Yok Edilmek İstenen Türk Kültürü
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Eylül 2020, 16:59:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yok Edilmek İstenen Türk Kültürü  (Okunma Sayısı 7175 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
K A L K A N
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.926


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« : 25 Mart 2010, 15:11:21 »

Türk ırkı Acunda var oluşundan günümüze kadar  hiçbir milletin boyunduruğu altına girmemiş,bağımsızlığı için kendi bayrağından başka hiçbir milletin bayrağı altında yaşamamış,hiçbir zaman bağımsızlığının elden gitmesine izin vermemiştir.Tarih boyunca diğer milletleri kendine benzetmiş,kültürünün diğer milletlere yayılmasını sağlamıştır.Böyle bir ecdadın torunları olarak yaşadığımız toplumun ne derece özenti bir topluma dönüştüğünün,kendi kültürünü, batı kültürüne benzeme çabaları içinde olduğunun  farkındayız.

Türk kültürünün batılaşıp bozulmasında en büyük suç ,kendi içimizde olan özenti gençliğimizdir.Ulu önderimiz M.Kemal ATATÜRK'ün,vatanın bekçileri olarak gördüğü Türk  gençlerin arasından çıkan bu tür insanlar,Türk kültürünü,batı kültürüne benzetme çabasındadır.Yabancı müzik dinleme alışkanlığı,yabancı sanatçılara özenme,yabancı dille söylenen yada yazılan isim ve lakaplar ve bunun gibi birçok şey kültürümüzün yok olmasına sebep olmaktadır.  

Türk kültürünü yeni oluşturmaya başlamış olan bir millet değiliz.Biz başkalarının diline dinine gelenek ve göreneklerine ihtiyacı olan bir toplum değiliz.Biz kafası çalışmayan,üretmeyen, batının ürettiklerine muhtac olan bir toplum olmak zorunda da değiliz.  

Boynuna haç takıp adına özgürlük anahtarı diyen,msn den yazışırken türkçeyi feci şekilde katleden, türkün ürettikleri dururken avrupalının amerikalının ürettiklerinden kullanan,Türk'ün dönercisi dururken amerikalının restauranından (.................) yemek yiyen kişilere Türk demek zordur.

Bunların önüne geçmek bizim elimizdedir.Ancak önüne geçmezsek birkaç nesil sonra çocuklarımızı Michael,George,Henry gibi isimlerle çağırabiliriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 19:10:59 »

Nasıl Türkler başkasının boyunduruğuna girmemiş? Yunanistan'da yaşayan soydaşlarımız işgal altında değiller mi? Lütfen artık kendi kendimize gaz vermekten kurtulalım... Böyle konuştukça ciddiye alınmıyoruz. Biz varlıklarını inkar ettikçe Gümülcineli soydaşlar daha çok esaret altında kalır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2010, 19:56:53 »

Nasıl Türkler başkasının boyunduruğuna girmemiş? Yunanistan'da yaşayan soydaşlarımız işgal altında değiller mi? Lütfen artık kendi kendimize gaz vermekten kurtulalım... Böyle konuştukça ciddiye alınmıyoruz. Biz varlıklarını inkar ettikçe Gümülcineli soydaşlar daha çok esaret altında kalır...

Yunanistan'daki, İran'daki ya da Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızın esaret altında bulunması Türk milletinin topyekün bağımsızlığını yitirdiği anlamına mı geliyor?

Acunun bir çok bölgesine dağılmış olan Türk toplulukları senelerden beri yabancı milletlerin mezalimine maruz kalmaktadır.

Fakat, bu Türk milletinin esaret zincirine karşı tahammülü olmayan necip bir ırk olması özelliğinden hiçbir şey kaybettirmez. Tarihi bir misal ile; Osmanlı devleti Yunanlıları, Macarları, Bulgarları, Arnavutları, Makedonları topyekün olarak boyunduruğu altına almış, bu topluluklar süreleri değişmekle birlikte uzunca bir zaman bağımsızlıklarını tamamen yitirmişlerdi. Fakat, maziye baktığımızda ırkımız, hiçbir zaman tamamıyla bir başka milletin esareti altına girmiş değildir.  Kalkan kandaşımın anlatmak ve vurgulamak istediği şey budur.

Bununla birlikte, hangi devlet çatısı altında veya hangi bölge toprakları üzerinde olursa olsun en ufak oranda dahi olsa bir zulme uğrayan soydaşımızın davası, bizim  öz davamızdır. Gönüllerimizin içinde yatanı bir gün elbette gerçekleştireceğiz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
K A L K A N
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.926


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« Yanıtla #3 : 25 Mart 2010, 20:11:31 »

Gümülcine'de yaşayan işkal altındaki soydaşlarımızın varlığını hiç bir zaman inkar etmiyoruz.Şu anda burada bulunmamızın tek amacı varsa o da bütün Acun'da yaşamakta olan Türk soydaşlarımızın yalnız olmadıklarını ciddi bir şekilde İnsanlara gaz vermeden varlık mücadelesini vermeye çabalıyoruz.Unutulamayacak kadar büyük acılar içinde başka Milletlerin boyunduruğunda yaşamış olsalar da sonsuza kadar bu böyle devam etmeyecektir.Türk'ün binlerce yıllık varlık mücadeleleri,başkalarının boyunduruğu altına girmemek için olmuştu ve de bütün var oluşlar ardından büyük destanlar yazmasını bilmişlerdir.Bunların hiç birimiz göz ardı edemeyiz.Onların acıları ve üzüntülerini kendimizin oduğu kadar içimizde hisediyoruz....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2010, 20:24:00 »

Kanında taşıdığı gayri Türklüğün ya da türlü fikir akımlarının girdapında beyni döllenmişliğin vermiş olduğu aşağılık hissiyatı, ülkemizin elit! güruhunu oluşturan ruh fakirlerinde çokça görülen, tedavisi imkansız bir rahatsızlıktır.

