BÜTÜN TÜRK DEVLETLERİNDEN HABERLER, Turan coğrafyası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 16:49:10


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 110
  Yazdır  
Gönderen Konu: BÜTÜN TÜRK DEVLETLERİNDEN HABERLER, Turan coğrafyası  (Okunma Sayısı 640879 defa)
0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Almila
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 93



« : 05 Ekim 2008, 01:32:21 »

BÜTÜN TÜRK DEVLETLERİNDEN,
TURAN COĞRAFYASINDAN
HABERLER
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCI
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2008, 15:13:14 »

TRT de eğlence proğramı vardı bu sabah,hiç seyretmem ama azeri kardeşlerimizle ortak bir proğrammış onları görünce seyretmeye başladım.

Hem Türkiyede sütüdyo var hemde Azarbaycanda.Bizdeki stüdyo utanılacak şekilde sanki suudi arabistan tvsi gibi,misafirlerin tamamına yakını türbanlı,çarşaflı,Azeri kandaşlarımız da ise birtane dahi türbanlı yok.İşe bak yazıklar olsun sana TRT ve çalışanları bu kadar mı korkaksınız,ermeni bir genel müdür gelse onundamı borusunu öttüreceksiniz.Yuh olsun size.

Azarbaycan tv si gurur verdi,yayın onlara geçtiğinde yemin ediyorum ağlayarak seyrettim.Sunucuları olsun,seyirciler olsun,misafir olan sanatçılar olsun söz kendilerine geldiğinde,
Türklükten,kardeşlikten,bağımsızlıktan,birlikten ve TURANDAN bahsettiler.Sohpetleri ve Türküleri hep bunlar üzerineydi.Azeri sanatçı Adıda azeri çırpınırdın karadenizi söylerken TÜRKÜN ŞANLI BAYRAĞINI TARAN ELE ASACAĞIZ dediğinde yer yerinden oynadı azerbaycanda.Ankaradakilerde mal mal seyrediyorlardı tabi onlar ne anlar bunlardan KANSIZLAR.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 371

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2009, 15:31:10 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Atsızcı Gülcan TÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 135


ATSIZCI


« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2009, 21:23:24 »

QARABAG YARASI
 

Mammadova  / Bozkurt Nisan 2004 Sayı 4

 

XIX esrin evvellerinde Şimali Azerbaycan Rusya terefinden zebt edildikden sonra (Türkmençay Sulh Muqavilesi) Azerbaycan’ın cenub topraqları İran’ın hakimiyyeti altına düşdü ve belelikle, Azerbaycan Şimali-Cenubi olmaqla ikiye bölündü.

 

Sovyet hakimiyyeti dövründe ise Şimal ve Cenub terimi aradan götürülerek, Sovyet Azerbaycan’ı ile evez edildi ve bununla da, bölünmüş xalq, bölünmüş Azerbaycan problemi bacarıqla perdelendi. 1918-ci il 28 mayda Şerqde ve Azerbaycan xalqinin tarixinde ilk Parlamentli Respublika , Azerbaycan Demokratik Respublikası yaradıldı. ADR Türk ve İslam dünyasında ilk demokratik, huquqi ve dünyevi dövlet numunesi idi. Yeni demokratik respublika yaradılırken Azerbaycan’ın erazisi 114 min km2-i ehate edirdi. Rusya’nın işgalindan önce ise erazilerimiz 150 min km2-i ehate edirdi. Azerbaycan Demokratik Respublikası gergin ve mürekkeb içtimai-siyasi şeraitde cemi 23
ay fealiyyet gösterebildi.

 

Bolşeviklerin gelebesinden sonra yaradılan Sovyetler Birliyi, Azerbaycan’ı mecburi suretde öz terkibine daxil etdi.

 

Sovyet hakimiyyeti illerinde de topraqlarımıza qarşı tecavüz sona yetmedi. Bele ki, erazimizin 26 min km2-i yeni yaradılan Ermenistan Sovyet Respublikasının terkibine daxil edildi. Bu siyaset sonraki illerde de davam etdirilmiş, 1947-53-cü illerde 600 mine yaxin Azerbaycan Türkü öz dede-baba topraqları olan Qerbi
Azerbaycan’dan mecburi suretde köçürülmüşler.

 

Sonralar-Sovyetler İttifaqının süqutuna getirecek buhranlı 88-ci ilde başlayan münaqişede ise yerde qalan 250-mine yaxin Azerbaycanlı öz topraqlarından ( Qerbi Azerbaycandan) tamamile deportasiya olundu. Belelikle de, ermeniler öz ali meqsedleri-mono-etnik dövlet qurmaq yolunda ileriye doğru daha bir adım atmış oldular.

1991-ci ilde Sovyet imperiyasının dağılması ile Azerbaycan yeniden öz müsteqilliyini elan etdi.Bu zaman ise Ermenistanın Azerbaycan’a qarşı topraq
iddiaları davam etmekde idi. 1990-94-cu illerde suretlenen Qarabağ munaqisesi neticesinde Ermenistan Rusiya herbi birlesmelerinin komeyi ile Azerbaycan Respublikasının terkib hissesi olan Dağlıq Qarabağ Muxtar Vilayetini (4400 km2 ) tamamile işgal etdi ve orada yaşayan Azerbaycan
Türklerini soyqırıma meruz qoydu. Eyni zamanda Dağlıq Qarabağ etrafı rayonları da işgal ederek, ehalisini vahşicesine qetle yetirdiler.

