OSMANLI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ocak 2021, 07:33:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12 13
  Yazdır  
Gönderen Konu: OSMANLI  (Okunma Sayısı 130205 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #100 : 24 Ekim 2010, 16:25:55 »

       Ali Kemal Meram'ın ''Padişah Anaları ve 600 Yıl Bizi Yöneten Devşirmeler'' adlı kitabında bu konu geniş olarak ele alınıyor. Evet, ne yazık ki çoğunu annesi gayrı Türk.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #101 : 24 Ekim 2010, 16:32:05 »

Alıntı
Sultan Mehmed Vahdeddin, San Remo'da kalp yetmezliğinden dolayı 15 Mayıs 1926 günü 65 yaşında vefat etti. Vatan topraklarına gömülmek en büyük arzusuydu. Ancak bunun mümkün olmayacağını bildiği için en azından halkı müslüman olan bir ülkenin topraklarına gömülmek istemişti. Şam'daki Selâhaddin Eyyubi Türbesi'ni seçmişti ve bu son arzusuydu.

Cenazesi alacaklıların haciz koymaları yüzünden bir süre ortada kaldı. Ancak devrin Suriye Devlet Başkanı Ahmed Nami Bey, olayı duyunca çok üzüldü ve bütün borçlarını ödeyerek, cenazesini Suriye'ye getirtti. Ancak toprağa verilmeyi çok arzuladığı Selâhaddin Eyyubi Türbesi doluydu. Ahmed Nami Bey, Sultan Mehmed Vahdeddin'in cenazesinin
Sultan Selim Camii'nin bahçesine gömülmesini sağladı.

Les'i ortada kalasica vahdettin kansizi'nin su alinti yaptigim bolumu iyice dusunulmelidir. Geberigini turbelere gomdurmek isterken kendisini bir cami avlusunda bulan bu ''vatan satici'' pahisah Turk irki'nin tahihde ki en buyuk atesle sinanmasina imza atan soysuzdur! Mekani kizil tamu yemegi kor atesler ola!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : 24 Ekim 2010, 16:36:52 »

       Ali Kemal Meram'ın ''Padişah Anaları ve 600 Yıl Bizi Yöneten Devşirmeler'' adlı kitabında bu konu geniş olarak ele alınıyor. Evet, ne yazık ki çoğunu annesi gayrı Türk.

Ali Kemal Meram o eserinde  Osmanli düsmanligi ile gözü kör oldugu icin  yalan yanlis seyler yazmistir , Atsiz Ata ile de bir cok kez tartismis Atsiz Ata nin deyimi ile deli bir adamdir Atsiz ata bir sözünde Ali Kemal Meram in Atsiz a bile Türk degil diye hakaret ettigini söyler . Sayin Tanriögen senin bahsettigin kitap hakkinda Atsiz Ata nin görüsü
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.nihal-atsiz.com/yazi/mirat-ozcamliya-1-atsizdan-mektuplar.html


Olabilir ağabey tam okumadım kitabı. Vay it vay, ben de adam belledim onun yazısından bahsediyorum. Kusura bakmayınız cahillik.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : 24 Ekim 2010, 16:48:13 »

      Ali Kemal Meram'ın ''Padişah Anaları ve 600 Yıl Bizi Yöneten Devşirmeler'' adlı kitabında bu konu geniş olarak ele alınıyor. Evet, ne yazık ki çoğunu annesi gayrı Türk.

Ali Kemal Meram o eserinde  Osmanli düsmanligi ile gözü kör oldugu icin  yalan yanlis seyler yazmistir , Atsiz Ata ile de bir cok kez tartismis Atsiz Ata nin deyimi ile deli bir adamdir Atsiz ata bir sözünde Ali Kemal Meram in Atsiz a bile Türk degil diye hakaret ettigini söyler . Sayin Tanriögen senin bahsettigin kitap hakkinda Atsiz Ata nin görüsü
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.nihal-atsiz.com/yazi/mirat-ozcamliya-1-atsizdan-mektuplar.html


Olabilir ağabey tam okumadım kitabı. Vay it vay, ben de adam belledim onun yazısından bahsediyorum. Kusura bakmayınız cahillik.
Estafullah o eser bende de var okudum Ali Kemal Meram görüslerinde Irkci Türkcü dür , fakat o eserinde Osmanli düsmanligini hat safhaya cikarmis , elbette osmanli da elestirilecek cok yön vardir ama bu eserde binde bir olumlu bir sey bile yok bir örnek Osman gazi iran asilliymis ta ölüm dösegin de annesi ne oglu Orhan gazi ye Türkleri kesin diye emir vermis ve gelmis bütün Padisah lar Türk kesmis yani güzel kardesim burdamantikli bir sey varmi elestirr ken bile objektif elestirmek gerek  bu nendenle Atsiz Ata zaten adama manyak demis ya.

       Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bahsi geçen kitabı bir arkadaşımda görmüştüm, alıp okuma gereği hissetmedim. Buradan öğrendiğim iyi oldu. İddiaları gerçekten ipe sapa gelmez nitelikte. En kısa zamanda kitaplarını okuyacağım. Tanrı böylelerinden korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #104 : 24 Ekim 2010, 17:29:44 »

Hüseyin Nihal Atsız'ı anarken

Türk milliyetçiliği tarihinin efsane ismi Hüseyin Nihal Atsız’ı 1950’li yıllarda tanıdım. Ve ölünceye kadar dostluğumuz devam etti. Çalıştığım yayınevleri onun eserlerini yayımlıyordu. Daha sonraları kendi yayınevime gelmeye başladı. Yirmi yıldan fazla bir zaman dilimi içinde hemen her gün bana uğrardı. Her defasında da günlük gazetelerin kitap sahifelerinden kestiği kupürlerdeki kitapları satın alırdı. Bunlar edebiyat ve tarihle ilgili kitaplar olduğu kadar siyasi konularda da seçtiği kitaplardan oluşurdu. Çok zaman beraberinde-daha sonraki yıllarda avukatı olan- Kerkük Türkleri liderlerinden rahmetli Enver Yakuboğlu bulunurdu. Yakuboğlu’na benim yayınevime yaklaşırken, “Gel Muhiddin’e bir uğrayalım da ona bir Şaman duası okuyalım...” dermiş. 1955’li yıllarda “Türkçülük ve Türkçülük Mücadeleleri Tarihi” adıyla bir kitap yayımlanmıştı. Kitabı yayımlayan da benim komşum olan “Kültür Kitapevi” idi. Sahibi de iki Yahudi kardeşti. Atsız’a bir adet vermiştim. Hemen ertesi günü ziyaretime geldiğinde bana sordu:
“-Azizim Muhiddin, bu kitabın yazarı olan zat deli mi, sarhoş mu?
Ben o ana kadar kitaba şöyle bir bakmış ve okumamıştım. Hayret ettiğimi görünce:
-” Yahu bu adam benim için öylesine abuk şeyler yazmış ki, baştan aşağı deli saçması hükümlerle dolu. Güya ben “Irkçı, Turancı” değilmişim. Bunlar külliyen hilafı hakikat şeylermiş. Yahu ben hayattayım. Niçin bana sormazlar? diye kaygılanmıştı. Daha sonra:
“-Bu kitabın yazarı Ali Kemal Meram denilen herif-i naşerif adam buraya geliyor mu?
” -Evet hocam, hemen her akşam buradan geçer. Her defasında da selam vererek geçer, dedim. Hoca her zamanki muzip gülümsemesiyle eklemişti:
 “-Bu adamı döveceğim. Öldüreceğim bu adamı...
Aynı akşam Atsız gittikten biraz sonra kapıda dikiliyorum. Ali Kemal Meram göründü. Uzun boyu ile karşıma dikildi. Sordu:
” -Atsız Bey senin dostunmuş. Sana hep uğrarmış. Bir sorsana kitabıma muttali olmuş mu?
Birden Atsız Bey’in feveranı aklıma geldi ve:
 “-O da seni arıyor, dedim.
Muhatabım:
” -Sevindim. Her halde teşekkür edecektir?
Ben:
 “-Ne teşekkürü, öldürecek seni. Dövecek seni, dememle beraber:
” Ama ben onun için kitabımda çok güzel şeyler yazdım. Onu akladım, demez mi. Tepem attı:
 “-Yahu adam için o dindar bir adamdır. Turancı, ırkçı değildir, demişsin. Adam ben ölmedim. Hayattayım. Bana niçin sormadan bu cevherleri yumurtlamış, diyor. Sen ise ben onu akladım diyorsun.
Bunun üzerine Ali Kemal birden kendine geldi. Şöyle bir caddeye ve daha sonra etrafa baktı. Birisini arar gibi. Sonra bana sordu:
” -Atsız Bey acaba yine gelir mi?
Benim, elbette, demem üzerine derhal ve büyük bir telaşla:
 “-Ben gideyim. Ne olur ne olmaz. Bir ihtilafa meydan vermeyelim dedi ve adeta kaçarak çekip gitti. Atsız adamı döver mi döver.
Ben daha sonra kitabın Atsız’dan bahseden sahifelerini okuyarak bol bol güldüm. Durumu ertesi günlerde Atsız Bey’e naklettiğimde o güzel ve gür kahkalarından birini koyverdi. Bir defasında ünlü tarihçilerimizden birinin Türk tarihinden bahsediyordum. Eserde sayılamayacak kadar çok tarih hataları vardı. Özellikle Türk tarihinin kaynaklarını kitabın başında ikibinikiyüz yıl, daha sonraki sahifelerde bundan daha eksik ve bazen de daha fazla göstermesini sıraladım. Atsız Bey’in de dostu olan bu tarihçimiz üstelik kitabının birçok bölümünü Atsız Bey’e de göstermiş ve fikrini almıştı. Bu hataları gören Atsız Bey, ” Canım dedi böylesi hataları hep yapıyorlar. Hocam dedim, böyle hataları ortaokul çocukları bile yapmaz. Bunun üzerine Atsız Bey:
“-(Allah affetsin) Canım, dedi, Allah bile hata yapıyor. Bazılarını insan şeklinde yaratıyor.


