TÜRK OĞLU ve TÜRK KIZI, TÜRKLÜĞÜNÜ KORU !!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Şubat 2020, 16:32:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRK OĞLU ve TÜRK KIZI, TÜRKLÜĞÜNÜ KORU !!  (Okunma Sayısı 4343 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOZKURT KEMAL
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 300


Yaşadıkça Türkçüyüz Hedef Turan.....


« : 21 Ağustos 2009, 13:35:00 »

1924 ile 1938 arasında 16 tane Kürt isyanı çıkar. 1930 Ağrı isyanı devleti çok uğraştırır. İsyan bastırılır ama bölgede yeni bir isyan beklenmektedir. 1932 yılından başlanarak Türk devleti bu mesele üzerine eğilir. Doğu gezisine çıkılır. Gezide tespit edilenler raporlaştırılarak Atatürk’e sunulur.

Rapor’da bölgede Kürtlerin hızla çoğaldığı, Türk bölgelerin içine girip Türkleri zorla Kürtleştirdiği, Kürt hareketinin bir istila hareketi halini aldığı, bölgede Türk dayanak noktaları yaratılarak, bölgede hızla bir Türkleştirme seçeneğinin uygulanması önerilir.

Gerçekten de 1927 yılından 1935’e gelindiğinde Güneydoğu’da 206 bin olan Türk nüfus, 228 bine çıkmış, buna karşın 543 bin olan Kürt nüfus 765 bine çıkmıştır. Bu doğum oranları arasındaki farkla açıklanamayacak bir olgudur. Kürtler Türklerin 10 katı artmıştır. Bununsa tek bir sebebi vardır, Türkçe konuşanlar dillerini yitirmekte, Kürtçe konuşmaya başlamakta ve yavaş yavaş Kürtleşmektedir. İşte devlet, Atatürk’ün başında olduğu devlet sorunu böyle ortaya koymuştur.

Bu sorunun çözüm yolu olarak nüfus politikası önerilmiştir. Nüfus politikasının bir yanı, Güneydoğu’daki ağa ve şeyhlerin, Batıya iskanı ile bölgede yoğunluğun dağıtılmasıdır, diğer yanı ise özellikle mübadele ile gelen Türklerin bölgeye yerleştirilmesidir.

Bu amaçla iskan kanunu çıkar. Belli ölçülerde sonuç alınır. Nitekim 1965 yılına gelindiğinde toplam nüfus içinde Kürtçe konuşanların oranı %6’ya kadar gerilemiştir.

Fakat 1960’lı yıllarda hızlı sanayileşme ve kentleşme ile birlikte işler yeniden tersine dönmeye başlar. Kürtçülük bir akım olarak ortaya çıkar. Büyük şehirlere ve Batı’ya akan Kürtler hemen hemen tüm bölgelerde Türklerin içinde erimek ve kaynaşmak yerine, Türklerin içinde ayrı adacıklar oluşturmaya, zamanla Türkleri tehdit etmeye ve etkisiz hale getirmeye başlarlar. Vanlılar, Diyarbakırlılar, Muşlular vs. hemşehri dayanışması gibi başlayan örgütlenme, Kürt istilacılığının başlangıcını oluşturur. Bugün tüm Batı kentlerinde, Türk’ün kafasında bir kılıç gibi sallanan Kürt tehdidi işte budur.

Tehdidin çok daha önemli bir boyutu ise kültüreldir. Kürtler, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da Türk köylerini kuşatır ve Kürtleştirir. Zayıf Türk köyü dirençsizdir. Bunu bilen Kürtler, zor yoluyla Türk köylerini istila ederler. Devlet ise buna ancak seyirci kalır.

Şehre gelen Kürt önce şehir hayatının çok dışındadır. O varoştaki zavallıdır. Türkler, memur ve işçi iken onlar ancak seyyar satıcıdır. Fakat şehirde kalma hakkı bulan Kürt derhal dayanışma grubunu oluşturur. Aynı şehirliler birbirine sırt çıkar. Böylece kentler, Kürt kabadayıların eline geçer.

İş kabadayılıkla bitmez. Bu kaba güce dayanarak, ticaret sektörüne el atarlar. Türk, işçi ve memur olarak ancak sabit gelire talim ederken Kürt, inşaattan giyime, yemekten finansa tüm ekonomik alanlarda hızla sermaye birikimi yaratır. Böylece şehir Kürtleşmeye başlar.

