Türk Irkçılığının Atası Ziya Gökalp Diyarbakırlı değil miydi?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 14:05:40


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Irkçılığının Atası Ziya Gökalp Diyarbakırlı değil miydi?  (Okunma Sayısı 11115 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KOLOKAAN
Ziyaretçi
« : 25 Aralık 2009, 18:07:22 »Bazı sözde Kürt Aydınları,Ziya Gökalp’e "Kürt’lerin Türk’lere attığı en büyük kazık" diyebilmektedir!

Ancak bilmezler ki,  Ziya Gökalp’in zamanında azınlık denecek kadar bile Kürt yoktu!

Bu dönemde,nerden geldiği belirsiz olan Kürt’ler kesinlikle ve kesinlike Kurtuluş Mücadelesinde bizim yanımızda savaşmamıştır!Çünkü o zamanlar neredeyse Diyarbakır’da bile dediğim gibi Kürt yoktur.Bu yüzden,hiç bir yerde hak iddia etme.Hele ki,Amerikalı’ların hazırladığı haritaları sahiplenerek,bunları Osmanlı yaptı diye iftira etme!Zira,Osmanlı Devlet’i,Amerikan Politikaları söz konusu olduğunda,Kürdistan veya Lazistan demiştir.Çünkü Kürt’ler,sonradan gelmedir.Türkiye’deki kökleri çoğunluğunun 1993 ve sonrasına rastlar.

Amerika ile işbirliği yapıp, Kardeşlikten bahsetmek, kalleşliğin en alasıdır!

Sen biliyorsun ki,Amerika’lı emperyalist.Ortadoğu üzerinde müthiş Türk karşıtı eylemleri var.E,kardeşsen ne pahasına olursa olsun,hele ki Devlet kurmalıyım,onurum var diyorsan,nasıl Devlet kurmak için Amerika’lılarla işbirliği yaparsın?

Bu Millet,karşısında "Savaş Robotu" denilen ordularla savaşırken,elinde kazma-kürek vardı!Sen,onurlu isen,her türlü imkansızlığı bahane edipte Amerika veya Yüce Üçler olarak adlanırılanAmerika-Fransa-İngiltere işbirliği yapmazsın.

Her defasında,Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edip, sonra Atatürk’te düşmanlar ile ittifak yapmıştır diyerek iftira etmek,zaten sıkışınca fare deliğine girmeye çalışmaya bedeldir!
  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
yorukturkmen01
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 34« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2009, 18:11:04 »

 Dağda Üç-Beş Domuz Sürüsü.. Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü.. Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa Örtüsü.. Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne de Ölüsü.. Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine.. İte İtlik Yapıp Kafa Tutma Beyine.. Anlasa Dedigimi Sokaktaki Köpek Aglar Haline.. Duy ulAn Soysuz; NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 79


Ne mutlu TÜRK'üm Diyene!


« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2009, 18:14:17 »

Ziya Gökalp yanımızda değerli bir kimsedir ancak ırkçı falan değildir. Türkçülük akımını o başlatmış gibi görünsede onunki sadece milliyetçiliktir. Türkçülük Atsız'la başladı. Türkçülük sürekli işlenerek ırkçılığa dayandı ve Atsız'la beraber Türkçülük - Turancılık- Irkçılık benimsenmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2009, 18:20:25 »

Ziya Gökalp yanımızda değerli bir kimsedir ancak ırkçı falan değildir. Türkçülük akımını o başlatmış gibi görünsede onunki sadece milliyetçiliktir. Türkçülük Atsız'la başladı. Türkçülük sürekli işlenerek ırkçılığa dayandı ve Atsız'la beraber Türkçülük - Turancılık- Irkçılık benimsenmiştir.

Cok dogru katiliyorum..
Bulundugu dönemin sartlarina göre Ziya Gökalp Türk Milliyetciligi adina üstüne düseni yapmistir fakat bugün icin Ziya Gökalp´in savundugu "Milliyetcilik anlayisi" bence miadini doldurmustur.
Sunu samimi olarak söylemek istiyorum ki, artik Ziya Gökalp´in savundugu soya dayali olmayan "Kültürel Milliyetcilik" anlayisindan Atsiz´in savundugu soyculugu esas alan sert milliyetcilik anlasiyisina gecilmesi lazimdir.

Ziya Gökalp´in isaret ettigi milliyetcilik anlayisini bugün MHP ve Ülkücüler daha cok savunmaktadir.
Ziya Gökalp dedigim gibi o dönemin sartlari icerisinde üstüne düseni en iyi sekilde yapmistir fakat bugün onun savundugu milliyetcilik yetersiz kalmaktadir diyorum..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAMSIBEYREK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 106« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2009, 18:54:49 »

Atatürk büyük bir içtenlikle "Fikirlerimin babası Ziya Gökalp'tir" demiştir.

Gerçekten Türkiye'nin manevi kurucusu, babası, ideoloğu ve düşünsel mimarı Ziya Gökalp'tir. Türk milliyetçiliğinin temellerini atan da odur.

Atatürk, düşünce üretme ve görüş geliştirme konularında Ziya Gökalp'in öğrencisidir.

