TATAR Soydaşlar-Kırım Türkleri Neredesiniz?...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Aralık 2019, 08:20:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: TATAR Soydaşlar-Kırım Türkleri Neredesiniz?...  (Okunma Sayısı 10255 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 22 Ekim 2011, 00:48:26 »

Kişisel olarak uzun süredir bu otağda bulunuyorum, kimileri geldi, kimileri geldiği gibi gitti, kimileriyle uzun soluklu atışmalar oldu.

Buna karşın Kırım Türklerinden (ya da Tatarlardan) otağımıza gelip te kendini tanıtana pek denk gelmedim.
Oysa ki Türkiye de bilinir bir nüfusları var.

Tatar soydaşlarımız acaba kendilerini Türklük ve Türkçülük ülküsüne bağlı görmüyorlar mı? Türkçülüğün Kırımda doğup büyümüş önemli aydınlarca yeşertildiğini bilmiyorlar mı?

Rusların atalarını vagonlara, gemilere doldurup katlettiklerini bilmiyorlar mı?  Kanlarında Altay Kanı dolaştığını bilmiyorlar mı?

Uygur devletini, Doğu Türkistanı Uygur Türkleri ile uzunca süre yönettiklerini bilmiyorlar mı?

Türklerin Kıpçak kolunun bir üyesi olduklarını bilmiyorlar mı?

Ey Tatar Kardeş, sen bu ülkede yabancı değilsin, kanında Hun Kanı, GökTürk kanı dolaşıyor, sende bu ülkenin ''Türk sahibisin'', kanımızdansın, dilimizdensin, geçmişimizdensin, asya nın yüreğindensin, kültürümüzdensin!...

Gel otağımıza, çekinme. Kutlu Kırım Davasını paylaş bizlerle, Kırım ezgilerini dök satırlara, Oğuzu Kıpçağı bir olsun otağımızda, Biz buradayız sen Neredesin?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2011, 00:50:01 »

Ben varım yetmezmi Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2011, 01:28:02 »

Şahsım hakkında yazdıkların için çok teşekkür ederim. Ben bir tatar Türküyüm. Gerçi Kırımdan değil, Kazan'dan göçmüş dedelerim ama sonuçta kıpçak boyluyum. Tatar Kandaşlarımızın otağda olmaları benide çok mutlu eder. Ancak şunu bilmenizi isterimki, Türklüklerinin en uç noktada bilincindeler. Her yıl şehrimde Kırım, Kazan, ve Nogay Türklerinin soykırıma uğradıkları o acılı tarihleri anma törenlerinde yaşananları görmenizi isterim. Dreneklerimiz, Kırım, Kazan(BUgünkü Ttaristanın başkenti. Rusyada Rubin Kazan olarak geçiyor) ile sürekli irtibat halindeler. Bu Türk yurtlarının bir gün bağımsızlıklarına kavuşması için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Her yıl düzenlenen şenliklerde oralardan gelen soydaşlarımızı günlerce ağırlıyor ve misafir diyorlar. Yemek, giyim ve yaşam tarzlarını güncelliyorlar. Ben henüz gidemedim ama, soydaşlarımızın yaşadığı ata topraklarına turlar düzenleniyor ve yılların törpülediği köprüler yeniden atılıyor.

    Tengiz Kandaşım, bu bize özel iletin için sana bir kez daha teşekkür ediyorum. Umarım birgün atayurdumuzla sonsuza dek kucaklaştığımızda, hep birlikte o uzak topraklarda gönlümüzce at sürer, kımız içer, otağlar kurarız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 796


« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2011, 02:26:05 »

Tengiz anda, aslında bize lazım ilk şey bana göre bir sivil toplum kuruluşu. Bu açtığın konuyu eğer dilerseniz tüm otağ olarak ele alalım, fikir üretelim. Bir sivil toplum kuruluşu lazım bize. İlk basamak olarak Tüm dünya Türkleri ile kültürel yönden bağ kurmak olmalı amaç. Daha sonra basamak basamak gittikçe Türkçülük de kendiliğinden gelir nasıl olsa.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2011, 03:10:57 »

Ben varım kandaşım. Ailemin baba tarafı Kırım Tatarlarındandır, anne tarafım ise Romanya'da Türkmen-Tatar karışımı bir köyden gelmektedir, tam neresi olduğunu bilmesem de.

Kırım Tatarları, Türkçülük felsefesinin önde giden çerilerinden olmuşlardır hep. Dilde, Fikirde, işte birlik felsefesi, Kırım Tatarı Gaspıralı İsmail tarafından ortaya atılmıştır.
Kazan Tatarlarından ise internette tanıştıklarımı biliyorum çoğunlukla. Ruslar oraya da nifak tohumları ekiyor, Tatarlar ile Başkırtlar arasına düşmanlık yerleştirmeye çalışıyorlar.
Aynı zamanda Kazanda Tatar-rus evlilikleri de endişe verici noktalara gelmeye başlamış diye duymaya başladım. Umuyorum ki bu doğru değildir, ve doğru ise de son bulur, çünki rusların kültürel olarak üstünlük kurmaları, ve kanı da bozmaları, Kazan tatarlarının sonunu getirebilir diye düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Türkçü Kasırga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.018


IRKÇI


« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2011, 03:40:31 »

Bir kac sene önce ayni sitemi bende Uygur ve Türkmeneli Türkleri icin yapmistim. Yüzbinlerce Uygur ve Türkmeneli Türk'ü Anavatanlari disinda basta Türkiye olmak üzere Dünya'nin degisik ülkelerinde yasamakta, neden gelipte onlari düsünen biz Türkcülerle omuz omuza olmuyorlar diye bir yazi yazmistim..
Sanirim bu durum onlarla özelliklede Idil-Ural ve Orta Asya Türkleri ile bilincli olarak asirlar boyu aramiza örülen kalin duvarlardan kaynaklansa gerek. Son yillari dikkatimi ceken bir baska hususta bir kac sene öncesine kadar Azerbaycan Türkleri yogun sekilde Türkcü forumlara üye olup fikirlerini bizlerle paylasirlardi, üzücüdür ki son yillarda Türkcü forumlarda bu soydaslarimizida göremez olduk. Bunda Türk dünyasi ile aramiza iyice kalin duvarlar ören Türk düsmani akp iktidarinin payi var desek sayet, iktidara en büyük elestiriyi yapan biz Türkcülere daha cok yaklasmalari lazimdi...

