Türk Dünyası fikir önderleri İstanbul'da toplanıyor .
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Nisan 2020, 18:29:09


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk Dünyası fikir önderleri İstanbul'da toplanıyor .  (Okunma Sayısı 3696 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ERGENOKON
Ziyaretçi
« : 19 Ekim 2010, 23:59:36 »İstanbul, 60’a yakın ülkeden gelecek Türk dünyası ve diasporasından düşünce ve kanaat önderlerinin ağırlamaya hazırlanıyor.  TürkAsya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM tarafından 20-22 Ekim 2010 tarihlerinde düzenlenecek olan “Türk Konseyi, Türk Diasporası ve Sosyoekonomik İş Birliği” ana temalı “DÜNYA TÜRK FORUMU”na katılmak üzere dünyanın dört bir yanından katılımcılar İstanbul’da buluşacak.

İzleyici katılım formu için kayıt olunuz  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://reg.tasam.org/dtf1.html


 

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi” anlaşmasına katılan ve katılmayan bağımsız Türk Devletlerinden resmi ve sivil delegasyonlarla birlikte, tüm dünyadan Türk Diasporasının düşünce ve kanaat önderlerinin katılımını planladıklarını söyleyen TASAM Başkanı Süleyman Şensoy ilk buluşma sonunda sürdürülebilir, sağlıklı bir entellektüel kurumsallaşma hedeflediklerini belirtti.

Devlet ve devletler düzeyinde alınan inisiyatiflere sivil, entellektüel ve kurumsal bir süreç inşa ederek katkıda bulunmak amacında olduklarını ifade eden Şensoy sözlerini şöyle sürdürdü “Dünyadaki bütün Türk diasporalarının sorunlarını gündeme taşımak, Türkiye ile olan iletişim ve etkileşimlerinin güçlenmesinde rol almak entellektüel camia, medya ile politik karar alıcılar nezdinde sürecin ilgi görmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Mevcut reel politiği göz ardı etmeden sosyal, ekonomik ve kültürel ihtiyaçlara duyarlı ve aydınlık bir gelecek arayışında bulunacağız”.

Açılış konuşmalarını TASAM Başkanı Süleyman ŞENSOY, Türk Konseyi Genel Sekreteri Büyükelçi Halil AKINCI, TÜRKPA Genel Sekreteri Ramil HASANOV, Mardin Valisi Hasan DURUER, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İSEN, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli adına TBMM İzmir Milletvekili Şenol BAL, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İRBEÇ, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat MERCAN, Kosova Cumhuriyeti Çevre Bakanı Mahir YAĞCILAR, Devlet Bakanı* Faruk ÇELİK, Devlet Bakanı* Zafer ÇAĞLAYAN, T.C. Başbakanı* Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yapacağı Forum üç gün sürecek.

Forum’da Devlet Eski Bakanı ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahat Andican ile TASAM Başkan Yardımcısı Büyükelçi (E) Murat Bilhan’ın oturum başkanlıklarını yapacağı ilk iki oturumda “Küresel ve Bölgesel Sorunların Türk Dünyasına Yansımaları”, Almanya Türk Toplumu Onursal Başkanı Prof. Dr. Hakkı Keskin ve Marmara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Emine Gürsoy Naskali’nin başkanlıklarını yapacağı üçüncü ve dördüncü oturumda “Türk Dünyasında STK’lar ve Sivil Toplumun Gelişimi Önündeki Sorunlar” ile TASAM Yönetim Kurulu Üyesi ve Okan Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Vural Altın’ın oturum başkanlığını yapacağı beşinci oturumda “Eğitim - Bilim - Kültür Alanında İş Birliği ve Türk STK’ların Rolü” konuları konuşulacak.

Forum’un 22 Ekim tarihindeki, oturum başkanlığını İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Özel Temsilcisi Büyükelçi Ömür Orhun’un yapacağı altıncı oturumunda “Yabancı Düşmanlığı, Sosyal Dışlanma ve Türk Diasporası”, Kazakistan Parlamentosu’ndan Prof. Dr. Garifolla Yessim’in başkanlığındaki yedinci oturumunda “Türk Kültürünün Kurucu Öğeleri: Bütün İnsanlık İçin Bir Evrensel Değerler Projemiz Var mı?”, oturum başkanlığını Prof. Dr. Nevzat YALÇINTAŞ’ın yapacağı sekizinci oturumunda “Türk Kültür Alanı”: Kültürel Farklılıktan Kültürlerarası Diyaloğa 1”, başkanlığını Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Selçuk’un yapacağı dokuzuncu oturumda “‘Sözde Soykırım’, Türk Diasporası ve İş Birliği” ile TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü ve AB Temsilcisi Dr. Bahadır Kaleağası’nın başkanlığını yapacağı onuncu oturumda “‘Türk Kültür Alanı’: Kültürel Farklılıktan Kültürlerarası Diyaloğa 2 - Mardin Örneği” konuları müzakere edilecek.

Grand Cevahir Hotel’de Balo 1 ve Balo 2 salonlarında yapılacak Dünya Türk Forumu TASAM Başkanı Süleyman Şensoy’un yöneteceği “Sosyoekonomik İş Birliği Konusunda Mevcut Durum, Yeni İş Birliği Alanları ve Kurumsallaşma” başlıklı onbirinci oturumla sona erecek.


İzleyici katılım formu için kayıt olunuz Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://reg.tasam.org/dtf1.html


Basın mensubu katılımı için lütfen irtibata geçiniz:  Çağla Kurnaz; 0 212 635 61 51

Medya Akreditasyonu kayıt formu  Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://reg.tasam.org/basin.html


 

İrtibat - LCV / 
TASAM Merkez Ofis: (0212) 635 61 51
Proje Asistanı Tuğçe ÖZTÜRK: tozturk@tasam.orgBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 14:28:59 »

Ben doldurdum formu. Kim gelecek benimle.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 15:05:29 »

Ben doldurdum formu. Kim gelecek benimle.

Formu doldurdum kandaşım,

Baksana Tayyo bile Türkçü Turancılara şirin görünmek için oradaymış, o kadar kodamanın olduğu yerde tek kalırsan senin canın sıkılır şimdi, beraber gideriz. Göz Kırp

Her gittiğin yerde de adam tokatlamak istersin mazallah, alışkanlık yapmasın diye sana göz kulak olmak lazım Gülümseme

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2010, 15:15:54 »

   Var ol kandaş.

   Zaten içimde bir ürperti oluyor, birisi tutsun beni, tek gidemem ben. Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2010, 15:55:51 »

Var olun kandaşlarım. En azından sizin gibi bir kaç Türkçü'nün orada bulunması faydalı olur, Türk dünyasında neler oluyor neler bitiyor bilgilenmemiz lazım...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2010, 20:33:45 »              Varolun Kandaşlarım sizlere keşke katılabilseydim çok mutlu olurdum ancak koşullar şu an uygun değil yazık ki...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.125 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.