TÜRKÇÜLÜĞÜ, tam bir gerçekçi gözle inceleyen ve Türklüğe bilimsel değer kazandıran Ziya Gökalp'in çalışmalarının en önemli ürünü "Türkçülüğün Esasları" adlı eseridir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MoTuN
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2009, 19:22:08 »

Her Ne Kadar Bizim İnandığımız Türkçülükle Uzak Bir Görüşü Olsada, Gerek Atsız Ata'mızın Gökalp Usta'ya Gösterdiği Saygı Ve Ona Verdiği Değer Gerekse Cumhuriyetimizin Kuruluşundaki Fikir Babalığıyla Saygıyı Fazlasıyla Hakeden Bir Şahsiyet... Övgülerle Bahsettiğimiz Enver Paşa'mızda Irkçı Değildi Fakat Bizim İçin Değeri Ortadadır... Türkçülüğe Getirdiği Sistem Bile Onun Saygıyla Anılmasına Yeter Bence... Ve Türkçülük Ülküsünün İçerisine Irkçılığı Yerleştiren  Atsız Ata'mız Türkçülük Bayrağını Gökalp Ustadan Almıştır... Ve Her Hayırlı Evlat Gibi Babasından Aldığı Emanetin Üzerine Değerler (Irkçılık) Ekleyerek İleriye Taşımıştır...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 25 Aralık 2009, 21:30:39 »

İlk Türk sosyoloğu olan merhum Ziya Gökalp, Türk milliyetçiliğini sistemleştiren ilk insan olması sebebiyle tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Ondan daha önceki yüzyıllarda da milliyetçi, hatta ırkçı denebilecek görüşlere sahip insanlar var olsa da Gökalp, milliyetçilik fikriyatını ilmi bir metodla ele alarak onu gelecek nesillerin faydalanabileceği bir tertipe sokmuş ve Atatürk dahil olmak üzere bir çok insanı etkilemiştir.

Gökalp'in Diyarbakırlı olması münasabetiyle onu kürtlüğe yamamaya çalışan cahil cuhela tayfası, bu tezleriyle Türk milliyetçiliği felsefesini kökten çürütmeye gayesi gütseler de Gökalp kürt değil, Türkmendir. Aksi hali düşünsek bile, bir kürdün Türk milletininin karakterini , meziyetlerini ve töresini övmesi Türk ırkının ne kadar yüce bir ırk olduğunun bir yabancı tarafından bir kez daha dile getirilmesinden başka bir şey değildir.

İlaveten, kandaşlarımın iletilerinde belirttiği gibi Ziya Gökalp'in milliyetçilik anlaşıyı, çağımız Türkiyesi'nin ve Türk milletinin manevi boşluğunu doldurabilecek kabiliyete malik bir telakki değildir. Hele ki Türk olmadıkları halde Türk kılığına girerek milletimize ve Türklüğe onulmaz yaralar açan ihanet odaklarının ülkemizde cirit attığı ve devletin en önemli kademelerine yükseldiği bir çağda bize kanı Türk olmayandan başkasının faydasının dokunmayacağı alenen ortadadır. Milletimizin tutunacağı dalın adı hiç şüphesiz Türkçülüktür..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 25 Aralık 2009, 22:21:38 »

 Zamanin sartlari göze alindiginda,GökAlp Ziya beg, Büyük bir Türk milliyetcisi ve ideologudur. Basbug AtaTürk´ün fikirlerinin babasi oldugunu ifade etmeside,onu yüceltmeye yeter bir sebeptir. Ruh´u sad mekani Tanri daglari olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAMSIBEYREK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 106« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2010, 04:15:02 »

Bende basimdan gecen bir olayi anlatayim. Geceblerde is icabi yasli bir bayanla tanistim kimlik bilgilerinde D.Bakir yaziyordu diye isini yapmayaya kara vermistim ki iste Kam abinin dedigi gibi benide Tanrimi dürttü ne dürttüyse bayana sıordum kürtmüsn teyze diye . Kadin kaslarini catip ne kürtü yetmis yedi sülalem Türktür dedi bana bende sordum ya teyze yanlis anlama kimliginde D.Bakir yaziyor ondan sordum dedim. O da bana benim cocuklugumda oralarda kürt nüfüsü bir elin parmaklari kadr cevabini verdi. Simdi bakin mersin , adana , hatay gibi sahil kesimi hep kürt nüfusu fazlalasmakta belkide 50 yil sonra oralarinda bir Türk ili oldugu unutulacak . Zaten bu itlerin bize asiladigi en buyuk yalan bakabildiginiz kadar cocuk yapin ama kürtlere bakin  fare gibi ürüyorlar ama sorsan allah verdi riskinida allah verir diyorlar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gök Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2010, 01:07:04 »

Ziya Gökalp Türk'tür.

Daha fazla bilgi için ailesiyle röportaj yapılarak yazılmış bir kitap olan Orhan Karaveli'nin Ziya Gökalp'i Doğru Tanımak adlı kitabını tavsiye ederim.

"Türklük Hem Mefkürem Hem de Kanımdır" diyen bir adamı zorla Kürt yapmak da nasıl bir çabadır anlamıyorum.

Tamam anladık, Kürtler it gibi ürüyor, Doğu'yu ele geçirdi fakat her Diyarbakırlı olanı direk Kürt ilan etmek saçmalıktan başka bir şey değildir. Diyarbakır, Akkoyunlu ve Karakoyunlu gibi iki Türk devletinin kurulduğu ve başkenti olan yerdir. Tarihi boyunca tek bir devleti olmamış acınacak Kürtlerin "Amed" diyerek zırvaladıkları Diyarbakır'ı sahiplenmeleri, ezikliklerinin bir göstergesidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.23 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.