 

1991 Esgeran
1991 Hadrut
Dekabr 1991- ci il Xocavend (erazisi 1458 km2)
26 fevral 1992-ci il Xocali (erazisi 936 km2)
8 may 1992-ci il Şuşa (erazisi 298 km2 )
17 may 1992-ci il Laçin (erazisi 1875 km2)
3- 4 aprel 1993-cü il Kelbecer (erazisi 1936 km2)
23iyul 1993-cü il Agdam (erazisi 1154 km2)
18 avqust 1993-cü il Cebrayil (erazisi 1050 km2)
23 avqust 1993-cü il Fuzuli (erazisi 1112 km2)
31 avqust 1993-cü il Qubadlı (erazisi 826 km2)
30 oktyabr 1993-cü il Zengilan (erazisi 707 km2)

 

İşgal olunmuş Dağlıq Qarabag ve onun etraf rayonlarının bütün tarixi, medeni abideleri mehv edildi ve ya qaret edildi. 100 minlerle insan ev-eşiklerinden  didergin düşdü ve öz vetenlerinde qaçqınlıq taleyi yaşamalı oldu.

 

Bu işgallerle bağlı, BMT-nin Tehlükesizlik Şurası [Güvenlik Konseyi] aprel-noyabr 1993-cü ilde özünün 822, 853, 874, 884 sayılı qetnamelerini qebul etmiş, lakin bu güne kimi yerine yetirilmemişdir.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a qarşı tecavüzü artıq 17nci iline yaxınlaşmaqdadır.


Ermeniler ve onların ayrı-ayrı lobbilerinin dünya miqyasında apardığı Anti-Türk fealiyyeti neticesinde ülkemiz topraqlarının 20%-ni itirdi.

 

Türk milleti susdukca quduz köpek saldırıyor…

 

KELBECER - DAHA BİR FACİE!!!

Can qurban etmeyin vaxti çatıbsa


Senden hansı namerd esirgeyer can?


Qoyuram başımı ayaqlarına


Ey ana toprağım ey Azerbaycan


S .M.ŞEHRİYAR


Öz füsunkâr gözelliyi ile yalnız İsviçre ile muqayise olunan Azerbaycan’ın güney güşesi Kelbecer’in ermeni silahlı quvvetleri terefinden işgal olunmasından 11 il keçir. 10 mart 1993 ncü ilden başlayaraq ermenilerin iki istiqametden Ermenistan’ın Vardenis ve Dağlıq Qarabağ’ın
Agdere istiqametinde başladığı hücumlar neticesinde 1988-ci ilden düşman muhasarasında merdlikle dayanan, düşman hemlelerine layıqınca cavab veren Kelbecer 2 aprel 1993 - cü ilde süquta uğrayaraq düşman pençesine keçdi.

 

52000 nefer Kelbecer ehalisi yüz iller boyu dede-babalarından miras qalmış var-dövletini, ev-eşiyini, emlakını, mezarlıqlarını qoyaraq her addımında ölüm qoxusu gelen Murov yolu ile piyada Kelbecer’i terk etmek mecburiyyetinde qaldılar. Yolda 220 nefer mulki vetendaş helak oldu, 321 nefer ise bitkin düşdü ve ermeniler terefinden girov götürürdüler.

 

Rayonun 130 - yaşayış menteqesi, o cümleden dünya ehemiyyetli sanatoriyasi, 500 - den çox senaye, tıkıntı, kolxoz, sovxoz, ticaret, içtimai “iaşe ve sair xidmet obyektleri , 13 min yaşayış evi, 324 sosial “ medeni obyekti düşman eline keçirerek darmadağın edildi. Rayon ehalisine mexsus 100 min baş iri buynuzlu, 500 min baş iribuynuzlu mal “qara, 5 min at, 1 milyon ev quşu, 50 min arı ailesi,130 minik maşını,195 min eded xalca “ kilim, 320 min dest yorgan döşek, 50 min eded mebel desti, 26 min eded televizor ve sair, düşman terefinden qaret olunaraq Ermenistan’a daşındı. Umumiyyetle 1993 - cü ilin qıymetleri ile Kelbecer’in işgali neticesinde ehaliye ve dövlete 761,4 milyon ABS doları deyerinde maddi ziyan deymişdir.11 ildir ki, Kelbecerliler respublikanın 56 rayonunda 707 yaşayış menteqesinde özlerine muveqqeti sığınacaq taparaq uğursuz talelerinin ağır mecburi köçmenlik illerini yaşayırlar.

Böyük strateji ehemiyyete malik olan, Azerbaycan’la Ermenistan arasında Qala
qapısı kimi deyerlendirilen Kelbecer artıq 11 ildir ki ermeni elindedir.Bununla da ermeniler qarşılarına qoyduqları meqsede “ Dağlıq Qarabağ’ın taktiki olaraq Ermenistan’a birleşdirmek isteklerine nail oldular.Muharibe de helledici amil olan mevki üstünlüyü qazandılar. Hem de Kelbecer’i ele keçirmekle düşmen Agdam’ı, Fuzuli’yi, Qubadlı’yı, Cebrayil’i işgal etmek şansı elde etdiler.

 

Onlar bu zeferlerinin ebediyyen olmasını asla düşünmessinler. Ermeniler düşünmesinler ki, biz unutmuşuq.

 

TÜRKÜN TOPRAĞI ONUN NAMUSU OLMUŞDUR. TÜRK AÇ KALIR ANCAK NAMUSSUZ KALAMAZ!!!

 

Biz TÜRK Gençliyi Tanrı’nın yardımıyla bu topraklarımıza sahip çıkacağız. Qarabağsız
Azerbaycan olmadı ve OLMAYACAKTIR!!!

QARABAG BİZİM YUMRUK BOYDA QELBİMİZDE DÜNYA BOYDA SEVİNCİMİZDİR.

 

BİZ O SEVİNCE QOVUŞACAGIQ!!!

SAVAŞ ALNIMIZA YAZILIB!!

EY BÖYÜK MİLLETİN GENÇLİĞİ SAVAŞA HAZIR OL!!! QARABAG BİZİ GÖZLEYİR!!!

 

 

TANRI TÜRK’Ü QORUSUN!

