Kurtuluş savaşında yunan ordusunda kürt'ler.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Temmuz 2020, 10:03:51


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kurtuluş savaşında yunan ordusunda kürt'ler.  (Okunma Sayısı 6017 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATABEK
Ziyaretçi
« : 06 Ocak 2010, 19:47:48 »

YUNAN ORDUSUNDA Kürtler!

Biraz da Kürtler tarihleriyle yüzleşsin

Kürt açılımının gündeme gelmesiyle birlikte çok değişik bir tartışma daha başladı. 30 Ağustos'ta Genel Kurmay Başkanı Başbuğ "Bu ülke için hep birlikte şehit eski...uk "diyerek şehitlikteki mezar taşlarını gösteriyordu gazetecilere.

Benzeri ifadeleri Tayyip Erdoğan'ın ağzından duymaya zaten alışkındık. Çanakkale SAVAŞI'NIN yıldönümünde o da Çanakkale'de "Türk ve Kürtlerin birlikte savaştığını" söylemişti.

Açıkçası, Türkiye'de Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana bu ülke için kim savaştı, kim savaşmadı tartışması hiç yapılmamıştı. Yapılmamıştı çünkü bu ülkeyi bölmeye çalışanlar yoktu. Olmadığı için de geçmiş defterleri kimse açmamıştı.

Ancak artık ortada bölücü ve Türk düşmanı bir Kürt hareketi var, bu hareketin teröristleri var, bu hareketin Milletvekilleri var ve bu hareketin destekçileri var.

Bu bölücüler her fırsatta tarih yalanlarıyla piyasaya çıkıyorlar ve diyorlar ki bu ülkeyi Kürtler ve Türkler birlikte kurdu ama Mustafa Kemal, onlara ihanet etti, Kürtlerin hakkını vermedi.

Kürtlerin hakkı neydi, verildi mi verilmedi mi tartışması sürerken aslında çok daha başka bir şey daha tartışmaya açılmıştı; hakikaten Kürtler bu ülkeyi kurarken Türklerle birlikte miydi?

Geçtiğimiz haftalarda Habertürk televizyonunda Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu konuk oldu ve orada Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda Kürtlerin Türklerle birlikte savaşmadığını söyledi. Bu, bir televizyondan ilk kez dile getiriliyordu. Pamukoğlu, daha önce bizim TÜRKSOLU'nda yayınladığımız rakam ve haritaları göstererek tarihi gerçeği açıklıyordu.

Türkiye'de tabuları yıkmaktan bahsedenlerden, resmi tarih anlayışına karşı çıkanlardan, özgürlükçülerden tepki gecikmedi; hemen Türk ırkçılığı, Türk bölücülüğü yaftası yapıştırıldı.

Ardından Kürtlerin Kurtuluş Savaşı'nda olduğu, hatta PKK'ya karşı en fazla şehidi Kürtlerin verdiği gibi komik ve Zavallı açıklamalara kadar düştü düzey.

Ama artık tartışma açılmıştır, tarihi tablo tartışılacaktır ve Gerçekler kazanacaktır.

O nedenle kimse etnik kimliğinden gocunmasın, tarihiyle yüzleşsin, barışsın: Evet Kürtler Kurtuluş
Savaşı'na katıldı ama Türk Ordusu'nda değil Yunan Ordusu'nda savaştılar!

Bir şey daha ekleyelim, yıllardır Araplar Osmanlı'yı arkadan vurdu diyenler aynı şeyi Kürtler için de söylemeliler; Kürtler Kurtuluş Savaşı'nı arkadan vurmuştur.

Osmanlı-Rus Harbi'nde Osmanlı'yı arkadan vuran Kürtler

Osmanlı'da Kürt meselesinin ortaya çıkışı bir Doğu Cephesi sorunu olarak başlamıştır. 17 ... Yüzyıldan itibaren yükselişe geçen Rus emperyalizmi, 1800'lerin başından itibaren Osmanlı'yı hem Doğu cephesinde Kafkaslar'dan, hem de Batı cephesinde Balkanlar'dan sıkıştırmaya başlar.

