Türk Tarihi ve Edebiyatı - DUYURULAR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 20:46:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Tarihi ve Edebiyatı - DUYURULAR  (Okunma Sayısı 7087 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 09 Nisan 2014, 21:48:24 »

Türk Tarihi ve Edebiyatı ile ilgili duyuruları lütfen bu başlık altında toplayalım. Böylece faydalanmak; ilan edilen seminer, sohbet, tanıtım toplantısı gibi faaliyetlere katılmak isteyenler istifade edebilecekler. Teşekkürler.


TÜRK DİLİ NİSAN SAYISI ÇIKTI

Türk Dili’nin Nisan sayısı Ali Karaçalı’nın “Bahara Övgü” başlıklı sunuş yazısı ve İsmail Sert’in çizgisi ile karşılıyor okurları.

Mehmet Aycı, “Mendilci Çocuklar Gazeli”; Yılmaz Daşcıoğlu, “Zırh”; Ahmet İnam, “Vifak”; Hicabi Kırlangıç, “Mum”; Ali Sali, “Kabus”; İsmail Karakurt, “Az Misafir”; Mustafa Özçelik, “Deprem Saati”; İrfan Çevik, “Cambaz”; Mustafa Atiker, “Parti”; Berat Bıyıklı, “Kabilenin Şarkısı” şiirleriyle derginin sayfalarını güzelleştiriyor.

Bahtiyar Aslan, “İlmek”; Fatma Bingöl, “Ve Tin Yolda Buldu Dilini”; Nevin Balta, “Deniz Mavisi Bazen Siyaha Çalar” öyküleriyle bu sayıya katkıda bulunanlar arasında.

Yavuz Demir, postmodern metinlere dair görüşlerini “Ağır Ol Roman Desinler”; Mehmet Aydın, İhsan Oktay Anar’ın son romanı Galîz Kahraman’a yönelik izlenimlerini “Galiz Bir Kahramanın Sıfatı Olabilir mi?” yazılarıyla okuyucuyla paylaşıyor. Dursun Ali Tökel, Latîfî’nin kitap redifli gazelinden yola çıkarak “Latîfî Der ki: ‘Kitap Yüz Yapraklı Bir Güldür’” başlıklı değerlendirmesiyle; Mehmet Öztunç, dünya edebiyatının önemli bazı yazarlarının ölüme bakışlarını ve ölümlerini “Yazarların Ölümü” yazısıyla anlatıyor. Sadettin Özçelik, “Tepegöz Ala “Ela” Gözlü müydü?” ve Nail Tan, “Diline / Ağzına Yuva Yapmak Deyimi Üzerine”, Mustafa Ruhi Şirin, “Türkçenin Hüzünlü Balkan Şehirlerinde” yazılarıyla Türk Dili’nde.

Edebiyat söyleşilerinin bu ayki konuğu divan edebiyatı üzerine yaptığı birçok inceleme ile akademik alanda kendisini kabul ettirmiş, yazdığı tarihî romanlarla okurların sevgisini ve beğenisini kazanmış Prof. Dr. İskender Pala. Semih Topsakal’ın yaptığı söyleşide yazarın romana bakışı, romancılığı ile ilgili düşünceleri ve son romanı Mihmandar’a yönelik birçok ayrıntı yer alıyor.

İyi okumalar.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2014, 21:52:58 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


    Japon Türkologu ve dil bilimcisi Masahiro Shôgaito 2014 Mart 23’te vefat etti.

         Öğrencilik döneminde Ankara’da yaşayan, Türkiye’yi ve Türkleri yakından tanıyan Masahiro Shôgaito, Türk dilinin, Eski Uygurcanın önde gelen araştırmacılarından biriydi.

         Kyoto Üniversitesi Dil Bilimi Bölümü başkanlığından emekli olan Shôgaito, öğretim üyeliği döneminde Eski Uygur dilinin terim yapısını ve  Moğolcadaki Eski Uygurca terimleri incelemiş, Çinceden Eski Uygurcaya giren kelimelerin ses kanunlarını tespit etmiştir. Japonya’da çalışmalarını yalnızca bu alanda yoğunlaştırarak başta Japon olmak üzere, Uygur, Kazak akademisyenlerin bu alanda yetişmelerine katkıda bulunmuş, konuyla ilgili projelere destek vererek Uygurcanın Japonya’da önemli araştırma konularından birisi olmasını sağlamıştır.

