ÜÇ BÜYÜKLERİN ŞEHİT FUTBOLCULARI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Aralık 2018, 14:23:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 [3]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÜÇ BÜYÜKLERİN ŞEHİT FUTBOLCULARI  (Okunma Sayısı 23186 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tulga
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 10


« Yanıtla #20 : 10 Kasım 2010, 19:42:45 »

Gerçekten güzel bir derleme olmuş kandaşlarım. Hepsini okumaya zamanım yoktu, yukarıda belirtilmişse lütfen uyarın. Bu olayı da ben paylaşayım dedim:

Balıkesir`de son gömdüğümüz Çanakkale gazisi İvrindi'nin Mallıca köyünden 104 yaşında Azman Dede idi. Gençliğinde iki metreyi aşkın boyu,dev görünümüyle insan azmanı sayılmış herkes ona azman demeye başlamış,soyadı kanunu çıkınca da Azman soyadını almıştı. Esas ismi adeta unutulmuştu.Yıllar önce bir yerel araştırma sırasında Mallıca köyü kahvesinde kendisiyle görüştüm. Kulakları ağır işitiyordu. Köylülerden biri yardımcı oldu. Benim sorduklarımı kulağına bağıra bağıra söyledi. Onun sesine alışkın olduğundan anladı. Sorduklarını cevapladı. Söz Çanakkale`ye geldiğinde o koca ihtiyar sarsıla sarsıla, hıçkırıklar içinde ağlamaya başladı. Kendi zor duyduğu için kan çanağına dönen gözleriyle bize de duyurmak için bağıra bağıra anlatmaya başladı :

-"Bir hücum sırasında bölük erimişti. Yüzbaşı telefonla takviye istedi. Gece yarısı siperleri takviye için istediğimiz askerler geldi. Hepsi askere alınmış gencecik insanlardı. Ama içlerinde daha çocuk denecek yaşta üç-dört asker vardı ki hemen dikkatimizi çekti. Bölüğü düzene soktum.Yüzbaşı gelenlerle tek tek ilgileniyor, karanlıkta el yordamıyla üstlerini başlarını düzeltiyor, sabah yapılacak olan süngü hücumuna hazırlıyordu. Sıra o çocuklara geldiğinde, o cıvıl cıvıl şarkı söyleyerek gelen çocuklar birden çakı gibi oldular. Yüzbaşı sordu; "Yavrum siz kimsiniz?",içlerinden biri; "Galatasaray Mektebi Sultanisi talebeleriyiz Vatan için ölmeye geldik!.." diye cevap verdi. Gönlüm akıverdi o çocuklara. Bu savaş için çok küçüktüler. Daha süngü tutmasını bile bilmiyorlardı. Onlarla ilgilendim. "Mermi böyle basılır. Tüfek şöyle tutulur. Süngü böyle takılır. Düşmana şöyle saldırılır!.." diye. Onları karşıma alıp bir bir gösterdim. Siperlerin arkasında ay ışığında sabaha kadar talim yaptık.Gün ışımadan biraz dinlensinler diye siperlere girdik. Ortalık hafif aydınlanır gibi olunca hep yaptıkları gibi düşman gemileri gelip siperlerimizi bombalamaya başladılar. Yer gök top sesleriyle inliyordu.Her mermi düştüğünde minare gibi alevler yükseliyor bir gün önce ölenlerin kol, bacak, el, ayak gibi parçaları havaya kalkan toprakla siperlere düşüyordu. Mermiler üzerimizden ıslık çalarak geçiyordu. Siperler toz duman içinde kalmıştı. Bir ara yüzbaşı "Azman yandık!.." diye siperin köşesini işaret etti. O şarkı söyleyerek sipere gelen, sanki çiçek toplarmış gibi neşeli olan o çocuklar siperin bir köşesinde sanki bir yumak gibi birbirine sarılmış tir tir titriyorlardı. Çocuklar harbin gerçeği ile ilk defa karşılaşıyorlardı. Ürkmüşlerdi. Yüzbaşı yandık demekte haklıydı. Muharebede bir ürküntü panik meydana getirebilirdi. Tam onlara doğru yaklaşırken içlerinden biri avaz avaz bir marş söylemeye başladı!..

