DOĞU TÜRKİSTAN'DAN HABERLER.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Eylül 2018, 17:10:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20
  Yazdır  
Gönderen Konu: DOĞU TÜRKİSTAN'DAN HABERLER.  (Okunma Sayısı 81411 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tong Yabgu Kağan
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 193« Yanıtla #170 : 27 Mart 2015, 16:50:24 »

Arkadaşlar benim aklıma takılan en büyük soru 50 milyon Türk vatandaşı orda yaşarken neden hiç karşı koymuyorlar ? Neden savaşmıyorlar. Türkiye'ye Türkistan'dan gelen bir kişiye bu soruyu yönelttiğimde bize dokunmamalarını tercih ederiz o yüzden kimse bir şey yapmıyor diye bir cevap aldım. Siyasi veya Irk olarak fikirlerini sorduğumda ise tarafsız olduklarını belirttiler. Biz burada onlar için bu kadar çalışmalar yaparken Türkistan'da yaşayan Türklerin yaptığı hiçbir şey yokmu ? Türk kimliklerini yitirdilermi ?

Konu hakkında aydınlatırsanız sevinirim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Duva Sohor
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 248« Yanıtla #171 : 21 Mayıs 2015, 20:02:37 »Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da geçen hafta yürürlüğe koyduğu yeni göç ve nüfus yerleştirme ve yer değişitirme uygulaması uluslar arası toplum’da geniş yankı buldu

Bilim adamları ve uzmanlar İşgalci Çin’in bu uygulamalarının esas amacının bölge’ye daha afazla etnik Çinli göçmen yerleştirmek ve bu suretle de demografik assimilasyonu bir an önce gerçekleştirmek olduğunu belirttiler. İkinci aşama olarak de dünyayı kandırmak amacı ile ilan ettiği sözde Uygur Özrek Bölgesi adını ortadan kaldırmak olduğunu  ifade ediyorlar.
Özgür Asya Radyosu muhabirine Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’daki bu yeni  nüfus politikasını değerlendiren Japonya’daki Çin İşleri Uzmanı Bayan Yuki şöyle konuştu

“ Çin’in bu yeni göç ve nüfus reform uygulamaları bölgenin tarihi ve asıl sakinlari olan Müslüman Uygurlara karşı uygulanmakta olan assimile politikasını çabuklaştırmaktan başka bir şey değildir. Uygurları bu yolla daha da azınlık durumuna düşürerek yok etmekten ibaret ve ileriye dönük sinsi bir plandır. Çin ileride Doğu Türkistan’da Çinli nüfusu arttırdıktan sonra sıra Sözde Uygur Özerk bölgesi adını değiştirecektir. Çünkü bölgede etnik Çinlilerin sayısı Uygurları geçtikten sonra bu “Uygur Özerk Bölgesi” adını uygulamadan kaldıracaktır. Daha sonra ise,Doğu Türkistan’ı birkaç parçaya bölerek direkt olarak Çin’e tabi topraklar haline getirecektir. Çünkü, bu politika Çin’in tarihten beri yürütegeldiği sinsi ve bir aldatma politikasıdır. Çinliler, işgal ettikleri topraklarda yaşayan ve azınlık olarak tanımladığı milletleri “ önce bölerek parçalara ayırır ve daha sonra bu küçük parçaları birer birer yutarak yok eder” olarak açıklanan geleneksel bir Çin politikasıdır.
 