         Eski Türk Budizm'i üzerine yaptığı çalışmalarından dolayı 2011 yılında Japon İmparatoru’nca bir madalya ile ödüllendirilmiştir.
 
         Kitaplarından bazılarının adları aşağıda yer almaktadır:

         Shōgaito, Masahiro: Kodai uigurubun A-bi-da-mo ju-she-lun shi-yi-shu [= Abidat­sumakusharonjitsugisho] no kenkyū. 1. Studies in the Uighur Version of the Ab­hidhar­ma­kośabhāṣya-ṭīkā Tattvārthā. 1. Text, Translation and Commentary. Kyōto.

         Shōgaito, Masahiro: Kodai uiguru-bun A-bi-da-mo ju-she-lun shi-yi-shu [= Abidat­sumakusharonjitsugisho] no ken­kyū. 2. Studies in the Uighur Version of the Ab­hidhar­ma­kośabhāṣya-ṭīkā Tattvārthā. 2. Text, Translation, Commentary and Glossa­ry. Kyōto.

         Shōgaito, Masahiro: Kodai uiguru-bun A-bi-da-mo ju-she-lun shi-yi-shu [= Abidat­sumakusharonjitsugisho] no ken­kyū. 3. Studies in the Uighur Version of the Ab­hidhar­ma­kośabhāṣya-ṭīkā Tattvārthā. 3. Fac­simile Text with Introduction. Kyōto.

         Shōgaito, Masahiro/Lilia Tugusheva/Setsu Fujishiro: The Daśakarmapathāva­dāna­mā­lā in Uighur. From the Collection of the St. Petersburg Branch of the Institute of Oriental Studies Russian Academy of Sciences. Ujgurskaya versija Daśakarmapathāva­dā­na­mālā. Rannesrednevekovıy uygurskiy pis'mennıy pamyatnik iz rukopisnogo sobraniya Sankt-Peter­burgskogo filiala Instituta vostokovedeniya Rossiyskoy Akademii Nauk. Kyoto

         Shōgaito, Masahiro: Roshia shozō uigurugo bunken no kenkyū. Uiguru monji hyōki kanbun to uigurugo butten tekisuto. [İngilizce başlık:] Uighur Manuscripts in St. Peters­burg. Chinese Texts in Uighur Script and Buddhist Uighur Texts. Kyoto. (Studies in Old Eurasian Languages. 1
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2014, 21:59:02 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Batı Anadolu bölgesinde kurulmuş olan Türk Beyliklerinin her birinin uzmanlarınca bütün boyutları ile ele alınarak tartışılmasını ve sunulan bildirilerin yayımlanması ile kamuoyuna her biri hakkında derli toplu güncellenmiş bilgi sunulmasını amaçlayan sempozyum dizisinin Germiyan Oğullarına ayrılmış olan üçüncüsünün 08-10 Mayıs 2014 tarihlerinde Kütahya’da düzenlenmesi planlanmıştır.

Dumlupınar, Türk Tarih Kurumu, Ege ve Dokuz Eylül üniversiteleri tarafından ortaklaşa düzenlenen, Germiyan bölgesinde yerleşik Dumlupınar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2014, 16:40:57 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


İZMİR 19. KİTAP FUARI: 19-27 Nisan 2014 tarihleri arasında yayınlarımız kitapseverlere %40 indirimli sunulacaktır. (Türk Tarih Kurumu)
 
Salon No: 2 , Stand : 115-A

Yer: Uluslararası İZMİR Fuar Alanı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2014, 19:03:38 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Üyesi ve Yazıt Bilimi Kolu Başkanı Prof. Dr. Cengiz ALYILMAZ, 9 Mayıs 2014 Cuma günü “Yeni Bilgi ve Belgeler Işığında (Kök)türk Harfli Yazıtlar” başlıklı bir konferans vermek üzere Ankara’da olacak.
 
