Kırgızistan
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Aralık 2018, 05:42:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 17
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kırgızistan  (Okunma Sayısı 66158 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2009, 09:31:17 »

Rus Üssü Kurulmasın
   

Kollaktif Güvenlik Anlaşması Örgütü (Kgaö) Çerçevesinde Oluşturulan 'Hızlı Hareket Birliği'nin Yerleştirilmesi İçin Hazırlanan Yeni Kırgız Rus Üssüne, Taşkent'ten Sert Tepki Geldi.

6 Ağustos 2009  17:30

Kollaktif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) çerçevesinde oluşturulan 'hızlı hareket birliği'nin yerleştirilmesi için hazırlanan yeni Kırgız Rus üssüne, Taşkent'ten sert tepki geldi. Kendisi de KGAÖ üyesi olan, ancak 'hızlı hareket birliği' anlaşmasını imzalamayan Özbekistan, bölgenin yeniden silahlandırılmasından endişe duyduğunu açıkladı.

Özbekistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Özbekistan Kırgızistan'ın güney bölgesine yeni bir Rus üssü kurulmasına karşı. Bu tür projelerin uygulamaya konması, bölgenin yeniden silahlandırılmasına neden olacak. Bölgede ciddi bir şekilde istikrarsızlık oluşma riski var." uyarısında bulunuldu.

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakiyev, cumartesi günü gerçekleşen gayrı resmi KGAÖ zirvesi çerçevesinde üs kurulumu ile ilgili protokolü imzalamışlardı. Yeni kurulacak üsle ilgili resmi anlaşmanın da kasım ayına kadar tamamlanması hedefleniyor. Rusya bu süre zarfında 'hızlı hareket birliği'ne dahil olmaları için Belarus ve Özbekistan'ı ikna etmeyi planlıyor.

Ancak Özbekistan'ın ısrarla karşı çıktığı hidroelektrik santral inşaatında, Moskova'nın Tacikistan'dan yana tavır koyması Taşkent'te tepki ile karşılandı. Medvedev, KGAÖ zirvesi öncesi Taşkent'in su kaynaklarının azalmasından endişe ettiği santralin açılışı için Medvedev düğmeye basmıştı. ABD yanlısı politikalara yeniden sıcak bakmaya başlayan Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov ile Moskova arasında soğuk rüzgarların estiği kaydediliyor.

Rusya'nın, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'in 20 km uzağındaki Kant'ta bir askeri üssü daha bulunuyor. 2003'te açılan üste 400 Rus personel, savaş uçakları ve ulaşım için kullanılan helikopterler bulunuyor. Rusya'nın NATO'nun alternatifi olarak oluşturduğu KGAÖ bünyesinde eski Sovyet ülkeleri Rusya, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan, Ermenistan, Özbekistan ve Belarus yer alıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2009, 16:35:09 »

Kırgız-Tacik Dışişleri Bakanları Duşanbe'de Bir Araya Geldi
Tacikistan Dışişleri Bakanı Hamrahan Zarifi ile Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kadirbek Sarbayev, Duşanbe'de Bir Araya Geldi. Kırgız ve Tacik Dışişleri Bakanları Heyetler Arasında Yapılan Toplantıya Başkanlık Etti ve Görüşmelerden Sonra Bir Dizi Anlaşmalara İmza Attılar.

Haber Yayın Tarihi: 06.08.2009 16:07

Tacikistan Dışişleri Bakanı Hamrahan Zarifi ile Kırgızistan Dışişleri Bakanı Kadirbek Sarbayev, Duşanbe'de bir araya geldi. Kırgız ve Tacik Dışişleri Bakanları heyetler arasında yapılan toplantıya başkanlık etti ve görüşmelerden sonra bir dizi anlaşmalara imza attılar.

Toplantı için bugün iki günlük çalışma ziyareti ile Duşanbe'ye gelen Kırgız Dışişleri Bakanı Sarbayev ile Tacik Bakan Zarifi, iki ülke dışişleri bakanlıklarının 1.toplantısına dair protokolü, bakanlıklar arasında 2009-2010 yılı kapsayan işbirliği programı, iki ülke arasında askeri alanda işbirliği anlaşmasının onaylanması için belgelerin değiş-tokuşuna ilişkin protokolü imzaladılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tacik Dışişleri Bakanı Zarifi, iki ülke devlet başkanlarının talimatı üzerine yapılan bu görüşmenin dışişleri bakanlıkları arasındaki ilişkilerde yeni sayfa açtığını kaydetti. Toplantıda iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik, kültür alanındaki ilişkileri geniş bir biçimde değerlendirdiklerini ifade eden Zarifi, bütün konularda anlaştıklarını belirtti.

Bölgedeki güvenlik konularını da görüştüklerini söyleyen Zarifi, bugünkü günde iki ülke arasındaki ilişkilerin hızla geliştiğini bildirdi.

