DOĞU TÜRKİSTAN'DAN HABERLER.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 02 Nisan 2020, 13:18:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 25
  Yazdır  
Gönderen Konu: DOĞU TÜRKİSTAN'DAN HABERLER.  (Okunma Sayısı 96489 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Almila
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 93« : 05 Ekim 2008, 01:32:21 »

DOĞU TÜRKİSTAN'DAN HABERLER.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCI
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2009, 18:59:43 »

 Doğu Türkistan'da Türklere karsi uygulanan soykirimlar,asil olarak 1760 lardan sonra, Cin yönetiminde bulunan Mancular döneminde baslamistir.
Zulmün asil baslangic tarihleri olan, 1760 lardan sonraki Dogu Türkistan tarihine söyle bir göz attigimizda soydaslarimizin kac yüz yildir zalimler ile ölüm kalim mücadelesi verdiklerini görebiliriz..


1760 lardaki ic karisikliklar sirasinda zor durumda kalan Kalmuk beyi,Cinden yardim isteyince tahtta bulunan Mancu´lar,bunu essiz bir firsat saymislardir.Ülkeye giren Cin kuvvetlerine karsi basarili olamayan Kalmuk beyi Rusya´ya kactiktan sonra,topraklarin savunmasi Burhaneddin Hoca ile kardesi Hoca Cihan´a kaldi.Uzun mücadelelerden sonra yenik düsen bu iki kardes,komsu Bedansah´a iltica ettilerse de,buradaki emir onlari idam ettirerek baslarini Cinli kumandana gönderdi(buraya dikkat edin kandaslarim,müslüman diye komsulari olan farsilere siginmak zorunda kalan bu iki kahramana bu alcaklarin yaptigi ibret verici degilmidir?)....

Cinli general,Hoca Cihan´in dul kalan esi Dilsad Sultan´in da kendisine gönderilmesini,aksi takdirde Bedensah´i isgal ettirecegini bildirince emir onuda gönderdi.General,Dilsad Sultani zorla Pekin´e yolladi.Amaci,hem Dilsad Sultan´in Türkistan´da cikarmasi muhtemel isyanlari önlemek,hemde onu burada rehin olarak tutmakti.
Dilsad Sultan Pekin´e gelince,imparator onunla evlenmek istedi.Fakat,Dilsad Sultan buna siddetle karsi koydu.Bir süre sonra da Cin imparatorunun annesi tarafindan bogduruldu.
Bu asil Türk kadini,Cin´de ve Dogu Türkistan´da iffet ve namusun sembolü sayildi.Öldürülen kocasi Hoca Cihan´la birlikte savaslara katilmis,yararliklar göstermis olan Dilsad Sultan adina Cin´de ve Avrupada edebi eserler yazildi.
Cin´i yöneten Mancurlar,(bu mancurlar Cin´lilesen Mancur´lardir,bunlarin Turanli Mancu-Tunguzlar ile alakalari yoktur) Dogu Türkistan´i isgal edince (1763) burada bir genel valilik kurdular.Urumci ve Barköl bölgelerini,Cin´e dahil Kansu´ya bagladilar.Diger bölgelerde de sömürge yönetimi tesis ettiler.

