Orta Asya'da Vizeyi Kaldıralım
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 07:03:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Orta Asya'da Vizeyi Kaldıralım  (Okunma Sayısı 3510 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 03 Şubat 2011, 16:03:42 »

Orta Asya’da vizeyi kaldıralım
Başbakan Erdoğan, “Avrupa Birliği içerisinde biliyorsunuz Schengen denilen bir uygulama var. Onlar bunu orada uyguluyorsa, biz de Orta Asya’da kalkıp kardeş ülkeler olarak aramızda bunu uygularız” dedi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa Birliği içerisinde biliyorsunuz Schengen denilen bir uygulama var. Onlar bunu orada uyguluyorsa biz de Orta Asya’da kalkıp kardeş ülkeler olarak aramızda bunu uygularız” dedi.Erdoğan,  Kırgızistan ile Türkiye arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’ni oluşturma kararı alındığını da bildirdi.

KARDEŞİM ATAMBAYEV
Erdoğan dün Kırgızistan Başbakanı Almazbeg Atambayev ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Başbakan Atambayev’e “kardeşim” diye hitap ederek, kurduğu hükümetten dolayı tebrik etti ve son “sıkıntılı süreci başarıyla atlatmış olmasından” duyduğu hoşnutluğu dile getirdi. Erdoğan sözlerini, “Bu vesileyle de Yüksek Düzeyli  Stratejik İşbirliği Konseyi’ni oluşturma kararını da aramızda vermiş bulunuyoruz” diye sürdürdü. Erdoğan, Mart ayında dışişleri teşkilatlarının karşılıklı tarih belirlemesiyle Türkiye’de ilk toplantının yapılacağını, bu toplantının devamında da süreci başlatacaklarını ifade etti.

KIRGISİZTAN VE RUSYA
Bu arada Türkiye, Kırgızistan ve Rusya arasında da Kırgızistan’a yatırıma yönelik üçlü işbirliği de oluşturabileceğini dile getiren Erdoğan, “Bir diğer adım; o da vizeyle ilgili bugün yapmış olduğumuz anlaşmadır. İlk etapta 90 günlük vizelerin kaldırılması anlaşmasını imzaladık ama yıl sonunda tamamıyla vizenin kaldırılmasını da bu anlaşma içerisine yerleştirdik. Yıl sonuna kadar Türkiye ile Kırgızistan arasındaki vizeler tamamıyla kaldırılacaktır. Bu konuda mutabık kaldık” dedi.

MAFYAYI BİLİYORUM
Açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Erdoğan, Kırgızistan’a yapılan yatırımlarla ilgili bir soru üzerine, “Mafya, çeteler, yolsuzluk, rüşvet. Bunlar bizim ülkemizin de sıkıntısıydı. Büyük ölçüde bunu minimize ettik. Kırgızistan’da da buna benzer sıkıntıların olduğunu biliyorum” diye konuştu.

AYNISINI KURALIM
Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği yeni hizmet binasının açılış töreninde de şunları kaydetti: “Şimdi Avrupa Birliği içerisinde biliyorsunuz Schengen denilen bir uygulama var. Onlar bunu orada uyguluyorsa biz de Orta Asya’da kalkıp kardeş ülkeler olarak aramızda bunu uygularız. Enteresandır Avrupa Birliği Brezilya’ya, Bolivya’ya vize uygulamıyor. Brezilya’nın, Bolivya’nın, Paraguay’ın Avrupa  Birliği ile ne alakası var? Biz müzakereci ülkeyiz, bize hala vize noktasında Schengen uygulamasının kolaylığını getirmiyorlar. Sırbistan’a getirdiği kolaylığı  bize getirmiyor. Biz şu anda bunun mücadelesini veriyoruz. Biz müzakereci ülkeyiz, öyleyse tabii ki biz de bazı adımları bu şekilde atıyoruz. Özellikle de Stratejik İşbirliği Konseyi uygulaması başlattığımız ülkelerle, örneğin Suriye gibi, Rusya gibi, Irak, Ürdün gibi ülkelerle vizeleri kaldırdık, kaldırıyoruz. Şu anda 50’yi aşkın ülkeyle zaten aramızda vize yok. Bunu daha da genişleterek devam ettireceğiz.”

 

milliyet
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2011, 16:08:20 »

Bu olayı geç kalınmış ama olumlu bir olay olarak görüyorum.
AKP'ye bu konuda sorulabilecek tek soru, neden bugüne kadar bu teşebbüs içine girmediği sorusudur.
Milliyetçi oylara gözünü diken AKP'nin seçim öncesinde bu hamleleri, yine de Türkçülerin gözündeki olumsuz AKP imajını değiştirmemelidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2011, 16:12:55 »

'Erdoğan Ağabey geliyor diye uyuyamadım'

ATAMBAYEV: MUTLULUKTAN UYUYAMADIM

Kırgızistan Başbakanı Almazbek Atambayev, bugüne kadar önemli karar ve dokümanlara imza attıklarını, son günlerde mutluluktan uyuyamadıklarını vurgularken, "Çok sevindim. Kardeşimiz, ağabeyimiz geldi. Zor zamanlarda da, iyi zamanlarda da her zaman konuşuyoruz, Sayın Tayyip Ağabey ve Sayın Başbakanımız her zaman arkamızda" dedi.

