KTMM: Kırım Tatarları Olmaksızın Hiçbir Anlaşma Kabul Edilemez
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 27 Ekim 2020, 18:19:00


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: KTMM: Kırım Tatarları Olmaksızın Hiçbir Anlaşma Kabul Edilemez  (Okunma Sayısı 1027 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.189


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 23 Kasım 2019, 19:59:10 »

Kırım Tatar Milli Meclisi bir beyanname yayınlayarak işgalci Rusya ile diyalog kurmak isteyen ülkelerin Kırım Tatar halkını dikkate alması gerektiğini belirtti.

22 Kasım 2019

Batur KılıçDUYURU   • Ruşen Yaşlıoğlu’nun annesi vefat etti.   • Atayurt Yayınevi Okur-Yazar Buluşması: İskender Öksüz

KTMM: Kırım Tatarları Olmaksızın Hiçbir Anlaşma Kabul Edilemez

Kırım Tatar Milli Meclisi bir beyanname yayınlayarak işgalci Rusya ile diyalog kurmak isteyen ülkelerin Kırım Tatar halkını dikkate alması gerektiğini belirtti.

22 Kasım 2019

       Batur Kılıç

FacebookTwitterWhatsApp

Facebook Messenger

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı: Beyanname Putin ile diyalog kurmak isteyen ülkeler için yayınlandı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, KTMM toplantısında kabul edilen “Kırım’ın geçici olarak Rus işgali şartları altında yerli Kırım Tatar halkının devredilemez haklarına dair” başlıklı beyannameyi twitter hesabı üzerinden yayınladı.

Bu açıklamanın Rusya’yla temas kurmak isteyen ülkelere yönelik olduğunu dile getiren Refat Çubarov , Kırım Tatar Meclisi’nin Kırım Tatarlarının birinci temsil organı olduğunu ve dikkate alınması gerektiğini Kırım Haber Ajansına verdiği röportajında dile getirdi:

“Bu beyanat belki birinci sıradan Ukrayna için değil ama Fransa’ya, Almanya ve diğer Batılı ülkeler için. Çünkü 5 senelik savaş devamında bazı Batılı ülkeler biraz yorgun gibi görünüyor. Belki de saklı planlarında Ukrayna’nın şu anki (işgal altında olmayan) toprak bütünlüğünü korumak için Rusya’ya Kırım yarımadasını ve Donbas bölgesinin bazı bögelerini vermeye razı olma gibi fikirleri vardır. O yüzden diyoruz ki hak düşünmeyin, sizin hakkınız yoktur. Kırım’ın statüsü bizim hakkımız. Sizler bunu müzakere edebilirsiniz, konuşabilirisniz ama bizsiz bir şey yapamazısınız.” diye konuştu.”

Kırım Tatar Milli Meclisinin 17 Kasım 2019 tarihinde kabul edilen beyannamesi:

Bu açıklamayla bir kere daha uluslararası hukuk tarafından kabul edilen ve garanti edilen Ukrayna’nın bölünemez bir parçası olan tarihi toprakları Kırım’da kendi kaderini tayin etme hakkı dahil olmak üzere yerli Kırım Tatar halkının ayırt edilemez doğal haklarını teyit ediyor;