Konferans, Türk Dil Kurumunun (Atatürk Bulvarı, 217) konferans salonunda saat 14.00’te başlayacak.
 
İlgi duyan herkes davetlidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2014, 19:58:14 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Turan Kurultayı 2008 yılından itibaren her iki yılda bir Macar Turan Vakfı tarafından Macaristan’ın Bugaç (Boğaç) şehrinde düzenlenmektedir.  Türk kavimlerinin birbiriyle kaynaşmasını amaçlayan kurultay dünyanın en büyük gelenek yaşatıcı kutlaması olarak kabul ediliyor.

MACARİSTAN TURAN KURULTAYI GEZİSİ

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı olarak Turan Kurultayına katılmak amacıyla daha evvelce ilan ettiğimiz gibi gezi düzenlemiş bulunmaktayız.

Fakat iştirakçilerimizden gelen değişik talepler sonucu dört farklı tip gezi yapmayı daha uygun bulduk.
Tüm bu gezilerde öncelikli amacımız, bilindiği gibi 9-10 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Turan Kurultayına iştirak etmektir.  Gelen yoğun talep üzerine, Kurultayla birlikte Macaristan’ı da gezmek isteyen iştirakçilerimize, daha uzun süreli bir tur programı düzenledik.

1.SEÇENEK (Uçak ile gidiş-geliş)

6  -12 Ağustos 2014 (6 gece 7 gün)

Gidiş THY İstanbul – Budapeşte 6 Ağustos 2014  Kalkış Saat: 08:50,
Dönüş THY Budapeşte-İstanbul 12 Ağustos  Kalkış Saat: 20:15
Gezi boyunca konaklama Budapeşte’de en az üç yıldızlı otelde Oda Kahvaltı esasına göre  yapılacak olup, transferler kurultayın gerçekleşeceği 2 gün boyunca (9-10 Ağustos)  sabah gidilip aksam dönülecek şekilde özel otobüslerle yapılacaktır.

Tüm Havaalanı otel transferleri, rehberlik hizmetleri ve Budapeşte şehir gezisi de ilan edilen ücrete dahildir.
Ücret: 350 € + uçak bileti (Bu fiyat iki veya üç kişilik odada kişi başı konaklama ücreti olup tek kişilik oda farkı 150€’dur.)

2.SEÇENEK (Uçak ile gidiş-geliş)

8-11 Ağustos 2014 (3 gece 4 gün)

Gidiş THY İstanbul – Budapeşte 8 Ağustos 2014  Kalkış Saat: 08:50,
Dönüş THY Budapeşte-İstanbul 11 Ağustos  Kalkış Saat: 20:15
Gezi boyunca konaklama Budapeşte’de en az üç yıldızlı otelde Oda Kahvaltı esasına göre  yapılacak olup, transferler kurultayın gerçekleşeceği 2 gün boyunca (9-10 Ağustos)  sabah gidilip aksam dönülecek şekilde özel otobüslerle  yapılacaktır.

Tüm Havaalanı otel transferleri, rehberlik hizmetleri ve Budapeşte şehir gezisi de ilan edilen ücrete dahildir.
Ücret: 180€ + uçak bileti(Bu fiyat iki veya üç kişilik odada kişi başı konaklama ücreti olup tek kişilik oda farkı 75€’dur.)

3.SEÇENEK (Özel otobüsle Macaristan Gezisi)

5-12 Ağustos 2014

Budapeşte’de en az üç yıldızlı otelde  5 gece Oda Kahvaltı esasına göre konaklama  yapılacak olup kurultayın gerçekleşeceği 2 gün boyunca (9-10 Ağustos)  sabah gidilip aksam dönülecek şekilde özel otobüslerle transferler yapılacaktır. Rehberlik hizmetleri ve Budapeşte şehir gezisi de ilan edilen ücrete dahildir.

Otobüslerlee İstanbul’dan hareket edecek Bulgaristan ve Sırbistan üzerinden Macaristan’a gidilecek  olup kalkış saatleri daha sonra ilan edilecektir. Otobüs yolculuğu tek yön yaklaşık 22 saat sürmektedir.
Ücret: 475€ (Bu fiyat iki veya üç kişilik odada kişi başı konaklama ücreti olup, tek kişilik oda farkı 125€’dur.)

