Türkmenler 'Türkmen Baharı'nı Başlatıyor...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Temmuz 2020, 07:18:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkmenler 'Türkmen Baharı'nı Başlatıyor...  (Okunma Sayısı 1170 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« : 04 Eylül 2013, 14:35:49 »

Irak'ın Kerkük şehrine bağlı Yeni Tisin beldesinden 42 kişilik heyet, Muğla Yörük Obaları Derneği'nin davetlisi olarak Muğla'ya geldi. Muğla'da Yörük Obaları Derneği yanında, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün'ü de ziyaret eden Iraklı Türkmen heyet, Türkiye'nin kendilerini yalnız bırakmasından dert yandı.

Muğla'ya gelen Yeni Tisin Belediye Başkanı Necdet Şükrü Akkoyumlu, Türkmen eski milletvekili Esat Erbil'in de bulunduğu 42 kişilik grubu Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Akcan yaptığı açıklamada, Muğla olarak tarihi bir gün yaşadıklarını söyledi. Akcan, "Kerkük ve Erbil'den Türkmen kardeşlerimiz Muğla'ya gelerek derneğimizi ziyaret etti. Türk dünyası çok büyük bir dünya onun için gün birlik günüdür. Gittiğimiz her yerde şu mesajı veriyoruz; 'Avrupa'da devletler birleşiyor, bir olalım zamanı şimdi.' Kardeşlerimiz bugün belediye başkanı ve valimizi ziyaret edecekler, çeşitli temaslarda bulunduktan sonra yarın ilimizden ayrılacaklar" dedi.

Yeni Tisin Belediye Başkanı Akkoyumlu ise Muğla'ya gelmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Kerkük'ten 3 milyon Türkiye'ye karşı sahipsiz Türkmenlerin selamlarının getirdiğini dile getiren Akkoyumlu, "Bizi yıllardır kaderimize terk ettiler. Saddam (Hüseyin) dönemine kadar çektiğimiz acı, çektiğimiz feryat ve verdiğimiz mücadele Türkmen ailesi yoktur. İçinden aile mensubunun bir tane veya iki tane idam ve mahpus hanelerde Türkiye olduğu için, verdiği mücadele için, Türk bayrağına sevgisini gösterdiği için idam ve mahsup hanelerde olmasın. Saddam'ın gitmesiyle bir nebze nefes alacağımızı, demokrasi ve özgürlüğe kavuşmayı beklerken bu maalesef olmadı. Tek ümidimiz Türkiye Cumhuriyeti'dir. Oradaki soydaşlarımıza buradaki devletimiz sahip çıkar diye düşündük. Bizim her zaman mücadelemiz Türk Birliği'nin kurulması. 70 milyon Türk milletinin bizi desteklediğinden eminiz. Hiçbir şüphemiz yoktur. Maalesef, ne yazık ki iktidar da bize sözde değil özde sahip çıkması gerekiyordu. 10 senedir biz bunu görmedik. Bizim Türkmenlerimiz, Türk televizyon kanallarında böyle bir destek sözü için bir umut bekliyor. Türkiye'deki o Bakanlarıma sesleniyorum; Filistin'de, Gazze'de bir çocuk için ağlayanlar, biz günde 30-40 tane şehit veriyoruz. Bir günden bir güne bir Türkmen için ağlayan görmedik ki Türkmen için ağlasın. Bunu soruyoruz acaba niye? Bunun nedeni Türk olduğumuz için mi? Ümit ederim, inşallah Türkmen baharını başlatacağız, bütün dünyaya karşı. Kosova'dan başladık. Birinci adım bütün başkanlarımıza Türkmen milli kıyafetimiz giydireceğiz. Türkmen olduğumuzu anlatacağız" dedi.

Türkmen heyeti daha sonra Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ü ziyaret etti. Başkan Gürün tarafından karşılanan heyet adına konuşan Yeni Tisin Belediye Başkanı Akkoyumlu, burada da Türkmen Baharı'nı başlattıklarını tekrarlayarak, Türkmenlere verdiği destek nedeniyle Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün'ü teşekkür etti. - Muğla-ALINTI- Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.haberler.com%2Fturkmenler-turkmen-bahari-ni-baslatiyor-5017934-haberi%2F&ei=RR0nUsWVHMKxtAaH04DAAQ&usg=AFQjCNF3sscAnX_mmr9b6Cm_2_i7Yf4glQ&bvm=bv.51495398,d.Yms&cad=rja
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.21 Saniyede 21 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.