Ey Türk Gençliği...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Ağustos 2020, 11:19:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ey Türk Gençliği...  (Okunma Sayısı 2313 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« : 05 Eylül 2012, 02:31:16 »

Eminim neredeyse hepiniz Başbuğ Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini en az bir kere okumuşsunuzdur. Zannetmiyorum ki bir Türk genci olsun ki ülkemizde yetişmiş ve bu başyapıt niteliğindeki, muhteşem öngörülü yazıtı okumamış olsun. Okuduk, okumasına. Bazen öğretmenlerimiz bize ezberlettiler, okuyamayanı sözlüden bıraktılar, vesayre vesayre...Bazılarımız gerçekten de ezbere öğrendi Gençliğe Hitabeyi, her harfi aklına kazındı..Kazındı kazınmasına.
 
Başbuğ Atatürk'ün biz gençlere ana vazifelerimizi aktardığı bu hitabenin dışında da kendi aklında bu vazifeleri yerine getirebilecek kabiliyette olan bir Türk gençliği vardı.
Spor ile uğraşan, sağlıklı, ahlaken samimi ve düzgün, terbiyeli, kendi türesine saygılı, milletine değer veren ve bu millet uğruna canını vermeye hazır olan bir gençlik. Elbette, kendisi bu konuda oldukça ümitliydi, çünki nice genç Türk yiğidinin gavur top tüfek atışına göğüs gerdiğini, nice mevziye atacak kurşunu olmadığında süngüyle daldığını görmüştü....Türk gencinin fedakar doğasına kendi gözleri ile şahit olmuş biri idi...Onun bilincinde hitab ederken Türk gencine, ona bu vazifeleri salık verdi, çünki üstünden gelebileceğinden emindi.
 
Peki can Başbuğumuz, zamanımızın gençliği için aynı şeyleri söyleyebilir miydi?
Şöyle bir göz gezdirelim, öz eleştiri yapalım. Ata'mızın istediği, fikir ve vicdan açısından hür bir gençliğe bugün sahip miyiz? Popüler kültür ile bezenmiş, her türlü düşüncesi sözde olan, biraz da zamane şartlarının getirdikleri ile beraber bencillikten başka kafasında bir şey olmayan, idealden yoksun bir gençlik var şu an karşımızda...

İlk başta sorun nerede başlıyor o zaman? Yine Başbuğ Atatürk'ün Gençliğe hitabesine dönelim. Başbuğumuz orada kimi muhattap alıyor? Türk gençliğini. "Ey gençlik" demiyor. "Ey Türk gençliği" diyor. Burada başlıyor sorun. Artık gençliğimiz, "Türk" özelliğini yavaş yavaş kaybediyor.
Niye mi önemli bu? Çünki Türk gençliği tümcesinin önündeki "Türk"ü kaldırın. Salt gençlik kalır geriye. Gençtürkcell'inin genci. Ama "Türk gençliği", bambaşka bir şeydir. Türk milletinin geleceğini temsil eden, Türk milletinin ayrı bir zümresidir. Milletimizin gençliği, milletimizin gençliği olmaya devam ettikçe bir değere sahiptir. Yoksa ne ülkemiz, ne milletimiz açısından bir gram değer taşımaz. Bunu söyledikten sonra, niye gençliğimizin Türklüğünün muhafaza edilmesinin daha bir önemli olduğunu anlamışsınızdır. Çünki Türklükten uzak bir Türk genci, bir nevi kanser gibidir. Yayılan, kötü huylu bir tümör gibi, bedenin kendi etinden ve kanından oluşmasına rağmen, bedeni içten içe çürütür. Çünki beden ile ilgili olan bağını kesmiştir, ama beden onu yine de besler...
 Tek yapılabilecek şey, o tümör daha çok yayılmadan, önünü kesmektir.

Aynı şey, gençliğimiz için de geçerlidir. Yozlaşmanın gençliğimizi getirdiği hale bir bakın. İlk başta sözü ve özü bir olmayan bir gençlik ile karşı karşıyayız. Ülkesine ve milletine bağlılığına bile dalkavukça yaklaşan, cehaletle beslenen, yeri geldiğinde ise nankörce davranabilen bir gençlik ülkemizde kök salıyor. Bunun sebebi ise Türklüğün gerilemesidir. Çünki Türklük, dalkavukluğu da, cehaleti de kabullenemez, nankörlüğü ise affetmez. Türklük kişiden ahlaken temiz olmasını ister. Kandaşına kötü söz söylememesini, kandaşının malı mülküne, geleceğine göz dikmemesini ister. Türklük, kişiden Türklük uğruna çalışmasını ister. Hedef koyar Türklük bir kişinin önüne. Büyük, asil bir gaye.
 
Ki, Türklükten mahrumiyet, gençlerimizi ilk önce bir hedeften mahrum bırakmıştır. Sadece gençlerimizi değil, ileri yaşlarda bulunan kandaşlarımız da. Ama gençlerimiz bizim geleceğimizi oluşturan kişilerdir, ve onlarda vizyon eksikliği, onlardan sonra gelecek tüm nesillerde oluşacak bir vizyon eksikliğinin habercisidir. Türklük, bizim önümüze bir hedef vermektedir, ve bu hedefe yönelik, biz kendi vizyonlarımızı belirleriz. Gençliğe Hitabeyi okuduğunuzda, Türklüğün her Türk'e gösterdiği ilk hedefi görürsünüz. Türk'ün istiklali, ve bu istiklale bağlı olarak Türk'ün devleti, ve Türk'ün hürriyeti.
 Bunu görüyoruz. Ama bütün bunlardan ne anlıyoruz?
 Gayritürk düşünce akımlarının sardığı şu ülkemizde, sol/liberal akımlar ve bunlarla ilgili olan kozmopolit yaşam tarzı, özgürlüğü ve bağımsızlığı bize şöyle tanıtıyor: salt ve salt kişisel özgürlüklerin maksimumda olduğu,her türlü ahlaki kirliliğin kişisel bazda(yasaya ve minimum evrensel etiğe aykırı olmadığı sürece)makul olduğu bir özgürlük. Milli özgürlük ve bağımsızlık, Türk gencinde artık zor gördüğümüz milli şuurun eksikliğinden dolayı artık ikinci planda, ya da hiç kafaya bile takılmıyor.
 Bu düşünce, Türk'ün gittikçe Türk'e özgü olan ahlak değerlerini, türesini, ve buna bağlı olarak, genel milli değerlerini bozuyor, Türk'ü, Türklükten uzaklaştırıp, sıradanlaştırıyor. Sıradanlaştırdıkça, gençlerimizin kalplerinde bir boşluk kalıyor. Onlar da o boşluğu hayatın en basit zevkleri ile doldurmaya çalışıyorlar. Ama o boşluk ki büyük bir göl gibidir... Damlalarla doldurmaya çalıştıkça hayat boyu da damla damla akıtsanız, dolduramazsınız...Ama bunu gençlerimiz idrak edemiyorlar. Edemedikleri için zaten kendilerini kandırıyorlar sürekli.

Atsız atamızın bir sözü ile bitirelim:
 "Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın."

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2012, 02:31:42 »

Kendi blogumdan alıntıdır kandaşlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.251 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.