İstanbul'un Asli Fatihi Türkmen Kökenli Çandarlı Halil Paşadır
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Mayıs 2020, 02:28:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İstanbul'un Asli Fatihi Türkmen Kökenli Çandarlı Halil Paşadır  (Okunma Sayısı 7470 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karakağan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 95« : 11 Ağustos 2010, 18:33:51 »

Bülent Ecevit yaptığı açıklamada şöyle dedi şimdi bazıları gene bana sataşacaklar ama varsın sataşsınlar ben bazı saklanan gerçekleri söylemeye mecburum.Türklerde "ulus bilinci"nin gerilemesinin 1453'lerden, yani İstanbul'un fethinden başladığını söylemek yanlış olmaz. Artık çok-uluslu bir yapı içinde "devşirme sistemi" egemen olacak, Türk öğesi, bilinçli bir çaba ile geri plana itilecekti. Fatih Sultan Mehmet'in Çandarlı Halil Paşa'nın boynunu vurdurup, yerine devşirme Zağanos Paşa'yı sadrazam yapması bir dönüm noktasıydı. Bu olaydan sonra, iki yüzyılı aşkın bir süre, doğuştan Türk olan hemen hiçbir kimse Osmanlı İmparatorluğu'nda sadrazam konumuna yükselemedi.Fatihin en asil Türkmen beyi Çandarlı Halil Paşanın boynunu vurdurma sebebi bize bu zamana kadar hep yanlış öğretildi(tarih kitaplarında gizlendi).İşte gerçekleri;Fatihin babası 2.murat çekiliyor fatih geliyor çandarlı halil paşa haber gönderiyor babasına diyor bu tehlike var gel devletin başına burda devletin istikbalini düşünen çandarlı halil paşadır ve babasını getiriyor devleti düzene sokuyor.ikince defa 2.murat hastalanıp çekiliyor.Çandarlı düşman devletler hemen ayaklanmak üzere harekete geçiyor Çandarlı Halil Paşa gene haber gönderiyor 2.murata diyor bu çocuk bizi yönlendiremez gel başa 2.murat tekrar göreve geliyor ve osmanlı devleti gene bu büyük tehlikeyi atlatıyor burda devletin istkbalini düşünen gene çandarlı halil paşadır.yani 2 defa azlediyor fatihi.2.murat ölünce fatih geliyor başa.kendisini iki defa azleden çandarlı halil paşaya kin güdüyor.İstanbulun feth edilme planı yapılıyor bütün fetih savaş,strateji planını çizen rahmetli Türkmen kökenli Çandarlı halil paşadır ve fetih tamamlanıyor yani istanbulun asli fatihi ÇANDARLI HALİL PAŞADIR.Fetih tamamlanıyor fetihten sonra Fatih Sultan Mehmet Çandarlı Halil Paşa'yı ve çocuklarını öldürttürüyor.sadece kıskançlık ve ismini gölgelemesin diye yaptırıyor.Öldürtme sebebide neymiş Çandarlı halil paşa bizansa balıkların karnında rüşvet veriyormuş.yani balıkları öldürmüş balıkların karnından bizansa rüşvet vermiş.PEKİ SORMAZLARMI ADAMA?Çandarlı Halil Paşa böyle bir şey yaptıysa fetihten önce neden boynunu koparmadın.Çünkü osmanlıda binbir türlü etrika var.İşte istanbulun asli fatihi ÇANDARLI HALİL PAŞADIR.Milletimiz ha bile 21 yaşında istanbulu fatih feth etti diye gerçek dışı tarihi konuşuyor.Oysa İstanbulun asli fatihi ÇANDARLI HALİL PAŞADIR.

Bülent Ecevit'e göre; "Türk kökenlileri yönetimden olabildiğine uzak tutma politikası, sınırsız iktidar isteğinden doğuyordu. Çokuluslu Osmanlı imparatorluğunu oluşturan pek çok unsur içinde sadece doğuştan Müslüman Türkler iktidarı denetleyip sınırlayabilecek durumdaydılar. O yüzdendir ki, Fatih Sultan Mehmet, bu yetkiye sahip olan ulusu devlet yönetiminin tamamen dışına itmek istemiş ve bunu başarmıştır."


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Oğuz Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 784« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2010, 18:43:45 »

Bu konuyu ben bir akrabamızdan dinlemiştim, oda osmanlının kendilerine yaptıklarını dedelerinden duyduğu ,tarihi araştırdığı şekilde bize anlatırken bu konuya değinmişti TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkler düşmanın kaç kişi olduğunu değil, nerede olduğunu sorar!
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2010, 20:32:40 »

Çocuklarını bizzat kendisi okuttu yani öldürmedi diye biliyorum. Ayrıca sizin dediğiniz olayda Fatih Sultan Mehmet babasına  şöyle  söylemiştir  ''Padişahsan ordunun başına geçersin eğer ben padişahsam emrediyorum ordunun başına geç'' pek çok kaynakta böyle yazılmaktadır ama sizin dediğinizde bazı kaynaklarda mevcuttur. Tarihi o anda yaşamak lazım çünkü zaman geçince insanlarda değişiyor. Fatih Sultan Mehmet'in aklına girende rum asıllı zaganos paşa denen devşirmedir ve çocukken de Fatih'in askeri açıdan öğretmenliğini yapmış ve o zamanlardan aklına girmiştir ve Çandaralı Halil Paşayı da esas öldürten zaganos paşadır, daha doğrusu ölümünden sorumlu olan.

Bizim burdan çıkartacağımız ders : Türk yönetimine asla Türk kökenli olmayanları getirmeyeceğiz ve Türk olmayan kimseye inanmayacağız kimsenin tatlı diline kanmayacağız. Tarihteki hatalardan ders almalıyız eğer almazsak gemi olayı gibi facialar, çuval olayı gibi hadiseler başımıza hep gelecektir.

Erdoğanın çuval vakası ile ilgili sözü: “Nota vermeliymişiz ! Nota vermek öyle basit bir iş mi ? Müzik notası mı bu”

                                   TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR...!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2010, 23:18:19 »

Çandarlı Halil Paşa, İstanbul'un fethine karşı en başından beri temkinli bir tavır takınmıştır. Osmanlı'nın o an için şartlarının İstanbul'u fethetmesine yetmesine rağmen, Avrupalı devletlerin haçlı seferleri misali Osmanlı üzerine istanbul'u almak için geleceklerini ve bunun da çok büyük zararlara yol açma ihtimalini düşünmüştür. Fatih, İstanbul'un fethi ve daha bir çok konu da kendisine muhalefet olup eleştiren Çandarlı Halil Paşa'yı azlettirip idam ettirmiştir. Bunda Çandarlı Halil Paşa'nın Fatih'i çocukluğundan beri tanımış tabir-i caizse elinde büyümüş olmanın getirdiği rahat tavırları olduğu kadar, hakkında yapılan kötü propagandalar da etken olmuştur. İddia edildiği gibi çocukları öldürülmemiştir. Çandarlı Halil Paşa'nın çocuklarını serbest bıraktırıp, mal varlığını da çocuklarına iade ettirmiştir.  

Ve aynı zaman da Fatih, bu davranışı ile iktidarını her daim tehdit eden Türk soyluları saraydan uzaklaştırıp, yerlerine kimsesiz devşirmeleri saraya yerleştirmiştir.


KARAKAĞAN kandaşım, sözlerine yer verdiğin Bülent Ecevit denilen adam da kürd kökenlidir. Onun da Devşirme Zaganos paşa'dan bir farkı yoktur. Lütfen alıntılar da biraz daha dikkat edelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 2.201 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.035s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.