KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2018, 08:47:05


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 2 [3] 4 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ  (Okunma Sayısı 34951 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #20 : 20 Ağustos 2009, 17:11:42 »

Türkiye'deki Üniversitelerde, 127 Ülkeden 18 Bini Aşkın Yabancı Uyruklu Öğrenci Öğrenim Görüyor.

Haber Yayın Tarihi: 20.08.2009 11:02

Türkiye'deki üniversitelerde, 127 ülkeden 18 bini aşkın yabancı uyruklu öğrenci öğrenim görüyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) istatistiklerine göre, öğrencilerin önemli bir kısmı Türk cumhuriyetleri ile Türkiye'ye yakın ülkelerden geliyor.

Türkiye'deki üniversiteler en fazla bölge ülkelerindeki öğrenciler tercih ediyor. Ayrıca bazı Türk Cumhuriyetlerinden üniversite eğitim almak için gelenlerin sayısı da diğer ülkelere göre daha fazla. Türkiye'yi en az tercih edenler Uzak Doğu ülkeleri ile mesafe olarak uzak olan ülkelerdeki öğrenciler.

Türkiye'deki üniversitelerde 2 bin 472 KKTC, 2 bin 307 Azerbaycan, 1147 Bulgaristan, 1703 Türkmenistan, 975 İran, 899 Moğolistan, 850 Yunanistan, 701 Kazakistan, 581 Afganistan, 556 Almanya, 528 Kırgızistan, 518 Borsa-Hersek, 499 Arnavutluk, 491 Rusya Federasyonu, 307 Makedonya, 293 Irak, 291 Suriye, 262 Gürcistan, 209 Ukrayna, 174 Çin uyruklu öğrenci okuyor.

Üniversitelere, genellikle Afrika'daki ismi fazla bilinmeyen ülkelerden de öğrenciler geliyor.

Türkiye'de Gabon uyruklu 2, Mali uyruklu 7, Moritanya uyruklu 4, Cibuti uyruklu 12, Burkina Faso uyruklu 1, Burundi uyruklu 6, Gana uyruklu 5, Gine uyruklu 10, Dominik uyruklu 1, Ekvator Ginesi uyruklu 2, Kamboçya uyruklu 12, Myanmar uyruklu 41, Moritius uyruklu 3 Mozambik uyruklu 13, Birleşik Komoros uyruklu 3, Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti uyruklu 89, Siera Leone uyruklu 4, Fildişi Sahili uyruklu 1 öğrenci okuyor. Ayrıca, üniversitelerde ''vatansız'' olarak görünen 4 öğrenci de bulunuyor. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #21 : 24 Ağustos 2009, 13:41:56 »

VE İŞTE KIBRIS OYUNUNDA SON PERDE!


TÜRKİYE'DEKİ "VER-KURTUL"CU ZİHNİYETİN ŞIMARTTIKLARI:

Kilise KKTC`deki mülkleri(?) için dava açacak

Güney Kıbrıs'taki, Kıbrıs Kilisesi, haklarını ihlal ettiği ve kuzeydeki mülklerine(?) el koyduğu gerekçesiyle Türkiye hakkında, Eylül ayında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`ne başvuracak


Güney Kıbrıs'taki  Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, Kıbrıs Kilisesi`nin, haklarını ihlal ettiği ve kuzeydeki mülklerine(?) el koyduğu gerekçesiyle Türkiye hakkında, Eylül ayında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi`ne başvuracağını bildirdi.

Cyprus Mail`in haberine göre, resmi Polonya ziyareti dönüşü açıklama yapan Hrisostomos, üçlü dava açacaklarını, davanın Türkiye`nin, din adamları ve halkın kuzeydeki Hristiyan mekanlarını ziyaret etmesine, buraları korumasına ve kullanmasına izin vermemesiyle ilgilendirileceğini belirtti.

Hrisostomos Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nin kuzeyinde vatandaşlık verilen Türklerin yerleştirilmesine karşı olduklarını da kaydetti. ( Ay yıldız Notu: Sanki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerine söz söyleme hakları ve yetkileri varmış gibi; yıllardır Yunanistan'dan getirtilen ve Adayı resmen İŞGAL EDENLER NE OLUYOR O ZAMAN?)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #22 : 27 Ağustos 2009, 13:20:06 »

TBMM Başkanı Şahin, İlk Resmi Ziyaretini KKTC'ye Yapıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, İlk Resmi Ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) Gerçekleştiriyor.

