TATARLAR SADECE TATARDIR.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Nisan 2020, 04:45:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: TATARLAR SADECE TATARDIR.  (Okunma Sayısı 14308 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
açina
Ziyaretçi
« : 30 Ekim 2010, 15:52:41 »

             Sevgili Kandaşlarım. Türk Birliğinden korkanlar yeni bir oyunun içinde. Bilginiz  var mı bilmiyorum ama, "alem-i medeniye sitesinde Tatarların ne TÜRK ne de MOĞOL olmadıkları, ayrı bir ırk oldukları, Türklerin,
bu ırkı asimile ettikleri, Cengiz Han'ın tatar olduğu, Türk yada Moğol olmadığı gibi saçmalıklarla dolu.

Kırım da yaşayan halkın Türk değil saf tatar oldukları bilinci yerleştirilmeye çalışılıyor. Linki veriyorum.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://medeniye.org/forum/index.php?PHPSESSID=37cs95pue0pq3g8leh4nc9mk11&topic=227.0
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2010, 16:07:29 »

Kandaşım, daha neler göreceğiz... Kanayan bir yaraya parmak bastın. Geçenlerde internette sosyal bir paylaşım sitesinden mankurtun biri tutturmuş biz Tatarız ve Türk değiliz diye söyleniyor. Bazıları destek verirken, bazıları ise biz Türküz diyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SELENGA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 12« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2010, 16:49:33 »

Sibirya-Ural bölgesinde sahneye çıkan Türk'ün,en hızlı etkileşime geçeceği kâvim elbette Moğol olacaktı... Tutupta keltler ile daha çabuk akrabalık bağı kuramayacağımız'a göre ?

Türkistan havzası'nın bugün varolan köken yapısı bu etkileşim'in bir ürünüdür... Daha sonra yayılmacı ( Kimileri buna istila desede... Ki hoşuma gitmiyor değil ) Politika'nın kimileri tarafından günümüz'e soru işareti olarak kalan yönleri  '' yanlı '' tarihçiler'in kusurudur... Bunda ki en açık örnek tarih'i gerçekleri bütün çıplaklığı ile red ederek Moğollar'ı İslam düşmanı bozguncu göstermektir...


Linkte ki konuyu açan '' eleman '' bu zihniyet ile biraz daha köklerine inerse '' tecavüzcüsüne '' aşık olup rus olduğunu söyleyebilir... Çünkü baskı gerçekleri yıldırmış demektir...

ATA'm Cengizhan diyen'in aslını red ederek sadece Tatar'ım demesi işin başka ilginç boyutu...

Moğol Adı'nı Cengiz'in verdiğini varsayarak bu sendrom'u yaşayan ahmağın kendi Atası'nı inkar etiğini gözlemleyebiliriz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hülâgu kalk ayağa neyi bekler dizler'in ?
En şehvetli Ordular kürüsün coğrafyayı
Tanrı'nın hükmü olsun Hâlifeye sözlerin
Bekleme teslimiyet mahfuzla dor'u tay'ı
Bastığın yerde kalsın çelikten sert izlerin
Kılıçlardan damlayan boyasın Dolunay'ı


Hülâgu ile söyleşi -2
ARPAD
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2010, 16:57:43 »

Kayı boyundanım ama babaanne tarafımdan da Kırımdan göçeden Romanya Tatarlığım var.Tatara Türk değil diyenin sadece tarih bilgisinden yoksun zırcahil olduğunu söyleyebilirim sadece..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2010, 17:08:44 »

Yabancı güçlerin Türk ulusunu parçalara bölme uğraşının yarattığı tipik örneklerden birisi. Maksatlıca hazırlanan bu kadar yalan dolan bilgiye örgütsüz bir şekilde ulaşabilineceğine inanmıyorum. Batugeray mahlasını kullanan sütü bozuk soysuzun çaşıt olduğu apaçık ortada. Bir kere, Türklüğün içerisinde ancak bir boy adı teşkil eden Tatarların bağlı bulunduğu zümreyi Türk ırkından ayırarak ayrı bir milletmiş gibi gösteme sevdası akıntıya karşı kaşıkla kürek çekmektir. Böyle eften püften teraneler milli şuur sahibi Türkler tarafından kaale alınmaz ve bu söylentileri ortalığa salanlar da hak ettikleri cevabı elbette alırlar.

İkincisi, Tatarlar bugün bile tarihçilerin kesin bir görüş oturtamadığı, geçmişin sayfalarında kimi zaman Moğol kimi zaman da Türk olarak geçen ve Türk ırkının hüküm sürdüğü geniş bir coğrafyanın farklı yerlerinde yer almış bir boydur. Bir dönem Moğollar için kullanılan Tatar ismi daha sonra Türkler için kullanılmaya başlanmıştır.

Batugeray zibidisinin savunduğu görüşe göre, Altınordu hanlığının kurulmasından önce o bölgede yaşayan Kıpçak Türkleri Batu Han'ın oraya gelmesiyle tamamen ortadan kalkmış. Ve bölgeye tek hakim olan unsur soyu Tatarlara dayanan Cengizhanlılarmış..

Cengiz Han'ın atalarının mensup bulunduğu boy Tatarlar değildir. Çinli bir elçinin de belirttiği üzre Cengiz'in soyu Moğol uruğu üzerine vali olarak gönderilen bir GökTürk ailesine dayanır.