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

.......¶¶¶¶¶¶............¶¶¶¶¶ ¶
....¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶....¶¶ T ¶¶¶¶¶¶¶
..¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ Ü ¶¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ R ¶¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ K ¶¶¶¶¶
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ I ¶¶¶¶¶
. ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ Y ¶¶¶¶¶
....¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ E ¶¶¶¶¶
......¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ M ¶¶¶¶¶
.......
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2009, 07:33:37 »

Alıntı
EY BÖYÜK MİLLETİN GENÇLİĞİ SAVAŞA HAZIR OL!!! QARABAG BİZİ GÖZLEYİR!!!

TANRI TÜRK’Ü QORUSUN!

Şu sözleri duyunca ve Azerbaycan Türklerine yapılanları görünce insanın tüyleri diken diken oluyor. Bazı şerefsizler ise hala özür kampanyasındalar vs.  Ülkemizde Türklüğe verilen önem azalmakta. Bunu anayasa değişikliklerinde, gündemdeki olaylarda ve diğer aktivitelerde görüyoruz. Oysa doğuda hala o saf Türklüğün kaldığına inanıyorum. Ana yurdumuzun topraklarında az da olsa Rus ve Amerikan baskısı altında olan Türki Cumhuriyetlerle bir olmak kim bilir ne kadar güzel olurdu.

Gün gelecek Karabağ da bizim olacak. Kandaşlarımıza yapılanların hesabını da sormasını biliriz zamanı gelince elbet...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 26 Şubat 2009, 18:59:43 »

 Doğu Türkistan'da Türklere karsi uygulanan soykirimlar,asil olarak 1760 lardan sonra, Cin yönetiminde bulunan Mancular döneminde baslamistir.
Zulmün asil baslangic tarihleri olan, 1760 lardan sonraki Dogu Türkistan tarihine söyle bir göz attigimizda soydaslarimizin kac yüz yildir zalimler ile ölüm kalim mücadelesi verdiklerini görebiliriz..


1760 lardaki ic karisikliklar sirasinda zor durumda kalan Kalmuk beyi,Cinden yardim isteyince tahtta bulunan Mancu´lar,bunu essiz bir firsat saymislardir.Ülkeye giren Cin kuvvetlerine karsi basarili olamayan Kalmuk beyi Rusya´ya kactiktan sonra,topraklarin savunmasi Burhaneddin Hoca ile kardesi Hoca Cihan´a kaldi.Uzun mücadelelerden sonra yenik düsen bu iki kardes,komsu Bedansah´a iltica ettilerse de,buradaki emir onlari idam ettirerek baslarini Cinli kumandana gönderdi(buraya dikkat edin kandaslarim,müslüman diye komsulari olan farsilere siginmak zorunda kalan bu iki kahramana bu alcaklarin yaptigi ibret verici degilmidir?)....

Cinli general,Hoca Cihan´in dul kalan esi Dilsad Sultan´in da kendisine gönderilmesini,aksi takdirde Bedensah´i isgal ettirecegini bildirince emir onuda gönderdi.General,Dilsad Sultani zorla Pekin´e yolladi.Amaci,hem Dilsad Sultan´in Türkistan´da cikarmasi muhtemel isyanlari önlemek,hemde onu burada rehin olarak tutmakti.
Dilsad Sultan Pekin´e gelince,imparator onunla evlenmek istedi.Fakat,Dilsad Sultan buna siddetle karsi koydu.Bir süre sonra da Cin imparatorunun annesi tarafindan bogduruldu.
Bu asil Türk kadini,Cin´de ve Dogu Türkistan´da iffet ve namusun sembolü sayildi.Öldürülen kocasi Hoca Cihan´la birlikte savaslara katilmis,yararliklar göstermis olan Dilsad Sultan adina Cin´de ve Avrupada edebi eserler yazildi.
Cin´i yöneten Mancurlar,(bu mancurlar Cin´lilesen Mancur´lardir,bunlarin Turanli Mancu-Tunguzlar ile alakalari yoktur) Dogu Türkistan´i isgal edince (1763) burada bir genel valilik kurdular.Urumci ve Barköl bölgelerini,Cin´e dahil Kansu´ya bagladilar.Diger bölgelerde de sömürge yönetimi tesis ettiler.

