Bumın kaan (yazının devamı)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Haziran 2020, 13:16:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bumın kaan (yazının devamı)  (Okunma Sayısı 5176 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« : 04 Şubat 2010, 18:38:31 »

Biz sözümüzde dururuz evelallah Bumın kaan diye bir yazı yazdık devamı var dedik sonra ceketi omza asıp gittik.Bizim kinimiz kişiyedir topluluğa mal etmeyiz.Türk oğlu Türküz biz dediysek eğer gerine gerine ırksal bir kibirle yağının ve dostun önünde sözümüzde durur devamını getiririz.
Bir kişi okusa bile.O bir kişi bizim için baş tacıdır.
                                                                                                                      


                                                    


                                                   BUMIN KAAN BÖLÜM 2

Elçiler Bumın’ın kılıcını kutsamasını dehşetle izlediler.Dua bitince Bumın evet söyleyin dinliyorum dedi.Elçiler Kaanın emrini getirdik Bumın’a verecek kızım yok varın iletin dediler.
Bumın bana bildirildi dedi.
Şimdi kaan’a deyinki Bumın pusatlanmış kanlı yazgıyı güneş altında yazacak Tokuz oğuzun uğraşı kutlu olsun ama demircininki daha kutlu olsun dedi.
Elçiler bu pek yüksek dil ile söylenmiş cümlenin ne kasteddiğini zorda olsa biraz sezmişlerdi sanki.
Kaan’larına ulaşan elçiler bu sözleri ve gördüklerini ilettiler.
Kaan tahtında doğrularak bu kendini ne sanar boyundan büyük sözler etmiş bizi tehtit mi eder diyerek öfkeyle haykırdı.Hele bi denesin o üç kayalı dağı başına geçireyimde soyu kesilsin dedi.
Ötüken tarafında sessizlik hakimdi gece boyu çalışan ocaklar çok acaib zırhlar ve silahlar yapmaktaydı.

İki adamla kullanılan tek salımda kırkbir oku hedefe gönderen dişliler ve eğrik çelikten yay mancınıkları

Tek adamla kullanılan kundaklı ok silahları

Ve çelik tellerin burularak dövülmesiyle yapılan pars sütünde su verilmiş kılıçlar ve nice savaş silahlarıyla Bumın zamanın önünde teçhizlenmiş bir orduyla yürümek için son hazırlıkları yapıyordu.

Bunun yanında bir kam ordusu beraberindeydi.
Lanetleme kara saldırı ve akıl almaz sihirleri ile cenkde onlarda yumuşluydu.
Bu işlerde de Karluk kamları gibi usta bulunmazdı zaten Karluk Türklerinden iyi kamlar çıkardı.Ateşe rüzgara suya ve toprağa hükmeden kamlar.
Han denen büyü güçleri kuvvetli olan kamlardı bunlar.
Aslında bu savaşın sebebi Bumı’nın öfkesinden falan değildi.Fakat bilmeyenlerce bu olay tarihe öfkelenen Bumın Dokuz oğuz kaanlığına savaş açtı diye geçecekti ama bilenler bu işin böyle olmadığını bir gün söyleyeceklerdi.

Kehanet...
Atalardan kalan bir kehanet vardı.Bir gün demir dağında yaşayan Aşina’nın ilk kolundan olan topluluk Uruzların üzerine yürüyecek ve hakkı olan Kaanlığı alacaktı.Böylelikle acunda Göktürk kurulacak yıkılacağı güne değin karanlık uşağı budunlarla savaşacak tarihteki görevini bitirince çekilecekti yeniden bir Aşina kaanı ve topluluğu başka adla göreve devam edecek böylece tarih en önemli rakamı 2012’i gösterinceye değin işleyecekti Türk denilen has budunun uluslar arasındaki uğraş işleri.

Taki kalpaklı mavi gözlü Mustafa Ata'nın kurduğu devlette çökmek üzere iken bir yeni yazgı Türke ufku göstereceği ve son savaşı verip dünya imparatorluğu kuruncaya değin.

