Özümüzden Uzaklaştıran 2 Kavram, Maniheizm ve İslam
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 00:40:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Özümüzden Uzaklaştıran 2 Kavram, Maniheizm ve İslam  (Okunma Sayısı 1218 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 09 Ekim 2017, 08:26:29 »

Türk , Asya'da yaşadığı coğrafya içerisinde savaşlar vermiş, kan dökmüş, can vermiş bir ırktır. Sert iklimi onu da sert yapmış, vahşileştirmiş ve acımasız bir kimliğe bürümüştür.

Mesela  Çengiz, yaşadığı otağda daha küçük bir çocukken kardeşini öldürmüştür. O vahşi çocuk, ilerde dünya tarihinin en kanlı , en acımasız , en büyük savaşlarını vermiştir. Eğer yaşadığı ortam ve hayat şekli onu bu şekilde acımasız olmaya sevk etmeseydi , o adı bile korku salan kahraman bir komutan olabilir miydi ?
(Tabi, çengizin Türk-Moğol olup olmaması değil demek istediğim, bunun tartışılmasını istemiyorum. Ordusu Türk, yasaları Türk-moğol yasası olarak geçen, Türkçe bilip konuşan birinin Türk olabilme ihtimali  olduğu için bu örneği verdim.)

Bir başka örnek, kahraman Türk olan Timur'dur. Acımasız olan bu komutan, savaş sonrası düşmanların çocuklarına merhamet etmeyip, onlara  düşman artığı deyip atlarla çiğnetirdi. Türk'ün felsefesi de yaşam şekli de, hayatta kalma prensibi de, temel ilkesi de savaştı, acımasızlıktı. Bunlar gurur veriyor bana, aynı kanı taşıyıp  aynı soya mensubum , Türk'üm ve benim atamdı Timur.

Türk yaşayış şekliyle böyle acımasız ve savaşçıyken, belli değişimler bu özelliğimizi maalesef ki törpülemiştir. Bunlardan ilki, Mani dinine geçiş olmuştur. Bu din, aslında perslerin inancı. Bizim atalar etkilenmiş bu dinden ve bu dine geçiş yapmış. Tabi etkilenme dediğim, Kağanın etkilenmesi , atalar dediğim de bir kısmının geçişi. Hepsi geçmiyor yani.
Bu geçiş , bu dinin en parlak dönemi Uygur devleti zamanında yaşanıyor. Bögü Kağan bu dini resmileştiriyor ve Türkler bu dini maalesef benimsiyor.

Maniheizm Türk'ün yapısıyla uyuşmuyor aslında. Türk devamlı uyanık, zinde, hareketli iken bu din uyuşturuyor, iklim değişikliklerinde, mevsim değişimlerinde, kuraklıkta, kıtlıkta hareket eden bu ırkı, yerinde durmaya zorluyor. O yüzden Uygurlar döneminde yerleşik düzen bahsi geçiyor.
Maniheizm, savaşı reddediyor ve barışçı bir düzen istiyor. Can almak bu dine göre suç sayılıyor. Halbuki Türk , hayatının devamı için kan döker, can alır ve savaşır. Türk'ün lugatında savaş vardır, barış da savaşla kazanılır. Hayatının her dönemi savaş olan bir ırka , bu Maniheizm barışı, sakinliği, merhameti aşılamaya kalkıp, Türk'ü özünden uzaklaştırdı.

Et yemeye karşı çıkan bu Maniheizm, yemek alışkanlığı et olan bir budun tarafından nasıl benimsendi hala anlam veremiyorum. Et yemeyen bu Türkler o coğrafyada menemen mi yapıp yiyordu. Eğer ki domates amerikada bulunup keşfedilmeseydi böyle bir ihtimal vardı . Et yiyen ,kaslı, savaşçı, vahşi , kan döken ,cesur ,kahraman atalarım maalesef bu inançla özünden uzaklaşıp, daha sakin, uysal olmuş.
Türk bozkurttur, o düşeni parçalar, parçalayarak, avlayarak, düşmanını yok ederek hayatta kalır. Türk uysal olamaz, olmamalıydı. Türk bozkurttur, koyun değildir.


Zamanla bir de Türk , İslam ile tanışıyor, özünden bu sefer hayli bir uzaklaşıyor. Merhamet, şükür, acıma gibi kavramlarla karşılaşıyor. Savaşmayıp dua ediyor. Kan dökmek, can almak yasaklanıyor.

Bir isteği için, hayali için , savaşmıyor. Tanrıdan istiyor, beklenti içine giriyor. Hayatı durağanlaşıyor. Hareketli Türk, artık duruyor, bekliyor. Hayalleri için adım atmıyor.

Dünyaya , yeryüzüne hakim olup, tüm toprakları ve denizleri ele geçirmek , her yeri Türk'ün yapmak yerine, her yer Allahındır gibi bir düşünceye sahip oluyorlar.

Kendi soyundan başkasını arasına almazken, islamla herkesi kardeş görüyor.

Türk mitolojisinde, Türk'ün tanrısı Türk , yabancının tanrısı yabancıyken, bu sefer herkesin tanrısı aynı oluyor. Türk üstünlüğünü sorguluyor, başka soylarla artık bir şeyler paylaşmaya başlıyor.


İşte , Türk'ü özünden, benliğinden uzaklaştıran iki kavram bunlardır benim gözümde. Geçmişte ve şimdi benimsenen , ilgi gösterilen , kabul edilen bu iki din Türk'e Türk olduğunu unutturdu maalesef.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 09 Ekim 2017, 08:42:42 »

Biz İslam'a savaşmak için girdik. İslamiyet emperyalisttir. Kafirlere karşı cihadı farz eder. Kaldı ki biz müslümanlarla da savaştık.

İslam değil de, kemalizm daha çok savaş ruhunun engeli oldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2017, 08:54:27 »

İslam cihad ilanı ile savaşı destekler gibi görünse de can almayı, kan dökmeyi reddediyor. Merhametten, acımaktan bahsediyor. Acıyan bir savaşçı karşısındaki düşmanı nasıl parçalayıp öldürebilir ki. İslamın benimsenmesi maalesef Türk'ün kalbini yumuşattı. Bir de din kardeşliği gibi bir şey ortaya çıktı. Aynı dine mensubiyet var diye yabancı soylarla kardeşlik çıktı. Kardeşlik sadece kan bağıyla olur, din bağıyla kardeşlik olamaz.

Kemalizm de , başka soylarla ortak bir millet olmayı, ortak paydada buluşmayı dayattı, kozmopolitliğe sürükledi . O da Türk'e zarar verdi.Ancak hiçbir zaman islamın verdiği zararı vermedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bergütey
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 476


Türkiye Türklerindir!


« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2017, 16:06:19 »

Biz İslam'a savaşmak için girdik. İslamiyet emperyalisttir. Kafirlere karşı cihadı farz eder. Kaldı ki biz müslümanlarla da savaştık.

İslam değil de, kemalizm daha çok savaş ruhunun engeli oldu.

1920'lerin 30'ların dünyası ile 1500 sene öncesini karşılaştırmak son derece yanlış. Yine de uzun vadeli sonuçları tam bir felaket olduğundan, hak veriyorum sana. Ancak kısa vadede değerlendirme yapmak doğru olmaz.

Buna ek olarak savaş ruhu başlı başına bir anlam ifade etmez, ne için savaştığın da önemli. Türkler İslamiyet öncesinde cihan hakimiyeti için savaşırken, cihat için savaşmaya başladılar yavaş yavaş.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Irkçılığın sebebi yoktur, sebep arayan varsa da ırkçı değildir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.258 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.