1.MANCUR DÖNEMINDE ZULÜM VE SÖMÜRÜ
Mancurlar,Dogu Türkistan´i yüz yila yakin,feci zulümlerle ve sömürerek yönetmislerdir.Bu yönetimin bellibasli özellikleri sunlardir:
1.Katliam: Dogu Türkistan´a giren Mancur kuvvetleri,genc yasli,kadin-erkek demeden BIR MILYONDAN fazla insani katletmislerdir.Türklerden ve Mogollardan yüzbinlerce kisiyi de sürgüne göndermislerdir.Halkin malini-mülkünü almislar,bazi sehirleri atese vermislerdir.
2.Cinli göcmenlerin iskan edilisi: Kadim Türk topragi olan Dogu Türkistan´i Cin topragi haline getirmek isteyen Mancurlar,cok sayida Cinli göcmeni buralara getirerek yerlestirmislerdir.Iskani cekici kilmak icin,Cinli göcmenleri,istedikleri kadar topragi isgal etmekte serbest birakmislardir.Katliamda sehit edilen Türklerin bütün mali mülkü göcmenler arasinda bölüsülmüstür.Vergiden muaf tutulan göcmenlere acilan kredileri de yerli Türklerin hesabina yazmislardir.
3.Türk Mimari Eserlerinin Yok Edilisi:San ve serefgle dolu bagimsizlik günlerinin hatiralarini silmek istyen Cinliler,saraylari,hükümet konaklarini,camileri tamamen yikmislar,yerine Cin mimarisinde kaleler,kislalar,tapinaklar yaptirmislardir.
Bunlarin yapiminda Türkleri calistirmislar,agir sartlara dayanamayan binlerce Türk´ün ölümüne sebeb olmuslardir.Böylece,Türk eserleri büyük bir mahva ugramistir.
4.Cin Kilik Kiyafetinin Mecbur Edilisi:Cin kilik kiyafeti Türkistanda mecburi hale getirilmistir.Özellikle memurluk ve ögrenim yapanlarin böyle giyinmeleri,saclarini Cinliler gibi birakmalari yoluna gidilmistir.
5.Yüksek Vergiler Konulusu:Türkler´i soymak,onlari yoksul ve muhtac duruma düsürmek icin cok cesitli ve agir vergiler konulmustur.Türkler,bu vergileri ödeyemez duruma düsmüstür.Bunun üzerine iskence yoluna basvurulmus,vergiye karsilik,sahip bulunduklari mallarin,mülklerin alinmasi saglanmistir.
6.Türk Kizlarinin Namuslarina Saldirmak:Namus ve iffeti her seyin üstünde tutan Türklerin kizlarina tecevüz etmek,böylece onlarin gururlarini ayaklar altina almak Cinlilerin basvurdugu bir baska iskence yolu olmustur.
7.Cinli Memurlari Sikayet Etme Yasagi:Zulüm ve iskenceye maruz kalan Türkler,Cinli memurlari üst makamlara sikayet ettikleri takdirde,bunlarin dilekceleri alinip sikayet edilen memura gönderilirdi.O da,derhal tutuklattigi sikayetciyi iskenceyle öldürtürdü.Bu iskencelerden bazilari söyleydi:Sikayetci insa halindeki duvarlarin icine alinarak üzerine harc,kerpic gibi malzeme ile örülür,yani diri diri gömülürdü.Baska türlü öldürülenlerin mezarlari ziyaret edilmesin diye,cesetler yakilip kül haline getirilirdi.Daha"hafif"cezalarin da uygulandigi olurdu.Bunlardan biri de sikayetcilerin ayak sinirlerinin kesilmesiydi.Cinliler,iskencede ne kadar usta olduklarini Dogu Türkistan´da devamli göstermislerdir.

2.MANCUR(Cin)DÖNEMINDE YAPILAN ZULÜMLER

Cin,1876 senesinde ikinci defa isgal ettigi Dogu Türkistan´da daha önceki dönemi aratmayacak sekilde soykirimlara giristi.
Isgal sirasinda yüzbinlerce Türk´ü katletti.
Cin bu defa Dogu Türkistan´in tamamini topraklarina ilhak etti.Dogrudan dogruya bir Cin eyaleti haline getirilen bu öz Türk yurduna Cince "Sin Chiang"(Yeni Ülke) adi verildi.
Bu dönemdeki Cin yönetiminin uyguladigi idare tarzinda göze carpan baslica özellikler sunlardi:
1.Büyük bir soykirim hareketine girisildi.
2.Yakup Beg zamaninda Türk mimarisine uygun sekilde yapilmis bütün binalar yikilip yerlerine Cin üslübunda binalar yaptirildi.
3.Dogu Türkistan´in adi degistirildigi gibi yüzlerce,binlerce yillik sehirlere de acayip Cince isimler konuldu.
4.Dogu Türkistan Türkleri Cince okumag ve Cinlilerle evlenmege mecbur tutuldu.
5.Genelev,meyhane,kumarhane gibi yerler acilarak Dogu Türkistanlilarin ahlaklari bozulmaya calisildi.
6.Türklerin milli gururlarini kirmak icin,Türkler rütbesi ne olursa olsun bir Cinlinin karsisinda ayaga kalkmak veya atindan inerek saygi göstermek zorunda tutuldu.
7.Karsi koyma ruhunu öldürmek icin,Cinli memurlara cok genis yetkiler tanindi.Bunlar,bir Dogu Türkistanliyi istedikleri zaman tutuklatabilir,cezalandirabilir,gerekirse öldürebilirlerdi.Rütbesi ve mevkii ne olursa olsun bir Dogu Türkistanli,sorguya cekildigi sirada kaymakamin kürsüsü önünde diz cökmek mecburiyetindeydi.
8.Cok agir vergiler ve para cezalari konuldu.Kücük bazi memuriyetler akil almaz fiyatlarla satisa cikarildi.Böylece Türkistan halki dehsetli sekilde soyuldu.
9.Türklerin altin,gümüs,mecevher gibi varliklari,teminatsiz kagit para karsiliginda alindi.Madenler parasiz olarak Cin´e tasindi.Cinli tüccarlara her kolaylik saglandigi halde,Dogu Türkistanlilarin ticaret yapmalari engellendi.
10."Türk" ve "Türkistan" kelimelerinin kullanilmasi,gazete,dergi cikarilmasi,Türkiye´den ve diger Türk yurtlarindan gazete kitap getirilmesi kesinlikle yasaklandi.
11.Türklerin hastaliktan kirilmasi icin hastane kurulmadi,Türklerin birbirlerine tibbi ve sosyal yardimda bulunmalari engellendi.Cocuk hastaliklarindan yüz binlerce bebek öldü.Bu dönemden kalma mezarliklarda,büyüklerden cok kücüklerin kücüklerin mezarlari bulunmaktadir.
12.Yapilan bütün binalarda Türkler ücretsiz,yemekleri dahi kendilerine ait olmak üzere,irgat gibi calistirildi.

