Kişisel Yeteneklerin Türkçülüğe Etkin Hizmeti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 06:53:55


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kişisel Yeteneklerin Türkçülüğe Etkin Hizmeti  (Okunma Sayısı 5766 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 18 Temmuz 2011, 23:43:31 »

 Her Türkçü, kendi yeteneklerinin bir bölümünü Türkçülük için kullanmalıdır. Türkçülük için uğraşmak siyasi konuşmalar ve tartışmalar yapmaktan çok, Türkçü yaşamı destekleyen öğelerin üretimi, birleştirimi ve dağıtımından geçer. Toplumsal yaşam dediğimiz etkinlikte var olan ve kişileri etkilemek konusunda tartışmasız ağırlıklı olan iletişim, teknoloji, müzik, resim, edebiyat, bilim, ekonomi, tiyatro, yabancı dil, spor ve düşün (felsefe) gibi alanlar, Türk varlığına da hizmet etmelidir. Bu hizmetin sağlanmasına etki edecek kişilerde doğal olarak genç yaşlı demeden bütün Türkçülerdir.
 Yukarıda sayılan alanların dışında da var olan yeteneklerin sergilenebileceği, yaşamın içinde işlevli olan tüm alanlar Türkçü düşüncenin ayakta kalması için gerekliliktir. Bu konuda en önemli öğe ise yeteneklerden sürekli ve düzenli şekilde ürün sağlanması ve önceden üretilmiş başka değerlerle karşılaştırılıp eksikliklerinin giderilmesi yoluyla, sağlam temeller üzerinde yükselmesinin sağlanmasıdır.
 Kısacası her Türkçü, kendi kişisel yeteneğini keşfetmeli, ve bu yeteneğiyle ürettiği değeri hiç bir şeyden çekinmeden diğer Türkçülerle paylaşmalı, tartışmalı ve bilgi alış verişinde bulunmalıdır. Bu etkinliğin süreklilik içinde olması en önemli noktalardan birisidir.

 Üretkenliğin yitirilmemesi ve sürekliliği için söz konusu alan üzerinde uğraşan her birey araştırmalar yapmalı, ürettiği değerleri ve bulguları birden çok kişiyle tartışarak, toplu çalışmanın verdiği duyguyu ve itici gücü kullanmalıdır.  Bunun içinde her hangi bir ortamda (sanal-gerçek) düzenli olarak bir araya gelmeler sağlanmalıdır. Tüm bu çalışmaların içtenlikle yürütülmesi içinse öncelikli koşul, bunları yaşamın birer parçası olarak görmek ve bu alanlara olan ilgiyi, kişinin özel yaşamına olumsuz etkide bulunmayacak düzeyde tutmasını bilmektir.

Kişisel yeteneklerin kullanılarak yapıldığı bu etkinliklerin ürünleri, doğrudan Türkçülükle ilgili olmak zorunda olmamakla birlikte, yeri geldiğinde bu yetenekler doğrudan Türklük için kullanılmalıdır. Buradaki temel amaçlar;
1) Kendini Türkçü uğraşıya bağlı olarak görenlerin kültürel olarak gelişmesi.
2) Kutlu uğraştaki diğer Türklerle kaynaşıp ortak değerler için çalışmanın verdiği duygunun tatılması.
3) Yeteneklerin gerektiğinde Türkçü uğraşının sağlamlığı için kullanılmasıdır.
Tengiz
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.262


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2011, 01:03:32 »


           Tengiz Kandaş, iyi bir konu açmış. Bunu değerlendirmek ve araştırmak gerek diye düşünüyorum. Sonuçta kendimizi geliştirecek ve Türk varlığına adayacak olan bizler varlığımızın gayesini algılayarak daha iyi sonuç alırız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.055 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.