N. ATSIZ (12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 20:37:31


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: N. ATSIZ (12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı)  (Okunma Sayısı 6474 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Padar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 16« : 01 Ocak 2011, 00:31:51 »

Esenlikler kandaşlarım;
12. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat öğretmenimiz Cumhuriyet Dönemi yazarlarının hayatı hakkında bize ödev veriyor ve anlattığımız yazarı kendimiz gibi anlatıyoruz. Ben özel olarak Atsız Ata'yı seçtim. Hayatına, eserlerine ek olarak Türkçü bakışının da üzerinde duracağım. Çoğu arkadaşım adını bile duymamış Üzgün. Maksadım Türk'e yaraşır biçimde Atsız'ı tanıtmak. Ben anlattıktan sonra sorulacak sorular nasıl olur? En çok  neyin üzerinde durmalıyım?
Atsız Ata hakkında az bilinen nitelikler nelerdir? Sadece iyi not almak için anlatıp geçmeyeceğim çünkü.
Şimdiden sağolun. TTK
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kanpars
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 49« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2011, 00:43:21 »

Esenlikler kandaşlarım;
Çoğu arkadaşım adını bile duymamış Üzgün. Maksadım Türk'e yaraşır biçimde Atsız'ı tanıtmak. Ben anlattıktan sonra sorulacak sorular nasıl olur? En çok  neyin üzerinde durmalıyım?
Atsız Ata hakkında az bilinen nitelikler nelerdir? Sadece iyi not almak için anlatıp geçmeyeceğim çünkü.
Şimdiden sağolun. TTK

Bozkurtların ölümü ve Bozkurtların dirilişi adlı kitabı bile Atsız Ata'yı bilmek için yeterlidir.

Bilmedikleri için kendi cahilliklerine yansınlar.

Dandik bir futbol takımının kadrosunu ezbere bilen ama tanıması gereken kişileri bilmeyen bu insanlardan kendileri dahil kimseye hayır gelmez!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
GÖKÇE İREM
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 57« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2011, 00:48:28 »

Atsız Ata mızı bilmezler ama nazım hikmetof u bilirler
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Padar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2011, 00:53:04 »

Haklısın kandaş. Aynı söylediğin gibi. Yalnız birkaç kişi var özünü bilen ama ne yazık ki hep sentezci düşünce içindeler. Belki bir konu anlatımı bile onları bu gafletten kurtarabilir. Çoğu özünü kaybetmiş olsa bile birkaç kişiyi kazanmak bile yetiyor. En iyi şekil alan genç bir beyindir diye düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Padar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2011, 00:58:28 »

Her yerde görüyorum o hikmetofu Gülümseme Sosyal paylaşım sitelerinde yığın yığın paylaşımlar oluyor. Türk olmayanı baş tacı etmeye pek meraklı bazıları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2011, 01:49:57 »

Andam, şimdi ne diyeceğimi bilemiyorum. Bazı şeyleri anlat diyeceğim bu sefer hocan kanı bozuksa seni dersten bırakır.  Sen en iyisi kim olduğunu biraz anlat, Türklüğe önem verdiğini söyle. Ayrıca; " Türk gençliği nasıl yetişmeli" adlı makalesinden Türk gencinin nasıl yetişmesi gerektiğinide ufak notlar ile hocana söyleyebilirsin. Lakin hocanın kanı bozuksa bu söylediklerinden bile kıllanıp seni dersten bırakabilir. Yada güzel ve özlü sözlerini paylaşabilirsin. Örneğin; "Ahlakın meydana gelmesinde en önemli sebep soydur. Bir toplumun ahlakı, soyunun karışması ile değişebilir". Türk tarihine çok önem verdiğini, Türk töresine bağlı biri olduğunu söyleyebilirsin. Sadece Türkçülük için yaşadığını ve bunun için savaştığını ufaktan anlatabilirsin. Eğer hocanın kanı bozuk ise notunu düşürebilir. Buna mankurtluk dahil.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Padar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2011, 12:54:47 »

Sağol, var ol andam. Hocanın kanının bozuk olup olmadığından emin değilim ama her fikri saygıyla dinlemesi ve sorularının akıllıca olması bu yönden iyi. Tamamiyle tarafsız davrandığı için tam olarak anlayamadım. Doğru olarak anlatıldıktan sonra dersten bırakma gibi durumu olamaz.
 Ek olarak Yağmur oğluna vasiyetini de okusam mı, okumasam mı diye çok düşündüm.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2011, 14:18:46 »

Tam anlamı ile siz Atsızı orada anlattığınızda arkadaş çevren ikiye bölünecektir, bir kısmı seni çok sevecek diğer kısmı ise ırkçı olduğun edeniyle senden uzaklaşacak ve sin si sinsi sana uzaktan da olsa düşmanlık besleyecektir.
Sana Dost olanlar Atsız ata hakkında sorular soracaktır, bize tam olarak anlat bu Türk kimdir, neler yapmıştır, eserleri nelerdir diye, senden devamlı bilgi almaya çalışacaklar ve kanlarının asaleti nedeniyle bu kişilerde senin bu kutlu görüşün etrafındfa kenetlenmeye uğraşacaklardır. Senin kişiliğin burada çok önemlidir, çalışkan ve Törelerine göre yaşayan bir Türk çocuğu isen ki öylesin çünkü buradasın senin sayende Türkçü görüş bulunduğun ortamda yapılanmaya başlayacaktır, oradaki kandaşların hergün sana yaklaşarak eksik olan bilgilerini tamamlamak için seni hiç rahat bırakmayacaklardır. Sana tavsiyem eğer bu görevini Atsız atayı anlatmakla yapacaksan Atamızın yazdığı makalelerden kendince önemli olanları bir yerlere kaydet ve sana gelecek olan kandaşın olan arkadaşlarına onları taktim et, kendin hiç bir şey ekleme.
Sana düşman olacak olanları hiç merak etme çünkü onlar sana yaklaşırlarken bundan sonra çok dikkat edeceklerdir çünkü onlar için Türk ırkçısı bir öcü gibidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Padar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 16« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2011, 16:36:06 »

Çok haklısın Kam ağabey. Geçen yıl da proje ödevim için  Doğu Türkistan'ı seçmiştim. Bazı arkadaşlar anlatımdan sonra detaylı bilgiler aramaya çalıştılar. Çinliler meğerse neymiş diye düşünmeye başladılar. Komunist şahıslar ise o günden beri kin içindeler bana. Türk olan bir ülkenin içinde komunizm dalgalandırılmaya çalışılıyorsa, yapılması en doğal olan Türkçülük haykıra haykıra bir bir rüzgar olmalıdır yüreğimizde.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Genç Börü
Genç Börü
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 508


TANRI TÜRK'Ü KORUSUN


« Yanıtla #9 : 31 Mart 2011, 18:29:35 »

Çok güzel ödev seçmişsin kandaşım. Bende bir konuşmaya başlıyorum. Bana düşman olan kızıllar saldıracak gibi bekliyorlar ama bir kısım ise beni dinliyor ve ilgiliyle dinliyorlar.  Böyle olursak Türkçüler artık teşkilatlanacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.08 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.021s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.