Tanrı Dağı Bizi Gözetliyor.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Ocak 2021, 14:46:49


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tanrı Dağı Bizi Gözetliyor.  (Okunma Sayısı 3027 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TanrınınKırbacı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 22« : 14 Mart 2009, 08:35:46 »

Serin bir rüzgar uzun bir zamandır etrafı kaplayan pusu yavaş yavaş dağıtmaya başladı.Asil atın ala paça zarif ayakları dağılan pus nedeniyle belli belirsiz görülmeye başlamıştı.Som gümüş üzengiye basılı kakım derisi çizmeler daha da belirgin hale gelmişti.Bu gösterişli cenk çizmelerinin bir başbuğa ait olduğu her hallerinden belliydi.

Ufku bir kartal edası ile tarayan Tanrıkut Mete yanındakilere seslendi.

_ Daha çok bekleyecek miyiz?

Gür sesle sorulan bu soruya kimse cevap verme cesaretini gösterememiş herkes birbirine bakınmıştı.Bir lahza sonra aaaanetini toparlayan Binbaşı Akbörü:

_ Birazdan burada olurlar….. demeye kalmadan.Ufukta kopan bir toz bulutu beklenenlerin geldiğini işaret ediyordu.

Cins ve safkan atlar gelenlerin düşman ordusu olduğunu zannetmiş olmalılar ki ileri atılmak için gösterdikleri insiyakı süvarilerin gemlerini çekmek sureti ile dizginlemesi ile sakinleştiler.

Kılıç ve kargı seslerinin birbirine karıştığı ordunun başında Attila vardı. Kurt başlı sancak olanca haşmeti ile dalgalanıyor kutlu kavuşmayı müjdeliyordu. Attila binmiş olduğu attan çevik bir hareketle indi başındaki börkü çıkardı ve Tanrıkut Mete’nin karşısına gelerek onu saygı ile selamladı.Attila ile beraber gelen Aksuvar’da Tanrıkut Mete’ye saygılarını sundu.Tanrıkut Mete her iki Başbuğun selamına başı ile karşılık verdi. Attila:

_ Bağışlayın Atamatlarımızı dört nala sürmemize rağmen ancak gelebildik. Umarım toya geç kalmamışızdır dedi. Tanrıkut Mete:

_ Toy daha başlamadızamanında yetiştinizhoş gelmişsiniz evlatlarım demekle yetindi yeri göğü inleten sesiyle.

Her iki ordunun çerileri hasretle kucaklaştılar.

O esnada yeni bir ordunun geldiği haberi verildi. Kös ve davul sesleri insanın içini ürperti ile doldururken dolu dizgin gelen ordunun başında Bumin İşbara Mukan Kapgan ve Bilge Kağanların olduğu görüldü. Yeni gelen beş Başbuğ atlarından inmek sureti ileTanrıkut Mete Attila ve Aksuvar’ı selamladılar. Yeni gelen ordunun içinden çıkan kırk kişilik grubun başında bulunan bir yiğit mütereddit adımlarla Tanrıkut Mete’nin atının yanına geldi ve saygı ile eğildi.Tanrıkut Mete yanına gelen yiğidi tanıdı. Nemlenen gözlerini belli etmemeye çalışarak sildi ve atından indi. Tulgasını çıkaran yiğit Kürşad’ın alnını öpen Tanrıkut Mete:

_ Kut’un bol olsun yiğidimtoya hoş geldin dedi. Kürşadolanca heybeti ile karşısında duran Başbuğa:

_ Hoş bulmuşum Atamdiyerek karşılık verdi.

Manzaraya şahit olan çerileri bir duygu fırtınası kuşattı.Ama hiçbir çeri vakur tavrını bozmadı. Bir zaman sonra kös ve davulların insana korku veren ‘’ordu toplanma’’ vuruşları tekrar canlandı. Bu sefer gelenler Kutluk Bilge Kül Bökü ve Moyunçur Kağanlar idi. Dört nala koşturulan vücutları terden köpük içinde kalmış atların burunlarından çıkan buğu ortalığı kaplıyordu. Bazı atlar çatlama noktasına gelmişti. Kutluk Bilge Kül yanındakilerle beraber orada hazır bulunan Başbuğları selamladı. Ve sonra Tanrıkut

Mete’ye hitaben saygı ile;

_ Atam bizim ordunun arkasından gelen Baga TarkanBalak’ın Katunu Buğarık İrnek ve Kurt Kağanların ordusu da birazdan burada olur dedi.