4.SEÇENEK (Öğrencilere Özel Otobüsle Macaristan Gezisi)

5-12 Ağustos 2014

Bu seçenekten sadece öğrenciler faydalanabilecektir. Katılımcılar Budapeşte’de yurtlarda veya hostellerde konaklayacaklardır.

Otobüsler İstanbul’dan hareket edecek ve kalkış saatleri daha sonra ilan edilecektir. Otobüs yolculuğu tek yön yaklaşık 22 saat sürmektedir.
Ücret: 270€

GENEL BİLGİLER:

Tüm konaklamalar Budapeşte şehir merkezinde yapılacaktır. Otellerde oda kahvaltı esasına göre kalınacaktır. Öğlen ve akşam yemekleri için katılımcılara uygun seçenekler gezi boyunca sunulacaktır.

Macaristan bir Schengen ülkesi olup bu ülkeye seyahat için gerekli vize arzu edilirse seyahat acentemiz tarafından ücreti karşılığı alınacaktır. Yeşil pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir.

Ücrete dahil olan hizmetler:

* Alan-otel-alan transferleri (Uçakla gidecekler için)
*Otobüsle gidecekler için İstanbul-Budapeşte-İstanbul Ulaşım
* Budapeşte şehir turu
* Otelde oda kahvaltı konaklama
* 2 gün Budapeşte-Bugaç (Kurultay)-Budapeşte transferi ve rehberlik hizmeti
* Tüm gezi boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
* Seyahat sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Servisler:

*Uçak Bileti (Erken müracaatlarda 290€)
* Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL)
* Macaristan Schengen vize alımı (75 €)(Geçerli vizesi olmayanlar için). Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Ekstra geziler
* Öğlen ve aksam yemekleri
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2014, 12:38:42 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünün Türk Dil Kurumunun katkılarıyla düzenlediği Oğuzlar:

Dilleri, Tarihleri ve Kültürleri konulu 5. Milletlerarası Türkiyat Araştırmaları Sempozyumu 21-23 Mayıs günlerinde yapılacaktır.

Sempozyumun açılışı 21 Mayıs Çarşamba günü Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi, Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda saat 9.30’da başlayacaktır.