BAGIMSIZ CINLI GENEL VALILER DÖNEMI(1911-1933)

Bu dönemdede bagimsiz Cinli genel valiler,Dogu Türkistanda terör ve dehset sactilar.22 yil boyunca Dogu Türkistanin tüm zenginliklerini soydular.

RUS ISGALI DÖNEMI(1933-1944)

9 Sene icerisinde Ruslarda Türklere,Cinlilerden geri kalmamacasina iskence ve vahset uyguladilar.
125 cesit iskence ve 28 cesit öldürme usülü gelistirdiler.Bunlardan birkaci:
1.Kadin ve kizlarin tenasül organlarina elektrik lambalari sokmak ve bunlara cereyan vermek.
2.Basi ve ayaklari ayri ayri iki vasitaya baglayarak,her iki vasitayi aksi yönlerde hareket ettirerek vücudu parcalamak.
3.Vücutta bir delik acip buraya dügümlü bir ip sokarak iki gün beklettikten sonra,yaranin icinde ipi testere gibi sürterek iskence yapmak.
4.Askeri egitimde Türkleri hedef olarak kullanmak.
5.Maden ocaklarinda zehirli gazla öldürmek(Altay kahramani Serif Han Töre böyle bir ocakta sehit edilmistir).

Ruslar,actiklari kurslarda bu iskence yömtemlerini Cinlilere de ögreterek yayginlastirmislardir.Dogu Türkistan´a iyice yerlestikten sonra da tasfiye islerine girismislerdir.Böylece 300 bin kisi tutuklanmis,bunlardan binlercesi sehit edilmistir(Hoca Niyaz Haci da bunlar arasindadir).