Haber Yayın Tarihi: 27.08.2009 12:16

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, ilk resmi ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gerçekleştiriyor.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer'in davetlisi olarak beraberindeki heyetle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne bir günlük resmi ziyaret gerçekleştiren Şahin önce Doktor Fazıl Küçük'ün kabrini ziyaret etti, ardından da Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Mehmet Ali Şahin, Lefkoşa'daki temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Başbakan Derviş Eroğlu ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile bir araya gelecek.

Şahin başkanlığındaki heyet daha sonra Boğaz Şehitliği'ni ziyaret edecek. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hilmi Zorlu ile görüşecek.

Heyet, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Bozer'in vereceği akşam yemeğinden sonra akşam saatlerinde Ankara'ya dönecek.

Şahin'e ziyaretinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Nevzat Pakdil eşlik ediyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #23 : 27 Ağustos 2009, 13:22:14 »

Talat ve Eroğlu, Hükümetin Müzakerelere Temsilci Ataması Konusunda Anlaştı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Derviş Eroğlu, Ada'da Kapsamlı Çözüm Müzakerelerinin İkinci Turunda Hükümetten Bir Temsilcinin de Yer Alacağını Söyledi. "Temsilcimiz, Hem Mutfakta Hem de Müzakare Masasında Yer Alacak" Diyen Eroğlu, Dışişleri Bakanlığı Bünyesinden Görevlendirilmesi Beklenen Temsilcinin Adını Açıklamadı.

Haber Yayın Tarihi: 27.08.2009 12:47

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Derviş Eroğlu, Ada'da kapsamlı çözüm müzakerelerinin ikinci turunda hükümetten bir temsilcinin de yer alacağını söyledi. "Temsilcimiz, hem mutfakta hem de müzakare masasında yer alacak" diyen Eroğlu, Dışişleri Bakanlığı bünyesinden görevlendirilmesi beklenen temsilcinin adını açıklamadı.

Bayrak Televizyonu'nda yayınlanan 'Ara Bölge' programına katılan Eroğlu, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'la 3 Eylül'de başlayacak müzakerelerde hükümetten de bir temsilcinin yer alması konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Ulusal Birlik Partisi'nin önümüzdeki yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adayını destekleyeceğini açıklayan Eroğlu, müzakere sürrecindeki endişelerine değindi. Eroğlu, bu süreçte Annan Planı gibi dışardan hazırlanan ve kendilerini yeni tavizler vermeye zorlayan sürpriz bir planla karşılaşmak istemediklerini vurguladı.

Eroğlu, Kıbrıs'ta çözümsüzlük durumunda alternatifin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin tanınması ve yaşatılması olduğunu ifade etti.

DAVUTOĞLU KKTC'YE GELİYOR

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Hasan Erçakıca ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun hafta başında KKTC'ye geleceğini söyledi. Davutoğlu, Kıbrıslı yetkililerle müzakerelerin ikinci turu öncesinde sürece ilişkin istişarelerde bulunacak.

Erçakıca, siyasi partilerle de istişarelerin devam edeceğini belirterek, "Partiler arası görüşler derin farklılıklar içermiyor" dedi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #24 : 27 Ağustos 2009, 13:23:52 »

Şahin: Haksız Kısıtlamalar İnsanlık Ayıbıdır

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 'Kıbrıs Türk Halkına Uygulanan Haksız Kısıtlamaların Devam Ediyor Olması Bir İnsanlık Ayıbıdır' Dedi.

Haber Yayın Tarihi: 27.08.2009 13:08

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Kıbrıs Türk halkına uygulanan haksız kısıtlamaların devam ediyor olması bir insanlık ayıbıdır'' dedi.

