Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Genel Türk Tarihi => Konuyu başlatan: Açina Tayeçe üzerinde 23 Aralık 2013, 17:05:21Konu Başlığı: Sarıkamış Şehitleri
Gönderen: Açina Tayeçe üzerinde 23 Aralık 2013, 17:05:21
 99 yıl önce bugün binlerce Türk evladı  Allahu Ekber dağlarında uçmağa vardı. Türk soyunun unutulmaz yiğitleri sonsuza dek kalbimizde yaşayacak. Tinleri şad, Mekanları Uçmağ olsun.

(http://u1312.hizliresim.com/1j/r/vtq9l.jpg)


Konu Başlığı: Ynt: Sarıkamış Şehitleri
Gönderen: Alp77 üzerinde 23 Aralık 2013, 17:24:41
Ruhları şad olsun.

Ruslar onca muharebeyi anlatmaktayken, 50 binden fazla zayiat vermelerine rağmen, nedense birileri hep bizimkilerin hepsinin donarak
şehit olduklarını ima edip durdular. Kışlık teçhizatı olmayan 1 tane tümen bilinmekte, ikinci bir tümenden bile emin olunmazken,
neden hep bu karalamalar yapılır anlamak zor. Tahminen 20-25 bin kadar kışlık teçhizatı olmayan askerlerimiz harekata katıldı.

Kutlu Türk Ruhlarının mekanları Uçmağ olsun.


Konu Başlığı: Ynt: Sarıkamış Şehitleri
Gönderen: Açina Tayeçe üzerinde 05 Ocak 2014, 19:27:56
Sarı Kamış Harekatı'nın 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor Anma Yürüyüşü" bugün yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde binlerce vatandaş, Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiği anmak için yürüyüşün başlangıç noktası olan Kızılçubuk mevkisinde toplandı.

Dünyanın, her tarafından yaklaşık 50 000 kişi şehitleri için yürüyüş yaptı. Özbekistan, Kırgızıstan, Kazakistan, Azerbaycandan, Kosovadan binlerce Türk, şehitleri için yürüdü. Yürüyüş Şehitlik anıtında son buldu.

Enver Paşa ve Sarıkamış şehitlerini tüm kalbimle anıyorum.Sizler sadece vatan için değil, kutlu Turan için uçmağa vardınız. Kutlu tininiz şad, durağınız Tanrı Dağlar olsun.

(http://i.hizliresim.com/wjJEDG.jpg)