1949 DAN SONRAKI DÖNEMDE,KIZIL CIN IDARESININ TÜRKLERE UYGULADIGI ZULÜM VE VAHSETLER

1.Ürünlerin,hayvanlarin ve topragin izinsiz satilmasi yasaklandi.
2.Türklerin günlük kazanci,isyerlerine gelen banka görevlileri tarafindan zorla alinarak bankaya yatirilmaya baslandi.
3.Vatansever,yüksek ahlakli,itibar sahibi kimselerle,düsük ahlakli,zaaf sahibi kimseler belirlendi.Birinciler yok edildi,ikinciler ise halkin basina gecirildi.
4.Her ailenin icinde en kötü ruhlu olan kimse,o secilerek aile reisi tayin edildi.
5.Her sahis,üc günde bir polis idaresine giderek üc gün icinde ne yaptigini anlatmak zorunda tutuldu.
6.Bir kimsenin bir baskasini ziyaret edecegi zaman polise basvurmasi, ne zaman ve ne maksatla gidecegi,ne konusacagi hakkinda bilgi vermesi mecburi hale getirildi.Izin almadan bir köyden sehre veya bir baska köye tasinmak tamamen yasaklandi.
7.Herkes, birbirinin casusu haline getirildi.Ana-baba,cocugunu;cocuklar,ana-babalarini ispiyon etmekle vazifeli tutuldular.Kimsenin kimseye güveni kalmadi.Iki kisinin bir araya gelmesi"Kominist aleyhtari hareket",üc kisinin bir araya gelmesi "isyan hazirligi"sayildi.
8.Postahanelere yerlestirilen Cinli koministler,mektuplari siki bir sansüre tabi tuttular.En kücük bir isaret veya okunaksiz yazi,sifre kabul edilerek sahipleri cezalandirildi.
9.Seref ve haysiyetten yoksun,milli suurdan habersiz,sefkat,merhamet,vicdan,insanlik gibi kavramlardan uzak,mevki ve zevk düskünü,kumarbaz,hain ruhlu,katil,esrarkes olanlar toplanarak kurslara tabi tutuldular.Bunlara Türklerin üzerinde uygulamalari icin cinayet,zulüm,iskence netodlari ögretildi..
Hazirliklar böylece tamamlandiktan sonra asil zulüm ve iskence devri basladi.Kizil Cin yönetimine karsi aciktan aciga cephe alanlar,imha ve Cinlilestirme siyasetine karsi cikanlar,Türk kizlarinin Cinlilerle evlenmelerine engel olanlar ortadan kaldirildi.Hatta,bastan kominist Cinlilerle isbirligi yaptiklari halde sonradan pisman olanlar da ayni akibete ugratildi.
Korkunc facialar"Toprak Reformu"adi altinda girisilen sindirme hareketi sirasinda ve"Halk Mahkemesi" denilen heyetlerin eliyle cereyan etti.
"Toprak Reformu" su esaslara göre planlanmisti:
1.Türklerin topraklari ellerinden alinarak,Cin´den getirilen sivil ve asker Cinlilere dagitildi.
2.Türkler arasinda"sinif catismasi"meydana getirildi.
3.Toprak sahipleri ile isciler,ortakcilar ve yoksullar arasinda sönmez ve kanli bir düsmanlik meydana getirildi.
4.Toprak sahipleri yok edildi.Dogu Türkistan topraklari genis,buna karsilik nüfusu azdi.Bu sebepten,hemen herkesin topragi vardi.Bu topraklar Türklerden alindi.1951-1963 yillari arasinda Dogu Türkistan Türkleri köle gibi calistirilarak tarima elverisli topraklar meydana getirildi.Bunlar,Cinli göcmenlere veya Cinli askerlere tahsis edildi.
DIGER ISKENCELER
1.Kendi kendini gömme cezasi:Esir aldiklari Türk mahkumlara kendi mezarlari kazdirilir ve sonra oraya sokularak baska birisine üzeri diri diri kapattirilirdi.
2.Esit Taksim Cezasi:Türk mahkumlar,bacaklarindan iki öküze baglanir ve öküzler ters yönlere cekilerek mahkum parcalattirilirdi.
3.Soguk Depo Cezasi:Türk mahkumlar feci sekilde dögülür,yari ölü hale getirildikten sonra kara gömülürlerdi.
4.Kolay Dogum Cezasi:Kadin toprak sahiplerinden hamile olanlarin üzerine sikayetci(kendi bulduklari cinli sikayetciler !) cikartilir ve kadin acilar icinde ölene kadar cignetilirdi.
5.Suya Doyurma Cezasi: Mahkum olan sahis bir cuval icinde nehre atilir ve "köyün suyunu yalniz basina kullandigi"iddiasi ile suda bogulurdu.

Teskil edilen komünlerde calistirilan Türkler´in is programi söyleydi:
Sabah 4.30 da kötü bir kahvalti.8.15´te is basi 12´de yemek paydosu.12.15´te tekrar isbasi.19.20´de paydos.Aksam yemeginden sonra mum,cira,fener gibi ´aydinlatici´araclarin isiginda bir daha isbasi.Böylece,isciler,yazin+38 derecede,kisin-30 derecede ve günde 18 saat calistirilirlardi.Doyacak kadar yemek,sicak tutacak elbise ve ayakkabi verilmez,normal uyku uyutulazdi.
Bunlarin yaninda sayilamayacak kadar cesitli zulüm ve angarya metodu uygulanmaktaydi.Fakat,tatbik edilen iskenceler cok daha cesitli sayilabilirdi:

1.Kor halindeki kizgin kömür parcalari üzerinde yalin ayak gezdirmek
2.Tirnaklarin arasina civi cakmak
3.Vücuda kizgin yag dökmek
4.Bas ve vücudun derisini yüzmek
5.Günlerce ayaküstü ve uykusuz birakmak
6.Kisin,ciplak olarak,islatilmis cuvallar icinde agaca asmak
7.Yine kisin,ciplak halde,buzla doldurulan dolaplara sokmak
8.Burnuna kirmizi biber üflemek
9.Tel kamcilarla dövmek