Ve nitekim bir müddet sonra onlarda toy meydanına vasıl oldular. Ama daha beklenenler vardı. Toy daha başlamamalıydı. Kılıç kargı gürz mızrak ve pala şakırtıları atların kişnemesine karışırken ortalığı yine bir sis bulutu kapladı. Gelenlerin toplanan ordunun yerini fark edebilmeleri için en seçkin elli okçu yaylarını gererek uçlarında neftlenmiş bez parçaları bulunan alevli oklarını semaya doğru fırlattılar. Gökyüzü bir anda aydınlandı. Uzayda kayan bir yıldız misali süzülen alevli okların ışığını takip eden Timur AlpaslanTuğrul Çağrı Melikşah Alptekin Celalettin Harzemşah ve Batuhan’ın komutasındaki ordu birlikleri nihayet onları bekleyen ırkdaşlarına kandaşlarına kavuştular. Bekleyenlerle yeni gelenler gözyaşları içinde birbirlerini hasretle kucakladılar.Bir zaman sonra çalan davul ve köslerin muhteşem saldırı vuruşu beklenen toyun başladığını haber veriyordu.

Tanrıkut Mete haykırdı;

_ O yiğidi bana gösterin hangisi O ?

Bilge Tonyukukbulutların üstünden ovayı seyreden ordunun başındaki Tanrıkut Mete’ye;

_ Atam beyaz atın üzerinde bulunan kişi o yiğittir. Tanrıkut Mete tekrar sordu:

_ O yiğidin adını bana bağışlayın. Tonyukuk:

_ Atam O yiğidin adı TÜRKÜN Son Başbuğu Gazi Mustafa Kemal’dir. Tanrıkut Mete gururla Sakarya Meydan Savaşının yapıldığı ovaya baktı ve;

_ Böyle Türk Başbuğları olduğu sürece TÜRKÜN Şanlı adı sonsuza dek yaşayacakTÜRK hiçbir zaman devletsiz kalmayacak. Var olsun Mustafa Kemalataları onunla ne kadar övünse azdır Tanrı ona kut versin dedi.

Aşağıda yapılan savaş her zaman olduğu gibi TÜRKÜN zaferi ile neticelendi.

Bulutların üstünden savaşı seyreden TÜRK BaşbuğlarıTanrıkut Mete’nin işareti ile başlaması buyurulan zafer toyuna katıldılar.Toyun bitiminde cins savaş atlarına binen Türk çerileri dolu dizgin yıldırım hızıyla bulutların arasında kaybolup gittiler.


Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BEN HERŞEYDEN ÖNCE BİR TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM

BÖYLE DOĞDUM, BÖYLE ÖLECEĞİM. TÜRK BİRLİĞİNİN BİR GÜN HAKİKAT OLACAĞINA İNANCIM VARDIR. BEN GÖRMESEM BİLE GÖZLERİMİ DÜNYAYA ONUN RÜYALARI İÇİNDE KAPAYACAĞIM. TÜRK BİRLİĞİNE İNANIYORUM, ONU GÖRÜYORUM. YARININ TARİHİ, YENİ FASILLARINI TÜRK BİRLİĞİYLE AÇACAKTIR. DÜNYA SÜKUNUNU BU FASILLAR İÇİNDE BULACAKTIR. TÜRK’ÜN VARLIĞI KÖHNE ALEME YENİ UFUKLAR AÇACAK, GÜNEŞ NE DEMEK, UFUK NE DEMEK OZAMAN GÖRÜLECEK…

BAŞBUĞ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.374


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2018, 08:08:38 »

Mutlaka Atalarımız bizi gözetliyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.129 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.