Batı cephesinde Slav kökenli Bulgarları ve Ortodoks Yunanları kışkırtan Ruslar Doğu'da ise Ermeni ve Kürtlere el atar. 1800'lerden hemen sonra ilk Kürdoloji çalışmaları yine Ruslar tarafından başlatılır. Kürtçülerin bugün bile en temel başvuru kaynakları olan kitaplar da bu dönemde Ruslar tarafından yazılır.

Rusların bu çabaları karşısında Osmanlı'da da uyanma başlar. Rus destekli Kürt aşiretleri ile Osmanlı arasında çatışmalar başlar. 1830-1855 tarihleri arasında 8 Kürt isyanı gerçekleşir.

Fakat asıl büyük Kürtçü hareket tam da 1877 yılında gerçekleşir. Bu tarih 93 Harbi olarak bilinen 1.877-78 Osmanlı-Rus Harbi'nin tarihidir. Hem Balkanlar'da hem de Kafkaslar'da Ruslarla Savaşan Osmanlı'ya karşı bir cephe de Kürt aşiretleri açar. Bedirhanlar ve Şeyh Ubeydullah isyanları tam dört yıl sürer.

Rus Genel Korganof, Erzurum'a saldırıya geçmeden önce Zeylani ve Sepki aşireti reisleriyle buluşur ve yüklü miktarda ödeme yapar. Sonuç olumludur, Kürtler Rusya'ya karşı Osmanlı'yı desteklemezler.

Kürt isyanlarının genel karakteri burada şekillenir: Türk devleti ne zaman ki bir düşmanla savaşsa mutlaka bir Kürt isyanı başlar.

Rusların Kürtlere desteği sonrasında da devam eder. Ama 93 Harbi'nden sonra hem Ermeni hem de Kürt meselesi bir arada ortaya çıkacaktır. Doğu İLLERİMİZ Rus işgaline girdiğinde hem Ermenilerin hem de Kürtlerin isyanları aralıksız devam edecektir.

Hamidiye Alayları neydi?

Bu 1890 tarihinde Hamidiye Alayları kurulur dönemde. Alayların hedefi Türk halkına yönelik Ermeni katliamlarını önlemektir. Abdülhamit tarafından kurulan bu birlikler için şimdi kimi yazarlar çarpıtmalara girişmektedir.

Bu alaylarda Kürt aşiretleri yer almıştır elbette ama bu aşiretler Osmanlı silahlarını ele geçirip daha sonra Ermenilerden boşaltılan arazilere el koymaya başlamıştır. Kürtlerin bu alaylara giriş sebebi Türklere destek olmak değil Ermeni topraklarını ele geçirmektir yani.

Zaten bu alaylar daha sonra lağvedilecektir. Fakat Hamidiye Alayları'nın lağvedilmesinden sonra da silahları bırakmayacak ve Osmanlı'ya karşı savaşacaklardı r.

Birinci Dünya SAVAŞI'NIN başlaması ile birlikte Kürtler de Doğu bölgelerinde Ruslarla birlikte hareket edecektir. O dönem bölgede etkili olan Rus Elçiliği Kürtleri ele geçirmiştir. Nitekim hemen 1914 yılında Kürt isyanları başlar. Rus Orduları Doğu Anadolu'yu işgal ederken Kürtler de bağımsızlık hayaliyle Ruslara yardım ederler.

Ünlü Sykes-Picot Antlaşması'na göre Doğu'da Ermenistan ve Kürdistan kurulacak ve Rusya'ya bağlanacaktır.

Kürtlerin Çanakkale'de savaşmamalarının nedeni de budur. 1916 yılında Antlaşmaya dökülen planı, Rusların 1830'dan beri uyguladığı plandır zaten.

Fakat Birinci Dünya Savaşı tüm dengeleri alt üst eder. Kürtler de bu dönemde hem Ruslarla hem İngilizlerle hem Fransızlarla hem de Amerikalılarla İşbirliği yapar. Kürtlerin bağımsızlığına Sevr Antlaşması ile karar verilir.

Yani Birinci Dünya Savaşı'ndan Kurtuluş Savaşı'na giden dönemde Kürtler hep Türkiye'yi işgal eden kuvvetlerle birlikte hareket eder.