Şahin, Ercan Havaalanı'nda yaptığı açıklamada, Meclis Başkanı seçildikten sonra ilk resmi ziyaretini KKTC'ye gerçekleştirdiği için büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Kıbrıs Türkü'nün eşitlik ve özgürlük mücadelesinin en anlamlı eserini teşkil eden KKTC'de bulunmanın kendisini için büyük övünç ve iftihar kaynağı olduğunu kaydeden Şahin, KKTC'nin demokratik olgunluk düzeyini her vesileyle ispatlamış bir halka sahip olduğunu ifade etti.

KKTC'nin uluslararası alanda önüne çıkarılan tüm engellere rağmen her alanda kaydettiği gelişmelerle Türkiye için övünç kaynağı olduğunu söyleyen Şahin, şöyle devam etti:

''Türkiye Cumhuriyeti tüm kurumlarıyla, tabii TBMM olarak, anavatan ve garantör bir ülke sıfatıyla her zaman Kıbrıs Türkü'nün yanında yer almıştır, bundan sonra da her şart altında yanında yer almaya devam edecektir. Bunu KKTC'nin varlığı için yapacaktır, özgürlüğü için yapacaktır, güvenliği için, hakları ve refahı için yapacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de KKTC de Kıbrıs'ta adil kalıcı ve kapsamlı bir çözümden yanadır. Kıbrıs Türk tarafı her zaman uzlaşmadan ve çözümden yana olmuştur. Bütün bunlara rağmen Kıbrıs Türk halkına uygulanan haksız kısıtlamaların devam ediyor olması bir insanlık ayıbıdır. Bunun kaldırılması çabalarımız devam edecektir. Uluslararası toplum Kıbrıs Türkleri'ne vermiş olduğu sözü yerine getirmelidir.''

AY YILDIZ NOTU; Daha düne kadar İngiltere, KKTC uçaklarına giriş izni bile vermediğini açıklıyorken(Burada da bu haber verilmiştir);
                        Güney Kıbrıs, KKTC TAMAMEN YOK SAYILARAK, Kıbrıs Adası'nın tümünün temsilcisi gibi görüyor
                        ve Güney Kıbrıs'ı TÜM ADA TEMSİLCİSİ olarak AB' ye ÜYE ETMİŞKEN;
                        NEDEN BAHSEDİYORLAR BEN ANLAMADIM!
                        ANLAYAN VARSA AÇIKLASIN LÜTFEN...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
Türkçü Gizem
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 14


« Yanıtla #25 : 02 Ekim 2010, 14:15:35 »

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk'ün yurdudur ve hep öyle kalacaktır... Böyle stratejik bir yeri asla Rum'a vermeyiz. Oradaki Türklerin akıbetini Rumların insiyatifine bırakamayız. Türkler ve Rumlar bir arada yaşayamazlar, eğer öyle bir hataya düşme gibi gibi bir gaflette bulunurlarsa 1974 öncesine geri dönülür ve Karabağ'dakinden, Doğu Türkistan'dakinden pek de farklı manzarayla karşılaşmayız. Akp'nin teslimiyetçi politikaları yüzünden kan ile aldığımız toprakları, masa başında geri verecek noktaya getirildik. Ama ben inanıyorum ki Türk Silahlı Kuvvetleri ve Asil Türk ırkının fertleri buna izin vermezler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 15 Kasım 2010, 15:30:31 »

KKTC Cumhuriyet Bayramı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ilanı anısına her yıl 15 Kasım günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kutlanan ulusal bayramdır.

15 Kasım tarihinde başta Türkiye'den olmak üzere farklı ülkelerden siyasî temsilciler Kuzey Kıbrıs'a gelir ve tüm ilçelerde kutlama törenleri yapılır.

KKTC'yi tek tanıyan ülke olan Türkiye'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, üst düzey davetlilerin bulunduğu kabul töreni gerçekleştirir.

KKTC'nin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 15 Kasım 2011, 15:04:29 »

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluşunun 28. ci yıldönümünü kutluyorum. Nice Cumhuriyet Bayramlarına, birlikte erişmek dileği ile.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 15 Kasım 2011, 22:08:21 »

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının 28. yıldönümünü kutluyorum. Kıbrıs, bir Türk devleti olarak kalmaya devam edecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Alphun
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 138...
« Yanıtla #29 : 20 Ekim 2013, 01:06:05 »

...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 2 [3] 4 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.08 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.