Ukrayna Cumhurbaşkanını, Anayasal Komisyonunun çalışma grubu tarafından hazırlanan “Anayasanın 10. bölümüne değişikliklerin yapılması hakkında”, “Kırım Tatar halkının statüsü hakkında”, “Ukrayna’nın yerli halkları hakkında” başlıklı yasa tasarılarını derhal Ukrayna Parlamentosuna sunmaya çağırıyor; Kırım Tatar halkının temsilci organı Kırım Tatar Milli Meclisinin onayı olmadan Kırım ve etrafındaki Kerç Boğazı, Sivaş, Azak Denizi ile Karadeniz’deki deniz bölgesinin statüsünün tayın edilmesi ayrıca ilgili alanlarındaki kaynakları kullanma şeklini ve rejimini belirlenmesinin kabul edilemez olduğunu vurguluyor; Kırım’ın yerli halkı olan Kırım Tatar halkının haklarını ihlal edilerek Kerç Boğazı, Sivaş, Azak Denizi ile Karadeniz’deki deniz bölgesi dahil olmak üzere geçici olarak Rusya Federasyonu tarafından işgal edilen Kırım ile ilgili alınan herhangi sözleşme, karar veya yetkililerinin eylemlerinin kabul edilme veya uygulama anından itibaren yasa dışı olarak görüldüğü ve Kırım Tatar halkı tarafından tanınmayacağını ayrıca Kırım Tatar halkı dahil olmadan bu alanda yapılan anlaşmaların uluslararası hukuk şartlarına uymayan bir anlaşma olarak kabul edildiğini beyan ediyor.

 

Bu açıklamayla bir kere daha uluslararası hukuk tarafından kabul edilen ve garanti edilen Ukrayna’nın bölünemez bir parçası olan tarihi toprakları Kırım’da kendi kaderini tayin etme hakkı dahil olmak üzere yerli Kırım Tatar halkının ayırt edilemez doğal haklarını teyit ediyor; Ukrayna Cumhurbaşkanını, Anayasal Komisyonunun çalışma grubu tarafından hazırlanan “Anayasanın 10. bölümüne değişikliklerin yapılması hakkında”, “Kırım Tatar halkının statüsü hakkında”, “Ukrayna’nın yerli halkları hakkında” başlıklı yasa tasarılarını derhal Ukrayna Parlamentosuna sunmaya çağırıyor; Kırım Tatar halkının temsilci organı Kırım Tatar Milli Meclisinin onayı olmadan Kırım ve etrafındaki Kerç Boğazı, Sivaş, Azak Denizi ile Karadeniz’deki deniz bölgesinin statüsünün tayın edilmesi ayrıca ilgili alanlarındaki kaynakları kullanma şeklini ve rejimini belirlenmesinin kabul edilemez olduğunu vurguluyor; Kırım’ın yerli halkı olan Kırım Tatar halkının haklarını ihlal edilerek Kerç Boğazı, Sivaş, Azak Denizi ile Karadeniz’deki deniz bölgesi dahil olmak üzere geçici olarak Rusya Federasyonu tarafından işgal edilen Kırım ile ilgili alınan herhangi sözleşme, karar veya yetkililerinin eylemlerinin kabul edilme veya uygulama anından itibaren yasa dışı olarak görüldüğü ve Kırım Tatar halkı tarafından tanınmayacağını ayrıca Kırım Tatar halkı dahil olmadan bu alanda yapılan anlaşmaların uluslararası hukuk şartlarına uymayan bir anlaşma olarak kabul edildiğini beyan ediyor.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.189


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2020, 20:19:09 »

Son dakika haberleri! Ukrayna'dan Kırım Tatarlarının gözaltına alınmasına ilişkin soruşturma Son dakika haberine göre Ukrayna, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da çok sayıda Kırım Tatarını gözaltına almasına ilişkin soruşturma başlattı.

Ukrayna, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da çok sayıda Kırım Tatarını gözaltına almasına ilişkin soruşturma başlattı.


Ukrayna İçişleri Bakanlığının Facebook'tan yaptığı paylaşımda, Rus güvenlik güçlerinin Kırım'da bu sabah çok sayıda Ukrayna vatandaşının evinde yasa dışı arama gerçekleştirdiği belirtildi.

Olay üzerine, Kırım ve Sivastopol ulusal polisinin, "konut dokunulmazlığının ihlali" suçlamasıyla soruşturma başlattığı bildirilen paylaşımda, soruşturmanın Kırım Özerk Cumhuriyeti Savcılığınca yürütüleceği kaydedildi.

Rus güvenlik güçleri, Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'da bazı Tatarların evlerine baskın düzenleyerek terör suçlamasıyla çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı.


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.275 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.029s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.