Bu durum, yani Kürtlerin Birinci Dünya Savaşı'nda Türklerle birlikte savaşmaması o dönemin raporlarında açıkça geçmektedir. Rus Gordlevski aynen şu satırları yazar:

"Türkler vatan savunmasına katılmadıkları için Kürtlere çok kızmaya başladılar."

Fakat Rusya'da Bolşevik İhtilali gerçekleşince işler değişir. Çünkü Lenin Kürtleri değil, Mustafa Kemal'i destekler. Sykes-Picot Antlaşması'nı fesheder. Bunun üzerine Türk-Sovyet Antlaşması gelir ve Kürtler yalnız kalır.

Bu tarihten itibaren Kürtlerin esas hamisi Ruslar değil İngilizler olacaktır. Türkiye'deki komünistler ve Sovyetler de Kürt isyanlarını değil, Mustafa Kemal'i destekleyecektir.

Kürtler Sarıkamış'ta var mıydı?

Tüm bu anlatılanlardan sonra Kürtlerin neden Çanakkale Savaşı'na katılmadığını anlamak kolaylaşır. Daha 1830'lu yıllarda başlayan Kürt ihaneti çoktan kökleşmişti, Birinci Dünya Savaşı sırasında da Kürtler Türkiye için değil Ruslar için savaşıyordu.

Böyle olduğu için de Çanakkale Savaşı sırasında Kürtlerin şehit Listesinde olmamasına şaşırmamak gerekir: Çanakkale uzak olduğu için değil Türklere uzak oldukları için savaşa katılmadılar.

Kimileri bu gerçeği daha fazla gizleyemeyeceklerini biliyor. O nedenle de Kürtlerin diğer cephelerde, Sarıkamış'ta çarpıştığını söylüyorlar.

Elbette bu da büyük bir yalan. Genelkurmay arşivlerinde Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı şehitlerinin listesi, askerlik şubesi kayıtlarına göre tutulmuştur. Dolayısıyla Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı rakamları gerçektir, kimse bunlara itiraz edemez.

Ama Kürtlerin Sarıkamış'ta savaştığını iddia edenler varsa, buyursunlar rakamları açıklasınlar. Yani bizim yaptığımızı Yapsınlar, belgeye karşı belgeyle ortaya çıksınlar.

Ama Sarıkamış'ta Kürtlerin Ruslara karşı Savaşma ihtimali bile yoktur ortada çünkü Kürt aşiretlerini o dönemde zaten Rus Elçiliği kontrol ediyor ve yönlendiriyordu.

Hain bir Kürt aşiret reisi Mutkili Hacı Musa

Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı 19 Mayıs 1919'dur. 24 Ağustos 1919'da Kurtuluş Savaşı'nı idare etmek üzere Heyet-i Temsiliye oluşturulmuştur. 9 kişilik kurulda bir de Kürt vardır. Mutki, Bitlis Aşireti reisi Hacı Musa Bey.

Ancak bu Kürt Ağası içeri sokulan bir haindir.

Nitekim Hacı Musa Bey, 1923 yılı Mayıs ayında Erzurum'da kurulan Kürt Azadi Cemiyeti'nin de lideridir. Azadi Cemiyeti'nin üyelerinden biri de Şeyh Sait'tir. Azadi Cemiyeti İngilizlerle, Fransızlarla ve Sovyetler Birliği ile temas kurarak Bağımsız Kürdistan için destek aramıştır.

Daha sonra bu Örgüt İngiliz desteği ile başlayan Nasturi Ayaklanması'na katılır. Nasturi Ayaklanması'nın bastırılmasından sonra ise İran'a kaçarlar.

Daha sonra Mustafa Kemal, bu hain Kürt aşiret reisi hakkında Nutuk'ta açıklama yapacaktır.

Ilk Meclisteki Hain Kürt Milletvekilleri

Ankara'da Millet Meclisi'nin kuruluşu 23 Nisan 1920'dir. Bu tarihten itibaren TBMM Ordusu da kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı'nı vermiştir. O dönemki mecliste de bugünkü Mecliste olduğu gibi bölücü Kürt Milletvekilleri vardır. Işte bu Kürt Milletvekilleri Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı'na yardım etmemiş, tam tersine bu Kurtuluş Savaşı'na karşı bir ayaklanma örgütlemişlerdir.