Kürt istilasında bir üçüncü yol ise Aleviler üzerinden etkileşimdir. Güneydoğu’nun Batıya açılan, Malatya, Erzincan, Sivas, Tokat, Maraş gibi Alevi yoğunluklu şehirlerde Kürtler Aleviler üzerinde hızla tesir ederler. Böylece geçiş bölgesinde de Kürtleşme yaşanır.

Bugün Türkiye’nin hem köyleri, hem şehirleri, hem de geçiş bölgeleri Kürtleştirilmiştir. Böyle bir noktada ortada bir Kürt sorunu, hele hele demokratikleşme sorunu olmadığı açıktır. Sorun, Türk nüfusun baskı altına alınması ve eritilmesidir. O halde çözüm, Türk’ün Türklüğünü koruması olmalıdır.

TÜRK OĞLU ve TÜRK KIZI, TÜRKLÜĞÜNÜ KORU !!

Bugün PKK terörü ile mücadelede en önemli nokta budur. PKK, Kürtleşmeden güç almaktadır. Türkler Türklüğünü korursa PKK zayıf düşecektir. Bu ise askeri değil toplumsal bir çözümü gerektirir. Türk, kendi sorununu kendisi çözecektir.

Bunun için ilk başta yapılması gerekenlerse şunlardır.

1- Her Türk, alışverişini mutlaka Türk’ten yapmalıdır. Kürde aktarılan para PKK’ya maddi destek demektir. Türk, bu maddi desteği kesmezse, hem Türklerin mali gücü olmayacaktır, hem de Kürdün altında ezilecektir

2- Her Türk, Türkçe konuşmalıdır. Bunu da İstanbul şivesi ile konuşmalıdır. Dil varsa millet vardır. Ancak şehri istila eden Kürtler kendi dillerini hâkim kılmaktadır. Bunlarla temas içinde Türkler de şivelerini bozmakta, Türkçe konuşsa bile adeta Kürt şivesiyle Türkçe konuşmaktadır.

TV’lerdeki Kürt dizilerinin, Kürt müziğinin, her adım başı Kürtçe müzik çalan barların, kasetçilerin, minibüslerin ortasına düşen Türk ister istemez lisanını yitirmektedir.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
 
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2009, 15:01:15 »

"TÜRK OĞLU ve TÜRK KIZI, TÜRKLÜĞÜNÜ KORU !"

Toplumun her alanında Türklük bilinciyle bu sözün gereğinin yerine getirilmesine çalışılmalıdır?

En başta da evlilikte. Türkçünün böyle bir evlilik yapmaması tabii ki aşikardır ancak burada anlatmak istediğim Türklük bilincini giderek yozlaşan topluma yaymak, toplumu bilinçlendirmektir. Çevremizdeki dostlarımıza, arkadaşlarımıza bunları yer yer telkin etmeliyiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2009, 15:04:03 »

BU YAZILANLAR ÇOK DOĞRU DURUM BELKİ BUNDAN DA VAHİM. DEVLET İÇİNDE Kİ ODAKLAŞMADA HEPSİNDEN BETER. TÜRK İNSANININ DA SON DERECE BİLİNÇSİZ, DÜŞÜNCESİZ DAVRANMASI BUNLARI İYİCE GÜÇLENDİRİYOR. HİÇBİRİMİZ BU KONULARDA ETKİLİ DAVRANMIYORUZ. ALIŞVERİŞLERİMİZDE, OY VERDİĞİMİZDE, BİR DİZİ İZLEDİĞİMİZDE, HATTA BİRİLERİNE SANATINDAN DOLAYI DEĞER VERDİĞİMİZDE ÇOK DUYARSIZ DAVRANIYORUZ. ÇEVREMİZDE ÇOĞU MARKET YA kürt YA fransız KÖKENLİ BUNLARA NE KADAR ÖNEM VERİYORUZ? BEN BURADA Kİ SEÇKİN TOPLULUĞUMUZ İÇİN BİR İSİM ÖNERİSİNDE BULUNMAK İSTİYORUM. BELKİ SİZLERİNDE ÖNERİLERİ OLUR.     ' KÜRŞAT'IN ÇERİLERİ '   TTKY.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ALKABÖRÜ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 48« Yanıtla #3 : 22 Ağustos 2009, 00:04:04 »

esenlik olsun kandaşlar!Bozkurt Kemal kadaşım sen benden fazla yaşayacaksın!aynı yazıyı ben iletecektim kandaşlarıma hatta kaynak sitenin 1-2 yazısını daha ekleyecektim sen benden önce davranmışsın!

