TURCO-RUS KÜLTÜRÜ YARATMA ÇABALARI VE TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Kasım 2020, 02:23:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TURCO-RUS KÜLTÜRÜ YARATMA ÇABALARI VE TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ  (Okunma Sayısı 7213 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Orda Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« : 05 Nisan 2011, 15:56:33 »

Son yıllarda herkesini dikkatini çekme boyutuna kadar ulaşmış bir şekilde Türk-Rus yakınlaşması görülmektedir.Tarihinde savaşlardan başka birbirlerine yakınlaşmayan bu iki devlet arasında bugün düğün havası esmektedir.Liberalizm esrarı altında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın kültürel değerleri ayak altına alarak başlattığı bu hareket sonucunda rusya ile Türkiye arasında son aşamada vizeler kalkmıştır.
Orta Asya ve Avrasya'daki soydaşların üstüne çizgi çeken bir dışlayıcı politika sonucunda,her bakımdan rusya'ya bağımlı kalan Türkiye,son dönemlerdeki çalışmalarıyla aradaki son bağları kopartacak girişimlere girmiştir.Araplar üzerinde şovenist politika uygulayan emir kulu hükümet,dış politikada yaptığı hataların üstüne hatalar eklemekle işin içinden çıkılmaz bir noktaya gelmiştir.Ermenistan üzerine oynanan politikalar ile Azerbaycan'ı,fettoşçu okulların kapatılmasına bakanlar düzeyinde tepki vererek Özbekistan'ı,Gürcistan Savaşı'nda Acaristan Başbakanı'na tokat atarak,Misak-Milli şehri Batum'a toplar yağarken oturup izleyen hükümet Kafkasya üzerindeki etkisini tamamen kaybetmiştir.Elin rusu kültürel mirasımı korurum diyerek Kırım'a donanmalar dikerken,Süleyman Demirel sayesinde kanunlaştırılan Kırım Türkleri üzerinde Türkiye'nin kültür azınlığı hakkı ayaklar altına alınmıştır.Orta Asya ile bağlantılar gün geçtikçe dahada kesilmekte,yakın bir zamanda uygulanacak bu tür politikalar sonucunda tamamen koparılma sürecine girecektir.


İKİNİZİNDE CANI CEHENNEME! Sinirli Sinirli
Buna karşılık son 20 yılda 350 bin rus Türk evliliği kayıtlara geçmiştir.Rusyada ve Türkiye'de birilerinin kontrolünde bazı firmaların özel sermaye ile bu işin destekçisi oldukları bilinmektedir.Bu aile yapılanmalarından doğacak yeni nesiller ile 1 milyondan fazla yapmacık Turco-rus destekçisi yaratılmaya çalışılmaktadır.Binyıllık baş düşmanımız,soyumuzun katili,bugünkü esaretimizin baş düşmanı rusyaya karşı bu teslimiyet antlaşmasını imzalayanlar,bu işe destek verenler bugün keyifle gelişmeleri izlemektedir.

Zaman bizler için her geçen gün negatif yönde ilerlemekte,acilen bir tepki verme zamanı gelmektedir.O zamana hepimizin hazır olmasını,baş düşmanımızın soyumuzun katilinin eline verilen bu teslimiyet bayrağının geri alınmasının hepimizin ana görevi olduğunu hatırlatmak isterim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2011, 20:43:09 »            Haklı ve önemli bir konuyu dile getirmişsin Orda Han. Bu işi nasıl düzeltiriz bilemiyorum ancak bir yolunu bulmak lazımdır. Akşam şu Hürrem'i izleyenler bile birşeyleri düşünseler ne iyi olurdu. Ah Ahh !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Orda Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2011, 20:59:49 »

Çare bulamayız zaten ÖTÜKENLİ ağabey.Savaş meydanında yıkıp yakıyoruz çadıra girince iş bitiyor.Bütün esaret ayaklar altına giriyor bir avrat yüzünden.Tarih sahnesine çıktığımızdan beri kayışçılık geleneği sağlam yerleşmiş içimize.Bütün acun bizlerin her zaman yumuşak karnından yakalamış bir kere durmadan vuruyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
Orda Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 283« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2011, 22:41:58 »

Bizi yüzyıllar boyu içten yakan etkenlerdir biridir.Çin ile ilişkilerden Atilla ya,Selçuklulardan Cengiz Han'a Osmanlı'ya kadar sürüp devam etmiştir.Bugünlerde özellikle Rusya ile olan ilişkiler kapsamında bu konu çok daha önem kazanmıştır.Rusya ve ukrayna kadınların üzerinden siyaset yapmada oldukça etkililer o bir gerçek.Burada bizlere düşen görev kültürel ve sosyal birliğimizi sağlamak,ve Türk nüfusunu artırma çabaları içinde olmaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her Türkçü, bulunduğu yerin görevini inançla yaparsa, Türkçülük ülküsü sağlamlaşır. Türklük güçlenir.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2012, 17:29:03 »