           Fransa’nın Fransız Haber Ajansı(APF) Fransa’nın Sesi radyosu başta bir çok medya kuruluşunda da bu uygulamalar ile ilgili haber ve yorumlar ve programlar yayınlındığı bildiriliyor.
APF.Ajansına  konuşan Avustralya Latrube Üniversitesi öğretim üyesi ve Çin’deki Azınlık Milletler Uzmanı Prof.Dr.James Leopold ise, İşgalcı Çin’in bu yeni uygulamasını şöyle değerlerlendirdi, “ Çin’in yeni nüfus ve göç uygulaması ve bu politikada uygulamaya koyduğu reformların tamamı, sadece Çinli göçmenler içindir. Merkezi Çin’de yaşayan fakir ve işsiz etnik Çinlileri Doğu Türkistan’a göç etmelerini teşvik etmek ve ilham vermektir. Bu uygulamanının Uygurlara hiçbir yararı bulunmamaktadır. Çin bu niyetini hiçbir zaman açıkça dillendirmese de bu politikanın esas amacı etnik Han Çinlilerini Doğu Türkistan’in güney vilayetlerine yanı Müslüman Uygurların yoğun olduğu bölgelere yerleştirerek bu vilayetleri de Çinli göçmenlerle doldurmaktır. Ancak, Çin yönetiminin bu demografik assimilasyon metodunu kullanarak bölgeyi Çinlileştirmesinin başarılı olması mümükün görülmemektedir.Çünkü, Çinli göçmenlerin Hoten ve civarı gibi Müslüman Uygurların ekseriyeti teşkil ettiği ve dini ve milli duygularının çok güçlü olduğu gelenek ve göreneklerin bire bir yaşandığı bölgelerde Uygurlarla bir arada ve onlara karışarak yaşamaları mümkün değildir.” şeklinde konuştu.

Uygurnet
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Duva Sohor
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 248« Yanıtla #172 : 21 Mayıs 2015, 20:09:44 »Doğu Türkistan’da Gulca şehrinde İli nehri kenarında toplu cesetler bulunduğu bildiriliyor.Nehir yatağında açığa çıkan cesetlerin 600 civarında olduğu,bunların 05 Şubat 1997’de meydana gelen işgal karşıtı olaylarda tutuklanan ve daha sonra Çinli işgalcilerin katliamı sırasında kaybolduğu bildirilen gençlerin cesetleri olabileceği tahmin ediliyor.
1997 yılı 5 Şubat günü meydana gelen şanlı Gulca Direnişi’nden sonra onbinlerce Türk tutuklanmış yüzlercesi öldürülmüş, binlercesi de işkenceye tabi tutulmuştu.

Ayrıca olaylardan sonra 1600 gencin kayıp olduğu bunların akibetinin bilinmediği ve  haber alınamadığı  bildirilmişti. Kaybolan bu gençlerin aileleri evlatlarının gizlice katledilmiş olduğundan şüpheleniyorlardı. İşgalcı Çinli yetkililer  kayıp 1600 gencin anne babaları tarafından kaçırıldıkları ve gizli yerlere saklandıklarını hatta bunların sınırı geçerek yurt dışına kaçmış olabileceklerini iddia  ederek olayı ört bas etmeye ve  kendi suçlarını kaybolan gençlerin ailelerine yükleyerek bu vahşeti gizlemeye çalışmakta idi.

Çocuklarından haber almak isteyen anne babalar sürekli olarak rejime karşı gelmek suçuyla  tehdit ediliyor ya da tutuklanıyordu. Çinli yetkililerin bu  yalanları, İli nehri (İli Deryası)  taşınca su yüzüne çıkmış oldu. İli  nehrinin taşmasıyla nehir kıyısındaki kumlara gömülü 600  kadar cesedin  suların çekilmesinden sonra nehir yatağında  ortaya çıktığı ifade ediliyor.  Bir kısmı  ailelerine ve yakınlarına teslim edilen cesetlerin bir çoğunun vücudunun parçalanmış ve ayaklarının kırık olduğu, vücutlarının çeşitli yerlerinde yara ve çürük izlerine rastlandığı öğrenildi. 600 gencin öldürülmeden önce çeşitli işkencelere maruz kaldığı  böylece kanıtlanmış bulunuyor. Bu  toplu ceset olayı  işgalcı Çin’in sinsi yalanları ile  insanlık dışı katliam ve  vahşetini  bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Alıntı
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.223


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #173 : 23 Haziran 2015, 13:50:47 »

Doğu Türkistanda zorunlu kürtaj yapılırken narkoz kullanılmadığını
ve diri diri bebeği anneden ayırdıklarını biliyor musunuz ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Buga Yaktu
Tuva
Turancı BOZKURT
******
ileti Sayısı: 3.899


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #174 : 27 Haziran 2015, 04:15:49 »

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında Doğu Türkistanlı Müslümanlara orucu yasaklayan Çin, yasağına bu yıl da devam ediyor.
Doğu Türkistan’daki baskıcı politikalarıyla gündeme gelen Çin, Müslümanlara namaz ve oruç da dahil İslam’a dair herşeyi yasakladı. Yasağa uymayan Müslümanlara operasyon düzenleyen Çin polisinin en az 18 kişiyi katlettiği belirtildi.