yazının kaynagı TÜRK SOLU dergisi kandaşlar!bu arkadaşlarımız sol görüşlüdürler hatta sosyalisttirler!liderleri GÖKCE FIRAT tır.Gökce Fırat (tam olarak hatırlayamıyorum fakat) 1999-2001 yılları arasında İşçi Partisinden kışkırtıcı ajan oldugu gerekçesiyle ihraç edilmiştir!İhrac edilene kadar partinin genclik kolu öncü gençliğin ileri gelen üyelerindendir!kendisiyle birlikte 30-35 genc partiden ihrac ve istifa etmiş bir süre CHP ile görüştükten sonra Türk Solu dergisini kurmuşlardır!oluşum sosyalist olmasına ragmen zaman zaman ırkcılık söylemlerini kullanmıştır!hatta kampanyalarından biri kürtten alışverişi kesmeyi sadece TÜRK ten alışveriş yapmayı salık veren bir kampanyadır!Orduyu darbeye cagıran kapaklarıyla gündem yaratmışlardır!Su anda siyah bir fon üzerine "sehidim aslanım boşunamı öldün" başlıklı şiirisi bir yazı ve sehit olan mehmetciklerimizin resimlerinin bulundugu bir anasayfa ile acılan sitelerini incelemenizi öneririm!

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turksolu.org/


herkese esenlikler!

TANRI TÜRKÜ KORUSUN
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze tengi basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin terürgün kim atardı
ATTİLABİLGEHAN
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #4 : 22 Ağustos 2009, 00:25:49 »

EVET BEN DE İNCELEDİM. ONLARLA UZAKTAN İLETİŞİMİM OLMUŞTU ZAMANINDA. DERGİYİDE OKUYORDUM. BEN AŞIRI SAĞCI OLDUĞUM HALDE UĞRAŞLARINI HEP TUTMUŞUMDUR. EKONOMİK SİSTEM SONRAKİ OLAY. ÖNCE TÜRKÇÜLÜK. HER DÜŞÜNCEDEN. BİRLİK EN ÖNEMLİSİ. YAĞIYA KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ TEMELDİR. TÜM YARENLER TEZ TOPLANMALI GÜÇ BİRLİĞİNE TEZ GEÇİLMELİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. TTKY 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
ALKABÖRÜ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 48« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2009, 00:28:15 »

 Keşke biz de ölseydik de görmeseydik bu günleri

aslında biliyor musun?

Sen şehit olarak bir gün öldün.

Biz ülkemizin bölündüğünü görerek...

Hiçbir şey yapamayarak...

Etimizden her gün bir parçayı...

Ruhumuzdan bin parçayı...

Onurumuzdan kaç bin parçayı bırakarak yaşıyoruz...

Toprağın altına giremeyenler olarak yerin dibine

giriyoruz anlayacağın... 

aynı siteden!!etkileyici!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze tengi basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin terürgün kim atardı
Motun_TR
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 384


Atsız' ın Çerisi


« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2009, 14:55:34 »

Okuyunca insanın duygulanmaması elde değil.
Türk solundan böyle birşey beklemezdim şaşırttı beni...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ALKABÖRÜ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 48« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2009, 00:34:12 »

andam asgari müşterek TÜRK olmak ve vatan sevmek!sol kesim içerisinde  de cok vatanseverler var!düşman güçlü uğraş tekin ne kadar az bölünürsek o kadar güçlü oluruz!ben bu müşterekte buluşan herkese saygı duyarım!2. kurtuluş savaşınıda kazanacagız!burdaki kandaşlarımız gibiler tükenmeden bu ülkeyi kolay ele geciremeyecekler!

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Üze tengi basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin terürgün kim atardı
yalniz_kurt0634
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 262« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2009, 00:11:17 »

DEĞERLİ KANDAŞLARIM ÖNEMLİ OLAN BİZİM İÇİN , BİZİMLE BİRLİKTE OLAN IRKDAŞLARIMIZIN OLMASIDIR..TÜRKÇÜLERİN BİRLİK OLMASIDIR,SAĞ SOL YANLIŞ BANA GÖRE...KANDAŞLARIM ARASINDA AYRIMA KARŞI BİRİYİM..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.115 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.