1.MANCUR DÖNEMINDE ZULÜM VE SÖMÜRÜ
Mancurlar,Dogu Türkistan´i yüz yila yakin,feci zulümlerle ve sömürerek yönetmislerdir.Bu yönetimin bellibasli özellikleri sunlardir:
1.Katliam: Dogu Türkistan´a giren Mancur kuvvetleri,genc yasli,kadin-erkek demeden BIR MILYONDAN fazla insani katletmislerdir.Türklerden ve Mogollardan yüzbinlerce kisiyi de sürgüne göndermislerdir.Halkin malini-mülkünü almislar,bazi sehirleri atese vermislerdir.
2.Cinli göcmenlerin iskan edilisi: Kadim Türk topragi olan Dogu Türkistan´i Cin topragi haline getirmek isteyen Mancurlar,cok sayida Cinli göcmeni buralara getirerek yerlestirmislerdir.Iskani cekici kilmak icin,Cinli göcmenleri,istedikleri kadar topragi isgal etmekte serbest birakmislardir.Katliamda sehit edilen Türklerin bütün mali mülkü göcmenler arasinda bölüsülmüstür.Vergiden muaf tutulan göcmenlere acilan kredileri de yerli Türklerin hesabina yazmislardir.
3.Türk Mimari Eserlerinin Yok Edilisi:San ve serefgle dolu bagimsizlik günlerinin hatiralarini silmek istyen Cinliler,saraylari,hükümet konaklarini,camileri tamamen yikmislar,yerine Cin mimarisinde kaleler,kislalar,tapinaklar yaptirmislardir.
Bunlarin yapiminda Türkleri calistirmislar,agir sartlara dayanamayan binlerce Türk´ün ölümüne sebeb olmuslardir.Böylece,Türk eserleri büyük bir mahva ugramistir.
4.Cin Kilik Kiyafetinin Mecbur Edilisi:Cin kilik kiyafeti Türkistanda mecburi hale getirilmistir.Özellikle memurluk ve ögrenim yapanlarin böyle giyinmeleri,saclarini Cinliler gibi birakmalari yoluna gidilmistir.
5.Yüksek Vergiler Konulusu:Türkler´i soymak,onlari yoksul ve muhtac duruma düsürmek icin cok cesitli ve agir vergiler konulmustur.Türkler,bu vergileri ödeyemez duruma düsmüstür.Bunun üzerine iskence yoluna basvurulmus,vergiye karsilik,sahip bulunduklari mallarin,mülklerin alinmasi saglanmistir.
6.Türk Kizlarinin Namuslarina Saldirmak:Namus ve iffeti her seyin üstünde tutan Türklerin kizlarina tecevüz etmek,böylece onlarin gururlarini ayaklar altina almak Cinlilerin basvurdugu bir baska iskence yolu olmustur.
7.Cinli Memurlari Sikayet Etme Yasagi:Zulüm ve iskenceye maruz kalan Türkler,Cinli memurlari üst makamlara sikayet ettikleri takdirde,bunlarin dilekceleri alinip sikayet edilen memura gönderilirdi.O da,derhal tutuklattigi sikayetciyi iskenceyle öldürtürdü.Bu iskencelerden bazilari söyleydi:Sikayetci insa halindeki duvarlarin icine alinarak üzerine harc,kerpic gibi malzeme ile örülür,yani diri diri gömülürdü.Baska türlü öldürülenlerin mezarlari ziyaret edilmesin diye,cesetler yakilip kül haline getirilirdi.Daha"hafif"cezalarin da uygulandigi olurdu.Bunlardan biri de sikayetcilerin ayak sinirlerinin kesilmesiydi.Cinliler,iskencede ne kadar usta olduklarini Dogu Türkistan´da devamli göstermislerdir.

2.MANCUR(Cin)DÖNEMINDE YAPILAN ZULÜMLER

Cin,1876 senesinde ikinci defa isgal ettigi Dogu Türkistan´da daha önceki dönemi aratmayacak sekilde soykirimlara giristi.
Isgal sirasinda yüzbinlerce Türk´ü katletti.
Cin bu defa Dogu Türkistan´in tamamini topraklarina ilhak etti.Dogrudan dogruya bir Cin eyaleti haline getirilen bu öz Türk yurduna Cince "Sin Chiang"(Yeni Ülke) adi verildi.
Bu dönemdeki Cin yönetiminin uyguladigi idare tarzinda göze carpan baslica özellikler sunlardi:
1.Büyük bir soykirim hareketine girisildi.
2.Yakup Beg zamaninda Türk mimarisine uygun sekilde yapilmis bütün binalar yikilip yerlerine Cin üslübunda binalar yaptirildi.
3.Dogu Türkistan´in adi degistirildigi gibi yüzlerce,binlerce yillik sehirlere de acayip Cince isimler konuldu.
4.Dogu Türkistan Türkleri Cince okumag ve Cinlilerle evlenmege mecbur tutuldu.
5.Genelev,meyhane,kumarhane gibi yerler acilarak Dogu Türkistanlilarin ahlaklari bozulmaya calisildi.
6.Türklerin milli gururlarini kirmak icin,Türkler rütbesi ne olursa olsun bir Cinlinin karsisinda ayaga kalkmak veya atindan inerek saygi göstermek zorunda tutuldu.
7.Karsi koyma ruhunu öldürmek icin,Cinli memurlara cok genis yetkiler tanindi.Bunlar,bir Dogu Türkistanliyi istedikleri zaman tutuklatabilir,cezalandirabilir,gerekirse öldürebilirlerdi.Rütbesi ve mevkii ne olursa olsun bir Dogu Türkistanli,sorguya cekildigi sirada kaymakamin kürsüsü önünde diz cökmek mecburiyetindeydi.
8.Cok agir vergiler ve para cezalari konuldu.Kücük bazi memuriyetler akil almaz fiyatlarla satisa cikarildi.Böylece Türkistan halki dehsetli sekilde soyuldu.
9.Türklerin altin,gümüs,mecevher gibi varliklari,teminatsiz kagit para karsiliginda alindi.Madenler parasiz olarak Cin´e tasindi.Cinli tüccarlara her kolaylik saglandigi halde,Dogu Türkistanlilarin ticaret yapmalari engellendi.
10."Türk" ve "Türkistan" kelimelerinin kullanilmasi,gazete,dergi cikarilmasi,Türkiye´den ve diger Türk yurtlarindan gazete kitap getirilmesi kesinlikle yasaklandi.
11.Türklerin hastaliktan kirilmasi icin hastane kurulmadi,Türklerin birbirlerine tibbi ve sosyal yardimda bulunmalari engellendi.Cocuk hastaliklarindan yüz binlerce bebek öldü.Bu dönemden kalma mezarliklarda,büyüklerden cok kücüklerin kücüklerin mezarlari bulunmaktadir.
12.Yapilan bütün binalarda Türkler ücretsiz,yemekleri dahi kendilerine ait olmak üzere,irgat gibi calistirildi.

BAGIMSIZ CINLI GENEL VALILER DÖNEMI(1911-1933)

Bu dönemdede bagimsiz Cinli genel valiler,Dogu Türkistanda terör ve dehset sactilar.22 yil boyunca Dogu Türkistanin tüm zenginliklerini soydular.