BİTLİSLİ Kürt milletvekili Yusuf Ziya Bey de Azadi örgütünün içindedir. Yusuf Ziya Bey aynı zamanda İngiliz ajanıdır. Mustafa Kemal Paşa, Yusuf Ziya Bey'den kuşkulanmakta ve onu takip ettirmektedir. Gerçekten de Mustafa Kemal'in kuşkuları gerçek olur ve Yusuf Ziya Bey Nasturi İsyanı'na katılır.

Işin daha da vahimi Yusuf Ziya Bey'in askeriye içinde de adamları vardır. Nasturi İsyanı'nı bastırmakla görevli birlikten, Fırka komutanı İhsan Nuri, Vanlı Rasim, Tevfik Cemal ve Teğmen Ali Rıza da Kürt örgütünün üyesidir ve isyan sırasında 270 Birlikte askerle karşı tarafa geçerler!

Görüldüğü gibi Kurtuluş Savaşımıza katılan ve Türklerle Savaşan Kürtlerle değil, Kurtuluş SAVAŞI'NIN içine sızan, ancak kendi Kürt örgütlenmesini devam ettiren, İngiliz, Fransız işgalcilerle İşbirliği yapan ve en sonunda da Türk askerine karşı cephe açan Kürtleri görüyoruz.

Bu örgütün İngiliz desteğini sağlamak için Nasturi isyanından üç yıl önce 1920 yılında yine Hakkari'de başka bir isyan çıkarttığını da kaydedelim.

Mustafa Kemal'e idam kararını da bir Kürt Verdi

Peki Kürtlerin Kurtuluş Savaşımız Sırasındaki tek ihanetleri bu mudur?

Aslında Kurtuluş SAVAŞI'NIN başından itibaren Mustafa Kemal'in karşısındadır Kürtler. Mustafa Kemal'in idam emrini veren Kürt Mustafa Paşa'dır! ...

Aynı Kürt Mustafa Paşa'nın eniştesi ise Kürt İzzet Bey'dir ve İstanbul Hükümeti'nin İçişleri Bakanıdır. Kürt İzzet Bey de İngiliz ajanıdır. Kürt İzzet Bey'in bir de yeğeni vardır Şerif Paşa, o da Kürdistan Teali Cemiyeti'nin Paris temsilcisidir.

İstanbul Hükümeti'nin ve İngilizler'in Mustafa Kemal hareketini engellemek için kullanmayı düşündükleri kütle ise Kürtlerdir. Damat Ferit, Kürdistan Teali Cemiyeti ile görüşerek onlara özerklik karşılığında Mustafa Kemal'e karşı savaşmayı teklif eder. Damat Ferit Yüksek Komiser De Robeck ile görüşerek Sevr koşulları gereğince 15 bin kişilik bir Kürt ordusu kurulmasını ve Kürtleri Mustafa Kemal'e saldırtmayı teklif eder.

Bu yönde en önemli girişim Ali Galip olayıdır. İngiliz ajanı Binbaşı Noel, Ali Galip ve Kürdistan Teali Cemiyeti LİDERLERİ Malatya'ya geçerler. Burada bir Kürt birliği kurarak Sivas yolunda Mustafa Kemal'i öldürecekler ve Kongre'nin toplanmasına engel olacaklardır.

Ancak Mustafa Kemal girişimi haber alır ve tedbir alır. Malatya'da Türk birlikler İngiliz ajanı, Ali Galip ve Kürdistan Teali Cemiyeti liderlerini kıstırırlar. Tutuklama emri vardır. Noel, İngilizlerden yardım ister. Saraya baskı yapılır fakat sonuç varmez. En sonunda kaçmak zorunda kalırlar.
Görüldüğü üzere daha Sivas Kongresi öncesinde bile Kürtler İngilizlerle, İstanbul Hükümeti ile birlikte Mustafa Kemal'e karşıdır.

Ingiliz gizli belgeleri de bunu doğrulamaktadı r.

28 Kasım 1919'da Mr Kindson'un Londra'ya gönderdiği raporda şöyle yazilidir:

"Kürtlere her ne kadar inanmasak da onları kullanmamız çıkarlarımız gereğidir."