Reuters’ın Radio Free Asia’ya dayandırarak servis ettiği haberinde, Çin’in işgal altında tuttuğu Doğu Türkistan’ın Kaşgar şehrinde polisin en az 18 Uygur Türkünü katlettiği belirtildi.
Çin polisi, Uygurlardan oluşan bir grubun polise bıçak ve patlayıcılarla polise saldırdığını idida etti ve en az üç polisin öldüğünü duyurdu. Yapılan açıklamada polisin saldırı düzenleyen Uygurlara karşılık vererek en az 15 kişiyi öldürdüğü belirtildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Buga Yaktu
Tuva
Turancı BOZKURT
******
ileti Sayısı: 3.899


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #175 : 27 Haziran 2015, 04:21:49 »

Mısır arapları için ayağa kalkanlar Doğu Türkistan için ayakta uyudular.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Buga Yaktu
Tuva
Turancı BOZKURT
******
ileti Sayısı: 3.899


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #176 : 27 Haziran 2015, 04:26:15 »

Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı ve merkezi Kayseri'de bulunan Doğu Türkistanlılar Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Kaşgar kentinde oruç tutan 18 Müslümanın Çin polisince öldürüldüğünü, Uygurlara ramazanda zorla içki içirildiğini iddia etti.
Seyit Tümtürk, Çin hükümeti tarafından Uygun Türklerine oruç tutmayı yasakladığını, gıda maddesi satan Doğu Türkistanlı esnafa işyerinde 6 çeşit içki bulundurulma zorunluluğu getirildiğini söyledi.

"DOĞU TÜRKİSTAN MESELESİ TÜRKİYE'NİN NAMUSUDUR"

Bunu yapmayanların tutuklandığını kaydeden Tümtürk, şunları söyledi: "Bunlarla da yetinmeyen Çin hükümeti, Müslümanların bulundukları bölgede içki festivali düzenleyerek Doğu Türkistanlı gençlere bu festivale katılma zorunluluğu getirmiştir. Gizli gizli de olsa oruç tutanların belirlenmesi amacı ile baskı ve zulmü arttırmıştır. 22 Haziran'da, Doğu Türkistan'ın Kaşgar vilayetinde olaylar meydana geldiği ve 18 Uygur kardeşimizin de şehit edildiği bilgisi bize ulaştı. Uluslararası camianın, İslam İşbirliği Örgütü'nün, Çin'in İslam dinine karşı açmış olduğu bu savaşa dur demesi gerekir. Yine biz Türkiye'de mevcut hükümete ve önümüzde kurulacak hükümete de bunu söylemek istiyoruz. Doğu Türkistan meselesi Türkiye'nin namusudur. Bir insanlık meselesidir. Derhal bu konuda girişimde bulunulmasını acilen talep ediyoruz."Ahaber

Kardeşlerimize bu zulmu yapanların başlarından belalar eksik olmasın. Nerede o dünyaya kafa tutan müslüman lider ha ?. Yoksa arap olmadıkları için degerleri yok mu ırkdaşlarımızın.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Ertin Böke Alp
Ertin Böke Alp
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 541


Turana kadar.


« Yanıtla #177 : 27 Haziran 2015, 04:27:17 »

Bu kadar arap k*rt perver işidi suriyeyi konuştuğu bir gün kadar Türkistanımı konuşsaydı durum çok farklı olurdu. Gündem yapmadıkları bölge, olay millet kalmadı Türkistana lal olan dilleri Tanrı kahretsin!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Yitmez TÜRK nesli
Tükenmez TÜRK nefesi
Her yanda çınlama TÜRK sesi
Irkıma şereftir Tanrının TÜRK demesi
Yurduma denmeli sadece ulu TÜRK ülkesi
Aklıma Başbuğumdan armağan TÜRK ülküsü
Gönlüme maziden yarına bir vurgun TÜRK sevdası.
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.223


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #178 : 27 Haziran 2015, 13:54:42 »

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #179 : 27 Haziran 2015, 14:27:41 »

Bozkurtlarin , Çinin kaplanini kicindan tavana asacağı günler yakındır
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.099 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.