Değişen Toplum ve Aile Yapısı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Haziran 2020, 04:34:58


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Değişen Toplum ve Aile Yapısı  (Okunma Sayısı 2766 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Adakutay
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 42


« : 13 Mart 2012, 01:19:51 »

Öncelikle otağa esenlikler diliyorum kandaşlarım.Bugün kafama ciddi bir konu takıldı,otağda tartışmak isterim.Eskiden ,özellikle kırsal kesimlerde insanlar erken yaşta evleniyorlardı  ve herkes iyi kötü ekmeğini  çıkarıp ailesine bakabiliyordu,toplum düzeni bozulmuyordu.(Erkek eve ekmek getiriyordu demiyorum,çünkü hala daha köylerimizde tarla işini 80 yaşına bile gelse kadınlarımız hakkıyla yapıyor,bileklerine sağlık) Fakat değişen toplum yapımız,hem batı kültürü,hem de değişen eğitim ve iş hayatı nedeniyle birkaç sorun belirdi;çocuk bakımı,boşanma oranı ve zina.Artık iş bulmak için 4 yıllık üniversite bitirmek gerektiğini,evlilik için maddi-manevi  hazır olmak içinde genellikle 2-3 yıllık bir çalışma dönemi  geçtiğini düşünürsek evlilik ve çocuk yapma yaşı iyice artıyor,25’e yaklaşıyor.

İlkine değineyim ,kadınlarda yaş ilerledikçe hem çocuk sahibi olma şansı azalıyor,hem de  annenin ve çocuğun  sağlık sorunları yaşama  şansı  artıyor.Daha geç yaşta çocuk yapmaya başlayınca da doğal olarak aile başına sahip olunan çocuk sayısı azalıyor.(Hem ileride ekonomi için zararlı hem de Türkiye Kerkük olmasın)

İkinci sorun ise gerek  medya ile empoze edilen batı kültürünün,gerekse hareketli ve stresli  modern yaşamın sebep olduğu artan boşanma oranları var.(Tabii kadının ekonomik bağımsızlığını kazanmasının da etkisi var ama bu Türk kadını ve Türk milleti için kesinlikle olumlu yönde bir gelişme olduğundan  tartışmaya gerek yok)  Artan boşanma oranları ve riski nedeniyle hem insanlar çocuk sahibi olmada tereddüt ediyor,hem de boşanan çocukalrın ruh sağlığı etkileniyor.

Son sorun ise Türk toplumuna uygun olmayan zina mevzusu,pek açıkça konuşulan bir konu değil ama üstünü kapatmaktan fayda gelmez,en iyisi yüzleşmek.Evlenme yaşı artık çoğunlukla kızlar için 22 erkekler içinde 25’ten başladığı,hatta her iki cins için kimi durumlarda 30’u bulduğu ve geçtiği düşünülürse  gayet yaygınlaşmış bir durum,tabii batı kadar değil ama önünü almazsak olur..Şimdi gerçekçi olalım;25 yaşına gelmiş bir adamın bakir olması pek nadir bir durumdur,ki zaten sağlıklı değildir.Doğal olarak da bu adamların hepsi her seferinde geneleve gitmiyor,ya da turistle beraber olmuyor,beraber olduğu bizim kızlarımız,kadınlarımız. Hadi kızların biyolojik yapıları nedeniyle  bu konuda daha dirençli olduğunu göz önünde bulunduralım,ama erkeklerde öyle değil,medyanın etkisiyle de kızlarımız da bu yaşam tarzını benimsemeye başlıyor.

Evet kandaşlarım sizin bu konular hakkındaki fikirlerinizi duymak isterim.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
IrkçıTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 16


« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2012, 16:07:39 »

Evet kandaşım bu konuyu ben de çok düşünüyorum. Yapılacak şeyler belli, erkeklerin seks yapma istekleri çok doğal birşey tabii, evlenene kadar fahişelerle bu ihtiyaçlarını gidermelerine izin verilmeli ancak evlendikten sonra zina yapanın cezası kesinlikle çok ağır olmalı. idam da olabilir ağırlaştırılmış hapis de olabilir.

Bunun yanında kızların kesinlikle evlenmeden önce sevişme hakkı OLAMAZ. Çok ciddi bir sorundur bu Türk'ün töresinde evlilik dışı cinsel ilişkiye girmiş kadına, namusunu koruyamamış kadına müsamaha göstermek yoktur. Özellikle üniversiteye giden kızlara çok dikkat edilmeli, kontrol ve baskı altında tutulmalılar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk eri
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 146


Ben bir Türk'üm! Dinim, cinsim uludur!


« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2012, 22:40:28 »

Bu konu gerçekten önemli. Ama kesinlikle aşılamayacak problemler değil. Değişip duran bu dünyada kızların da erkeklerin de en az üniversiteyi bitirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Normal şartlarda bir gencin 22-23 yaşında ünivertsiteyi bitirmiş olması gerekir. Evlenip ilk çocuğu bulma yaşı 25 olsa ondan sonra 3 er yıl arayla 2 çocuk sahibi daha olsa 31 yaşında bir Türk hanımefendisi 3. çocuğunu kucağına alabilir. Bu açıklamadan sonra görülüyor ki okumakla, kariyerle aile kuramamanın pek bir ilgisi yok.

Boşanma oranlarının yükselmesine gelince; bu konu her ne kadar can sıkıcı görünse de  zaten eskiden de bütün aileler güllük gülistanlık değildi. Kadının ekonomik gücü olmadığı için zor şartlara katlanmak zorunda kalıyordu. Böyle bir ortamda ne annenin ne de çocukların ruh sağlığı zaten yerinde olamaz. Eğer çiftler geçinemiyorsa, ayrılmaları hem onlar için, hem çocuklar için hem de milletimiz için daha hayırlı olur.

''Erkeklerin seks yapma istekleri çok doğal '' gibi sözler bir Türkçünün ağzına hiç yakışmıyor. Ayrıca evlilik öncesi erkeğe cinsel ilişki hakkı verilip kadına verilmemesi gibi cinsi ayrımlar bizi arap toplumlarına benzetir. Madem ki kadın bekareti namustur ve bu yğzden ona bu hak verilmiyor, o halde erkekler de aynı haktan mahrum kalmalıdırlar! Daha uçkuruna sahip çıkamayan adamdan Türkçü olmaz!

Eğer bu şekilde düşünürsek kadınların aşağılanmasından bıkmış hanımlar feminist hareketlere yönelebilirler. Zaten bu tarz grupları hiçbir zaman milliyetçi kesimle kol kola göremezsiniz ama sol gruplarla gayet iyi anlaşırlar. Bence milliyetçi kesimin önemli sorunlarından birisi de budur.

Her açıdan kadının erkekle eşit olmasını savunmalı ve sağlamalıyız. Ancak o zaman toplumsal açıdan çöl bedevilerinden çok atalarımıza benzeyebiliriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ben ve Milletim, Tanrı'nın kırbacıyız...
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 7.301 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.0070000000000006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.