KAYNAK:http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=6315
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #105 : 24 Ekim 2010, 19:59:30 »          Meram'ın kitabı uzun süredir kitaplığımda birkaç kez okudum. Türkçü bir kişi ancak arıza yok diyemeyiz doğrusu. Kişi veya toplumları eleştirirken biraz uslu davranmak gerekir. Atsız Ata birçok Osmanlı padişahı hakkında olumlu görüş belirtmiştir. Hepsini hayin ve yanlış saymak gerçekten çok biçimsiz bir durumdur. Türk Kağanlarından bir çoğu kahraman birer Başbuğdur. At sırtında yerde ordusunun önünde acuna baş kaldırmak yüreklilerin işidir. Osmanlı konusunda ben de çok eleştiriler yaptım ancak insaf gerekiyor.  Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SUNGAR
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80


« Yanıtla #106 : 29 Ekim 2010, 11:19:38 »

heh gelelim şu konuya, burada dediğim gibi vahdettin'in kendisinin hazırladığı bir belge değil ki zaten orada fermanı onaylasada onaylamasada karar alınacaktı çünkü 2.Abdülhamid'den sonra padişahın şahsi karar yetkisi yoktur bu belge damat ferid'in önergesiyle meclise sunulmuş ve demokratik(!) çözümler sonucu kabul edilmiştir.


                   Soydas vahdettini aklamaya calisiyor gibi bir tutuma giriyorsun Bu otag kurallarina aykiridir Vahdetinin buyrugu olmadan damat ferit kenefe gidemez Vahdettin haindir namussuzdur serefsizdir. Bunun aksini iddia eden kim olursa olsun bizden degildir Hain degildide niye ingilizlere siginip ülkeden kacti?
Bu senin anlattığın masal.
Vahdettin Sevr in TürkMilletini bitirdiğini gördü ve  imzalamadı,KAÇMADI.
İngiliz askerleri tarafından kollarından sürüklenerek gemiye bindirildi.
M.Kemal i Anadoluya, Cumhuriyetçi olduğunu bile bile gönderdi,

Kaynak :Kadir Mısıroğlu

Y.N.: Kadir Mısıroğlu katıksız Atatürk ve Cumhuriyet düşmanıdır. Dr. Rıza Nur'a ait olduğu iddia edilen ve Başbuğ Atatürk'e saldırmaktan başka bir içerik barındırmayan komplonun düzenleyicilerindendir. Kaynak olarak belirtilecek mahiyettte birisi değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

En güzel isimler Allah'ındır, O'na o isimlerle dua edin, O'nun isimleri konusunda eğriliğe sapanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasını göreceklerdir." (A'raf 7/180)
SUNGAR
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80