Öz değerlerine küfür edercesine her yönüyle yabancılaşmayı seçen, dahası da bunu bir onur meselesi gibi milletimize takdim eden kepazeler maalesef ki günümüz Türkiye'sinde devlet mekanizmasının en üst kısımlarını hegamonyaları altında tutmaktalardır.

Şahsen Atsız'ın edebiyat veyahut tarih kitaplarında geçmemesini yadırgamıyorum..! Aksine Türkümsülerin yıllardır milli değerlere karşı yürüttüğü amansız uğraşlardan sonra bile, hala Atsız'ın kitaplarını, makalelerini okuyabildiğim için şükrediyorum..!

Gerçek şu ki; yurdu can çekişirken Moskova'ya kaçan ve bizden toprak talep ederek binlerce Türk'ü de vatanından sürdüren bir it'e : '' Stalinle yeniden doğdum, o benim babam gibi.'' diyerek methiyeler düzen Polonya dönmesi Nazım Hikmetof'a ''vatan kahramanı'' muamelesi yapıldığı bir ülkede, Atsız'ın kitaplarının Öss edebiyat kitaplarında yer almaması yadırganacak ve şaşılacak bir durum değildir..  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« Yanıtla #5 : 25 Mart 2010, 20:28:32 »

En basit ÖSS edebiyat kitaplarında Türkiye' nin en iyi edebiyatçılarından Atsız Ata' mızın ismi yok. Hemen hemen hepsine baktım; fakat maalesef bulamadım. Halbuki Yaşar Kemal' den Pertev Naili Boratav' a kadar hemen hemen her kalem var... Daha da üzücüsü, batı edebiyatındaki kalemler neredeyse eksiksiz verilmiş...

   İnönü döneminde Milli Eğitim Bakalığı'na giren "Amerika masası" tarafından hazırlanan ders kitapları sayesinde, yıllarca Türk gençliği uyutuldu. Ne yazık ki bu zehirli kitaplar halen daha kullanılmakta. Bu içerik korundukça milli hiç bir değerimiz gençlere ulaştırılamaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2010, 21:04:37 »

Yunanistan'daki, İran'daki ya da Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızın esaret altında bulunması Türk milletinin topyekün bağımsızlığını yitirdiği anlamına mı geliyor?
Türkün bir bayrağı yokta başkalarının bayrağı altındamı yaşıyorlar Eymür,Bizi ciddiye almayanların akıbetlerinin ne olduğunu tarih kitaplarına değilde senden biraz büyüklere sorabilirsin,örneğin 50 yaşlarındakilere bizi sömürge yapmak isteyen koministlerin başına gelenleri sor onlarda Türkü ciddiye almamışlardı,60 yaşlarındakilere 6-7 Eylül olaylarını sor bizi ciddiye almayan gerizekalıların başlarına gelenleri,70 yaşından büyüklerede Atatürkü sor,Çanakkaleyi sor,bu Yüce millet Bayraksız kalmamak için neler yapmış onları sor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANRI-KUT METE
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2010, 21:10:08 »

Bozkurt soyunun evlatlarının düştüğü rezalete bak! Yazarlar kalkar bize küfreder. Şairler oturur bizi hicveder. Üniversitelerde hocalar dış mihraklara domalırlar .Dış topraklardaki kandaşlarımız bütün masumiyetlerine karşın en büyük işkencelere tabi tutulurlar. Türklerin Türk'üm demesi "Faşizm", kanıbitli k.rtlerin k.rtüm demesi özgürlük mücadelesi olarak görülür. Töre unutulup yerine uyduruk anayasalar getirilir... Ne oluyor bize? Biz bukadar mı acizleştik? Ne günah işledik de gönlümüzün "Kahramanlar Otağından" bir yiğidi çıkarıpta "işte Türk" dedirtemiyoruz?  Tanrı bize yüz mü çevirdi de Bozkurt soyunu ululayamıyoruz? Daha ne bekliyoruz zamanı gelmedi mi ? Kökünün derinliği belli olmayan bu asil Türk ırkının kanına kıran mı girdi de bukadar sabretmeye meraklı oldu? Zaman bu zamandır ! Ya bu millet ayağa kalkıp der ki ; "Yeter" , yada yarınki halimiz bu günden beter !..

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 25 Mart 2010, 21:15:06 »

TANRI-KUT METE Herşeyin bier zamanı ve sırası vardır,her an rahat olursan o rahatlığın bir kıymeti kalmaz.
Bak Atsız Atamızın Bozkurtların dirilişi adlı ramanına Kağanlar çinli katunlarla gönül işleri yaparken aynı şimdiki gibi o katunun yoldaşlarıda ülke içini karıştırmakla meşguldü,Ne oldu Türklerin tamamı esir edildi ve BOzKURT o zaman çıktı ortaya,Biz Türkler her zaman zoru sevmişizdir kandaşım,şimdilerdede öyle oluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TANRI-KUT METE
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 25 Mart 2010, 21:41:11 »

Öyle olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Bu ırk bitmeyecek ve bu ırkın devamını sağlayacak bir kahraman çıkacak. Ancak benim istediğim o ulu kahramanın erleri arasında olup, şanlı ulus uğrunda ölmek.

TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.