KATILIMCI BİLDİRİ BAŞLIĞI ÜLKE ŞEHİR

Abdurrahman Deveci SELÇUKLU DÖNEMİ RESİM SANATI EDİRNE

Adnan Çevik XIII. YÜZYILDA BATI ANADOLU’DA TÜRKMEN HAREKETLERİ MUĞLA

Ahmet Bican Ercilasun OĞUZ ADININ ETİMOLOJİSİ ANKARA

Ahmet Taşağıl OĞUZLARIN TARİH SAHNESİNE ÇIKIŞI HAKKINDA İSTANBUL

Akartürk Karahan DİVÂNÜ LÛGAT'İ'T-TÜRK'TE OĞUZCA SÖZVARLIĞI ANKARA

Ali Ahmetbeyoğlu UZLAR İSTANBUL

Ali Akar / Banu Sıtkı OĞUZCANIN KUZEY SINIRLARI: KIRIM YARLIKLARINDA OĞUZCA ÖĞELER MUĞLA / ANKARA

Ali Sinan Bilgili OSMANLI HUKUKUNDA BOY BEYİ KARS

Ali Balcı YENİ BULUNAN PARALARIN IŞIĞINDA SEYHUN OĞUZ DEVLETLEŞMESİNİN TARİHLENDİRİLMESİ İZMİR

Andrey Kubatin “ÖZBEK OĞUZCASI” VE ONUN HORASAN TÜRKÇESİYLE BENZER VE FARKLILIKLARI ÖZBEKİSTAN

Arif Sarı DULKADİR SAHASINDA OĞUZ BOYLARI ANKARA

Aydın Usta ORTADOĞU’DA İSLAM HAÇLI MÜCADELESİNDE OĞUZLAR İSTANBUL

Ayhan Pala OĞUZ KAĞAN KİMDİR? KAZAKİSTAN

Ayşe Atıcı Arayancan KARAKOYUNLULARIN MENŞEİ HAKKINDA BAZI GÖRÜŞLER ÇORUM

Cengiz Buyar KIRGIZ TARİHİ KAYNAKLARINDA VE ARAŞTIRMALARINDA OĞUZLAR KIRGIZİSTAN

Dilorom Hamroeva BUHARA’DAKI OĞUZ DILLI HALK METINLERININ DIVAN-I LÜĞATI’T TÜRK’LE KARŞILAŞTIRILMASI ÖZBEKİSTAN

Dursun Yıldırım OĞUZ BOYLARI HAKKINDA DÜŞÜNCELER ANKARA

Ergin Ayan TUĞRUL BEY DÖNEMİNDE OĞUZLARIN İRAN COĞRAFYASINDA YAYILMALARI ORDU

Erhan Aktaş OĞUZ GRUBU TÜRK DESTANLARINDA NÖKERLİK KURUMU KIRKLARELİ

Erkin Ekrem ÇİN KAYNAKLARINDA OĞUZLAR ANKARA

Ersin Gülsoy XVII. YÜZYILDA İL TÜRKMENLERİ ERZURUM

Esmail Hassanzadeh MEREND ŞEHRİNDE TÜRK KABİLELERİNİN COĞRAFİ DAĞILIMI İRAN

Fatma Akın XIX. YÜZYILIN İKİNCİ YARISINDA AVŞARLARIN İSKÂNI ÇORUM

Feridun Mustafa Emecen KAYILAR VE OSMANLILAR İSTANBUL

Ferruh Ağca ESKİ UYGUR VE ESKİ OĞUZ TÜRKÇELERİNDE YUVARLAKLAŞMA ESKİŞEHİR

Feruza Djumaniyazova ÖZBEKLERİN ETNİK OLUŞUMUNDA OĞUZLARIN YERİ ÖZBEKİSTAN

Fikret Turan ERKEN DÖNEM SÖZLÜKLERİNDE YAYGIN OLAN AMA SONRADAN KAYBOLAN KELİMELER İSTANBUL

Firoz Faozi GÜNEY TÜRKİSTAN’DA YAŞAYAN OĞUZ TÜRKLERİNİN ÜÇ BOYU ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA AFGANİSTAN

Fuat Bozkurt OĞUZ DİLLERİNİN DAĞILIMI VE HORASAN TÜRKÇESİ ANTALYA

Fuzuli Gozalov SÖZLÜ TARİHTEN DESTANA, DESTANDAN OĞUZNAMELERE AZERBAYCAN

Gaybullah Babayar OĞUZ YABGULUĞU’NUN YENİ KEŞFEDİLEN SİKKELERİ VE ONLARIN BATI KÖKTÜRK KAĞANLIĞI SİKKELERİNE BENZER HEM DE FARKLI YÖNLERİ ÖZBEKİSTAN

Hassan Hazrati YAMÇİ'DE TÜRK KABİLELERİNİN SOSYAL, TARİHÎ VE COĞRAFİ DAĞILIMI İRAN

Hüseyin Çınar KINIKLAR VE KINIK YERLEŞMELERİ ANKARA

Irina Nevskaya SOCIOLINGUISTIC SITUATION OF OGUZ TURKS IN POST-SOVIET KAZAKHSTAN: THE FIRST RESULTS OF A SOCIOLINGUISTIC SURVEY

CARRIED OUT IN 2013-2014 ALMANYA

Iryna Yuzvyak TÜRKLÜK VE HRİSTİYANLIK; GAGAVUZ DİNİ TERMİNOLOJİSİ ÜZERİNE DİL ARAŞTIRMASI UKRAYNA

İsa Özkan DEDE KORKUT KİTABI VE “HAZİHܒL-RİSĀLET-İ MİN KELİMĀT-I OĠUZ-NĀME EL-MEŞHUR Bİ ATALAR SÖZİ”NÜN BERLİN NÜSHASI ANKARA

