Yabancılara Gönderilen Bazı Mektuplar Ve Papa'nın, Atilla'ya Yalvarması!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 13:42:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yabancılara Gönderilen Bazı Mektuplar Ve Papa'nın, Atilla'ya Yalvarması!  (Okunma Sayısı 8102 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« : 12 Şubat 2011, 15:11:42 »Atilla önünde diz çöken Avrupa’nın Papası’na

Kalkınız Papa hazretleri! Bir din büyüğünün önümüzde diz çökmesine gönlümüz elvermez… Lütfen kalkınız! Roma’yı ve sizleri bağışlıyorum. Barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığınız sürece, benden size zarar gelmeyeceğini biliniz. İmparatorunuz, Romalılar’ı adaletli yönettiği sürece, ben uzaklardayım. Aksi halde çok yakınızdayım! Selâm söyleyiniz, sizi bana gönderen İmparatorunuza!

Hülagü’nün Arap Halifesine Gönderdiği Mektup


Melik-ün Nasır bilsin ki, Bağdat üzerine yürüyüp Tanrı’nın kılıcı ile burasını aldık ve oranın sahibini yanımıza çağırarak kendisine iki sorgu sorduk, sorgularımıza karşılık vermedi, bundan dolayı Kuranınızda Tanrı hiçbir kavmin elindeki nimeti, bu kavmin kendi kendisini bozmayınca, almaz denildiği gibi, kendisinin yapmış olduğu işler yüzünden bizim gazabımıza müstahak oldu. Bundan sonra, Tanrı’nın buyurduğu gibi, her ne yaptılarsa cezasını buldular.

Çünkü biz, Tanrı’nın kuvveti ile kaldık ve onun kuvveti ile muvaffak olduk ve olmaktayız. Hiç şüphe yoktur ki biz, Tanrı’nın yeryüzündeki askeriyiz; kendisi gazabına uğratmak istediği kimselerin üzerine bizi gönderir. Hadiseler, size ibret ve sözümüz size nasihat olsun.

Nice kimseleri yok ettik, nice çocukları atasız bıraktık, yeryüzünün üstünü değiştirdik ve altüst ettik; size kaçmak var, bizde ise kaçanları yakalamak var, sizin için bizim kılıcımızdan kurtulmak yoktur; siz nerede bulunursanız bulunun oklarımız size yetişir, atlarımız her attan ziyade koşar ve oklarımız bütün siperleri deler, kılıcımız indiği yere yıldırım gibi iner, akıllarımız dağlar gibi sağlamdır, sayımız ise kumlar kadar çoktur; bizden aman dileyen selamete erer, bizimle savaşa yeltenenler sonunda pişman olurlar.

Siz bize "kafir" diyorsunuz, biz de size "fasık" diyoruz. Biz, bütün işleri tedvin ve takdir eden Tanrı tarafından, size musallat edildik. Yeryüzünün batı ve doğusu bizim elimizdedir, hiçbir yere kaçıp kurtulamazsınız"

Kanuni Sultan Süleyman Han’ın,  Fransa Kralına Gönderdiği Mektup

Ben ki sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allah'ın yeryüzündeki gölgesi Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycan'ın ve Şam'ın ve Halep'in ve Mısır'ın ve Mekke ve Medine'nin ve Kudüs'ün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Selim Han oğlu Sultan Süleyman Han'ım. Sen ki Fransa vilayetinin Kralı Fransuva'sın.

Hükümdarların sığındığı kapıma elçinizle mektup gönderip, ülkenizi düşman istila edip, şu anda hapiste olduğunuzu bildirip, kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz. Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur. Her şeyden haberdar oldum. Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir. Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz. Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır. Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fethetmekteyiz. Gece gündüz daima atımız eyerlenmiş ve kılıcımız belimizde kuşatılmıştır. Yüce Allah hayırlara bağışlasın. Allah'ın istediği ne ise olur. Bundan başka haberleri gönderdiğiniz adamınızdan öğrenesiniz. Böyle biliniz!
MeteHan’ın Çin Hükümdarına Gönderdiği Mektup


Çin Hakanı! Duy, bil! Senden öncekiler, baban ve ondan önceki atalarınız bize boyun eğdiler, itaat ettiler. Gökleri ve yerleri yaratan Tanrı bize Türk adını verdi. Bizi yeryüzüne hakan kıldı. Tanrı birine kızınca bizi onun üzerine gönderdi. Ne var ki biz, sizin üzerinize gelmek istemiyoruz. Komşuluğumuzu, bin yıllar boyu sürmüş olan ilişkilerimizi korumak istiyoruz.