Bir ulu eski sakalı ak ihtiyar söze başladı Kaanlık ilk oğulun hakkıdır.Urum Atanın mirasıdır.Uruz kardeştir Şaddır küçük büyüğün önüne geçemez geçse yanlıştır illaki düzeltilir dedi.

İhtiyarlar ve Tanrı erenleri  gün bu gündür kocalar bilesiniz dedi Ata koca ve ekledi Kıraç oğlum sen ömrün boyu Bumın ve evlatlarına hizmet edeceksin işini sana öğrettik ömrün uzun olacak görevinde ve bu gün başladı.Cenk de Kamları komuta edeceksin dedi.

Genç bilge Kıraç , Ata koca emrin başımdan kıymetlidir Işığa and içerimki yumuşum itaat olacaktır Ulu Tanrı Ülgenin acun yazgısına dedi.

Tarihin İlk Göktürk ordusu gece yarısı yola çıktı.Orduyu sık çalılığın içine gizleyen Bumın keşifçilerini gönderdi bunlar uzun mesafeli tatar yayları ile teçhizlenmiş kıvrak uyanık çerilerdi.Tokuz oğuz ordusu emrinde bulunan tüm beylerle gelmiş Hazar’ın doğu kıyısındaki düzlükde ordugah kurmuştu.Görkemli bir çadır ordugahın orta göbeğinde ihtişamla duruyordu çadırın kapısına gelen giden epeyce çoktu.Geceden kalma ateşleri sayan keşif çerileri yaklaşık onsekizbin  kişiler diye hesap ettiler.Tabi bu göz kararı yaklaşık bir hesaptı yanan ateşler dışarıda kışlayan çerilere aitdi yüksek rütbeler çadırlardaydı.Çadır flamaları ve çadır sayılarına bakılırsa epey Boyla bağa,Apa,Bağa Tarkan mevcuttu kabaca bir hesapla on sekizbin kişilerdi.Ordu hakkında günün ilk ışıkları ile edindikleri bilgi daha da arttı.Kışlada hareket eden bir çok nesne okçular süvariler ve atsız yani yaya savaşçılar ve paralı tatar çerileri vardı.Ve buna karşı Bumın ordusu sadece 3600 kişi idi.Dönüp bu bilgileri Kaan ve kumandanlarına anlattılar.

Bumın çadırda sadece üst rütbelilerle başbaşa verip plan kurdu taki gün batımına değin.
Saatler gece yarısını vurduğunda on ar kişilik at üstünde ok çekerler grupları toplam yüz avcı çerisi on ayrı yönden kampa yaklaşıp çeri başının emriyle ateşlere doğru ok çektiler çadır önlerinde nöbet tutanları okladılar çadırlara alevli yağlı ok çektiler bir çok çadır tutuşmuş,ateş başında uyumakta olan bir çok çeri oklanmıştı.Kışlanan yer mahşer yerine dönmüştü sanki, çeriler ise bir o yana bir bu yana koşmakta subaylar çadırlarından fırlamış emir yağdırmada tutuşan çadırları söndürmek için uğraştalardı.
Bu ilk şoku atlatan Dokuz ordusu Subayları derhal atlı birlik çıkartmaya kampın dört yanında devriye akını başlatmaya karar verdiler.

Bir Tarkan kendi yanan çadırı'nın önünde süvariler atlarına diye canhıraş bağırmakta idi.Atların bulunduğu yerin hemen yakınındaki saman balyaları tutuşmuştu.Atlar huzursuzlanıyor çoğu kazığını koparmaya uğraş veriyordu.
Atları yanan balyalardan uzaklaştıran çeriler At bin emri ile atlarına bindiler neredeyse bütün atlı çeriler atların üzerine binmişti tam yön paylaştırması yapılacakken atlar birbenbire hırçınlaşmaya başladı.Çeriler şaşkınlık içindeydi.

Bu atlara ne oluyor böyle diye bir yüzbaşı haykırdı.