Kültür Taarruzu:
Iskencelerden ayri olarak,Türk cocuklarini ateizm probagandasi ile egitmek,yok etme ve Cinlilelestirme hareketleri,ana politiklar olarak benimsenmis ve uygulanmistir.
Dogu Türkistan Türklerinin Cin soyundan geldigi iddia edilerek,bütün okullarda sadece Cin tarihi okutulmus,Türkce yerine Cincenin kullanilmasi icin zorlamaya gidilmis,Türkce cografi adlar Cincesiyle degistirilmis,Türk eserleri imha edilmistir.
Taklamakan cölünde yapilan kasitli atom denemeleri yüzünden yüzbinlerce Türk cocugu sakat olarak dünyaya gelmistir,tarim alanlari,temiz su kaynaklari kullanilamaz hale getirilmistir..

Bugün 50 milyonun üzerinde Türk nüfusunun olmasi gereken Dogu Türkistanda,1760 lardan buyana süren Cin ve Rus katilamlari sonucu Türk varligi hep yok edilmistir..

Kaynak : Isa Yusuf Alptekin´in kendi hayatini anlattigi kitaptan.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugün Dogu Türkistanda resmi olarak Türk nüfusu % 49 civarindadir ! bunun % 7 si Kazak ve diger Türk boylari % 42 ise Uygur Türkleri olarak gösterilmektedir !! Ne yazikki her gecen gün Dogu Türkistanda Türkler ayni Kizilderililerde oldugu gibi bir bölgede sikistirilip azinlik durumuna düsmek üzerelerdir..
Bir kac milyon Tibetli icin icin ayaga kalkan dünya yüzyilimiz icerisinde milyonlarca Türk´ün katliama ugradigi Dogu Türkistana neden ses cikarmiyor !
Bugün kimse bizlere hümanizmden,insanliktan,demokrasiden bahsetmesin ! Varmi bu dünyada benim irkim kadar zulümlere katilamlara ugrayan baska bir irk? Daha dün denecek bir zamanda Hocalida binlerce soydasimin kanina giren ermenilere kimseler birsey demiyor,Kerkükte Telaferde binlerce Türkmen katliama ugruyor dünyanin kili kipirdamiyor !
Almanyada Türklerin evleri yakiliyor kimsenin gigi cikmiyor ! Rusyada Tatar Türkleri ruslar tarafindan hergün tacize ugruyorlar ne insan haklari dernekleri nede demokrasi havarileri bunu duymuyorlar !
Evet bu dünyada en güclü oldugun müddetce en büyük sensin,gerisi fasa fiso ! Yok demokrasiymis yok insan haklariymis yok bilmem neymis hepsi koskoca bir kandirmacadir..
Daha dün denecek bir zamanda Türkler ile dolu olan Kirim ahalisi bugün nerde?Daha dün denecek bir zamanda cogunlugunu Türklerin teskil ettigi Rumeli(Pasaeli) Türkleri neden azinlik durumuna düstüler? Evet Türklere soykirim hak fakat digerlerine haram !!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüzbaşı Burkay
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 101« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2009, 03:45:04 »

ANNE OLMAK YASAK ! ! !

TÜRKLERİN ANAYURDU DOĞU TÜRKİSTAN'DA
SON 50 YILDA YÜZBİNLERCE BACIMIZA VERİLEN İĞNELERLE ANNE OLMA, HAKKI ELLERİNDEN ALINIYOR.
ANNE OLMAK,BİR İNSANA CAN VERMEK, YÜREĞİNDEKİ EN ULVİ DUYGU OLAN ANNELİK ŞEVKATİNİ BEBEKLERİNE AKTARMA HAKKINDAN MAHRUM BIRAKILIYORLAR. SAĞLIKSIZ VE KURALLARA UYMAYAN YÖNTEMLERLE YAPILAN ZORUNLU KÜRTAJ İLE KADINLARIN BİR ÇOĞU HAYATINI VEYA BİR DAHA ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINI KAYBETMEKTEDİR.