RUS ISGALI DÖNEMI(1933-1944)

9 Sene icerisinde Ruslarda Türklere,Cinlilerden geri kalmamacasina iskence ve vahset uyguladilar.
125 cesit iskence ve 28 cesit öldürme usülü gelistirdiler.Bunlardan birkaci:
1.Kadin ve kizlarin tenasül organlarina elektrik lambalari sokmak ve bunlara cereyan vermek.
2.Basi ve ayaklari ayri ayri iki vasitaya baglayarak,her iki vasitayi aksi yönlerde hareket ettirerek vücudu parcalamak.
3.Vücutta bir delik acip buraya dügümlü bir ip sokarak iki gün beklettikten sonra,yaranin icinde ipi testere gibi sürterek iskence yapmak.
4.Askeri egitimde Türkleri hedef olarak kullanmak.
5.Maden ocaklarinda zehirli gazla öldürmek(Altay kahramani Serif Han Töre böyle bir ocakta sehit edilmistir).

Ruslar,actiklari kurslarda bu iskence yömtemlerini Cinlilere de ögreterek yayginlastirmislardir.Dogu Türkistan´a iyice yerlestikten sonra da tasfiye islerine girismislerdir.Böylece 300 bin kisi tutuklanmis,bunlardan binlercesi sehit edilmistir(Hoca Niyaz Haci da bunlar arasindadir).

1949 DAN SONRAKI DÖNEMDE,KIZIL CIN IDARESININ TÜRKLERE UYGULADIGI ZULÜM VE VAHSETLER

1.Ürünlerin,hayvanlarin ve topragin izinsiz satilmasi yasaklandi.
2.Türklerin günlük kazanci,isyerlerine gelen banka görevlileri tarafindan zorla alinarak bankaya yatirilmaya baslandi.
3.Vatansever,yüksek ahlakli,itibar sahibi kimselerle,düsük ahlakli,zaaf sahibi kimseler belirlendi.Birinciler yok edildi,ikinciler ise halkin basina gecirildi.
4.Her ailenin icinde en kötü ruhlu olan kimse,o secilerek aile reisi tayin edildi.
5.Her sahis,üc günde bir polis idaresine giderek üc gün icinde ne yaptigini anlatmak zorunda tutuldu.
6.Bir kimsenin bir baskasini ziyaret edecegi zaman polise basvurmasi, ne zaman ve ne maksatla gidecegi,ne konusacagi hakkinda bilgi vermesi mecburi hale getirildi.Izin almadan bir köyden sehre veya bir baska köye tasinmak tamamen yasaklandi.
7.Herkes, birbirinin casusu haline getirildi.Ana-baba,cocugunu;cocuklar,ana-babalarini ispiyon etmekle vazifeli tutuldular.Kimsenin kimseye güveni kalmadi.Iki kisinin bir araya gelmesi"Kominist aleyhtari hareket",üc kisinin bir araya gelmesi "isyan hazirligi"sayildi.
8.Postahanelere yerlestirilen Cinli koministler,mektuplari siki bir sansüre tabi tuttular.En kücük bir isaret veya okunaksiz yazi,sifre kabul edilerek sahipleri cezalandirildi.
9.Seref ve haysiyetten yoksun,milli suurdan habersiz,sefkat,merhamet,vicdan,insanlik gibi kavramlardan uzak,mevki ve zevk düskünü,kumarbaz,hain ruhlu,katil,esrarkes olanlar toplanarak kurslara tabi tutuldular.Bunlara Türklerin üzerinde uygulamalari icin cinayet,zulüm,iskence netodlari ögretildi..
Hazirliklar böylece tamamlandiktan sonra asil zulüm ve iskence devri basladi.Kizil Cin yönetimine karsi aciktan aciga cephe alanlar,imha ve Cinlilestirme siyasetine karsi cikanlar,Türk kizlarinin Cinlilerle evlenmelerine engel olanlar ortadan kaldirildi.Hatta,bastan kominist Cinlilerle isbirligi yaptiklari halde sonradan pisman olanlar da ayni akibete ugratildi.
Korkunc facialar"Toprak Reformu"adi altinda girisilen sindirme hareketi sirasinda ve"Halk Mahkemesi" denilen heyetlerin eliyle cereyan etti.
"Toprak Reformu" su esaslara göre planlanmisti:
1.Türklerin topraklari ellerinden alinarak,Cin´den getirilen sivil ve asker Cinlilere dagitildi.
2.Türkler arasinda"sinif catismasi"meydana getirildi.
3.Toprak sahipleri ile isciler,ortakcilar ve yoksullar arasinda sönmez ve kanli bir düsmanlik meydana getirildi.
4.Toprak sahipleri yok edildi.Dogu Türkistan topraklari genis,buna karsilik nüfusu azdi.Bu sebepten,hemen herkesin topragi vardi.Bu topraklar Türklerden alindi.1951-1963 yillari arasinda Dogu Türkistan Türkleri köle gibi calistirilarak tarima elverisli topraklar meydana getirildi.Bunlar,Cinli göcmenlere veya Cinli askerlere tahsis edildi.
DIGER ISKENCELER
1.Kendi kendini gömme cezasi:Esir aldiklari Türk mahkumlara kendi mezarlari kazdirilir ve sonra oraya sokularak baska birisine üzeri diri diri kapattirilirdi.
2.Esit Taksim Cezasi:Türk mahkumlar,bacaklarindan iki öküze baglanir ve öküzler ters yönlere cekilerek mahkum parcalattirilirdi.
3.Soguk Depo Cezasi:Türk mahkumlar feci sekilde dögülür,yari ölü hale getirildikten sonra kara gömülürlerdi.
4.Kolay Dogum Cezasi:Kadin toprak sahiplerinden hamile olanlarin üzerine sikayetci(kendi bulduklari cinli sikayetciler !) cikartilir ve kadin acilar icinde ölene kadar cignetilirdi.
5.Suya Doyurma Cezasi: Mahkum olan sahis bir cuval icinde nehre atilir ve "köyün suyunu yalniz basina kullandigi"iddiasi ile suda bogulurdu.