Eğer bu dangalağın zırvaladığı gibi Batu Han'ın Kırım bölgesine gelişiyle Kıpçak Türkleri ortadan yok olduysa Moğol ardılı olan Altınordu hanlığı nasıl Türkleşti ve Kıpçak lehçesiyle konuşmaya başladı?! Bu safsatanın gerçek olduğunu düşünüp Kıpçakların ortadan kalktığını kabul etsek bile Cengiz'in ordularındaki Türklerin sayısı Moğol imparatorluğunun bütünün Türkleşmesi için yine yeterli olacaktır. Nitekim, Cengiz Han'ın ordularında 1 tane Moğol'a karşılık 8 tane Türk vardı.

Ve son olarak cevaplanması gereken basit bir soru: Yüzyıllarca yıl birlikte yaşadığımız Moğollar ile aynı dili konuşamamamıza rağmen Türk'ten ayrı bir millet olan Tatarlar neden Türk dilinin Kıpçak lehçesiyle konuşuyor?

Not: İşin aslı ve konunun özü; Tatarlar özbeöz Türk, Batugeray takma adlı internet faresi de ırzını Rus'a bahşeden kırma bir piçtir.

 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İLTERİŞKAĞAN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 412


BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ


« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2010, 17:52:30 »

Şu net çıktı ya, herkes ırk bilimcisi oldu, herhes yazar oldu, kısaca gerçek hayatta bir halt beceremeyenler kendini bir halt sanır oldu. Elinde almış tuş takımı karşısında ekran yaz da yaz. Arada bir kopyala yapıştır da yaparsan senden zekisi yok.

Kim ne diyorsa desin, inanan saflarda varsın inansın, bizim Türklüğümüzde, Türkçülüğümüzde tarihimiz kadar gerçektir.

Kendini bir halt sanan o kuş beyinlide nette ağalık yapana kadar kendi köylülerine anlatsın bakalım fantazilerini Tatar kimmiş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Damla damla ırkımın kanı,
Bir kımız çamçağına akarken,
Altaylar'da öğrenmiştik biz,
Ölümle anda olmayı.
Umay'ın kanatlarında,
Tanrı Dağı'na bakarken,
Küçücük ellerimizle Güneşe dokunmuştuk.
Sonra bizim olsun istedik güneş,
İşte herşey böyle başladı...
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2010, 18:04:33 »

Tatarların Türk kanından olduğu kesin bellide bu piçin ne olduğu çözemedim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
NOYAN HAKAN
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2010, 18:33:54 »

Esenlikler Dilerim,

Tatarlar Türktür..Türkiye'deki bir çok tatar ve birkaç sene önce görevle gittiğim Tataristan-Kazan da görüştüğüm tatarlar da aynısını söylemişlerdir...Tarihi eserlerinden de anlaşılır, adların da da Türk isimlere rastlarsınız,kimi müslüman kimi hristiyandır...

Önemli olan birey olarak insanın kendisini ne gördüğüdür..Türkiye de olup da Türk olduğu halde ona buna uşaklık edip kimliğini yitirenler yok mu?

Hangi din de olursa olsun tüm ırkdaşlarımız Tatarlar da dahil kandaşımızdır...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2010, 22:44:26 »

Eline sağlık Tengiz kandaşım haritaya bakıp bakıp iç çekiyordur şimdi Rusçuk velet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BugaY
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2010, 23:08:50 »

Değerli soydaşlarım, yazarın şu yazılarını dikkate almanızı istiyorum;
Dünyada senin gibi Türkiye Türklerinden başka kimse kendine Türk demez. Tatar, Kırgız, Uygur v.b…Bizler bir ağacın dallarıyız. Siz Türkiye Türkleride bu ağacın dallarından sadece birisiniz. O ağacın adıda Turandır. Senin için Türklük nekadar önemli ise, benim içinde Tatarlık o kadar önemlidir; keza senin için Tatarlık ne demekse, benim içinde Türklük o demektir.

Eğer birgün Turan birliği olacaksa, bu birlik; kardeşlik ve eşitlik ilkeleri içinde bir federasyon şeklinde olabilir.

Tatar, Kırgız, Uygur v.b… diye ayrım – kayrım yapıyorsunuz diye bizleri hep hainlikle suçladınız; ancak biliyorsunuzki, Türkiyede Türklük bilincide bizlerden gelip kalmıştır.

Tek millet, tek Din; “Türk İslam sentezi” deyip duruyorsunuz; Bu felsefe yıllardır Türkiye sınırları içine kendini hapsetmiştir..

Arkadaşım, İnsanlar Din konusunda özgür bırakılmalıdır, bu Tañrımızın hoşuna gider. İnsanlar hangi Dine inanmak isterlerse ona inansınlar. Devlet gözünde, Hiçbir Dinin diğerine karşı bir üstünlüğü olmamalıdır, keza hiçbir Kabile veya Urugunda diğerine karşı bir üstünlüğü - ayrıcalığı olmamalıdır. Cengiz Kan ve torunları 1200 lü yıllardan 1900 lü yıllara kadar bu formülle birliğimizi ayakta tutabildiler.

Şimdi benimle bu konularda daha fazla fikri tartışma yapmak istiyorsan, önce efendi gibi kendini tanıt. Öyle “metehanoğlu” rumuzunun ardına saklanıp Tavşan yiğitliği yapma!

Şimdi bu arkadaşa şöyle söylemek gerekir ki, şu anda kendi öz benliğini yitirmeyip kendilerine ait özerk bir yerde yaşıyorlarsa bu Türkiye'nin sayesindedir, yalnızca Türkiye Türkleri değil kendileri islam batağı altındalar bunu inkar edemez çok sayıda yobaz düşüncede Tatar tanıyorum ben.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.147 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.038s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.