MU Kıtası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 19:50:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: MU Kıtası  (Okunma Sayısı 2458 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Genç Börü
Genç Börü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 499


TANRI TÜRK'Ü KORUSUN


« : 31 Mart 2011, 18:14:28 »

MU kıtası bugünki pasifik okyanusu üzerinde yüzzen ve 14bin yıl önce okyanusun dipine battığı idda edilen ve yine iddalara göre yüzölçümü doğudan batıya 10.000 kilometre,kuzeyden güneye 5000 km'yi bulduğu söylenen kayıp bir kara parçası efsanesidir..

bu idda ilkkez İlk olarak İngiliz Albay ve gezgin James Churchward tarafından ortaya atılmıştı. James Churchward'ın bu görüşlerine sunduğu deliller gerçekten ilginçtir. kendisinin okuduğunu idda ettiği naacal tabletlerinin mu kıtasından kaçan insanların yazdığına inanmıştır.. naacal tabletlerinin yaşı c14 testleri yardımıyla 14bin kadar olduğu kanıtlanmıştır ki bu önemli bir dayanaktır .. ayrıca Mexico City yakınlarında 1921–1923 yılları arasındaki kazılarda keşfedilen 2600 kadar tabletin yazıldığı dil naacal tabletlerinin dili ile aynıdır..Fakat şuan modern bilim böylesi bir kıtanın varlığına dair jeolojik buluntular elde edememiştir.. böylesi büyük bir kara neden durup dururken batmış olabilir.. böylesi bir kıtanın batarken hareket ettireceği su kütlesinin dünyanın heryerinde devasa su hareketlerine sebep olması gerekir . ama böyle bir deniz hareketine ait bir buluntuda yoktur ne yazıkki..ayrıca pasifik tabanınıda su üzerinde yüzebilecek bir levhaya rastlanmamıştır.. (yüzen kayaların bileşimi silisyum/aleminyum , dip kayalarının ise silisyum/magnezyum dur.. pasifik tabanında böyle bir si/al levhayla karsılasılmamıştır..)

 

PEKİ MU KITASININ TÜRKLERLE NE ALAKASI VAR

 

James Churchward mu kıtasından kaçan insanların bir kısmının zaman içinde uygur adını alıp orada bir uygur kağanlığı kurmuş olduklarını söylemiştir ayrıca bir kısmının amerikaya gittiğini maya kültürünü kurduğunu, bir kısmının çin üzerinen hidistana da giderek çin-hidi kavimlerini oluşturduğunu.. bir kısmının avustalyaya giderek aborjinmleri oluşturduğunu söyer (türkler ile aborjinleri aynı kökenden olma ihtimali bu görüşü güçlendiren tezlerdendir)

 

tabi bizi ilgilendiren uygur kağanlığı.

gerçektenke 10bin yıl öncesinde asyada hiyerarşik bir siyasi yapılanma olduğunu gösteren buluntular vardır.. fakat elimizde henüz doğru düzgün birşey söylecek kadar delil yoktur..bunun dişinda naacal tabletlerinin dili ile türkçe arasında birçok ortak kelime vardır.. fakat esas olarak türklerin soyunu mu ya dayandırma atatürk'ün eseridir.. atatürk büyük ihtimalle türk milletini ezilmişlik hissinden kurtarım kökenini böylesi yücelterek milli bir şuur oluşturmak istemişti.. ama mu kıtası iddası beklendiği gibi güçlü çıkmayınca zaman içinde unutuldu gitti..Sonuç olkarak mu kıtası şimdilik sadece bir efsane.. dolayısı ile biz tarih bilimi açısından türklerin kökenini mu kıtasına bağlayamayız. .işin doğrusunu zanan gösterecek..sağlıcakla kalın  Northstar

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.247 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.