Teskil edilen komünlerde calistirilan Türkler´in is programi söyleydi:
Sabah 4.30 da kötü bir kahvalti.8.15´te is basi 12´de yemek paydosu.12.15´te tekrar isbasi.19.20´de paydos.Aksam yemeginden sonra mum,cira,fener gibi ´aydinlatici´araclarin isiginda bir daha isbasi.Böylece,isciler,yazin+38 derecede,kisin-30 derecede ve günde 18 saat calistirilirlardi.Doyacak kadar yemek,sicak tutacak elbise ve ayakkabi verilmez,normal uyku uyutulazdi.
Bunlarin yaninda sayilamayacak kadar cesitli zulüm ve angarya metodu uygulanmaktaydi.Fakat,tatbik edilen iskenceler cok daha cesitli sayilabilirdi:

1.Kor halindeki kizgin kömür parcalari üzerinde yalin ayak gezdirmek
2.Tirnaklarin arasina civi cakmak
3.Vücuda kizgin yag dökmek
4.Bas ve vücudun derisini yüzmek
5.Günlerce ayaküstü ve uykusuz birakmak
6.Kisin,ciplak olarak,islatilmis cuvallar icinde agaca asmak
7.Yine kisin,ciplak halde,buzla doldurulan dolaplara sokmak
8.Burnuna kirmizi biber üflemek
9.Tel kamcilarla dövmek

Kültür Taarruzu:
Iskencelerden ayri olarak,Türk cocuklarini ateizm probagandasi ile egitmek,yok etme ve Cinlilelestirme hareketleri,ana politiklar olarak benimsenmis ve uygulanmistir.
Dogu Türkistan Türklerinin Cin soyundan geldigi iddia edilerek,bütün okullarda sadece Cin tarihi okutulmus,Türkce yerine Cincenin kullanilmasi icin zorlamaya gidilmis,Türkce cografi adlar Cincesiyle degistirilmis,Türk eserleri imha edilmistir.
Taklamakan cölünde yapilan kasitli atom denemeleri yüzünden yüzbinlerce Türk cocugu sakat olarak dünyaya gelmistir,tarim alanlari,temiz su kaynaklari kullanilamaz hale getirilmistir..

Bugün 50 milyonun üzerinde Türk nüfusunun olmasi gereken Dogu Türkistanda,1760 lardan buyana süren Cin ve Rus katilamlari sonucu Türk varligi hep yok edilmistir..

Kaynak : Isa Yusuf Alptekin´in kendi hayatini anlattigi kitaptan.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugün Dogu Türkistanda resmi olarak Türk nüfusu % 49 civarindadir ! bunun % 7 si Kazak ve diger Türk boylari % 42 ise Uygur Türkleri olarak gösterilmektedir !! Ne yazikki her gecen gün Dogu Türkistanda Türkler ayni Kizilderililerde oldugu gibi bir bölgede sikistirilip azinlik durumuna düsmek üzerelerdir..
Bir kac milyon Tibetli icin icin ayaga kalkan dünya yüzyilimiz icerisinde milyonlarca Türk´ün katliama ugradigi Dogu Türkistana neden ses cikarmiyor !
Bugün kimse bizlere hümanizmden,insanliktan,demokrasiden bahsetmesin ! Varmi bu dünyada benim irkim kadar zulümlere katilamlara ugrayan baska bir irk? Daha dün denecek bir zamanda Hocalida binlerce soydasimin kanina giren ermenilere kimseler birsey demiyor,Kerkükte Telaferde binlerce Türkmen katliama ugruyor dünyanin kili kipirdamiyor !
Almanyada Türklerin evleri yakiliyor kimsenin gigi cikmiyor ! Rusyada Tatar Türkleri ruslar tarafindan hergün tacize ugruyorlar ne insan haklari dernekleri nede demokrasi havarileri bunu duymuyorlar !
Evet bu dünyada en güclü oldugun müddetce en büyük sensin,gerisi fasa fiso ! Yok demokrasiymis yok insan haklariymis yok bilmem neymis hepsi koskoca bir kandirmacadir..
Daha dün denecek bir zamanda Türkler ile dolu olan Kirim ahalisi bugün nerde?Daha dün denecek bir zamanda cogunlugunu Türklerin teskil ettigi Rumeli(Pasaeli) Türkleri neden azinlik durumuna düstüler? Evet Türklere soykirim hak fakat digerlerine haram !!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüzbaşı Burkay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 101



« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2009, 03:45:04 »

ANNE OLMAK YASAK ! ! !

TÜRKLERİN ANAYURDU DOĞU TÜRKİSTAN'DA
SON 50 YILDA YÜZBİNLERCE BACIMIZA VERİLEN İĞNELERLE ANNE OLMA, HAKKI ELLERİNDEN ALINIYOR.
ANNE OLMAK,BİR İNSANA CAN VERMEK, YÜREĞİNDEKİ EN ULVİ DUYGU OLAN ANNELİK ŞEVKATİNİ BEBEKLERİNE AKTARMA HAKKINDAN MAHRUM BIRAKILIYORLAR. SAĞLIKSIZ VE KURALLARA UYMAYAN YÖNTEMLERLE YAPILAN ZORUNLU KÜRTAJ İLE KADINLARIN BİR ÇOĞU HAYATINI VEYA BİR DAHA ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINI KAYBETMEKTEDİR.