Ben bu durumu kendi tespitimle suna yoruyorum o da gözden uzak olan gönüldende irak olurmus ata sözünden yola cikarak cok uzun zamanlar ayri kalmis Anadolu ve diger Türk boylari; Rus, Cin ve Iran'in Türkleri birbirinden koparma cabalari sonucunda birbirlerinden her alanda iyice kopmaya baslamislar ve bunun sonucu olarak bugün gelinen noktada kendilerini Anadolu Türküne akraba fakat ayri bir millet olarak görmeye baslamislar...
Birgün net'te dolasirken Özbek Türklerinin tartismasina denk gelmistim, tartismalarinin konusu Anadolu Türkleriydi, orda Ruslar tarafindan beyni yikanmis bu soydaslarimiz kendilerinin biz Anadolu Türkleri ile bir alakasinin bulunmadigini, bizlerin (Anadolu Türklerinin) Anadolu'nun diger halklari ile karisarak meydana gelmis bir topluluk oldugumuz yönünde fikir beyan ediyorlardi. Kendilerinin ise Maveraünnehir havzasinda ki Irani sart gibi topluluklar ile karisan bir millet olduklarini söylüyorlardi.
Belki benim tesadüfen denk geldigim bu tastisma münferit bir tartisma olabilir ya da bunlari yazip cizenler sart kirintisi olabilir, lakin aci gercek sudur ki yillardir Rus, Cin, Fars ve batililarin yogun probagandalari meyvasini vermeye baslamistir. Üc sene yan yana calistigim Tataristan Türk'üne ayni soydan geldigimizi anlattim Türk olduguna ikna edemedim. Dogu olabilir diyor, ayni soydan gelsek bile biz artik baska milletiz diyordu !

Bu tehlikeyi yillar öncesinden basta Atsiz Ata olmak üzere bazi Milliyetci önderler görmüs ve ileride olacaklarin uyarisini yapmislardi. Diger Türk boylari ile aramiza örülen kalin duvarlar yakin bir gelecekte basimizda ki Türk düsmani iktidar eliyle Azerbaycan Türklerine karsida örülmek istenmektedir, ne yazik ki bunun yansimalarini son yillarda Azerbaycanli soydaslarimizin Türkiye Türklerinin tartisma platformlarina hic girmemelerinden aci sekilde görmekteyiz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2011, 07:41:02 »

BABRAKı DA UNUTMAYIN..

TANRI RUHUNU ŞAD ETSİN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2011, 08:27:37 »

Alıntı
orda Ruslar tarafindan beyni yikanmis bu soydaslarimiz
Kandaşım, onların sart olma olasılığı da yüksektir, sana söyleyeyim. Nitekim ülkemizde bu "mozaik" safsatasını dile getirenlerin ne derece melezlenmiş oldukları ortada ise, Özbekistan ve başka her yerde sartların kendilerini Özbek olarak tanıtıp ardından millete böyle saçma sapan şeylerle gelmeleri bilinmedik şeyler değildir.
Alıntı
Üc sene yan yana calistigim Tataristan Türk'üne ayni soydan geldigimizi anlattim Türk olduguna ikna edemedim. Dogu olabilir diyor, ayni soydan gelsek bile biz artik baska milletiz diyordu !

Ben böyle şeyler duydukça birinden, her daim içimde bir "şüphe" doğuyor. Yani kanı bozukluk konusunda. Bu mikromilliyetçilikten değil, kanının yabancı olan tarafına ihanet edememesinden kaynaklanıyor.
Olay budur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Darıtay
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 807


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2011, 09:06:17 »

Bende Tatarım, fakat ailemden bugüne kadar pek bir söz işitmedim bu konuda. Sadece şudur ki halamın 'Biz Tatarız' demesi üzerine sülalede sorduğum kişilerce 'Kırım' olarak cevaplandı. Yaklaşık 1 yıl kadar önceydi, o günden buyana yine söz açılmaz oldu. Tengiz ağabeyim teşekkürler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Giray-han
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.212« Yanıtla #9 : 22 Ekim 2011, 11:54:39 »

Bende Tatarım, fakat ailemden bugüne kadar pek bir söz işitmedim bu konuda. Sadece şudur ki halamın 'Biz Tatarız' demesi üzerine sülalede sorduğum kişilerce 'Kırım' olarak cevaplandı. Yaklaşık 1 yıl kadar önceydi, o günden buyana yine söz açılmaz oldu. Tengiz ağabeyim teşekkürler.
Türkiye'deki çoğu Tatar Kırım Tatarıdır...Yine Kırım'dan balkan ülkelerine yerleşmiş, oradan Türkiye'ye göç etmişlerde vardır...
Nitekim balkan ülkelerinde genellikle Tatar ile Türkmeni ayırd etmek çok kolay değildir, eğer ki aralarında değilseniz. Çünki oranın Tatarları da çok iyi Türkçe konuşurlar, ama fark olarak, tarhana yemezler..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.08 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.