama.. bu arada söylemeden edemeyeceğim Ahmet kayanın bi şarkısı var kendine verilen misyonla çok fena çatışıyor, örtüşmüyor Gülümseme “eş hele bir yerleri örten karı, ot değil onlar dedenin saçları” şiir Mehmet Akif Ersoy😄 Bu arada Türk dünyası müziklerinin başlığını canlı tutun da gençlerimiz sağa sola gideceğine kendi ezgilerimizi dinlesin öğrensin yöneticiler!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #17 : 22 Mayıs 2019, 02:14:01 »

Müzik konusunda iyi bir Bilgi birikimine sahibim Türk, hem de her Türden, her dilden.. Verdiğin örnekler, dünyada müziğe katkımızın yanında devede kulak kalır. Hemen hemen her türlü müzik aletinin çıkış yeri Uygurlardır.. Tüm ezgilerin, tüm enstrümanların Uygurlardan günümüze evrildiği söylenir, zaten iyi bir dinleyici popüler müzikler ve dijital müzikler hariç yöresel, etnik, ülke müziklerinde bizim tınılarımızı duyabilir. Bu arada Japonların dili zaten Altay dil grubundan akraba sayılır.. İngilizce, tüm dünyada küreselcilerin tek dil hedefi.. keşke Manço’nun isteği olabilse en azından dil akrabalığı olan ülkelerde Türkçe konuşulurdu.. Ama dünya gidişatı bunu şimdilik ihtimalsiz kılıyor. Ve ne acıdır ki başka ülkeler bizim öz kültürümüzün enstruman, müzik ve gırtlak tekniklerimize ( kömey, sıgıt, kargıra, borbangnadır) daha fazla sahip çıkıp, dinliyor. Biri de çıkıp bunlar Turan ezgileri demiyor, ayrıştırıp;  tuva, hakas, yakut müzikleri ve bu ülkeleri de RF ( Rusya federasyonu) kontrolünde bambaşka bir milletmiş gibi lanse ediyor. Neyse herkes azçok konuya hakim böyle başlıklar açmak yerine kendimizden olanın reklamını daha nitelikli yapmak iyi olacaktır.  Bu arada Omid Bahadori’nin de bünyesinde olduğu SEDAA GRUBUNU dinlemenizi öneririm ( Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın)   SEDAA live at masala festival 2010
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BATURGAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 22 Mayıs 2019, 03:07:39 »

Beş senedir yokum, ben değiştim mevzular yine aynı.. Tüm dünya müziklerine aşina olun, ruhunuza Değeni  dinleyin, fakat kendi dilimizin ezgilerinin misyoneri ve iyi bir dinleyicisi olun. Hangi turan Lehçesinde olursa olsun. Kimseyi de şunu dinleme bunu dinleme diye ayrıştırmayın. Bakın adamlar kendi dillerini ne güzel dinletiyor Kürtten, Arap’tan daha çok dayatıyor İngilizceyi.. Ve bunu bilinçli, programlı, adım adım hedefine ulaşmaya çabalayarak yapıyor. Neden hala asıl tehlikeyi görmek istemiyorsunuz, yöneticiler! Biriniz de çıkıp  gençler için gerçek düşmanlar, gerçek tehlikeliler bunlar diye yazmamışsınız. Yahu bu Arab’ın müzüğünü de kürdün müzüğünü de bunlar finanse edip salıyor milletimin üstüne.. hepiniz Rihanna seversiniz ama.. bu arada söylemeden edemeyeceğim Ahmet kayanın bi şarkısı var kendine verilen misyonla çok fena çatışıyor, örtüşmüyor Gülümseme “eş hele bir yerleri örten karı, ot değil onlar dedenin saçları” şiir Mehmet Akif Ersoy😄 Bu arada Türk dünyası müziklerinin başlığını canlı tutun da gençlerimiz sağa sola gideceğine kendi ezgilerimizi dinlesin öğrensin yöneticiler!
Haklısınız, müzik Antik Yunancada peri dili demektir. Bu yüzden asıl amaç ruha değeni dinlemektir. Arabesk rap, milletimizin düştüğü durumu göstermekteydi. Yani birilerinin ruhuna değiyordu. Düzgün bir hayat yaşayamayan doğu tipi kişiler bu işi yapıyordu. Neyse, geride kaldı o da şimdi onlar bile değiştirdi kendini. Hepiniz bilirsiniz Sivaslı Arsız Bela vardı, şimdi türkü söylemeye başlamış, konseptini değişmiş eski saçmalıkları yok ben beğendim. Yani demem o ki bu arabesk rap tamamen doğunun ergen bir bicimde haykırışıydı.

Bunun yanında müzik tam bir propaganda aracıdır. Miley Cyrus, Rihhana, Kesha, Nicki Minaj ve daha bir çok ünlü birer projedir. Çünkü bir insanın müzikten ne kadar etkilenebileceğini çok iyi biliyorlar. Aşılanan şey orijinal adıyla "money, power, respect, sex". Müzik şeytani bir endüstri, rap müzik bunun icinde bir maden. Çünkü sistemlere karşı ortaya çıkmıştır. Şimdi onun da içine adamlarını saldılar. Çok garip bir tip, mikrofon başına 30 saniye geçip kadın organlarını ve parayı söylüyor. Bunu da autotune efektiyle bambaşka bir hale sokuyorlar. O da ne 100 milyon aptalın çok güzel yorumu. Olay "Sistematik Cahilleştirme Politikası"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KANIKEY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 605


kün tuğ bolgıl kök kurıkan...


« Yanıtla #19 : 22 Mayıs 2019, 03:12:00 »

Bu grubu biliyorum, İskandinav gruplarından esinlenmiş gibi hatta zamanında burada bi üyeye aynı yorumu yazdım fazla alınganlık etmişti. aesma daeva ve korpiklani arasında gidip gelmiş demiştim ve hala aynısını diyorum.😄  özü bizden bile olsa taklit iyi birşey değil.. var böyle Türkçü Turancı rock müzik grupları..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.