Türk Yazıtları
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Ocak 2021, 01:00:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Yazıtları  (Okunma Sayısı 3058 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt Eren
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.305« : 10 Şubat 2010, 15:25:24 »

   Türk Tarihi'nin başlangıç noktası olarak kabul ettiğimiz bu yazıtlar sadece Türk Medeniyeti'nin değil tüm dünya medeniyetinin oluşumuna etki etmiştir.

   Son buzul çağının etkisi milattan önce 12 bin yılına kadar sürmüş ve bu zorlu dönemde insanlar çok dar bir alana hapsolmuş durumdadır. Kuzey Kutup bölgesi genişleyerek çok daha güney inmiş ve bir çok yerleşim yeri yaşanmaz hale gelmiştir. 2000 metre üzerindeki tüm yükseklikler buzlar altında kalmıştır. Bu dönemin önemli yerleşim yerlerinin başında Anadolu ve Türkistan gelmektedir. Bugün her ne kadar inkar edilmeye çalışılsa da Türklerin Anadolu tarihi bin yıldan çok daha fazladır. Anadolu'nun dört bir yanından adeta fışkıran kurganlar, yazıtlar ve diğer eserler bunun en güzel kanıtıdır. Öyle umuyorum ki; yakın bir zamanda Malazgirt'in Müslüman Türkler'in son ve en büyük akını olduğu kabul edilecek ve Anadolu Türk Tarihi'nin başlangıcı yeniden incelenecektir. Tarihteki hataları değiştirmek en az tarihe yön vermek kadar zordur. Sabırla bekliyoruz...

   Yazıtlar tarihin en şaşmaz delilleridir. Eşyaların taşınma veya kopyalanma olasılığı varken; yazıtlar için böyle bir durum geçerli değildir. Burada Ön Türk(Erken Türk, ProtoTürk) diye adlandırılan döneme ait yazıtları inceleyeceğiz. Bu yazıtlara 90 yıllık ömrünün nerede ise tamamını harcayan Kâzım Mirşan hocanın kaynaklarından fazlası ile faydalanacağız. Tanrı Türk Kanı taşıyanlara bağışlasın hocamızı.

   Bu döneme ait en önemli yazıtlar:

   *Kara Kamar(Kemer)- Afganistan
   *Tamgalı Say- Kazakistan
   *Saymalı Taş- Kırgızistan
   *Uluğ Kem- Yenisey
   *Solgentaş- Başkurdistan

   Tarih'in Türkler ile başladığını, en büyük medenyetleri Türkler'in kurduğunu bir kez daha görecek ve nasıl ulu bir soydan geldiğimizi unutturmayacağız. Tanrı Türk'ü korusun.

   Bozkurt Eren
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.158 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.