"AKP iktidarı vahameti geç anladı"
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Mayıs 2020, 17:42:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: "AKP iktidarı vahameti geç anladı"  (Okunma Sayısı 1703 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« : 18 Aralık 2015, 21:16:13 »

Emekli Org. Edip Başer: AKP iktidarı vahameti geç anladı

Emekli Org. Başer, operasyon için geç kalındığını, ancak sürdürülmesi gerektiğini söyledi
Başer, “Bir hain grubu, devletin güçlerine karşı bizim şehirlerimizde savaşıyor. Hükümet durumun vahametini geç anladı. Terörle müzakere olmayacağı belliydi” dedi. 

 

Başer: AKP iktidarı vahameti geç anladı

Başta Cizre ve Silopi olmak üzere Güneydoğu’da terör örgütünün hazırlığının ciddi boyutlara vardığının geç fark edildiğini söyleyen E. Org. Edip Başer operasyonların sonuç alınana kadar sürmesi gerektiğini belirtti.

Edip Başer, asker ve polisin Şırnak, Silopi ve Sur ilçelerinde düzenlediği operasyonlar için geç kalındığını fakat şimdi sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Başer, “Bir hain grubu, devletin güçlerine karşı bizim şehirlerimizde savaşıyor” dedi. Silopi, Cizre, Sur ve Tunceli’de polis ve askerin PKK’ya yönelik düzenlediği operasyonların sonuç alınana kadar devam etmesi gerektiğini vurgulayan Başer, hükümetin durumun  vahametini geç kavradığını ifade etti. Başer şunları kaydetti: “Artık çözüm sürecinin devam edeceğinden ümidi kestiler ve PKK’nın sonradan köy ve kasabalarda başa çıkılması mümkün olmayacak hazırlıklar içinde olduğunu anladılar. Yollara bomba yerleştirmek, şehirleri tahkim etmek, güvenlik güçlerinin girmesini engellemek için tuzaklı hendek kazmak gibi şeylerin farkına yeni vardılar. Bir noktaya kadar bu hazırlıkların çok ciddi boyutlara vardığını artık halk ayaklanmasına işi götürecek boyutlara vardığını birileri fark etti. Uzun zaman buna ikna olmadılar ama işin vahametini sonuç olarak onlar da fark etti.”

Baştan beri belliydi

 “Nihayet çözüm sürecinin buzdolabına girdiği safhaya geldik” diyen Edip Başer, “Terörle müzakere olmayacağı belliydi. Baştan müzakere yerine mücadele yolu seçilseydi bugünlere gelinmezdi. Ülkemizin şehirleri, kasabaları, sokakları böylesine hainin işgali altında olmazdı ve her gün bir şehit haberi almazdık” diye konuştu. Bölgedeki vatandaşların can güvenliğinden korktukları için PKK’ya destek verdiğine dikkat çeken Başer, terörle mücadelenin gerektiği gibi yönetilirse hendek sorununun ortadan kalkacağını dile getirerek sözlerini şöyle tamamladı:

Devam etmesi gerek

“Operasyonların sonuç alınana kadar devam etmesi gerekir. Terör örgütünün varlığı ortadan kaldırmadan operasyonlar sonlandırılmamalı. PKK bitmeden vatandaşın can güvenliğinin sağlandığını söyleyemezsiniz. Adı üstünde terör örgütü, ne ahlakla ne kanunla hiçbir şekilde bağımlılığı olmayan her türlü insanlık dışı eylemi yapabilecek tıynette yaratıklardan oluşan bir grup. Hendeklerin o şekilde kalması mümkün değil tabii ki kapatılacak. Onlar yenilerini açmaya çalışacak. Eğer siz terörle mücadeleyi gerektiği şekilde yapıp terör örgütünü etkisiz hale getirirseniz hendek sorunu da kendiliğinden ortadan kalkmış olacak. Bu millet bu kadar kötülüğü hak etmiyor ama milletin de biraz silkelenmesi, neyin doğru neyin yanlış olduğunu fark etmek için gayret göstermesi lazım.”
Alıntı: Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2015, 21:24:10 »

 Devleti yönetenlerin acizliğine bir bakar mısınız. Üst düzey yetkili bir kişi, "Pkk bizi kandırdı. Silah bırakacaklardı bırakmadılar." gibi bir söz edebilir mi? Bu nasıl bir rezilliktir?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Tolga Akgöz
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 661


Kinimizin şiddetiyle gebereceksiniz!


« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2015, 21:27:06 »

Madem bu operasyonları yapacak gücümüz vardı neden bu zamana kadar bekledik? Merak konusu. Yine de zararın neresinden dönülse kârdır. Bundan sonra Türk milletini sevindirecek operasyonların devam edilmesi dileğiyle.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Vatan, bize kılıcımızın ekmeğidir.
Gülertekin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 209« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2015, 22:18:02 »

Beklediler yada beklemediler sonuç itibarı ile Türkçülerin istediği oluyor mu, olmuyor mu ona bakalım biz, kürtler kıskaca alındı mehvediliyorlar ve en üst diyor ki bunun devamı gelecek, gelmelidir de Diyarbakır ve ötesi yakılmalıdır!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


BU KAYNAKTAN SU İÇENİN YÜREKLERİ TUNÇ OLUR,
TÜRKE KEFEN BİÇENİN

ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.

ATSIZCI
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.952« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2015, 13:29:09 »

Beklediler yada beklemediler sonuç itibarı ile Türkçülerin istediği oluyor mu, olmuyor mu ona bakalım biz, kürtler kıskaca alındı mehvediliyorlar ve en üst diyor ki bunun devamı gelecek, gelmelidir de Diyarbakır ve ötesi yakılmalıdır!

 "Beklediler ya da beklemediler" nedir, anlamıyorum. Onların beklemesi yüzünden şehirlerimiz bomba, silah ve terörist deposuna dönüştü. Bu bombalar yüzünden onlarca şehit verdik. Şu an yapılan terörle mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. SONUNA KADAR. Ama Erdoğan ve partisinin ihanetini asla unutmayacağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.123 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.