Kıraç kam ve yardımcı kamları bir grup halinde yüksek bir kayalığa çıkmış atlara doğru bakarak anlaşılmaz bir dille dualar okuyorlardı.Onlar okudukça atlar çıldırıyor yerlerinde duramaz oluyorlardı bir çok at çerisini üstünden attı ve sağa sola doğru kaçtı.Binicilerinden kurtulan atlar karmaşa içinde dolaşan bir çok askeri ezdi ve sağa sola dağıldı.Ordunun at sayısı neredeyse yarıya düşmüştü günün ilk ışıkları ile toparlanan Tokuz oğuz ordusu ile Bumın ordusu karşılaştı.Tokuz oğuz hücüma geçtiğinde Göktürk ordusundan kırk ok fırlatan mancınıklar tek bir emirle göğe yağmur gibi ok yükselttiler.Daha da yaklaşmakta olan atlı süvarilere uzun menzilli oklar gereken cevabı verdi.

Şimdi atlılar yakına gelmişti.Mızraklı piyadelerin ardına gizli tatar yayı ile teçhizlenmiş çeriler birden ayağa kalkarak kundaklı yaylarından vınlıyan oklar saçtılar.Üzerlerine saldıran Dokuz oğuz atlılardan pek azı kalmıştı fakat ardlarından savaş naraları atarak gelen bir çok piyade çerisi bir karabulut gibi koparak saldırıya geçmişlerdi.Kamlar yüksekçe bir yerden piyadelere doğru işaret ederek bir şeyler söylüyorlardı.
Yaprak bile kıpırdamazken birden rüzgar peydah olmuştu.Gitgide şiddeti artan rüzgar neredeyse bir fırtınaya dönmekte ve yerden kaldırdığı toprak çer ve çöpü karşıdan kudurmuş bir sel gibi gelen tatar ve kıpçaklardan oluşan piyadenin üstüne savurmuştu.
Adamların gözlerine doluşan toprak görmeye bile fırsat vermiyordu tatar yayları mancınık oklar ve diğer okçular tek bir emirle ok çektiler.
Bırak!!!!!!! diye sert bir ses duyuldu
Vınlıyan oklar toz bulutu içinde kalmış piyadelerin vücutlarına köküne kadar saplanırken geriden gelen ikinci atlı süvari birliği piyadelere çarparak ezip geçerek Bumın ordusuna doğru dört nala geliyorlardı Mızraklı Göktürkler hücum emri ile onlara doğru fırladılar at üstündekileri sançmaya başladılar işte ilk kayıplar burda verilmişti.Atlılardan bir kısmı sançılıp devrilirken bir kısmıda mızraklı erleri at üstünden süsüp doğruyordu..Fakat mücadeleyi kaybeden düşman atlıları olmuştu.Bumın asıl silahı olan atlı okçuları ve süvarileri arkaya bırakmıştı bu işler başladığında iki yana epeyce açılıp sonra düşman üstüne yönelen bu iki atlı savaşçı bölüğü düşman ordusuna dönerek cepheden taarruza geçmişti.Şimdi tüm orduyu karşıdan saldırtan Bumın adamların arasına dalıp en öne geçmişti kırk yareni ile ki buna başka uluslar muhafız takımı der, hatların içine doğru ilerliyordu.

Bu sırada savunma konumuna geçmiş olan Dokuz oğuz çerisi okçuları yaylarına ok yerleştirip bırak buyruğuyla bıraktılar yüzlerce ok Göktürk çerilerine doğru havalanmıştı.
Kıraç kam avucuna bir avuç toprak alıp savurdu saçılan toprak şiddetli bir rüzgara dönüştü okları alıp yolundan öteledi.Oklar savruşup gittiler.Dokuz oğuz kağanıda yaman plan kurmuştu vadinin arkasına bıraktığı tatar atlılarını Bumının ardına geçirmek için buyruk verdi vadide sıkışacak olan ordu zor duruma düşecekti Atlılar kayalıkların yanından dört nala geçerken Kamın auuu auu şeklinde tekrarlanan haykırışyla kayalar şiddetli bir sarsıntı ile sarsıldılar bulundukları yerden kopan koca kayalar tatar atlılarını ezip toprağa gömdü.

