Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

KURT İNİ'NE GİRİŞ => Türk Sporu => Konuyu başlatan: NoYaN-oLCay üzerinde 16 Eylül 2013, 10:30:52Konu Başlığı: Kondisyon ve fit bir vücut için bildiğim bir kaç şey..
Gönderen: NoYaN-oLCay üzerinde 16 Eylül 2013, 10:30:52
Değerli kandaşlarım.. Meslek icabı kendimi sürekli hazır bir halde tutmam gerekiyor.. Bu sebepten dolayıda Spor konusunda ister istemez bir kaç bilgi edindim.. Sizlerle onları paylaşıp sizlerin faydalanmasını sağlayacağım..

Spor denen olayın özü ise bana göre şu.. Kim yapacak yahu boşver deyip spor salonuna gidene kadar ayakların geri geri gitmesi içeri girincede çıkmamak için direnmektir..

Bize göre Türklükten başka herşeyin abartısı zararlı olduğu için bu işinde abartısı zarar.. Yapmamız gerek üçgen diye tabir edilen bir vücut istemek yerine fit dediğimiz bir vücuda sahip olma isteği.. Zayıf bir vücuda sahip olan birisi olarak önce bildiğim konudaki bilgileri sizlere aktarmak isterim..

Değerli kandaşlarım pek çoğunuz Protein Tozlarını duymuşsunuzdur.. Bunun yanında Kreatin (Creatine) tozu dediğimiz olayda var.. Toplumumuzda en mübahı doğal olanıdır gibi bir anlayış olduğu için bu iki maddeye direk zararlı etiketi yapıştırılmış.. Bu iki maddenin yanında kullanılan AminoAsit denen bir takviye daha mevcut.. Şimdi burada dikkat edilmesi gereken bir durum var.. Ben Protein ve Kreatin (Creatine) tozlarının zararlı olduğunu düşünmüyorum.. Yaptığım araştırmalarda bunu gösterdi.. Amino Asit ise zararlı bir madde fakat kullandığınız takdirde eğer yaptığınız sporun hakkını verebiliyorsanız kullanmanızda hiç bir sıkıntısı olmayan hatta aldığınız proteini ve Kreatin (Creatine)i vucutta tutmaya yarayan yararlı bir malzemedir.. Benim gibi zayıf kandaşların bu takviyeleri kullanarak kilo almasını ve yağsız kas kütlesine sahip olmalarını tavsiye ederim..

Peki yaptığımız sporun hakkını nasıl vereceğiz.. Değerli kandaşlarım bu konudada derin araştırmalar yaptım ve sizlerle paylaşacağım.. Eğer üçgen denen bir vücuda sahip olmak ise amacınız ağır antremanlar yapmanız gerekiyor bu konuda pek bir bilgim yok fakat fit bir vücut isteyenlere bir kaç kaynak ve fikir sunacağım.. Ben  yaklaşık olarak 1 senedir kendi vücut ağırlığım ile çalışıyorum ve bu takviyeleri kullanıyorum.. Size kaynak olarak önereceğim çalışma programı ise P90x programıdır.. Feysbukta sayfayı beğendiğiniz takdirde işin ciddiyetini kendiniz göreceksiniz.. Zayıf vücuda sahip olanların takviyelerle kilo ve kas kütlesine sahip olurken bu programı çalışarak vücutlarını fitleyecekleri gibi kilolu bir vücuda sahip olanların ise program dahilinde çalışarak sadece ekmeği keserek istedikleri kondisyon ve vücuda sahip olabileceklerini düşünüyorum..

Peki p90x programını nasıl ediniriz.. En kolay yolu sizlere söyleyeyim uTorrent  isimli programla bu 11 videoluk  programı edinebilirsiniz.. Videolar en kısası 55 en uzunu 70 dakikalıktır.. Daha ısınma hareketlerinde zorlanacaksınız.. İkinci harekette küfürler yükselecek.. Ama pes etmek yok sporun hakkını vererek yapılması gerek bir program.. Ben 15 dakikayla başladım şu an 45 dakika dayanabiliyorum..

Bahsettiğim videoların sonuçlarını ise sizlere bir kaç fotoğraf ile göstermek isterim..

(http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc3/996597_10151610179826821_374162863_n.jpg)

(http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn2/988234_10151556075981821_2132294505_n.jpg)

Konuyla ilgili sorularınız olursa mümkün mertebe cevaplamaya çalışırım..

Unutmayalımki bir Türkçü sağlam bir vücudada sahip olmalı kendini herşeye hazır tutmalıdır.. Hem her erkek fit bir vücuda sahip olmayı her bayan ise yaşı ilerlediğinde sarkmayan bir vücuda sahip olmayı ister.. O yüzden Spor şart..


Konu Başlığı: Ynt: Kondisyon ve fit bir vücut için bildiğim bir kaç şey..
Gönderen: Karagerey üzerinde 16 Eylül 2013, 10:37:18
Anda, kendi resmini koy da, daha iyi anlayalım değişimi.


Konu Başlığı: Ynt: Kondisyon ve fit bir vücut için bildiğim bir kaç şey..
Gönderen: YABGU üzerinde 16 Eylül 2013, 10:39:21
Bu sporla ilgilenen arkadaşlar varsa bir zamanlar salon işlettimiz için bilgilerimi aktarabilirim protein tozu veya amino asitleri doğal yollardan alına bilir buda karaciğerinizi zorlamadan takviye yapabilirsiniz.


Konu Başlığı: Ynt: Kondisyon ve fit bir vücut için bildiğim bir kaç şey..
Gönderen: NoYaN-oLCay üzerinde 16 Eylül 2013, 10:53:49
Anda ben 8-9 aydır ağırlıklarla çalışıyorum bir faydasını göremedim.. 2-3 aydırda takviyelerle ve bahsettiğim programla çalışıyorum.. Abes olmazsa kendi fotoğrafımı paylaşırım sıkıntı değil.. Yalnız bende before yok after var.. :) Beforeyi açıklayayım.. Takviyeleri kullanmadan ve programı çalışmadan önce yani yaklaşık 3 ay öncesine kadar 62 kiloydum.. Şu an ise 71.5 kiloyum ve yağsız bir vücudum var.. Aldığım bütün kilolar istediğim gibi kasa gitti diyebilirim.. Sabır ve çaba gerektiren bir iş.. Umarım 6 ay içerisinde yukarıdaki dayı gibi bir vücuda sahip olmak amacım.. Kondisyon olarak ise 11 tane çektiğim barfiks şu an 15 zorlarsan 17.. Şınav ve mekikte ise aşırı derecede bir artış var.. Videoları izlediğiniz takdirde bu gelişimi daha spora başlamadan anlayabilirsiniz..