Büyük Hun İmparatoru Atilla’nın torunu
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Aralık 2019, 05:31:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Büyük Hun İmparatoru Atilla’nın torunu  (Okunma Sayısı 3863 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
K A L K A N
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.927


YAŞAMIMIZI DÜŞÜNCELERİMİZ YÖNETİR


« : 05 Mayıs 2012, 22:00:47 »

Attila’nın torunu: Göktürk alfabesi kullanıyoruz
Dünya tarihine yön veren Büyük Hun İmparatoru Attila’nın soyundan gelen Romanya’nın Sekelistan bölgesinde yaşayan Kimya Mühendisi ve İngilizce Öğretmeni Levente Gergelyfi Borbely, özgürlük için yürüyor.

Sağ üstte Türk damgalarıyla "AB (Avrupa Birliği) Suçludur" yazmış. Altındakiler ise Hun damgaları olduğundan, ne yazdığını kestiremedim. Ancak iki damga yazdıktan soñra, boşluk imi olan /:/ yazılıp, ardınca bir sözcük daha koşulduğuna göre, büyük olasılık orada da "AB Suçludur" yazıyordur.
Dünya tarihine yön veren Büyük Hun İmparatoru Atilla’nın soyundan gelen Romanya’nın Sekelistan bölgesinde yaşayan Kimya Mühendisi ve İngilizce Öğretmeni Levente Gergelyfi Borbely, bölgesindeki 700 bin Türk'e uygulanan asimilasyon ve baskı politikasına dikkat çekmek için yürüyor. Borbely, Kapıkule’den yürüyerek çıktığı Moğolistan yolculuğunda Samsun’a geldi. İstanbul, Ankara, Gürcistan-Batum, Azerbaycan, Türkmenistan ve Moğalistan güzergahındaki yolculuğunu 2 yılda tamamlayacağını ifade eden Borbely, Türk Ocağı Samsun Şubesi'nde mola verdi.

Parasız çıktığı meşakkatli yolda günde 30 kilometre yürüyüp geceyi uyku tulumu içinde geçiren Atilla’nın torunu Levente Gergelyfi Borbely, amacının bilinmeyen Türk bölgesini tanıtmak, baskı altında yaşayan Sekel Türklerinin sesini duyurmak olduğunu belirtiyor. Romanya’nın Karpat Dağları'nın doğusunda yer alan Sekelistan’da 700 bin Türk’ün yaşadığını ifade eden Borbely, “895'te Macarlar gelene dek atalarımız bu bölgede varlıklarını ülkesel olarak devam ettirmiş. Orta Çağın Macar tarihçileri, Sekellerin Atilla'nın torunları olduklarını ve Macarlar geldiklerinde orada bulunduklarını kaydetmektedir. Sekeller, Atilla'nın 453'te ölümü ve devamında gelen Hun İmparatorluğu’nun çöküşü sonrasında Karpat havzasındaki 3 bin Hun savaşçının torunlarıdır. Yani bir Türk boyuyuz." dedi.

Türk kültürünü halen devam ettirdiklerini, Göktürk alfabesine yakın bir alfabeyi kullandıklarını söyleyen öğretmen Levente Gergelyfi Borbely, Sekelistan’ın da 1918’den bu yana Romanya’nın işgali altında olduğunu vurguladı. Romanya’yı resmi olarak tanımadıkları için kendi alfabelerini kullanmalarına engel olunup insan hakları ihlallerine, ayrımcılığa, işkencelere maruz kaldıklarını, toprak ve milli kaynaklarından mahrum edildiklerini söyleyen Borbely, yolculuğa çıkmasını şöyle özetliyor: “Bu yürüyüşün amacı, dünyadaki bütün Türk toplulukların, Avrupalıların kardeşlerine nasıl muamele ettiklerini fark ettirmektir. Avrupa Biriliği'nin dünyadaki en demokratik yer olduğunu iddia eden ve diğer birçok ülkeyi kolayca yargılayabilen Avrupalı liderlerdir bunlar. Yüyüşüm anavatanım Moğalistan’da sona erecek. Bu yolculuğu yürüyerek ve bazen de otostop çekerek tamamlamaya çalışacağım. Yapabileceğimin en fazlasını yapmaya çalışacağım. Her durağımda, geçtiğim her yerde, en azından Sekeller’in durumunu anlatan bildiriler dağıtacağım."