Artık Tokuz oğuz kaanı için yapılacak bir şey kalmamıştı yarenlerini alıp atına atlayıp tahtını ve tebasını çadırında bırakıp kaçmaya başladı bunu gören Bumın peşlerine takılmak istedi adamları da onu takip etmek isteyince burada kalın askere yardım edin ben tek gideceğim dedi.

Ormana kaanın ardından dalan Bumın takibe başladı.Bu sırada Bumı’nın tek başına takip ettiğini gören Kaan muhafız komutanına sağa sola ayrışın benim peşimden gelecek sonra tam bana yetişecekken toplaşıp işini bitirin dedi.
Adamlar öyle yaptılar muhafızların sağa sola dağılmalarını gören Bumın herhalde Kaan'ın adamları onun korkakça kaçmasından dolayı onu terk ettiler diye düşünerek atı'nı sürdü.Sık bir korulukta kaçan kaan bir den durdu adamlarda sağ ve soldan çıkarak Bumını sardılar. Bumın için o an her şey bitmişti üzerine çevrilmiş üç ok ve kılıçlı yedi adam.Kılçlılar neyseydi ama oklular işin bitirebilirdi.
Yakın mesafede bir tatar yayının delemiyeceği  bir zırh yoktu aslında vardı ama ağır olduğu için Bumın bunu giymezdi.
Kaldıki bacağında vurulsa diğerleri onu doğrardı Bumın bir an durakladı ve sonra zamanım dolmuş Ülgen aç gök kapılarını Bumın atalarına kavuşsun diyerek atını üzerlerine sürdü.

Fakat o sırada çalıların arasından vınlayan oklar adamları an kadar bir zamanda yere devirdi.Kaan sık çalılıkların içinde kaçarak kaybolurken Bumın  canını kurtaran okların sahiplerini aradı keskin bakışları ile, çalılıklar arasından başları sarılı yüzleri gözükmez yedi okçu belirdi etrafında.

Bumın siz sizde kimsiniz dedi?

Beyaz giyinmiş olan öne atıldı yüzünü açtı gök gözlü kumral uzun saçlı peri kadar güzel bir Göktürk kızıydı bu.

Kızın güzelliği karşısında dona kalan Bumın kendini toplayıp kimsin yiğit kız dedi.

Kız tebessüm ederek Göktürk kaanı Bumı’nın bilmediği bir uzak korumasıyım diye cevap verdi.
Ve ekledi;
Bumın obasından  Kıraç kam yiğeni demirci Tarkaçbüken’ın kızı Karçiçek katunum
Bumın hayretle Kıraç Kam’ın yiğeni mi Tarkaçbüken kızımı seni niçin hiç görmedim dedi
Çünki küçük yaşta eğitimim için Tuva vadisindeki Bilge katun tapınağına gönderildim.Bunlarda arkadaşlarım her biri yüzünü açtı bunlar bakışı sıcak ve temiz erdemli asil Göktürk kızlarıydı.

Bumın ordusu o gün zafer kazanmıştı ve kehanet gerçekleşmişti.
Esirler bağlılık yemini verdirilip ailelerine teslim edildi.
Bir çok Subay Bumı’nın hizmetine girdi.
Alınan ulca üleşilmedi Dokuz oğuzda dul kalan yetim kalan asker ve subay ailelerine dağıtıldı.
Bumın ihtiyarlar heyetinin önünde Göktürk kaanı ilan edildi.
Kısa süre içerisinde Kıpçak Kırgız Tatar Dokuz oğuz beyleri biadlarını Bumına bildirdiler.
Dokuz oğuz kaanı kızı’nı kendine katun etmekten vazgeçen Bumın Kıraç Yiğeni Demirci Tuvalın kızı bilge ve yiğit Karçiçek kızla evlendi.
Kaanlık baş merkezi Ötüken ilan edildi gök renkli kurt başlı bayraklar asya steplerinde yükselen yalçın kayalıklara dikildi.