Sizi doğru yola, Yüce Tanrı'nın yoluna çağırıyorum. Göktanrı inancına bağlanmaktan başka çıkış yolunuz yoktur! Bir olan Tanrı'yı tanırsınız, illerimiz sonsuza kadar barış içinde yaşarlar. Ben Tanrı'nın elçisiyim. Tanrı'yı bilen beni bilecek, benim büyüklüğümü kabul edecek.

Yılda iki kez baç ödeyecek, vergi verecek. Başka yol arayanlar, başlarında keskin kılıcımı görecekler.

Sözümü tutup buyruğuma boyun eğersen, övdüğüm Yüce Tanrı seni de yüceltir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2011, 03:39:08 »

Atilla Ve Papa (İzleti)

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Başbuğ Atilla Ve Papa

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
OGUZ-ALTAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 179


At olmak taydan, yigit olmak soydandir !!!


« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2011, 03:45:26 »

Guzel bir izleti. Cok guzel olmus. Gogusum kabardi !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İntiqam Türk Eloğlu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 31


Mən Azərbaycan Türküyəm


« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2011, 11:23:58 »

Gözel bir paylaşım, sağolun.
oxuduqca Türk olduğuma ve tarihimle qurur duydum...Türkün kim olduğunu, nasıl birisi olduğunu sormak için gerek bugün tarihe baksınlar, bilirler biz kimiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Men Azerbaycan Türküyem.50 milyonu aşqın bir ulusum var. Güney Azerbaycanım qan ağlayır, Qarabağım qan ağlayır...yurdumda ermenistan deye bir dövlet qurdular...
Men hayqırıram, men Azerbaycan Türküyem.
Bize "azeri" demeyi kesin artıq!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2011, 11:33:11 »

Türk'ün kim olduğunu merak eden kişinin tarihe bakmasına gerek olmadığını sanıyorum kandaşım, neden derseniz Zamanımızda Türklüğünü yaşayan ve Türk kelimesinin nelere kadir olduğunu gösteren bir çok olgu vardır, bunlara iki çeşitli kavramda örnek vermek gerekirse birincisi; Dünyanın size karşı taraf takındığı ve katı bir Ambargo uyguladığı Kıbrıs savaşından snra bir birisine sıkı sıkıya kenetlenen Türk milleti bütün zorlukları aşmasını bilmiştir ki bu ambargo öncesinde bir toplu iğneyi dahi biz yabancılardan almak zorunda kalıyorduk, ambargo sonrası kendi savaş uçaklarımızı yapabilecek duruma geldiğimizide hepimiz biliyoruz, bu Ekonomik yönden Türk kim dir ile ilgili örnekti.

Diğeri ise Türk'ün azmi ve yüreği ile ilgili olandır, 12 Eylül sonrası Ermeni tehdiş örgütü olan asala'ın Türk soyluları hunharca katletmelerini devlet resmi olarak halledemeyince işi Türk soylulara havale etmiş ve tek günde bu iş ermenilerin kafaları kesilerek halledilmiştir bu da Türk milletinin asil kanlı evlatlarının bir şeyi istediklerinde nasıl yapabileceklerinin göstergesidir.

Türk'ü anlatmak için bu iki örnek çoktur bile ama isteyenlere milyonlarcasını sunabiliriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2011, 13:26:13 »

Bir rivayete göre, Hülagü Bağdat'ı zaptettikten sonra, halifeyi zenginliklerle dolu hazine odasına götürmüş, ve "Hazineni bu kada çok seviyorsan, hazinenden dilediğin kadarıyla yiyebilirsin." demiş, ve onu hazine odasına hapsettirmiş.
Halifenin öldürülmesi, Moğol imparatorluğu içinde Altın Orda'nın başında olan Berke'yi kızdırmış, ve Hülagü ile aralarını açmıştır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
BAYCU NOYAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2011, 14:17:17 »

''Siz üzerinize giydiğiniz kıyafetler ile soylu oluyorsunuz, ancak benim gibi soylu bir ırktan gelmiyorsunuz...''

Attila'nın roma soylularına söylediği söz.
kaynak; dünya tarihinin ana hatları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.239 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.034s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.