Eylemiyle ilgili bir de manifesto hazırlayarak gittiği her yerde insanlara dağıtan Levente Gergelyfi Borbely, Moğolistan’da gençlere İngilizce öğretip yaşadıklarını kitaplaşmayı hedeflediğine de değindi. “Her şeye rağmen bugün, Sekelistan’da bölgesel özerklik almayı hedefleyen güçlü bir hareket var. Sekeller artık kendi geleceğini tayin etme hakkının kullanılmasının dünyanın başka yerlerinde belli bir dereceye kadar kabul edilebilir olduğunun her geçen gün daha fazla farkına varmaktadırlar." diyen Borbely, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Umarım bu eylemim Sekel halkının barışçıl mücadelesinin zorluğuna ve Avrupa Birliği içerisinde elverişsiz bir ortamda bu mücadelenin yürütülmesine rağmen, geleneksel dirençleri sayesinde sonunda uluslararası seviyede destek kazanır."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

SEN  TANRI   DEĞİLMİSİN ,  ADINI    YARGILATMA
SANA   TANRI   DEYİNCE ,  DİNİMİ     SORGULAMA
YA  ADAM  ET  BUNLARI , YA  BERABER  YAŞATMA
KANI  BOZUK  OLANLAR  "TÜRK'ÜM" DİYEMESİNLER
𐱃𐰀𐰴𐰾𐰃𐰤 𐰴𐰀𐰞𐰴𐰀𐰣
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.263


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2012, 11:39:39 »

Gerçekten ilgi çekici bir olay bu! Kutlu olsun yolu derken bizlerin onun kadar eylem yapamayışımız anlamlı tabi. Kanının farkındalığında olarak tam bir akıncı olmuş çıkmış yollara. Tabi kişiyi tanımıyoruz ancak söylemler doğru ise büyük bir uğraştır. Helal olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2012, 21:06:59 »

Kandaşlar, Macar/Sekel coğrafyasında zaten Turancı hareketin ne denli yükselmede olduğunu daha biz yeni fark ediyoruz. Bizim bu işe ülkemizde Macarlar kadar itibar göstermememiz bir utançtır. Bu adamlar Turan coğrafyasının büyük bir bölümünün müslüman dinine inanmasını bile bir engel olarak görmemekte iken, biz onları hristiyan diye hor görecek miyiz?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
KumanOğlu
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2012, 00:45:26 »

Kandaşlar, Macar/Sekel coğrafyasında zaten Turancı hareketin ne denli yükselmede olduğunu daha biz yeni fark ediyoruz. Bizim bu işe ülkemizde Macarlar kadar itibar göstermememiz bir utançtır. Bu adamlar Turan coğrafyasının büyük bir bölümünün müslüman dinine inanmasını bile bir engel olarak görmemekte iken, biz onları hristiyan diye hor görecek miyiz?

Katılıyorum kardeşim çoğu insan Macarlar'ın Türk olduğunu bile bilmiyor, oysa Macarlar "biz Türk'üz diye" bağırıyorlar, hatta Macaristan'da Kanuni Süleyman'ın (her ne kadar Türk sayılmasa da) heykeli bile var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KurtayKağan
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 36« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2012, 18:24:04 »

Evet kandaşlarım biz buralarda uyutulurken ve Macareli'nde bir Turancı parti koalisyon hükümetinde doğruları, gerçekleri, tarihi ve öz köklerini savunarak giderek güçlenirken biz burada Türkçü ya da Turancı bir parti ya da siyasal oluşum ismi veremiyoruz bile, gerçekten çok gururlandım bu kandaşımızın uğraşları nedeniyle. Macareli'yle ilgili ayrı bir bölüm oluşturup orada Sırbistan ve Romanya'daki Macarları ve Türkleri de katarak daha kapsamlı ve yoğun bir biçimde tartışabiliriz her konuyu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.