Kairat Belek KIRGIZİSTAN’DA YENİ BULUNAN OĞUZ BOYLARINA AİT YAZITLAR VE OĞUZ DAMGALARI KIRGIZİSTAN

Kazım Yaşar Kopraman MEMLUK SAHASINDA OĞUZLAR ANKARA

Marcel Erdal SELÇUKLU OĞUZCASI VE ANA OĞUZCA ALMANYA

Mehmet Dursun Erdem ETNİK YAPI AĞIZ İLİŞKİSİ AÇISINDAN OĞUZ YERLEŞİM BİRİMLERİ NEVŞEHİR

Mehmet Ölmez OĞUZCANIN TÜRK DİLLERİ ARASINDAKİ YERİ İSTANBUL

Mehmet Öz İLK OSMANLI KRONİKLERİNDE OĞUZ/TÜRKMEN İMGESİ ANKARA

Mihály Dobrovits OĞUZLARIN BATI KOLU ÚZ’LAR VE MACARİSTAN’LA İLİŞKİLERİ MACARİSTAN

Mualla Uydu Yücel KARADENİZİN KUZEYİNDE OĞUZLAR İSTANBUL

Munire Hatamova ÇAÇ (TAŞKENT) BÖLGESİNİN OĞUZ ŞEHİRLERİ ÖZBEKİSTAN

Mustafa Aksoy OĞUZ DAMGALARI MI? TÜRK DAMGALARI MI? İSTANBUL

Mustafa Alkan YÜREĞİRLER ANKARA

Mustafa Canpolat OĞUZLARIN YAYILIŞI VE OĞUZCANIN ETKİN OLDUĞU ALANLAR ANKARA

Mustafa Koç DEVLET DİLİNİN OĞUZCALAŞMASI VE OSMANLI TÜRKÇESİ SÖZDİZİMİNDE YENİ GRAMER ŞEKİLLERİ BİLECİK

Nagihan Doğan ARAP KAYNAKLARINDA OĞUZLAR ANKARA

Nevzat Özkan GAGAVUZ KÜLTÜRÜNDE OĞUZ UNSURLARI KAYSERİ

Nurdin Useev KIRGIZ TÜRKÇESİ AĞIZLARINDA OĞUZCA (T.TÜRKÇESİ) UNSURLAR KIRGIZİSTAN

Nurettin Demir / Emine Yılmaz AYKIRI BİR METİN: SA'LEBİ'NİN KISAS-I ENBİYASI ANKARA

Özkul Çobanoğlu YESİ VE OĞUZ KAĞAN ANKARA

Rasoul Arabkhani / Hasan İsmaeili A STUDY İN THE POLİTİCAL AND SOCİAL LİFE OF AFSHARS OF ZANJAN İRAN

Rejepmuhammet GeldiýEw GOZGANGALA WE GOZGANÇAÝ TÜRKMENİSTAN

Reşat Genç XI. YÜZYILDA OĞUZLAR ANKARA

Rysbek Alimov KIRGIZCANIN İÇKİLİK (GÜNEYBATI) AĞIZLAR GRUBUNDA OĞUZCA ALT KATMANA AİT İZLER MARDİN

Sadettin Gömeç KÖKTÜRK YAZITLARINDA OĞUZ MESELESİ ANKARA

Sadettin Özçelik DEDE KORKUT DESTANLARINDA OĞUZLARIN TEŞKİLATLANMASI HAKKINDA BAZI KÜLTÜREL UNSURLAR DİYARBAKIR

Sadullah Gülten OĞUZLARIN KARKIN BOYU ORDU

Semih Tezcan 14. YÜZYIL ANADOLU TÜRKÇESİNİN SÖZVARLIĞI ANKARA

Shahrouz Aghatabai İRAN TÜRKMENLERİNDE SÖZLÜKÇÜLÜK ÇALIŞMALARI ANKARA

Sıddık Çalık XVI. YÜZYIL BAŞLARINDA ANKARA VE ÇEVRESİNDE KONAR-GÖÇERLER VE OĞUZ BOYLARI ANKARA

Somayeh Easy Cengiz OĞUZNÂME VE ŞEHNÂME’NİN BAŞKAHRAMANLARININ ÖZELLİKLERİNE GENEL BİR BAKIŞ İZMİR

Suavi Aydın TARİHSEL OĞUZ AŞİRET GRUPLARI BAĞLAMINDA KONAR-GÖÇERLİK VE AŞİRET SORUNU ANKARA

Tufan Gündüz BAYINDIRLAR ANKARA

Tuncer Gülensoy ANADOLU VE RUMELİ'DE OĞUZ BOY VE YER ADLARI ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME ANKARA