9 Aralık 1919 tarihli Yüksek Komiser Robeck'in Lord Curzon'a raporunda ise Şunlar yazilidir:
"Kürtler bütün ümitlerini İngiliz hükümetine Bağlamış durumdalar. Bu ara Mustafa Kemal gittikçe tehlikeli olmaya başlıyor. Kuvvetler, Kürtleri Mustafa Kemal Paşa'ya karşı kullanmak için para ödemeye hazırdırlar "

Yunan ordusundaki Kürtler

Ama Kürtler bununla da yetinmemektedir. İngiliz Gizli Belgeleri'nin verdiği bilgiye göre Kürtler aynı zamanda Yunanlılarla da temas halindedir.

Amasya'da Yunan temsilcisi ile görüşen Kürtler, Yunanlılara Türk ordusunda ele geçirilen Kürt esirlere iyi davranılmasını ve bu esirlerin Türk ordusuna karşı kullanılmasını önerir. Teklif kabul edilir ve esir Kürtler Yunan ordusunun hizmetine girerler.

Kürt-Yunan işbirliğinin en büyük sonucu ise Koçgiri İsyanı'dır. Yunan ordusu büyük ilerleyişe geçmeden hemen önce Kürtler isyan eder. Yunan ordusu Bursa'ya doğru ilerlerken Kürtler Sivas'a doğru yürümeye başlar.

Amerikan Askeri Ateşesi durumu şöyle rapor eder:

"... Yunanlılar önemli bir zafer kazanırlarsa Kürt isyanı Türkiye'nin arkasını ciddi bir şekilde tehdit edebilir. Ancak Batıdaki savaş Türklerin lehine gelişirse, Türkler, ellerindeki yetenekli liderden biriyle Kürt sanırlar oğlu verebilir Yarım düzine. İngilizler Kuşkusuz bu durumu bilmektedirler. Gene de Kürt sorunu ile meşgul olduğu sürece Mustafa Kemal'in Musul'a el koyamayacağını düşünmektedirler. Dolayısıyla Kürt akımına yardımcı olmaktadırlar. "

Koçgiri İsyanı'nın başlangıç tarihi sadece Yunan ilerleyişine değil aynı zamanda Londra ve San Remo Konferansları'na da denk gelir. Ankara Hükümeti böylece sıkıştırılmaktadır.

Kürtler Sevr'i istiyor

Koçgiri İsyanı'nın liderlerinden Baytar Nuri isyan Programını şu şekilde açıklar:

"İlk önce Dersim'de Kürt istiklali ilan edilecek, Hozat'a Kürdistan bayrağı çekilecek, Kürt milli kuvveti Erzincan, Elazığ ve Malatya istikametlerinden Sivas'a doğru hareket ederek Ankara Hükümeti'nden Kürdistan istiklalinin tanınmasını isteyecekti. Türkler bu isteği kabul edeceklerdi. Çünkü isteğimiz silah kuvvetiyle desteklenmiş olacaktı. "

Ayaklanma büyür ve isyancılar Ankara Hükümeti'ne bir MUHTIRA yollarlar. Telgraf yoluyla iletilen MUHTIRA şu maddelerden oluşmaktadır:
"1-İstanbul Hükümeti'nce kabul edilen Kürdistan özerkliğinin Ankara Hükümeti'nce de tanınıp tanınmayacağının açıklanması
2-Kürdistan Özerk Yönetimi konusunda Mustafa Kemal hükümetinin İVEDİ yanıt vermesi
3-Malatya, Elazığ Sivas ve Erzincan cezaevlerindeki Kürtlerin hemen salıverilmesi
4-Kürt çoğunluğu bulunan İllerden Türk Memurlarının çekilmesi
5-Koçgiri yöresine gönderilen Birliklerin geri alınması. "

Kürtler bununla da kalmaz, 25 Kasım 1920 tarihinde Batı Dersim Aşiretleri reisleri adına TBMM'ye şu şekilde başvurur:

"Sevr Antlaşması gereğince Diyarbakır, Elazığ, Van ve Bitlis illerinde bağımsız bir Kürdistan Kurulması gerekiyor. Bu nedenle bu oluşturulmalıdır. Yoksa, bu hakkı silah zoruyla almaya mecbur kalacağımızı beyan ederiz. "


Yunanlar Bursa'ya Kürtler Sivas'a saldırıyor

Ankara Hükümeti, Batıda Yunanların Bursa'yı ele geçirmesine rağmen Kürtlere karşı geri adım atmaz. Merkez Ordusu komutanı Nurettin Paşa isyanı bastırmak için bir plan hazırlar. Topal Osman komutasındaki Giresun alayı da Nurettin Paşa'nın emrine verilir.