Ve bu Aşina soyunun kurduğu kimbilir kaçıncı ulu devlet Tarihe 1.Göktürk devleti diyerek geçecekti.

Bozkurtlar unutmayınki siz sıradan bir ulus değilsiniz.
Tanrının her daim mesh edip kutsadığı Seçilmiş ulusun evlatları olarak atalarınızın şanına yakışmayan duruşlardan ve aranıza her daim sızacak kominist ve devrimci köpeklere karşı uyanık olun.Arap islamcılığı(islamdan güç alınarak arap ırkçılığı yapılması) karşısında yenik düşmüş kızıl köpekler asalak varlıklar şimdi Türk ırkçılığı ve milliyetçiliği kılığına bürünüp aramıza sızıyorlar bunları pekala tavırlarından tanırsınız.İnancınıza birliğinize saldıran dünün karl marksçıları dün daskapitali elinden düşürmeyen devrim pıtırcıkları nesillerini devam ettirebilmek için Türkçü oluşların içine yuvalanıyorlar.Ve buradan zehirlerini sinsice kusarak genç beyinleri En kıymetli varlığımız Türkçülü’ğü kullanarak saptırmaya çalışıyorlar.
Dün ırkçı kafatasçı diyerek Bozkurtlara her an saldıran hümanist köpekler bu gün ırkçılıktan daha büyük bir tehtit olarak gördükleri ümmetçiliğe karşı durabilmek için Türkçü yaftasına bürünüp özellikle sanalda sadece ve özellikle islam dini düşmanlığı yaparak Türkçülüğü Allahsız kitapsız bir ataist kültü haline getirmeye çalışıyorlar.Genç kurt uyanık ol.
Türkün inancı illaki islam olacak diye bir şey yok.Ama yer yüzünde yaşayan Türklerin çoğunluğunun islam olduğunuda unutma aksi taktirde azınlığın içinde kalır Türk birliğine ulaşamazsın.hatta ve hatta bölünmesine neden olup daha zara verirsin  ve bu da bir ihanettir.Düşmanda gelip senin etinden sütünden yününden yararlanır çiğ çiğ yer seni ne karın kalır ne bacın unutma Sevr'i söyletme fazlaca beni.
Din vicdan meselesidir.Hangi dinden olursa olsun Türk kandaşımızdır.Fakat inanç denen şey öyle bir şeydirki çoğu zaman ırkını unutup bir dinin yandaşlarına hizmet etmeye gidebilir.Ve hristiyan bir Türk Türklerden daha fazla Hristiyan avrupayı sever ve tarafını tutarsa ve Hristiyan alemi İslam düşmanı olduğunun yanı sıra hatta bundan daha fazla Türk düşmanı olduğu için artık o Türk haindir.
Bu islam veyahut başka bir din içinde geçerlidir.İnançda zorlama yoktur.Buna karşın din düşmanlığı yapan ahlaksız yaşam biçimine sahip bir kominist hem inançlara karşı olması hemde hümanist olması sebebiyle biz Türkler için tehtittir.Tutuculuğun va bağnazlığın tehtit olabileceği gibi sosyaliszm ve kominizmde bizim için en az onun kadar tehtitdir.Çünki biri hümanist biri ümmetçi ikiside ulusluk tanımaz bir olgu.Ve gerçekçi değil tarihin ilk gününden bu güne uluslar olmuştur ve olacaktır ulusların çıkarları birbiri ile çelişir.Dinler kardeşliği Dünya kardeşliği ayağına inanırsanız bu sonunuz olur ve bu vebali Tanrıya imkanı yok ödeyemezsiniz.

Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.
URALTU...

          SAVAŞ TÜRKÜSÜ

Şu tabanca dediğin mermilere yol verir.
Allah rızası için kitapsızı devirir.
Mg3 ün namlusu çok çalışmışta kormuş.
Mermisini yapandan Allah razı olurmus.
Keleş denen bir kahpe silahtır esasında,
Bir mücahit kesilir,o savaş esnasında.
Şu G3 te ellerde Sanki bir organımız,
O G3 le yatıyor kefensiz yatanımız.