Annem beni yetiştirdi bu yerlere yolladı.
Al sancağı teslim etti Allah'a ısmarladı.
Boş oturma çalış dedi hizmet eyle vatana.
Sütüm sana helal olmaz saldırmazsan düşmana

Baktım hemen biraz sonra ona bir arkadaşı daha katıldı. Biraz sonra biri daha... Marş bitiyor yeniden başlıyorlar. Bitiyor bir daha söylüyorlar. Avaz avaz!.. Gözleri çakmak çakmak... Hücum anı geldiğinde hepsi süngü takmış, tüfeklerine sımsıkı sarılmış, gözleri yuvalarından fırlamış, dişler kenetlenmiş bekliyorlardı . O an geldi. Birden yüzbaşı "Hücum!.."diye bağırdı. Bütün bölük, bütün tabur, bütün alay cephenin her yerinden fırladık. İşte tam o anda, tam o anda, o çocuklar kurulmuş gibi siperlerden fırlayıverdiler. İşte o an. Tam o an bir makineli yavruları biçiverdi. Hepsi sipere geri düştüler. Kucağıma dökülüverdiler.Onların o gül gibi yüzleri gözümün önünden gitmiyor. Hiç gitmiyor!.. İşte ben ona ağlıyorum, o çocuklara ağlıyorum!.."

Azman dede ağlıyordu. Ben ağlıyordum. Kahvede kim varsa ağlıyordu.Kahveci gözyaşları içinde bize çay getirdi.
Eğildi;
"Azman dede hep ağlar. Niye ağladığını bugün ilk defa anlattı."
Dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELCEN06
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 10 Kasım 2010, 19:50:09 »

Paylaşım için teşekkür ederiz tunga, bak şimdide biz ağlıyoruz ! Türk'lerdeki vatan ve bayrak sevgisi böyle işte !
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 10 Kasım 2010, 22:22:18 »

Galatasaray Çanakkale'de şehit vermiş olabilir ama İstanbul'un işgali sırasında Fransız işgal kuvvetleri komutanını Gs lisesi misafir etmiştir. Buyrun şu aşağıda verdiğim resme tıklayın.


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınBak işte buna bel altı vurmak derler.  Osmanlı döneminde açılan okulların hepsinin azınlıklara ve yabancılara ait olduğunu bilmeyecek kadar tarih bilgisinden kıt isen bu konulara hiç girme. E o zaman Fenerbahçe neden Türk'tü diye sorabilirsin. Onu da cevaplayayım. Fenerbahçe'yi kuranlar Galatasaray'dan kovulan isimlerdir. Spor ansiklopedilerinden bu bilgiye ulaşabilirsin.

Biz Galatasaraylı Türkçüler olarak diğer takımlarımızla sidik yarışına girmeyi yeğleyecek kadar milli idrakten kopuk değiliz. Aksi taktirde senden önce davranıp Atatürk'e suikast düzenleyen kişilerin arasında zamanın Fenerbahçe Başkanı Dr. Nazım'ın da bulunduğunu buraya taşırdık.
Takım sevmek güzel bir duygudur, lakin o duyguyu milli hislerin önüne geçirmemek gerekir. İstiklal marşımızı yıllarca dünyaya dinleten ve 20 milyonu aşkın taraftar kitlesi olan Galatasaray'a karşı saygı duyulması gerekirken haksız yere dil uzatılması ayıbın da ötesindedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çepni77
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 130Site
« Yanıtla #23 : 10 Kasım 2010, 22:47:11 »

Galatasaray Çanakkale'de şehit vermiş olabilir ama İstanbul'un işgali sırasında Fransız işgal kuvvetleri komutanını Gs lisesi misafir etmiştir. Buyrun şu aşağıda verdiğim resme tıklayın.