DOĞU TÜRKİSTAN'DA PEK ÇOK KADIN, HER YILYÜZLERCESİ İDAM EDİLEN EVLATLARI İÇİN GÖZYAŞI DÖKERKEN , PEK ÇOĞUDA SEBEP GÖSTERİLMEDEN ALINIP GÖTÜRÜLEN EVLATLARININ DÖNECEĞİ VE YA ONLARDAN HABER ALACAĞI GÜNÜ BEKLEMEKTEDİR.
ÇİN HAPİSHANELERİNDE 100 BİNİ AŞKIN GENCİN ARKASINDAN BİNLERCE KADIN GÖZYAŞI DÖKMEKTEDİR.
çin DOĞUMUNU ENGELLEYEMEDİĞİ GENÇ NÜFUSU'DA KEYFİ TUTUKLAMALARLA HAPSEDİYOR.
TARİHİN YAZDIĞI EN BÜYÜK SOYKIRIM VE ASİMİLASYONUYLA KARŞI KARŞIYAYIZ.

''çin TARAFINDAN SÖMÜRGELEŞTİRİLEN DOĞU TÜRKİSTAN DA 2004 YILINDAN BU GÜNE KADAR 300 BİN 16-25 YAŞ ARASI UYGUR GENÇ KIZ GEREK İŞ GEREK EĞİTİM BAHANESİYLE ÇİN'İN İÇ KESİMLERİNE GÖTÜRÜLEREK GÜNDE 18 SAAT SAĞLIKSIZ VE KÖTÜ BARINMA ŞARTLARI ALTINDA ÇALIŞTIRILMAKTADIR. AYRICA KÖTÜ AMAÇLI (GAYRİ AHLAKİ) ACENTALARA SATILDIĞIDA TESPİT EDİLMİŞTİR. KARŞI ÇIKANLARA DAHA KÖTÜ MUAMELE YAPILARAK AİLELERİNE AĞIR PARA VE HAPİS CEZASI VERİLDİĞİ EDİLİNEN BİLGİLER ARASINDADIR. ÇİN HÜKÜMETİ -UCUZ İŞ GÜCÜ- SİYASETİ HAKKINDA DAHA AĞIR KARARLAR ALMIŞTIR.( Coalition Against Trafficking Women (CATW) 2008 Rpr)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüzbaşı Burkay
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 101« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2009, 03:46:34 »

Tanrım ya güç ver bize ya da tamamı ile yok et bizi yer yüzünden. Bu soykırımlar bu acılar bize göre değil. Esaret bize göre değil !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüzbaşı Burkay
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 101« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2009, 03:51:02 »

DOĞU TÜRKİSTANLI
BİR GENÇ KIZIMIZIN HÜRDÜNYA'YA YAZDIĞI MEKTUP,


Çin zulmündeki Uygur Hanım kızları bütün Dünya’daki hemcinslerine müracaat ediyor. Birleşmiş Milletler’in kadın işlerinden sorumlusuna müracaat ediyor. Doğu Türkistan’a heyet gönderin, hanım kızlarımızı kurtarın…
Çinliler vatanımız Uyguristan’da (Doğu Türkistan’da) geniş kapsamlı soykırım başlattı. Bunu da çok hilekârlıkla, sudan bahaneler bularak ve bütün Dünya halkını aptal yerine koyup, kandırıp, kendisini “sütten çıkmış ak kaşık” göstererek ve insanlığın bütün kaide, kanun, adap, nizam, namus, ahlâk, fazilet, gelenek, din, örf-adet, medeniyet, kültür neyi varsa hepsini çiğneyerek, yok ederek, hiçe sayarak yapıyor…
Biz 35 milyon Uygur’uz…. Çin zalimlerinin bir tane Uygur’u bile vatanımızda yaşatmak, hayatta koymak niyeti yok.
Ama bu soykırımcı, çok tecrübeli, çok sinsi, çok hilekâr olduğu için soykırım yöntemleri de bambaşka…
1949 senesi cellat Stalin ile cellat Mao gizlice anlaşarak Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını baltaladı. Halk komünizmin propagandası ile uyutuldu ve olup bitenden habersiz kaldı.
“3 senelik komünistlik anlaşma” diye belirli Çinli toprağımıza yerleşti. Geliş o geliş…
O günden itibaren altın, petrol başta olmak üzere bütün zenginliğimiz neyimiz varsa, nehir gibi gece-gündüz durmadan Pekin’e aktı, akıtıldı.
Çin’in silahlı askerleri (ordusu), Çin’in bütün hapishanelerindeki adî mahkûmlar (siyasi cinayetçiden başkası) serseriler başta olmak üzere, Çin insanları bir nehir gibi Doğu Türkistan’a aktı. Özellikle, 1958 yılı demiryolu yapıldıktan sonra, paralel iki nehir; birisi Pekin’e doğru akıyor, zenginlik taşıyor, ötekisi Doğu Türkistan’a doğru akıyor Çinlileri taşıyor…

