Başa Geçersek Futbolu Yasaklayacağız !
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Temmuz 2020, 09:57:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Başa Geçersek Futbolu Yasaklayacağız !  (Okunma Sayısı 3610 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« : 30 Kasım 2017, 12:29:58 »

Ben bu futboldan zerre haz etmem. İki direk arasına topu sokmaya çalışan bir yığın sporcu. Ama ne sporcular, koşup koşup yere tükürüyorlar. Basketbolcu da koşar ama tükürmez. Hangimiz küçükken sokaklarda oynadığımız mahalle maçlarında koşarken zırt pırt yere lama gibi tükürüyorduk. Ama adamlara bir bakın, her yere salya sümük balgam saçıyorlar. Hele bazılarında nasıl bir parotis bezi varsa, ne kadar çok tükürük salgılıyorlarsa sahanın içini tükürük , balgam ediyorlar. Biri yere düşse eli kolu kafası tükürük içinde kalacak. Daha bizim gördüklerimiz kameraların yakalayabildikleri. Daha görmediğimiz neler vardır. Hele bir de bir faul falan olsa ve oyun kısa süreliğine dursa o zaman yaşananları bir görün. Adam ağzına şişeyi dikiyor ağzını çalkalıyor sonra ağzındaki o pis suyun hepsini yere löp diye boşaltıyor. Bir Allah' ın kulu da çıkıp bunlara ' sıçaydınız bari' demiyor. O kadar teknik direktörü, spor yorumcusu, gazetecisi, antrenörü falan hepsi hikaye.

Bir öğretemediler bunlara tükürmeden oynamayı.

Hele bazıları çirkeflik yapıp hakeme oynuyor. Kendini bir anda yere atıyor ve sahanın içinde kıvranıp faul faul diye inliyor. Ne büyük deha. Hadi diyelim hakemi kandırdın ama bilmiyor musun ki senin önünü arkanı çeken onca kamera var. Seni izleyen bir sürü taraftar var. Evinde televizyonda senin bu sahte ve yalandan düşüşünü izleyen milyonlar var. Osursan formandaki hareketlenmeden gaz çıkışını anlayacaklar ama sen hala yalandan kendini yere atıp faul kazanmaya çalışıyorsun. Adam gibi oyna da kendini rezil etme, komik duruma düşürme bari. Yensen de yenilsen de karakteri sahtekar demesinler.

Bir de bu 90 dakkalık maçlardan sonra saatlerce bu maçları yorumlayan , kendini otorite falan sanan adamlar var. Habire eleştirirler., şöyle böyle yapsalardı gol olurdu diyen koca koca adamlar. Çık kendin oyna da sen gol at o zaman. Ekranlara bir kesit atarlar bu çizgiyi geçti mi geçmedi mi diye bir saat tartışırlar. Bunun neresi futbol yorumculuğu. Sen bir çok kameradan bakıp top çizgiyi geçti mi geçmedi mi diye kararsız kalıyor ve sonra uzun tartışmalar sonucunda karar veriyorsun ama yetmiyor bu. Hakemi suçluyorsun niye doğru karar veremedi diye. Bu bok atmak değil de ne. Bu mu futbol yorumculuğu. Hakemin gözü şahin gözü mü, dürbünle mi koşuyor da sen bu sebeple hakeme bok atıyorsun.

Nerden baksak bir rezalet.

Ama bana en çok koyan şey başka. Bu lige Türk ligi demeleri bana saçma geliyor. Adı Türk ligi olabilir ama aslı astarı yok.  Her takımda bir sürü yabancı. Brezilyalısından tut, Alman'ına, Romen'ine Afrikalısına her milletten adam var. Karma bir lig. Türk ligi değil , uluslararası lig. Kendimizi kandırmayalım yani. İthal ettiğin bu futbolcular , futbolu geliştirmiyor. Onlar oynuyor parasını alıyor sonra da kendi ülkesine gidiyor parasını orda çatır çatır yiyor.

Millet para bulamıyor , en eğitimli kesimler azıcık maaşla geçinmeye çalışıyor bu futbolcular paraya para demiyor. Bu durum da kimsenin gözüne batmıyor.