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınFenerli başkanın yaptığını bir galatasaraylı başkan yapmamıştır! Sende istersen bu resime bak! Sırıt Sırıt SırıtFacebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
Onbaşı Yamtar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 446« Yanıtla #24 : 10 Kasım 2010, 23:00:25 »

Irkdaşlar herkes bir takım tutar ben de Fenerbahçeliyim. Ancak futbol takımı taraftarlığı ile Türkçülüğü ayrı tutmak lazımdır. Türkiyedeki taraftar profilleri arasında fark yoktur diğer ülkelerde olduğu gibi sınıfsal yada etnik bir ayrım yoktur. Ben Fenerbahçeliyim ama babam Beşiktaşlıydı, en sevdiğim arkadaşım Galatasaraylı olabilir. apo Galatasaraylı olduğunu söylemiştir ve neredeyse bütün kürtler de Galatasaraylıdır ama Türk Milleti'nin başına musallat olmuş tayyip de Fenerbahçelidir, Beşiktaşlıların çok sevdiği alen ermeni, Çarşı grubu kendince anarşist, sosyal demokrat, ırkçılığa karşıdır.
 Şimdi hangisi ne, hangisi hain hangisi vatansever. Bu konulara girersek çok bölünürüz o nedenle bence futbol taraftarlığı konuları tamamen otağ'dan kaldırılmalıdır. Din kadar olmasa bile ona yakın bir hassaslıktadır.  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Onbaşı Yamtar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 446« Yanıtla #25 : 10 Kasım 2010, 23:21:22 »

Galatasaray Çanakkale'de şehit vermiş olabilir ama İstanbul'un işgali sırasında Fransız işgal kuvvetleri komutanını Gs lisesi misafir etmiştir. Buyrun şu aşağıda verdiğim resme tıklayın.


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınFenerli başkanın yaptığını bir galatasaraylı başkan yapmamıştır! Sende istersen bu resime bak! Sırıt Sırıt Sırıt

Çepni Irkdaşım,
Bu konulara girmek istemiyorum ancak, bugün Galatasaray'ın eski başkanlarından örneğin Alp Yalman farz-ı misal  Türk Bayrağı'nı çiğnesi ya da PKK'lı olduğunu açıklasa ne yaparsın? Bu seni bağlar mı? Fenerbahçe'de başkanlık yapmış bir kansızın Yüce Başbuğumuz'a suikast düzenlemesi işinde bulunması Fenerbahçe'yi ne kadar bağlar, Fenerbahçe ile ne kadar ilgilidir. Yüce Başbuğumuz bile bunun kulüple ilgisini olmadığını düşünmüş ki kulüp yandığı zaman ilk parayı kendisi göndermiş, kulübü ziyaret etmiş ve "Burda da üçe üçüz çünkü ben de Fenerbahçeliyim" demiştir.

Ayrıca yıllardan beri Galatasaray aleyhinde kullanılan uydurma sözler de tamamen yalandır. 1915 yılında hangi Fransız işgal ordusu? 1. Dünya Savaşı 1918 yılında bitmişken nasıl 1915'te işgal orduları komutanı oluyor. Birinci düğnya savaşının ve fransız işgali'nin hangi tarihler arasında olduğunu bile bilemeyn zır cahil biri tarafından hazırlanmış bir görsel yıllardan beri internette dolaşmaktadır bu ayrıca ne kadar tarih bilmeyen bir toplum  olduğumuzun da kanıtıdır.

Bir önceki iletimde de belirttiğim gibi futbol takımı taraftarlıkları ile ilgili tüm bölümlerin kapatılması otağımız için en iyisidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Genç Börü
Genç Börü
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 508


TANRI TÜRK'Ü KORUSUN


« Yanıtla #26 : 13 Mart 2011, 23:25:15 »

Kam ağabeyim gerçekten bu konuya el at kapat bu bölümü. Şuan Türkçü bir takım yok iken bunu tartışamayız... TTK!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Göktürk Tuğra
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 179« Yanıtla #27 : 21 Şubat 2018, 16:54:24 »

Yerde bozkurt. gökte kartal olmaktan iftihar ederiim, iyi ki Beşiktaşlıyım.

Ayrıca vatan için canını veren her bir Türk'e bin selam olsun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gökte Kartal, yerde Bozkurt
Sayfa: 1 2 [3]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.09 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.036s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.