Sanat Namluda yiv dir ve ışığı merminin
Ve AY-YILDIZ yaşamdır. Ve TÜRKİYE sevgilim.
Döner Allah deyu deyu gider G3 mermisi
Sen patlama sana dur, duydugun zikir sesi.

Esma-ül Hüsna dır o Vınn diye ilerliyen
ve Azrail çağırır Yoksa susmaz katiyen.
Mermi sesi Çağırır Cümle Veliullahı,
Bir anda beşbin kere anar çünkü ALLAH ı..
Bu mermiyi yiyende Ne kafa kalır ne göz
Çünkü zikir verdiği alemde en mühim söz.
O söz ki Şu Cudiden cehenneme tır gider.
Zehir Semer azrail ve 2 katır gider.

Katır katıra binmiş elinde kahpe keleş
Gündüz olsada piç'in yüzüne doğmaz güneş.
O halayla zılgıtla sanar gerilla oldum.
Bilmezki esasında gerillayı ben kurdum.

Düzensiz savaş denen kırgızın at oyunu
Unutma geçmişini düşün düşün SAKA boyunu..
Bir avuç TUVA türkü yok eder sizi ok la..
Sen yinede o kahbe kaleşnikofu sakla..
Çünkü TÜRKLER siz gibi silahsıza ok atmaz.
Kıçınızı yırtsanız yurdu ite bırakmaz.
Çatışırız sizlerle kalıncaya son nefes.
Yoksa ahirette ne der kutlu dedemiz yafes

Devrimci güçler artık GeorgeBush atist olmuş
Devrim pıtırcıkları açamadan solmuş
Nükredit derler bana ben rehbere sordum
Kuran derler bu mısraları ben onla ördüm.

OZAN üNSAL

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2010, 20:09:20 »


             Türkçüleri birarada görmek dilerken ayrılığa düşmesi bize sadece acı verir. Birliğin tam sırası hemde en güçlüsünden...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SELENGA
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2010, 22:56:16 »


Bozkurtlar unutmayınki siz sıradan bir ulus değilsiniz.
Tanrının her daim mesh edip kutsadığı Seçilmiş ulusun evlatları olarak atalarınızın şanına yakışmayan duruşlardan ve aranıza her daim sızacak kominist ve devrimci köpeklere karşı uyanık olun.Arap islamcılığı(islamdan güç alınarak arap ırkçılığı yapılması) karşısında yenik düşmüş kızıl köpekler asalak varlıklar şimdi Türk ırkçılığı ve milliyetçiliği kılığına bürünüp aramıza sızıyorlar bunları pekala tavırlarından tanırsınız.İnancınıza birliğinize saldıran dünün karl marksçıları dün daskapitali elinden düşürmeyen devrim pıtırcıkları nesillerini devam ettirebilmek için Türkçü oluşların içine yuvalanıyorlar.Ve buradan zehirlerini sinsice kusarak genç beyinleri En kıymetli varlığımız Türkçülü’ğü kullanarak saptırmaya çalışıyorlar.
Dün ırkçı kafatasçı diyerek Bozkurtlara her an saldıran hümanist köpekler bu gün ırkçılıktan daha büyük bir tehtit olarak gördükleri ümmetçiliğe karşı durabilmek için Türkçü yaftasına bürünüp özellikle sanalda sadece ve özellikle islam dini düşmanlığı yaparak Türkçülüğü Allahsız kitapsız bir ataist kültü haline getirmeye çalışıyorlar.Genç kurt uyanık ol.
Türkün inancı illaki islam olacak diye bir şey yok.Ama yer yüzünde yaşayan Türklerin çoğunluğunun islam olduğunuda unutma aksi taktirde azınlığın içinde kalır Türk birliğine ulaşamazsın.hatta ve hatta bölünmesine neden olup daha zara verirsin  ve bu da bir ihanettir.Düşmanda gelip senin etinden sütünden yününden yararlanır çiğ çiğ yer seni ne karın kalır ne bacın unutma Sevr'i söyletme fazlaca beni.
Din vicdan meselesidir.Hangi dinden olursa olsun Türk kandaşımızdır.Fakat inanç denen şey öyle bir şeydirki çoğu zaman ırkını unutup bir dinin yandaşlarına hizmet etmeye gidebilir.Ve hristiyan bir Türk Türklerden daha fazla Hristiyan avrupayı sever ve tarafını tutarsa ve Hristiyan alemi İslam düşmanı olduğunun yanı sıra hatta bundan daha fazla Türk düşmanı olduğu için artık o Türk haindir.
Bu islam veyahut başka bir din içinde geçerlidir.İnançda zorlama yoktur.Buna karşın din düşmanlığı yapan ahlaksız yaşam biçimine sahip bir kominist hem inançlara karşı olması hemde hümanist olması sebebiyle biz Türkler için tehtittir.Tutuculuğun va bağnazlığın tehtit olabileceği gibi sosyaliszm ve kominizmde bizim için en az onun kadar tehtitdir.Çünki biri hümanist biri ümmetçi ikiside ulusluk tanımaz bir olgu.Ve gerçekçi değil tarihin ilk gününden bu güne uluslar olmuştur ve olacaktır ulusların çıkarları birbiri ile çelişir.Dinler kardeşliği Dünya kardeşliği ayağına inanırsanız bu sonunuz olur ve bu vebali Tanrıya imkanı yok ödeyemezsiniz.

Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin.
URALTU...

Ara ara kaçamak yapıyorsun fakat kimi tespitlerin ile hisler'e tercüman oluyorsun URALTU..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
MoTuN
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2010, 23:15:03 »

Ben İlk Yazıyı Okuyamamıstım Aranıza Sonradan Katıldıgım İçin.. Merak Edip İlk Onu Okudum Bu Yazıyı Okumadan... Uraltu Kandaşım Devamı Gelecek Demişsin Gitmişsin, Aranıza Ben Katılmışım Yer Etmişim, Yazının Devamını Anca Yazmışsın... Çok Merak Ettim Kandaşlar Nasıl Beklediler Bu Yazıyı... Tanrı'm Kalemine Kut Versin...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Akıncı Beği
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 72« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2010, 16:04:37 »

Bumin (Çince Tu-men)

Gök Türk Devleti'nin kurucusu (534-552). Juan-Juan/Avarlara silah üreten Gök Türk budununun toparlayıcısı olan Bumin ilk olarak 534 yılında Çin'de hüküm süren Batı Tabgaç/Wei devletiyle siyasal ilişkiler kurmuş, 542'de Huang-ho/Sarı Irmak yakınlarına bir sefer düzenleyerek kendisini göstermişti. 545'te Tabgaç hükümdarının kendi ayağına elçiler göndermesi artık önemli bir güç haline geldiğini gösteriyordu. Uzun süredir Juan Juan/Avar federasyonunun bir üyesi olduğu anlaşılan Türk bodununun başında bulunan ve yabgu unvanı kullanan Bumin 552'de artık kendini Avar hakanı ile eşit görebilmekteydi: Avar hakanının kzıyla evlenme talebinde bulundu. Bu istek reddedildi. Bunun üzerine Tabgaçlar ile akrabalık kuran Bumin Avarlara ağır bir darbe vurarak uzun süredir bağlı kaldıkları bu federasyonu çökertti ve Ötüken merkezli bağımsız Gök Türk/Türk Devleti'ni kurdu (552). Bumin bu olay üzerine il-kağan unvanı aldı. Devletinin batı kanadının yönetimini ve genişletilmesi işini küçük kardeşi İstemi Kağan'a verdi. İstemi göreceli bir şekilde kendi yüksek egemenliğine tabi idi. Bağımsız devleti kurduğu yıl ölen Bumin'in ölümü hakkında fazla bir bilgi yoktur. Yerine oğlu Ko-lo/Kara Kağangeçti.Ko-lo bir süre sonra hayatını kaybedince yerine Mukan Kağan geçmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Birgün bütün dünyadaki Türklerle Çin seddinde buluşacağız. Başbuğ Atatürk
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.122 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.