  Kendine bir nataşa gelin alarak işe başlayabilir soysuz p.ç.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2012, 17:34:42 »

Oy natasa natasa attin beni atasa . Asagi yukari on seneden fazla olacak natasalarin Trabzonu istila ettigi dönemler . Gazetelerde natasa haberleri ayyuka cikmis . Karadenizlilerle natasa ropörtajlari yapiyorlar . Serrefsizin biri cikip diyorki Biz natasalari tanimadan önce ,(kendi evdesini ima ederek) biz bu zamana kadar esseklerle düsüp kalkiyormusuz . Cok agrima gitmisti hic unutmadim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2012, 18:24:54 »

Bakanın bu açıklaması alenen Türk Milletine hakarettir Terbiyesizlik yüzsüzlüktür yazıklar olsun sana, işte Dışişleri Bakanı: kimlerin eline insiyatifine kaldık, Düşük yuka adam! Ruslar Dünyaca ünlü fahişe ortalık malı yetiştiriyorlar kültürlerinde var hayat kadınlıgı Sen kendine yakıştırabilirsin Davutoğlu!! Türk Milleti adına konuşma hakkına sıfatına sahip olmadıgın anlaşılıyor böylece.

Bu açıklamaya ne diyecek %51 lik Vatandaşlar acaba bir çoğunun ağzı sulanır mankurtlar sürüsü sizi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2012, 19:01:34 »

Serefsizler Domuz ürünleriyle beslenen fahise artiklarini Türk cocuklarina layik görüyorlar Ruslarin arayipta bulamadiklari firsat Disi moskoflariyla ülkeyi istila etmek. Dogan cocuk Türk moskof melezi olur Irk bilinci yüksek rus cocugunun anadilini rusca ögretir . 50 sene sonra bir bakmisizki ayni Kazakistan gibi yüzde bilmem kacimiz rus olmus : Cinlilerde aynisini yapmisti Kaganlarimizi cinli kadinlarla evlendirip firsatinida bulunca zehirlemislerdi . Mesele Türk düsmanligi olduktan sonra ,AKP li hain yöneticiler her milleti bize teklif ederler Yeterki Türk Türkle evlenmesin .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Merve1283
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 7« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2012, 19:16:35 »

Moskova dönüşü uçakta sorularımızı yanıtlayan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Rusya ile vizeler kalktığı için turist sayısının hızla artacağına dikkat çekti. Geçen yıl sonu itibariyle Türkiye'ye 3,5 milyon Rus turist geldi. Rusya bu sayı ile Almanya'dan sonra Türkiye'ye en çok turist gönderen 2. ülke oldu. Ancak birkaç yıl içerisinde Rus turist sayısının 10 milyona çıkması bekleniyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Rus meslektaşı Lavrov ile sohbet ederken, "Ne güzel. Ruslar barışçıl yollarla sıcak denizlere kadar ulaştı. Artık savaşmaya gerek yok" dediği öğrenildi. Bu arada 30 günlük vizesiz seyahat süresini 60 güne çıkarmak için çalışmalar başlatıldı.

Sohbet sırasında, Türk-Rus evliliklerine de dikkat çeken Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu şu değerlendirmeyi yaptı: "İki ülke ilişkilerini daha da geliştirmek için Türk- Rus evliliklerinin sayısını artırmak önemli. Rus gelinler Türk aile yapısına çok uygun. Rus aile kültürü, Türk aile kültürüne çok yakın. Rus gelinler eşlerine çok bağlı, saygılı. Danışmanlarımdan biri de Rus gelin aldı. Ayrıca benim hanımın çok sayıda Rus hastası var. Onun da gözlemleri Türk aile yapısına çok uygun oldukları yönünde."

Ahmet Davutoğlu Dış İşleri Bakanlığını bırakıp, boş işler bakanlığına başlamış.Türk aile yapısıyla Rus aile yapısının neresini birbirine benzetti anlayamadım.Bunlat at gözlüğü mü kullanıyor ? Birde barışçıl yollarla sıcak denizlere ulaştık diyor.Adamların amaçlarıda bu değil mi zaten ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2012, 19:25:52 »            Evet çok uygunlar bizlere hemde nasıl !!! Sayısız rus gördüm tanıdım ve onların bizlere nasılda uygun olduğunu bilahare tesbit ettim !!! Bakan'da bunu dile getirmiş. Artık sırtımız yere gelmez yani. Eşinin yanında bile seninle çıkabilecek yapıdaki kişilerle son derece uygun evdeşler kurarız !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.273 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.053s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.