Bir Çocuk Nasıl Türk Milliyetçisi Olur?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 10:14:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir Çocuk Nasıl Türk Milliyetçisi Olur?  (Okunma Sayısı 3993 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 31 Ağustos 2011, 10:58:36 »

1-Konuştuğu Türkçeyi sever, konuştuğu lisanı yazar ve bu güzel Türkçesini herkese öğretmeye çalışır.
 
2-Dini gibi milliyetini de sever ve mukaddes bilir.Türklüğün aleyhinde bulunanlara karşı Türklüğü savunur .Milliyetine laf söyletmez. Türklüğün dünyadaki milletlerin hepsinden daha soylu ve cesur olduğunu hatırından çıkarmaz.
 
3-Her fırsatta Türklüğü över. Türklüğe kıymet verir. Her fırsatta Türk tarihini, Türk cihangirliğini,Türk bilginlerini anar.
 
4-En büyük cihangirlerin çıktığı gibi,,İbni Sina ve Uluğ Bey gibi en büyük bilginlerin de Türk milletinden geldiğine iman eder.
 
5-Her şeyden önce Türk tarihini tümü ile öğrenir.Türklüğe dair yazılan edebi ve fenni şeyleri diğer okunacaklara tercih eder.
 
6-Askerlik, tüccarlık, sanatkarlık, memurluk, kısaca hangi meslek için hazırlanırsa hazırlansın, en başta gelen emeli, Türklüğe, Türk ülküsüne hizmet etmek olur.
 
7-Şahsi hayatının fani,fakat milliyetinin ebedi olduğunu aklından çıkarmaz.Herkes mezara girecek ve ölecektir.Tarihe giren kahramanlar ölmezler. Milletlerinin kalbinde yaşarlar .Milliyetperver olmak isteyen her çocuk nasıl olursa olsun, iyi bir namla Türk tarihine girmeye çalışır. Dünyada tarihe girip şanlı bir hatıra bırakmak kadar âli ve gıpta olunacak bir şey yoktur. Ruhunda büyüklük v e yükseklik meyli olan çocuk mutlaka Türk Milliyetperveri olur. Her yerde , her vakit ve her işde birinci olmaya çabalar.Yorulmaz, bıkmaz, üşenmez. Vücudunu izcilikle ve idmanla, fikrini bilgi ile teknikle, ruhunu milli mefkure ile kuvvetlendirir. Bilgisiz bir kuvvet ve cahil kafa altında sağlam bir vücut hiç bir işe yaramayacağı gibi ülküsüz bir ilim, ülküsüz bir bilgin de hiç bir işe yaramadıktan başka Türk toplumuna tarif olunmaz zararları dokunur.
 
Ey Türk çocukları ! Siz hem kuvvet, hem bilgi, hem de ülkü sahibi olunuz. Büyük muvaffakiyetleriniz adınızı tarihe geçirecek ve sizi bu fâni hayatın üzerindeki o ebedi ve ölümsüz hayata nâil edecektir.
 
ÖMER SEYFETTİN (Türklük Ülküsü kitabından alıntıdır)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2011, 15:22:52 »

Ömer Seyfetti'ni saygıyla anıyorum.

Bu konu önemli ve Türkçü bir gelecek isteyen herkes bu konu hakkında kafa yormalıdır.

Öncelikle ''Türk Milliyetçisi'' kavramından hareket edelim. Milliyetçi bir bakıma kendi milletine taraf olandır kısacası. Türk milliyetçisi de Türk'e taraftır her konuda. O halde Bir çocuk ve gencin Milliyetçi olması nasıl sağlanır?

İnsanın taraf olduğu her ne olursa olsun, o taraf olacağı şey hakkında bilgi sahibi olması lazımdır. O'nu bilmeli, gelmişini, geçmişini ve arzettiği değeri çok iyi bilmeli. Taraflılık ancak böyle başlar. Her konuda Türk'e yani kendi ırkına taraf olacak bir gencin de öncelikle Türk Milletinin ne olduğunu, değerinin ne kadar olduğunu anlaması lazım, ki sevebilsin.

Yani ben birşeyi seveceksem, önce görmeliyim, tanımalıyım. Malesef şuan ülkemizde Türk adının içi boşaltılmaya çalışılıyor. Herşeyden önce bir çocuk Türk adının sadece bir isim olmadığını, Türk adının bir ırk ismi olduğunu bilmesi lazım.

Bu yazdıklarım bana göre ilk adımdır. Önemli olan ilk adımı sağlam atmaktır. Bir işte ilk adımı sağlam atmak o işin yarısının bitirilmesi demektir.

Diğer arkadaşların görüşlerini de bekliyorum...

Saygılarımla..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2011, 15:36:20 »

   Aslında iki haftadır düşündüğüm ama yazıya dökemediğim başka bir makalem vardı.Konusu 20-40 yaşları arasındaki Türk'çülük  bilinci oluşmamış Türk'leri nasıl bilinçli bir Türkçü yapabiliriz?Bu insanlarımız, ya yarının ana babaları ya da ana baba olmak üzereler.Bu çoğunluk ,bizim hedefimizdekilerdir.Ama ben işin içinden çıkamadım.Oku dersin okumazlar,dinle dersin dinlemezler.Ya kahve köşelerinde ya da disko barlarda sürterler.Nereden bakarsak bakalım çıkmaz sokak.Onlar bilmeliki çocukları da Türk'çü olabilsinler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.278


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #3 : 19 Mart 2016, 00:57:03 »

Geleceğimiz Türk çocuklarıdır, onlara Türklük sevdasını aşılamak her Türkçünün görevidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tunç Yürekli Türk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 24


Kırım Oğuzları


« Yanıtla #4 : 19 Mart 2016, 03:28:56 »

Aileden başlar kesinlikle.Çocuğun ismi bile bence önemli bir kıstastır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.226 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.