Türk milli takımının başına yabancı getiriyorlar bir de. Türk adam mı bulamadınız. Bahaneleri de hazır. İyi oynamıyormuşuz. Kupalar kazanamıyormuşuz. Kazanmayalım nolacak, iyi oynamayalım ama Türk takımının başına Türk gelsin. Yabancının ne gereği var. Açın federasyonun sitesini bakın milli takımın teknik direktör tarihine. Kuruluşundan bu yana bir sürü yabancı adam geçmiş. Geçti de noldu, dünya kupasını mı kazandık. Hep başarısızlık hep başarısızlık. Böyle başarısız olunacağına milli takımı lağvedelim , dağıtalım daha iyi.

Milli coşku , milli duygu yok. Giden paralar sadece.

Bir de milletin gereksiz yere birbirini yediği , saldırdığı boş bir holiganlık anlayışı var. Taraftarlık falan değil bu mallarınki. Ne kadar beyinsiz ve gerizekalı oldukları su geçirmez gerçek. Ülkenin IQ ortalamasını düşüren atrofik beyinliler bunlar. Içlerinde de barbarlık, vahşet falan yok. Sadece masturbasyon bunlarınki. Bunlara bir teklif götürseler ve deseler ki terörle mücadele edecek gönüllü elemanlar aranıyor, kabul eder katılır mısınız deseler alayı arkasına bakmaz kaçar.

Zevkler ve renkler tartışılmaz derler ama biz tartışırız. Kimsenin zevki umrumuzda değil. Türkçüler olarak başa geçtiğimizde bu futbolu yasaklayacağız. Futbol oynama özgürlüğünü ortadan kaldıracağız. Diğer spor dallarında da takımlarda sadece Türk sporcular olacak. Cirit, nişancılık, dövüş sporları oynanacak ama bu futbol oynanmayacak.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2017, 12:47:05 »

Sporun iyisi kötüsü olmaz. Sporu yasaklamak ırkımıza karşı ihanet olur. Sağlıklı bireyler için spor gereklidir. Fakat günümüz Türkiye'sinde saçma sapan bir holiganlık ve fanatiklik var, bir takım için millet birbirini öldürüyor. Biz asıl bunun önüne geçmeliyiz. Millet boş yere birbirine atışmayacak!

 Milletimizin bir yerde de eğlenmeğe ihtiyacı vardır. Türkiye'nin maçları olunca herkes nasıl milli şuura bağlanıyor,farkında mısınız? Ayrıca uluslararası arenada Türklerin sporcu, atletik bir yapıya sahip olduğunu göstermemiz düşmanlarımızın gözünü korkutur. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2017, 12:59:18 »

Holiganlık bitecekse bu ancak futbolu yasaklamakla mümkündür. Herkese tek tek bu holiganlığın gereksiz olduğunu anlatmak imkansız.  Hem bu holiganlar yaptıklarının yanlış olduğunu bilmiyor mu. Bile bile devam ediyorlar. Eğer ortalığa saldıran zarar verenlerin hepsi kaçmadan  tek tek yakalanıyorsa ve ayvayı yiyecekleri kadar ceza alıyorlarsa sıkıntı yok. Ama büyük kısmı zarar verip kaçıyorsa , yakalananlar da serbest bırakılıyor ve hafif cezalarla yırtıyorsa komple yasaklansın.  Zevki olan da kendine başka bir zevk bulsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2017, 13:01:10 »

Tek tek anlatmayla neden uğraşalım ki? Böyle yapılmayacak deriz, yapanın kafasına vura vura öğretiriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2017, 13:06:32 »

Kandaşım , hem Türklerin atletik vücudunu, çevik oluşunu görüp korkacaklarsa dövüş sporlarında başarımızı görüp korksunlar. Hem fenerli kuyt'a bakın . İyi oynuyor ama onu görüp korkacak bir kişinin bile olduğunu düşünmüyorum. Kalıbı yok adamın mesela. Demek istediğim kalıpla ,atletik olmakla iyi oynamak farklı kandaşım.

Hem bizi atletik olarak görseler ne olur ki. Dışardan bakmak yanıltıcıdır üstelik. Mesela ekonomik büyümede çin dünya birincisi. Ama sefalet orda. Biz ikinciyiz güya ama her yerde kapanan fabrikalar, benzinin en pahalı ülke olması, kriz , dörde yaklaşan dolara bakınca aslînda hiçbir şeyin de göründüğü gibi olmadığı anlaşılıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2017, 11:07:09 »

Pascal Nouma'nın bir maçta Fenerbahçe'ye gol attıktan sonra elini şortunun içine soktuğu zamanı bilirsiniz. Bu ahlaksızlığı yapan kişi dışlanmadı. Üstüne ülkemizde yayınlanan bir yarışmaya katıldı. Tv'de her zaman yerini aldı.