DOĞU TÜRKİSTAN'DA PEK ÇOK KADIN, HER YILYÜZLERCESİ İDAM EDİLEN EVLATLARI İÇİN GÖZYAŞI DÖKERKEN , PEK ÇOĞUDA SEBEP GÖSTERİLMEDEN ALINIP GÖTÜRÜLEN EVLATLARININ DÖNECEĞİ VE YA ONLARDAN HABER ALACAĞI GÜNÜ BEKLEMEKTEDİR.
ÇİN HAPİSHANELERİNDE 100 BİNİ AŞKIN GENCİN ARKASINDAN BİNLERCE KADIN GÖZYAŞI DÖKMEKTEDİR.
çin DOĞUMUNU ENGELLEYEMEDİĞİ GENÇ NÜFUSU'DA KEYFİ TUTUKLAMALARLA HAPSEDİYOR.
TARİHİN YAZDIĞI EN BÜYÜK SOYKIRIM VE ASİMİLASYONUYLA KARŞI KARŞIYAYIZ.

''çin TARAFINDAN SÖMÜRGELEŞTİRİLEN DOĞU TÜRKİSTAN DA 2004 YILINDAN BU GÜNE KADAR 300 BİN 16-25 YAŞ ARASI UYGUR GENÇ KIZ GEREK İŞ GEREK EĞİTİM BAHANESİYLE ÇİN'İN İÇ KESİMLERİNE GÖTÜRÜLEREK GÜNDE 18 SAAT SAĞLIKSIZ VE KÖTÜ BARINMA ŞARTLARI ALTINDA ÇALIŞTIRILMAKTADIR. AYRICA KÖTÜ AMAÇLI (GAYRİ AHLAKİ) ACENTALARA SATILDIĞIDA TESPİT EDİLMİŞTİR. KARŞI ÇIKANLARA DAHA KÖTÜ MUAMELE YAPILARAK AİLELERİNE AĞIR PARA VE HAPİS CEZASI VERİLDİĞİ EDİLİNEN BİLGİLER ARASINDADIR. ÇİN HÜKÜMETİ -UCUZ İŞ GÜCÜ- SİYASETİ HAKKINDA DAHA AĞIR KARARLAR ALMIŞTIR.( Coalition Against Trafficking Women (CATW) 2008 Rpr)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüzbaşı Burkay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 101



« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2009, 03:46:34 »

Tanrım ya güç ver bize ya da tamamı ile yok et bizi yer yüzünden. Bu soykırımlar bu acılar bize göre değil. Esaret bize göre değil !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yüzbaşı Burkay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 101



« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2009, 03:51:02 »

DOĞU TÜRKİSTANLI
BİR GENÇ KIZIMIZIN HÜRDÜNYA'YA YAZDIĞI MEKTUP,


Çin zulmündeki Uygur Hanım kızları bütün Dünya’daki hemcinslerine müracaat ediyor. Birleşmiş Milletler’in kadın işlerinden sorumlusuna müracaat ediyor. Doğu Türkistan’a heyet gönderin, hanım kızlarımızı kurtarın…
Çinliler vatanımız Uyguristan’da (Doğu Türkistan’da) geniş kapsamlı soykırım başlattı. Bunu da çok hilekârlıkla, sudan bahaneler bularak ve bütün Dünya halkını aptal yerine koyup, kandırıp, kendisini “sütten çıkmış ak kaşık” göstererek ve insanlığın bütün kaide, kanun, adap, nizam, namus, ahlâk, fazilet, gelenek, din, örf-adet, medeniyet, kültür neyi varsa hepsini çiğneyerek, yok ederek, hiçe sayarak yapıyor…
Biz 35 milyon Uygur’uz…. Çin zalimlerinin bir tane Uygur’u bile vatanımızda yaşatmak, hayatta koymak niyeti yok.
Ama bu soykırımcı, çok tecrübeli, çok sinsi, çok hilekâr olduğu için soykırım yöntemleri de bambaşka…
1949 senesi cellat Stalin ile cellat Mao gizlice anlaşarak Doğu Türkistan’ın bağımsızlığını baltaladı. Halk komünizmin propagandası ile uyutuldu ve olup bitenden habersiz kaldı.
“3 senelik komünistlik anlaşma” diye belirli Çinli toprağımıza yerleşti. Geliş o geliş…
O günden itibaren altın, petrol başta olmak üzere bütün zenginliğimiz neyimiz varsa, nehir gibi gece-gündüz durmadan Pekin’e aktı, akıtıldı.
Çin’in silahlı askerleri (ordusu), Çin’in bütün hapishanelerindeki adî mahkûmlar (siyasi cinayetçiden başkası) serseriler başta olmak üzere, Çin insanları bir nehir gibi Doğu Türkistan’a aktı. Özellikle, 1958 yılı demiryolu yapıldıktan sonra, paralel iki nehir; birisi Pekin’e doğru akıyor, zenginlik taşıyor, ötekisi Doğu Türkistan’a doğru akıyor Çinlileri taşıyor…

