En Büyük Türk Amirali Barbaros Hayrettin Paşa'nın Araplar hakkındaki düşünceleri
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Temmuz 2020, 21:54:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: En Büyük Türk Amirali Barbaros Hayrettin Paşa'nın Araplar hakkındaki düşünceleri  (Okunma Sayısı 24818 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 26 Ekim 2011, 22:56:36 »

"Haber aldım ki Abdullah, Tlemsen'e gelmiş ve şehre hakim olmuş. Karındaşı Mes'ud, korkusundan kaleye kapanmış. 25 gün dayanmış. Bizim leventler bakmışlar ki iş uzar, yanlarında kale muhasarasına yarar büyük top yoktur, aralarında müşavere etmişler:

"Sahte bir ricat hareketi yapalım", demişler; bizi kaleyi bırakıp kaçtık sansınlar. Bu Araplar gayetle arsız bir kavimdir. Galiptik, mağluptuk bilmezler."Türkler kaçtı" deyü kaleden çıkıp yağma hırsıyla üzerimize gelirler. O zaman onları haklar, kaleyi alır, Emir Abdullah'a teslim eder, Cezayir'e döneriz.

Aynıyla böyle oldu. "Hay Türkler firara yüz tutup kaçıyor!"diyen kaledeki Sultan Mes'ud taraftarı Araplar, leventlerin ardına düştü. Leventler gerisin geriye hamle yapıp çoğunu kılıçtan geçirdiler. Zira bu Araplar, cenk sanatını bilmez bir kavimdirler. Çölde çapulculuk yapmakla ordu halinde cenk etmeyi aynı şey sanırlar. Cenk sanatını bilen İspanyol kafiri bile Türk leventlerine daima mağlup olagelmişken, hangi akılla bilinmez, bu Arap kabileleri olur olmaz yerde Türkler'in karşısına çıkıp perişan olurlar. Zira onlarda insan canı gayetle değersizdir. Kulluklarını bilip tedbir alacakları yerde, "her şey Allah'tandır" deyip budalaca ölürler. Gerçi iyi ata binerler ve içlerinde cesur olanlar vardır. Ancak atlarının koşumları bile gayetle iptidaidir. İyi silahları yoktur. Olsa da kullanamazlar. Ateşli silahlarla araları iyi değildir. Sonra en büyük mağlubiyet sebepleri şudur ki, kitle halinde döğüşmenin kaidelerini asla bilmezler."

Barbaros Hayreddîn Paşa'nın Hatıraları
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2011, 00:45:34 »

Kendi ülkesine hizmet eden Kaddafi'yi Amerikalılarla birlik oldular ve böyle öldürdüler. Tam bir rezalet!

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Muammer Kaddafi linc.den öldü - Libya s Muammar al Gaddafi`s last minutes before Lynching

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2011, 00:46:32 »

"Bu Arab kavmine îtimâd itmek kat’â câiz değildür." Barbaros Hayreddîn Paşa
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2011, 05:09:59 »

Bizim bugünkü ümmetci-islamci arapsever Osmanli hayranlari Barbaros Hayrettin Pasanin araplar hakkinda söylediklerini sindire sindire okusunlar bakalim. Biz Türkcüler araplarin ne halt olduklarini söyledigimizde "ümmet düsmani dinsiz-kafirler" oluyoruz, peki yüzyillar önce Islam ülkelerini kafir Ispanyollarin zulmünden, tecavüzünden kurtaran Osmanli Amirali Barbaros Hayrettin Pasa´da araplar hakkinda bunlari söyledigi icin odami bunlarin gözünde islam düsmani dinsiz kafir oluyor simdi ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2011, 06:37:22 »

Akılsızlıkları sayesinde zaten köle olarak kullanabileceklerini zannettikleri Türk memlük askerleri elinde oyuncak olmuştur bu arap zavallıları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2011, 12:20:26 »

"Tahmin ettiğim gibi, emrimdeki 6000 Arap gönüllüsü öyle zararlı bir hareketle ihanet ettiler ki, bir an önce güneye çekilmek vacip oldu. Bu sözde gönüllüler, Kral Karlos’a yaranmak için, ben 6000 Türk levendiyle surların önündeyken, şehrin hapishanelerini açıp, 10000 Hristiyan esirini serbest bıraktılar." Barbaros Hayreddîn Paşa
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Arhan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2011, 23:14:40 »

Bu araplar böyle beş para etmez bir kavimdir. Onları kabile çatışmasından çıkarıp rahat ve medeni bir ortama kavuşturan sahiplerine bile "Etraq-ı bi İdrak" diyen utanmaz şerefsizler, onlara uzanan yardım ellerini her zaman ısırmışlardır. Kendi hallerinde bıraksan birbirlerini yerler. Peygamberimiz bile bunları birleştirdikten bir asır geçmeden eski hallerine dönmüşlerdir. Yüz verince astarını ister bu araplar. Rahat batar bunlara. Gerek bu arapların başında sert ve acımasız biri olsun. Yoksa başlarını şerden ve hurafeden çıkarmazlar.

Bizden uzak olsunlar da, ne halleri varsa gösünler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kopuz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 38« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2011, 23:46:36 »

Tanrı'nın Yalavaç göndermediği hiç bir kavim ve hatta kabile bile yoktur. Bu cümleden olarak Türk Milletine de Yalavaç gönderilmiş ve aslı pak, nesli pak Türk kendi içinden gönderilen Tanrı elçisinin getirdiklerini asliyetiyle muhafa ederek bin yıllar boyu yaşamış, yaşatmıştır.
Ya Araplar?
Tanrı  Yalavaçlarını azgınlık ve sapkınlığa düşen kavimlere de göndermektedir ki bunlar azgınlık ve sapkınlıktan kurtulsunlar diye.
Bu arap deyyuslarına Yüce Tanrı neredeyse haftada bir yalavaç göndermişde yine de bu sapkın kavatlar Tanrı'nın istediği doğru yola girmemişlerdir.
Araplara bu kadar yalavaç gelmesinin bakşa bir anlamı yoktur.
Sapkınlık ve azgınlık bu alçakların kanında ve ruhunda var!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2011, 10:25:49 »

GÜMÜŞ KURT Andam, paylaşımın çok güzelmiş. Bu yazıyı arapçı peşinde koşanlar da okusa da akıllansa derim ama nafile işlerle uğraşmış oluruz. Onların gözlerine arap boku kaçmış, istesek de görmezler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2011, 19:46:14 »

"Kadıoğlu bedevilere şöyle haber saldı:

"Her kim bir Türk tutup kellesini kesip bana getirirse 10 kuruş bahşiş alacak. Ayrıca üzerinde her neyi varsa onun."

Bedeviler akçasız pulsuz idiler. Zaten onlara göre bir Türk öldürmek büyük gaza sayılırdı. Şimdi bahşiş verilip bir de üzerinden çıkacak olan her şey onlara bırakılınca artık ne olur?

Şimdi bu müfsit herifler etrafa dağılıp koku almış zağarlar gibi, "acaba nerede bir Türk buluruz?" diye dağdan dağa, yardan yara Türk arayıp gezerlermiş. Yaralıdan, düşmüşten, kalmıştan buldukları Türk biçarelerin başcağızlarını kesip Kadıoğlu'na götürür, 10 kuruş bahşişlerini alırlardı; elbiseleri de onların olurdu. Böyle çok zulmettiler."

Barbaros Hayreddîn Paşa
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.417 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.