Turgut Tok DENİZLİ VE YÖRESİNDE OĞUZ YERLEŞİMİNE DAİR BAZI TESPİTLER DENİZLİ

Umut Üren OĞUZLUĞUN BATI TEMSİLCİLERİNDEN: BERENDİ’LER İZMİR

Üçler Bulduk DEDE KORKUT OĞUZLARINDA MERKEZ ÇEVRE İLİŞKİSİ ANKARA

Yaghoob Rahimidashliboroon İRAN’IN OĞUZ/TÜRKMEN BOYLARI İRAN

Yaşar Kalafat ANADOLU TÜRKMEN/OĞUZ FESLERINDE MITOLOJIK İZLERI ARANABILIR MI (SIRAÇLAR-TÜLEKLER-ABDALLAR-SALURLAR- ANKARA

Yavuz Kartallıoğlu OSMANLI KONUŞMA DİLİ ÜZERİNE ANKARA

Yılmaz Kurt 16. YÜZYILDA ÇUKUROVA’DA OĞUZ BOYLARI ANKARA

Yong-Song Li SALARCA ÜZERİNE BİR ALAN ÇALIŞMASI RAPORU GÜNEY KORE

Zekiye Tunç KARADENİZ BÖLGESİNDE HIRİSTİYAN OĞUZ BOYLARI SİNOP

Zeynep Korkmaz OĞUZ TÜRKÇESİNİN ORTA DÖNEMİNİN TARİH, KÜLTÜR VE DİL YAPISI ÜZERİNDE KISA BİR DEĞERLENDİRME ANKARA

Ziver Hüseynli TÜRKÇEDEN FARSÇAYA GEÇEN KELİMELER (SAFEVİLER DÖNEMİ) AZERBAYCAN

Zeynep Şimşek Umaç OĞUZ BOYLARININ AĞIZ ÖZELLİKLERİNİN TESPİTİ MESELESİ VE ÇEPNİ AĞZI ÖRNEĞİ BALIKESİR

Zühal Ölmez EBULGAZİ’YE GÖRE OĞUZLAR
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2014, 20:40:46 »

KALEMDAŞ, Türk Dünyası Edebiyat Dergilerinin Ortak Ağıdır.

Türk Dünyasından şair ve yazarların eserlerinin, dil ve lehçe engeline takılmadan tüm dünyada tanınması için çalışmalar yürütmektedir.

KALEMDAŞ, Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresinde alınan karar uyarınca Avrasya Yazarlar Birliği tarafından kurulmuştur.

KALEMDAŞ; Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresine üye dergilerde yayınlanan yazılar öncelikli olmak üzere edebî eserleri, yazıldığı dil başta olmak üzere, imkanlar ölçüsünde, tüm dünya dillerindeki tercümeleri ile birlikte okuyucuya ulaştırır.

KALEMDAŞ; Kazan 2014 Türk Dünyası Kültür Başkenti Etkinlikleri kapsamında 28 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen VII. Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresinde Tataristan Kültür Bakanı Ayat Sibgatullin tarafından açılışı yapılarak faaliyete başlamıştır.

Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Ortak Ağı Kalemdaş, Türk Dünyası Kültür Başkenti Kazan’dan yayına başladı.Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Kongresinin geçen kongrelerde aldığı karar ve
geliştirdiği proje ile yayın hayatına başlayan Kalemdaş,  Türk Dünyasında şair ve yazarların

önündeki dil ve lehçe engellerini kaldıracak. Edebi eserlerin yazıldıkları dil yanında başka dil ve lehçelerdeki tercümelerini de birlikte sunacak olan Kalemdaş, Kongre üyesi dergileri ve yazarlarını Türk Dünyası ve tüm dünya edebiyat severleri ile buluşturacak.

Türk Dünyası Edebiyat Dergileri Ortak Ağı Kalemdaş, Türk Dünyasında bir ilk olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

-alıntı-
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.208 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.