Şimdiki plan Doğu Türkistan’daki Uygurları tamamen yok etmek, yerine 200 milyon (yanlış anlamadınız) Çinli’yi yerleştirmek….
Bir de acilen fırsatı elden kaçırmadan ikiz kulelerin (Amerika’daki) vurulması iyi bir fırsat idi. Çin akıllı maymunu Sungwukung’lar kaçırır mı o fırsatı…
Çoktan kendi elleriyle yok edilmiş, fabrika, domuzhane yapılmış camileri, apar topar cami haline getirdi ve o camiye girmeye başlayan halkı “Müslüman teröristleri yok ettim” bahanesiyle öldürmeye, hapislerde Çin işkencesinde acı çektirtmeye başladı.
Çin şu anda Birleşmiş Milletler’de konsey üyesi, 1/5 oldu ya! Bu da Çin için mükemmel iyi fırsat! Bir yandan masa altından sopa göstererek bazı devletlerin Doğu Türkistan’a destek vermesini engelliyor, hakkâni tarafı tutmasını engelliyor, aynı zamanda uluslararası medyanın (gazetecilerin) Doğu Türkistan’a gitmesini yasaklıyor. Bu esnada yıldırım hızıyla soykırımı bitirecekler, üstelik şu anki Çin komünist partisi, Çin hükümeti hiç de suçlu olmayacak. Bu iş nasıl olacak?
Çin usulü… Bir “vezir” kurban edecek, “bütün soykırımı yapan işte bu vezir” diyecek. İsterlerse timsah gözyaşı da döküp koyacak. Ya da Clinton, Kızılderililerden özür dilemişçesine, ahı gidip vahı bile kalmayan yer küreden çoktan silinmiş Uygurların madara etmişçesine özür dileyecek, ya da “Ben Clinton muyum, özür dilemeye gidip”, başka toplulukları yok etmeye devam edecekler.
Bugünlerde herkes komünizm yok oldu diyor, ama Stalin ile Mao’nun Uygur’un boynuna bağladığı komünizm zinciri halâ duruyor.
İnsani hak-hukuktan hepsinden mahrum kaldık.
Bir anne ağıt yakıyor ağlıyor: Öldüğün için ağlamıyorum yavrum. 20 tane tırnağın için ağlıyor…” (19 yaşındaki oğlan, Amerika radyosunu dinledin diye, hapse atılıyor. 20 tırnağı yok ölüsünü geri veriyor)
13 yaşındaki kız, çekilmiş halata bindirilmiş, önü arkası sıyrılıyor, ortadan parçalanıyor. (Günahı: Çinliler kendi ülkene git! Defol! diye duvara afiş yapıştırmış)
Kıtlıktan, açlıktan ölmüş bir anneyi, bir deri bir kemik bebek emiyor (Halbuki Doğu Türkistan uranyum, petrol, altın başta olmak üzere Dünya’nın en zengin toprağı, halkı da çok çalışkan. 90 yaşındaki de çalışır, beş yaşındaki de… hem de hiç boş durmadan hep çalışkan, çilekeş insanlar)
25 yaşındaki uzun kahverengi saçlı, beyaz ciltli Saadet, kamyonun üstünde, saçlarını dağıtmış, yüzünden darbe almış olmasına rağmen dimdik duruyor, eli ayağı kelepçeli. Kızın çevresinde süngülü, tüfekli 7 tane Çinli asker. İbret-i alem olsun diye kızı askerlerden daha da yüksek tutmasını unutmamış, lapa lapa yağmakta olan kar, Ürümçi’nin 30 derece soğuğu, kızın ay gibi sararmış yüzüne yani yanaklarına pembe renk vermişti.
-Konuşsana Saadet! Şu an senin son dakikaların. Seni ibreti alemden sonra kurşuna dizmeye götürüyor. İnsan son sözlerini söylemez mi halkına!
-Özür dilerim! Bilmiyor muşum Çin’de idam mahkûmlarının, idamdan bir gün önce küçük dillerinin kesileceğini! (Saadetin boynuna asılmış tahtada: Şarkı Türkistan teşkilatının, teşvikat heyetidir” diye yazılmıştı.
Karga tulumba götürülerek karnındaki çocuğu alınan hamile kadınlar, ağıl-ofis herhangi bir yerde sağlıksız koşullarda çocuğu mecburen alınan hanımlar, kan kaybedip ölenler… bebeğinin Çinliler tarafından yenildiğini görerek, çıldıran kadınlar, mikrop kapanlar, ölenler… Bay kasabasındaki, 19 yaşındaki Patıgül kan kaybedip ölenlerden.
Bin gece gündüz söylesek bizim derdimiz bitmez. Çinlilerin yaptığı insanlık dışı işler bitmez…
2007 senesinden itibaren Çinliler milli gururumuzu daha da ayaklar altına almaya başladı.
Çinliye kız verme adetimiz katiyen yoktu. Çin hükümeti önce halkımızı aç, sefil hale düşürdü. Senelik kişi başına gelir 45-50 dolar oldu. Halkımızı açlıktan, kıtlıktan, yokluktan ölecek hale getirdi. Sonra 15-20 yaş arasındaki kızlara, “iş vereceğiz, iş öğreteceğiz” diye, 300 binden fazla Uygur kızını Çin’e götürdü. Onları seks kölesi olarak kullanıyorlar.
Uygur erkeklerine kısırlaştırma, AIDS, kanser iğnelerini vurdular…
Bu zulümlere gösteri yapan 600 Uygur hanım, 24 Mart 2008’de hapse atıldı, onların durumundan halâ haber yok.
Bütün Dünya hanımları, Birleşmiş Milletler’in kadın işleri sorumlusu, bir heyet göndererek Doğu Türkistan’daki hanımları kurtarmanızı arz ediyoruz. Soykırım durdurulsun. Doğu Türkistan’ın müstakilliği, bağımsızlığı için yardımcı olmanızı arz ediyorum.
Bağrı kan, gözü yaşlı Uygur hanımlarından, bütün Dünya hanım kızlarına selamlar…


Zeynure Öztürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turan
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2009, 06:33:11 »

Andam paylaşımın için teşekkürler. Yahu hiç bir allaha inanan bu mektubu okudukdan sonra bana gelip ırkçılık günah demesin arkadaş.Bu soysuz kansız pilavcı i..bneleri kırsan geçirsen günah derler cinayet derler.Şu mektubu umarım bir dini bütün kişide okurda bize vicdansız dinsiz demeyi bırakır.Ulan bizim kandaşlarımız bu eziyeti görürken siz ümmetci itler  kanınızdan bile olmayan filistinli araplara dünya dolusu para yardımı yaptınız.Yazıklar olsun sizeki böyle bir sentezin batağına düşüp kandaşlarınızı hiçe saydınız.Eğer halen diyorsa bu mektuptan sonra bir gurup ümmetci bozuntusu bu itlerin soyunu kazımak günah, lanet olsun sizede sizin verdiğiniz mücadele batağınızada. T.T.K.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 110
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.207 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.