Bu ahlaksızlıklara engel olunacak. Onu izleyen milyonlar var. O hareketi yüzünden Fener-Beşiktaş taraftarı birbirine girse , Türk soylular zarar görse nolacaktı.
Futbolculara ya nasıl davranmaları gerektiğini belirten bir eğitim verilecek ya da futbol topyekün yasaklanacak. Ben bu zamana kadar bunun önüne geçilemediyse bundan sonra da engellenebileceğini düşünmüyorum. Futbol yasaklanmalı.

Yasakçı ve sert bir zihniyet, özgürlükçü ve ılıman bir zihniyetten kat kat iyidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BATURGAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 640« Yanıtla #6 : 14 Mart 2019, 02:38:18 »

Kadıköy'ü vapurla basanlar, stada müze kapısını kırıp girenler, maça döner bıçağıyla gidenler, statta yaptığı holiganlıkla çocuk yaralayyanlar, fenerli diye adam bıçaklayanlar... Hepinizin amk

Eskiden Beşiktaş Sivas maçına gitmiştim. Ortaokuldayım deli gibi fanatiğim Beşiktaşa. Polisin biri kadını taciz ediyor diye birini jopladı. Stad yerinden oynadı lan. Eğer ılımlı seyirciler olmasa linç edeceklerdi polisi. Taraflarlarin arasinda çok ufak bir tel örgü vardı, ulan sırf rakip diye birbirlerinin anasina 5 metre öteden nasıl sövüyorlardı. Hani bıraksalar biri ölür o derece.

O günden bana kalan "orospunun çocuğu fettullah gulen" diye bağırmaktı. Diyorum ki daha bu beyni az derecede calışan primat holiganlar bile ta o zamandan beri gülene düşmansa kandırılanların zeka kapasitesi ne kadardır?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tanrıdağ Kızı
Börte
BAĞA TARKAN
Atsızcı
****
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 179


Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz.


« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2020, 19:56:52 »

Bu davayı ruhuma işlemeye başladığım zamandan bu yana en zor vazgectigim şeylerden biri de Galatasaray'di galiba. Saat 19:05 olduğunda bile seviniyordum, maçlarında büyük heyecan yaşıyordum. Nedenini de pek anlayamadım ama böyle gerekiyorsa vazgecmek gerek dedim. Ama farkındayım kardeşi kardeşe düşündüğünün, bu da avuntum oldu. Şimdi artık saat 19:44 iken o minik sevinci duyuyorum.
Ne yalan söyleyim, eğer vazgecmene gerek yok denirse aynı sıkı taraftar olabilirim galiba.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kalbin benim olsun diyorum çünkü mukadder.
Cismin sana yetmez mi? Çabuk kalbini sök, ver!
Yoktur öte âlemde de kurtulmaya bir yer;
Mutlak seveceksin beni, bundan kaçamazsın.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2020, 21:08:11 »

Başka uğraşacak şey kalmadı mı.

Zina yapanları cezalandır, ibnulileri kuyuya atmayı, yabancı fikirleri yasakla. Futboldan önce ahlak ve maneviyat problemi var.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
**************
ileti Sayısı: 838« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2020, 22:12:06 »

Bu davayı ruhuma işlemeye başladığım zamandan bu yana en zor vazgectigim şeylerden biri de Galatasaray'di galiba. Saat 19:05 olduğunda bile seviniyordum, maçlarında büyük heyecan yaşıyordum. Nedenini de pek anlayamadım ama böyle gerekiyorsa vazgecmek gerek dedim. Ama farkındayım kardeşi kardeşe düşündüğünün, bu da avuntum oldu. Şimdi artık saat 19:44 iken o minik sevinci duyuyorum.
Ne yalan söyleyim, eğer vazgecmene gerek yok denirse aynı sıkı taraftar olabilirim galiba.

Galatasaray tutmayacagim dedigim halde guya fenerli oldum, maclar oynaniyor lakin bemim aklım galatasarayin maçında.
Nasıl bir duyguysa vazgeçilmiyor.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.233 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.