« Yanıtla #107 : 29 Ekim 2010, 13:32:38 »

Yurdumuzdaki osmanlI hayranlarInIn ve osmanlI özlemi icinde olanlarIn genelde Türk kökenlileri nin   osmanlI gibi yemen den viyana ya sahip olan bir ülkeden kala kala bir anadolu kalmasInI hazmedemiyenler ve büyük Türkiye sevasInda olanlardIr,birde baska bir zümre vardIr ki bunlar da soy olarak Türk olmadIklarI icin ve Türklüge düsman olduklarIndan oslmanlI hayranIdIrlar

Evet hazmedemiyorum, büyük ve güçlü bir Türkiye sevdasındayım.Türk oğlu Türküm.Yönetecek adam olduktan sonra hiç bir şey olmaz.İllaki saltanat kurulsun, rejim yıkılsın demiyoruz.Büyük Türkiye Cumhuriyeti neden olmasın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

En güzel isimler Allah'ındır, O'na o isimlerle dua edin, O'nun isimleri konusunda eğriliğe sapanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasını göreceklerdir." (A'raf 7/180)
SELENGA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 12« Yanıtla #108 : 29 Ekim 2010, 13:59:40 »

Vahdettin Sevr in TürkMilletini bitirdiğini gördü ve  imzalamadı,KAÇMADI.
İngiliz askerleri tarafından kollarından sürüklenerek gemiye bindirildi.
M.Kemal i Anadoluya, Cumhuriyetçi olduğunu bile bile gönderdi,Vahdettin,anlayıştan yoksun aciz ve sefil bir yaratıktır...

Kaynak ; Nutuk

Bu Devlet,senin gibi sığ düşünenler sayesinde bilgi ve tarih'ten yoksun bir şekilde tahribat'a uğramıştır SUNGAR...

Osmanlı'nın son dönemlerinde hüküm sürenler zaten apolitiktir...Mesela Vahdettin, Çengelköy'de boğazda ki İngiliz zırhlıları'nı  izleyerek beste ve güfteler yapmak ile meşguldü... Vahdettin bile taht'a çıktığında şaşkına uğramıştır çünkü beceriksiz ve işe yaramaz olduğuna kendisi bile tanıktır...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hülâgu kalk ayağa neyi bekler dizler'in ?
En şehvetli Ordular kürüsün coğrafyayı
Tanrı'nın hükmü olsun Hâlifeye sözlerin
Bekleme teslimiyet mahfuzla dor'u tay'ı
Bastığın yerde kalsın çelikten sert izlerin
Kılıçlardan damlayan boyasın Dolunay'ı


Hülâgu ile söyleşi -2
SUNGAR
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 80


« Yanıtla #109 : 29 Ekim 2010, 14:35:06 »

Vahdettin Sevr in TürkMilletini bitirdiğini gördü ve  imzalamadı,KAÇMADI.
İngiliz askerleri tarafından kollarından sürüklenerek gemiye bindirildi.
M.Kemal i Anadoluya, Cumhuriyetçi olduğunu bile bile gönderdi,Vahdettin,anlayıştan yoksun aciz ve sefil bir yaratıktır...

Kaynak ; Nutuk

Bu Devlet,senin gibi sığ düşünenler sayesinde bilgi ve tarih'ten yoksun bir şekilde tahribat'a uğramıştır SUNGUR...

Osmanlı'nın son dönemlerinde hüküm sürenler zaten apolitiktir...Mesela Vahdettin, Çengelköy'de boğazda ki İngiliz zırhlıları'nı  izleyerek beste ve güfteler yapmak ile meşguldü... Vahdettin bile taht'a çıktığında şaşkına uğramıştır çünkü beceriksiz ve işe yaramaz olduğuna kendisi bile tanıktır...


Hangi tarih bilgisinden bahsediyosun.Osmanlıca bilmediğimiz için bu gün kaçımız Osmanlı Tarihini tam manasıyla biliyoruz, bize dayatılan neyse o kadarını biliyoruz.İki dili de okuyup anlayabilsek fenamı olur,belki bilmediğimiz çok şey var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

En güzel isimler Allah'ındır, O'na o isimlerle dua edin, O'nun isimleri konusunda eğriliğe sapanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasını göreceklerdir." (A'raf 7/180)
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12 13
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.167 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.