Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Genel Türk Tarihi => Konuyu başlatan: Nurgül üzerinde 22 Nisan 2012, 17:26:48Konu Başlığı: Bir Ermeninin nerelere mal oluş ve Enver Paşamızın damgalanması.
Gönderen: Nurgül üzerinde 22 Nisan 2012, 17:26:48


Düzenleme.
Konu Başlığı: Ynt: Bir Ermeninin nerelere mal oluş ve Enver Paşamızın damgalanması.
Gönderen: Ne Mutlu TÜRK Doğana! üzerinde 22 Nisan 2012, 19:08:54
Sarıkamış'ta ermeni köpeğinin ihaneti var mıdır bilmem. Hiç görmedim kitaplarda bunu ama Enver Paşa'ya hain diyen şerefsizdir. Kendi çıkarları vardır veya düşünmüyordur, araştırmıyordur; bu yüzden şerefsizdir.
Sarıkamış harekatına Enver'in hayal uğruna asker kırdırması derler; Sarıkamış rus saldırıları sonucu açılmış bir cephedir.
Dönemin bütün komutanları Sarıkamış Harekatı'nın müthiş bir deha ürünü olduğunu söylemişlerdir.
Rus generalin notlarında da vardır bu. Sarıkamış Enver Paşa'nın hayali değil gerçekçiliğidir; yıkılmak üzere olan bir imparatorluğu şaha kaldıracak bir destandır. Enver Paşa'nın hayalperestliği bir avuç mücahitle rus ordularına kafa tuttuğu Türkistandadır, soyunun çocukları özgür büyüsün, hür yaşasın diye kendini feda ettiği yerdedir.
Tüm büyük tarihçilerin notları vardır; Sarıkamış'ta Enver'in hainliği yoktur diye. Bunun sırtından rant sağlamak isteyen çakalların ise gerçekmiş, gerçek değilmiş gibi bir amaçları yoktur.
Balkan savaşında kurşun atamadan dağılan bir ordu 5 yıl içinde 10 cephede kahramanca çarpışmıştır; Enver Paşa'nın payı tartışılmaz şekilde büyüktür.
Enver Paşa gibi bir adama hain diyebildikleri, karalama yapabildikleri tek yer Sarıkamış... Genel Kurmay net rakamları açıklamadığı, 100 yıllık rus rakamlarına göre konuşulduğu için tek yer burasıdır.
"90.000 askeri kırdırdı" diyen şerefsizler,Ulu bir ülkü peşinde Şehit düşmüş askerimizin kemiklerini sızlatmaya devam ededursunlar.
 Er geç herkes öğrenecek gerçekleri, bir bunun için çalışmalıyız...


Konu Başlığı: Ynt: Bir Ermeninin nerelere mal oluş ve Enver Paşamızın damgalanması.
Gönderen: Giray-han üzerinde 22 Nisan 2012, 21:54:06
Enver paşa'nın bir ülküsü vardı. O ülkü yolunda da şehit oldu. Ona hak ettiği mertebeyi vermeyi kendinde göremeyen bazı kimselerin, Başbuğ Atatürk'ü de işin içine katarak, Turan ülküsüne bu yolda atmaya çalıştıkları çamurda devamlı öne sürdükleri bir olaydır Sarıkamış....Enver paşa da, Başbuğ gibi kendi milleti ve ırkına hizmet etme yolunda çarpıştı. Türkiye'nin kurtulduğunu görünce, Türkistan'ı özgürleştimeye o gitti. Gitti ve bir daha dönmedi. Ruhu şad osun, mekanı uçmağ.


Konu Başlığı: Ynt: Bir Ermeninin nerelere mal oluş ve Enver Paşamızın damgalanması.
Gönderen: Ne Mutlu TÜRK Doğana! üzerinde 24 Nisan 2012, 15:52:27
Giray-Han andamın sözüne ek olarak Başbuğ Atatürk'ün bir sözünü vereyim:
 “Enver bir güneş gibi doğmuş, bir gurûb ihtişamıyla batmıştır; arasını tarihe bırakalım.”
Halen Uluönder'in namına onca şerefsizlik yapılıyor bu ülkede...