Türk Ordusu 11 Nisan 1921 günü Kürtlerin üzerine yürüyüş başlatır. 45 bin kişilik Kürt milisleri ile çapışmalar 3 ay sürer. 17 Haziran 1921 günü isyancılar teslim alınır.

Görüldüğü üzere, daha Sivas Kongresi'nin toplanma hazırlıklarından başlanarak Kürtler, Kurtuluş Savaşı için çalışmamış, tam tersine hep Kurtuluş Savaşı'na karşı savaşmışlardır. Koçgiri ayaklanması bunun en büyük kanıtıdır.

Genelkurmay Başkanlığı da bu isyanı şu şekilde değerlendirmektedir:

"Siyasi bakımdan büyük bir önem taşıyan bu harekât dolayısıyla, Kürt bağımsızlık davasının ilk basamağının Koçgiri olayları ile kurulmak istendiği, bu dış etkilerin en açık ve kesin delilidir."

Bu değerlendirmeden de anlaşılacağı gibi, olay Münferit bir isyan değil, bir davanın ilk adımıdır! Ardından gelecek olan Kürt isyanları da bunu kanıtlayacaktır.

Nitekim isyanın LİDERLERİ de olayı şöyle değerlendirmektedir:

"Koçgiri, Kürt İstiklal SAVAŞI'NIN bir merhalesidir, onunla bir meydan muharebesi kaybettik, fakat harp bitmedi. Biz son zaferi kazanacağız. "

Demek ki Türk İstiklal Savaşı için değil Kürt İstiklal Savaşı için savaşmışlar.

Tarihi gerçek budur, bunu ne Türk Genelkurmay Başkanı, ne Türk Başbakanı, ne Gazeteciler, ne de Kürtler değiştirebilir.

Kürtler tarihleriyle yüzleşeceklerdir.

--Alıntı--
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
HanTUG
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2010, 20:50:23 »

Sayin Osman Pamukoglunun o konusmayi yaptigi haritali videosu

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2010, 17:38:03 »

Hainlik ile adları özdeşleşmiş, birbirlerini bile arkadan vurmaya meyilli, ahlaktan bi haber, kanı bozuk itler.

O kucağına oturduğunuz korkaklar sizden birgün yine sıkılacak ve o zaman haliniz nice olacak.

Bu ülkenin bayrağında sadece Türk kanı yoktur diyen satılmışlara kapak olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2010, 23:04:46 »

Amerikan Askeri Ateşesi durumu şöyle rapor eder:

"... Yunanlılar önemli bir zafer kazanırlarsa Kürt isyanı Türkiye'nin arkasını ciddi bir şekilde tehdit edebilir. Ancak Batıdaki savaş Türklerin lehine gelişirse, Türkler, ellerindeki yetenekli liderden biriyle Kürt sanırlar oğlu verebilir Yarım düzine. İngilizler Kuşkusuz bu durumu bilmektedirler. Gene de Kürt sorunu ile meşgul olduğu sürece Mustafa Kemal'in Musul'a el koyamayacağını düşünmektedirler. Dolayısıyla Kürt akımına yardımcı olmaktadırlar. "
Bu yazı, herşeyi kısaca özetliyor zaten. Okuyan kürtler varsa, size yazıyorum. Bizler tüm dünyaya karşı savaşırız da nice devletler kurarız. Sizler ise, bütün dünyayla bir olursunuzda yüzyıldır devlet kuramazsınız. Aradaki farkı anlamak kabileyetiniz yok. Kıt zekanızla varacağınız yer, ya güvendiğiniz ülkelerin kucaklarıdır, yada bizim yagsız kazıklarımızdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.