(DHA)

Erdoğan'a ağabey diyen Atambayev acaba Türk birine ne derdi? O Türk biri Atambayev ile sohbet etse, Kırgızistan'ın acısı bizim acımız, mutluluğu bizim mutluluğumuz diyebilse ve en önemlisi hepimiz aynı soydan geliyoruz diyebilseydi... Acaba ne söylerdi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Almıla-Ay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 279


TÜRK KIZI


« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2011, 16:25:07 »

Kim bilir kandaşım kim bilir.Ama o günler de gelecek elbet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2011, 20:18:29 »

Orta Asya ile vizeyi kaldırıp kürtleri oralara mı dolduralım bir de?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kemal67
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 122« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2011, 23:35:03 »

Tayyip ''Aynı Ata'nın çocuklarıyız'' dedi.
Sanırım adem ve havvayı kastediyor olmalı.  Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin
Gülertekin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 209« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2011, 00:11:24 »

Orta Asya denilen Türk ırkının doğuşunun güneşi olan yerlerde vize kaldırmak iş olmamalı, asıl iş Sınırların kalkmasıdır. Bizim amacımızda Ülkümüz de budur, TURAN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı


BU KAYNAKTAN SU İÇENİN YÜREKLERİ TUNÇ OLUR,
TÜRKE KEFEN BİÇENİN

ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.

ATSIZCI
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2011, 01:35:19 »

Her seçim döneminde ihanet maskesini askılığa asıp milliyetperver bir imaj oluşturmaya çalışan, daha doğrusu milliyetçiliği makyaj malzemesi olarak kullanan bir başbakanımız var.

Bu sinsi yaratık yine bir seçim arifesinde terörist işbirlikçileriyle geçmişte kol kol olduğunu umursamadan ''tek dil, tek bayrak, tek vatan''  kabilinden gösterişlerle milliyetçi oylara gözünü dikmişti. Keza geride bıraktığımız referandum sürecinde de ülkücüleri gözüne kestirerek asılan ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu için  timsah göz yaşları dökmüştü.

Ve yine bir seçim dönemine yaklaşırken bunca zamandır devlet bazında gündemimizde isimleri dahi geçmeyen soydaş ülkelerle sahte yakınlaşmalar yapılıyor. Burada amacın milliyetçilerden oy avlamak ya da yükselişe geçen Mhp'ye kendi partisinden yaşanabilecek olası oy kaymalarını engellemek olduğu ortada.

Ülke gündeminden ve iktidar partisinin ayyuka ulaşan ihanetinden az buçuk haberdar olan bilinçli fertlerin bu oyuna alet olmamaları gerekir. Lakin,  kancayı defalarca kez yemesine rağmen her atılan yemde oltaya atlayan şaşkoloz balıklar gibi yörünge kaybına uğrayan dangalaklar olacaktır. Biz elimizden geldiğince ve sabrımız yettiğince bu dangalaklara gerçeklikleri hatırlatmaya devam edelim. Belki birkaçını yola getirebiliriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2011, 10:48:59 »

 Hazır olun! çok yakında bu Lauk Bozkurt'u da kullanacaktır, Mustafa Pehlivanoğlu için ailece salya, Sümük olan bu densizler Referandumun hemen akabinde olan Mustafa Pehlivanoğlu'nun ölüm yıldönümünü hatırlamamıştır bile.
Şahıs Resmen Zübüktür, biz çok Zübük gördük lakin bu biraz daha onlardan Zübük, dikkat etmek gerekiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2011, 01:52:21 »

Şu an için sınırların kalkması mümkün değildir, elbette tüm Türk ülkelerini ve halklarını aynı eşit yaşam standartlarına kadar getirene kadar da kalkmasını uygun bulmuyorum. Ekonomik ortaklık, ve Türk dünyası arasında vizelerin kalkması, elbette büyük bir adım olacaktır. Ama AKP'nin yapacağı işten gelecek hayırı da düşünmek gerekir. Nitekim Tayyip efendinin yaptığı her işin altında bir rant vardır. Türkçülere şirin gözükmek amacıyla yapıyordur, amma velakin önceden yaptığı soysuzlukları gizleyecek mi?
Nitekim kendisi de soysuz bir gürcü kırmasıdır, benim gözümde yaptıklarının zerre kadar değeri yoktur!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.253 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.019s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.