Şimdiki plan Doğu Türkistan’daki Uygurları tamamen yok etmek, yerine 200 milyon (yanlış anlamadınız) Çinli’yi yerleştirmek….
Bir de acilen fırsatı elden kaçırmadan ikiz kulelerin (Amerika’daki) vurulması iyi bir fırsat idi. Çin akıllı maymunu Sungwukung’lar kaçırır mı o fırsatı…
Çoktan kendi elleriyle yok edilmiş, fabrika, domuzhane yapılmış camileri, apar topar cami haline getirdi ve o camiye girmeye başlayan halkı “Müslüman teröristleri yok ettim” bahanesiyle öldürmeye, hapislerde Çin işkencesinde acı çektirtmeye başladı.
Çin şu anda Birleşmiş Milletler’de konsey üyesi, 1/5 oldu ya! Bu da Çin için mükemmel iyi fırsat! Bir yandan masa altından sopa göstererek bazı devletlerin Doğu Türkistan’a destek vermesini engelliyor, hakkâni tarafı tutmasını engelliyor, aynı zamanda uluslararası medyanın (gazetecilerin) Doğu Türkistan’a gitmesini yasaklıyor. Bu esnada yıldırım hızıyla soykırımı bitirecekler, üstelik şu anki Çin komünist partisi, Çin hükümeti hiç de suçlu olmayacak. Bu iş nasıl olacak?
Çin usulü… Bir “vezir” kurban edecek, “bütün soykırımı yapan işte bu vezir” diyecek. İsterlerse timsah gözyaşı da döküp koyacak. Ya da Clinton, Kızılderililerden özür dilemişçesine, ahı gidip vahı bile kalmayan yer küreden çoktan silinmiş Uygurların madara etmişçesine özür dileyecek, ya da “Ben Clinton muyum, özür dilemeye gidip”, başka toplulukları yok etmeye devam edecekler.
Bugünlerde herkes komünizm yok oldu diyor, ama Stalin ile Mao’nun Uygur’un boynuna bağladığı komünizm zinciri halâ duruyor.
İnsani hak-hukuktan hepsinden mahrum kaldık.
Bir anne ağıt yakıyor ağlıyor: Öldüğün için ağlamıyorum yavrum. 20 tane tırnağın için ağlıyor…” (19 yaşındaki oğlan, Amerika radyosunu dinledin diye, hapse atılıyor. 20 tırnağı yok ölüsünü geri veriyor)
13 yaşındaki kız, çekilmiş halata bindirilmiş, önü arkası sıyrılıyor, ortadan parçalanıyor. (Günahı: Çinliler kendi ülkene git! Defol! diye duvara afiş yapıştırmış)
Kıtlıktan, açlıktan ölmüş bir anneyi, bir deri bir kemik bebek emiyor (Halbuki Doğu Türkistan uranyum, petrol, altın başta olmak üzere Dünya’nın en zengin toprağı, halkı da çok çalışkan. 90 yaşındaki de çalışır, beş yaşındaki de… hem de hiç boş durmadan hep çalışkan, çilekeş insanlar)
25 yaşındaki uzun kahverengi saçlı, beyaz ciltli Saadet, kamyonun üstünde, saçlarını dağıtmış, yüzünden darbe almış olmasına rağmen dimdik duruyor, eli ayağı kelepçeli. Kızın çevresinde süngülü, tüfekli 7 tane Çinli asker. İbret-i alem olsun diye kızı askerlerden daha da yüksek tutmasını unutmamış, lapa lapa yağmakta olan kar, Ürümçi’nin 30 derece soğuğu, kızın ay gibi sararmış yüzüne yani yanaklarına pembe renk vermişti.
-Konuşsana Saadet! Şu an senin son dakikaların. Seni ibreti alemden sonra kurşuna dizmeye götürüyor. İnsan son sözlerini söylemez mi halkına!
-Özür dilerim! Bilmiyor muşum Çin’de idam mahkûmlarının, idamdan bir gün önce küçük dillerinin kesileceğini! (Saadetin boynuna asılmış tahtada: Şarkı Türkistan teşkilatının, teşvikat heyetidir” diye yazılmıştı.
Karga tulumba götürülerek karnındaki çocuğu alınan hamile kadınlar, ağıl-ofis herhangi bir yerde sağlıksız koşullarda çocuğu mecburen alınan hanımlar, kan kaybedip ölenler… bebeğinin Çinliler tarafından yenildiğini görerek, çıldıran kadınlar, mikrop kapanlar, ölenler… Bay kasabasındaki, 19 yaşındaki Patıgül kan kaybedip ölenlerden.
Bin gece gündüz söylesek bizim derdimiz bitmez. Çinlilerin yaptığı insanlık dışı işler bitmez…
2007 senesinden itibaren Çinliler milli gururumuzu daha da ayaklar altına almaya başladı.
Çinliye kız verme adetimiz katiyen yoktu. Çin hükümeti önce halkımızı aç, sefil hale düşürdü. Senelik kişi başına gelir 45-50 dolar oldu. Halkımızı açlıktan, kıtlıktan, yokluktan ölecek hale getirdi. Sonra 15-20 yaş arasındaki kızlara, “iş vereceğiz, iş öğreteceğiz” diye, 300 binden fazla Uygur kızını Çin’e götürdü. Onları seks kölesi olarak kullanıyorlar.
Uygur erkeklerine kısırlaştırma, AIDS, kanser iğnelerini vurdular…
Bu zulümlere gösteri yapan 600 Uygur hanım, 24 Mart 2008’de hapse atıldı, onların durumundan halâ haber yok.
Bütün Dünya hanımları, Birleşmiş Milletler’in kadın işleri sorumlusu, bir heyet göndererek Doğu Türkistan’daki hanımları kurtarmanızı arz ediyoruz. Soykırım durdurulsun. Doğu Türkistan’ın müstakilliği, bağımsızlığı için yardımcı olmanızı arz ediyorum.
Bağrı kan, gözü yaşlı Uygur hanımlarından, bütün Dünya hanım kızlarına selamlar…


Zeynure Öztürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turan
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2009, 06:33:11 »

Andam paylaşımın için teşekkürler. Yahu hiç bir allaha inanan bu mektubu okudukdan sonra bana gelip ırkçılık günah demesin arkadaş.Bu soysuz kansız pilavcı i..bneleri kırsan geçirsen günah derler cinayet derler.Şu mektubu umarım bir dini bütün kişide okurda bize vicdansız dinsiz demeyi bırakır.Ulan bizim kandaşlarımız bu eziyeti görürken siz ümmetci itler  kanınızdan bile olmayan filistinli araplara dünya dolusu para yardımı yaptınız.Yazıklar olsun sizeki böyle bir sentezin batağına düşüp kandaşlarınızı hiçe saydınız.Eğer halen diyorsa bu mektuptan sonra bir gurup ümmetci bozuntusu bu itlerin soyunu kazımak günah, lanet olsun sizede sizin verdiğiniz mücadele batağınızada. T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KOKTURUK
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 227


Hulaguhan


« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2009, 13:36:53 »

Tanrım sana yalvarıyorum bitsin artık ya bizim tamamız ya onların tamamı silinsin yer yüzünden!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Dünüm Türk, Bugünüm Türk, Yarınım Türk, Anam Türk, Babam Türk, Atam Türk Ben Türk oğlu Türküm!


Birlik Çağrısı


Musevi ,Şaman,Gök Tengri İnancı Olan,Hristiyan veya Müslüman Tüm Türk Soyluları Hedef Büyük Türkistan.
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2009, 22:01:24 »

Soluk yüzlü,sarı benizli, oruspu çocuğu çinliler bekleyin sıra sizede gelecektir birgün.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turan
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2009, 22:28:27 »

Andam bizim öz ve öz kardeşlerimize yapılan bu vahşet karşısında kimsenin sesi çıkmıyor.Elin arapına gelince sanki babası ölmüş gibi göz yaşı döküyorlar.Buda yetmez gibi Bir Türk genci karnı aç olsun kapılarını çalsın, andam bir parça ekmek vermezler.Lakin arap köpeklerine ağladıkları gibi dünyanın yardımını yaparlar.Kahrolsun bu zehir çıksın artık ırkımın beyninden.Kendine gelsin Türk ırkı baksın ve görsün vahşetin boyutunu.Arapa ağlamayı bırakıp, kendi öz kardeşleri için bir şey yapsınlar.T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Nilgüdar
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 46« Yanıtla #9 : 02 Mart 2009, 00:10:30 »

Türkiyede varmıki esaret altında inleyen DOĞU TÜRKİSTANDA olsun kadının adı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 25
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.209 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.