Kırgız Bakan Sarbayev, bugünkü yapıcı görüşmenin ikili ilişkilere yeni bir ivme kazandırdığını ve ilişkileri yeni düzeye taşıdığını kaydetti. İlişkilerin geliştirilmesi ve hızlandırılması gerektiğini ifade eden Sarbayev, Tacikistan ile Kırgızistan ülke halklarının daha iyi hayat sürmeleri için büyük potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Öte yandan, Kırgız Dışişleri Bakanı Sarbayev, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman'ı makamında ziyaret edeceği kaydedildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2009, 22:01:46 »

Kırgızistan Bu Yıl 18 Ton Altın Üretecek
Kırgızistan Bu Yıl 18 Ton Dolayı Altın Üretimi Hedefliyor.

Haber Yayın Tarihi: 07.08.2009 20:18

Kırgızistan bu yıl 18 ton dolayı altın üretimi hedefliyor.

Kırgızistan, "Kırgızaltın" ve Kanada'nın "Comeco" Firması ortaklığı ile kurulan "Kumtor Altın İşletmesi" bu yılki altın üretiminin 17 ton 400 ile 18 ton 600 kg arasında değişebileceğini açıkladı.

Son 2-3 yıldır pasif bir dönem geçiren Kumtor Altın İşletmesi aktif olarak iş başı yaptığı 1997'den 2007' kadar 181 ton dolayında altın üretti.

Kırgız hükümeti, altın şirketindeki hisse miktarını azlığını göz önünde bulundurarak, Kanadalı ortakları Comeco ile yapılan anlaşmada bu yılın Nisan ayında değişikliğe gitmişti. Son değişiklikle Kırgız tarafının şirkette yüzde 15 dolayında seyreden hisse miktarı yüzde 33'e çıkartılmıştı.

Kumtor altın işletmesindeki çalışmaların 2026 yılına kadar devam etmesi bekleniyor.

Uzmanlar Kırgızistan'ın en önemli altın yatağın oluşturan Kumtorda 700 ile 900 ton dolayında altın olduğunu belirtiyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2009, 01:16:40 »

İki Uygur Türkü Liderine Gözaltı
Kırgızistan'da İki Uygur Türkü Liderinin Gözaltına Alındığı Bildirildi.

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2009 17:01

Eski insan hakları savunucusu Tursubek Akun, AFP'ye yaptığı açıklamada, Kırgızistan'daki Uygur diasporasının iki liderinin, Çin'in Uygur Türkleri'ne  yönelik politikasının protesto edildiği bir gösteriden sonra gözaltına alındığını belirtti.

Akun, gözaltına alınan Dilmurat Ekberov ve yardımcısı Cemaldin Nasıroviki'nin Bişkek'te yapılan gösteride yer aldıklarını ifade etti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2009, 01:40:40 »

Kırgızistan'da Hizb-Ut Tahrir Operasyonu
Kırgızistan'da Ülkenin Güneyinde Özbekistan'a Sınır Oş Kentinde Hizb-ut Tahrik Örgütüne Yönelik Operasyonda Beş Kişinin Tutuklandığı Bildirildi.

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2009 17:28

Kırgızistan'da ülkenin güneyinde Özbekistan'a sınır Oş kentinde Hizb-ut Tahrik örgütüne yönelik operasyonda beş kişinin tutuklandığı bildirildi.

Oş Emniyet Müdürlüğü Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, hafta sonu vilayet sınırları dâhilinde yürütülen operasyonda Hizb-ut Tahrir örgü üyesi olduğu belirlenen beş kişinin tutuklandığı ve bu kişilerle birlikte çok miktarda propaganda amaçlı doküman ele geçirildiği belirtildi. Bu kişilerin Oş merkez ve Karasu ilçesinde aktif faaliyetlerde bulunduğunun tespit edildiği açıklandı.

Kırgızistan'da daha çok ülkenin güneyindeki Oş, Celal Abad ve Batken eyaletlerinde etkili olan Hizbut Tahrir örgütünün dini faaliyet adı altında giderek etkili olduğu ve güçlü bir taban oluşturdu belirtiliyor.

İlgililer, Ekremiler, Vehabiler ve Hizb-ut Tahrir gibi örgütlerin halk nezdinden din sömürüsü yaparak güç kazandığını ve bölge insanının dini hassasiyetleri nedeniyle daha çabuk şekilde bu tür akımların etkisine girdiğini belirtiyor.

Kırgızistan'ın yanı sıra bölge ülkeleri, Tacikistan, Özbekistan ve Kazakistan'da da etkili olan Hizb-ut Tahrir örgütü, özellikle gençleri hedef seçiyor. Kırgız yetkililer, örgütün faaliyet alanı olarak daha çok cami, okul ve medreseleri hedef seçtiğini ve insanların dini bilgi boşluğundan faydalanarak din kisvesi altında onları saflarına çektiğini vurguluyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #15 : 15 Ağustos 2009, 21:29:42 »

Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı(TİKA)`ndan Kırgızistan`a Teknik Yardım

Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) Bişkek Program Koordinatör vekili Mustafa Haşimpolat; iki ülke arasındaki yürütülen ortak projelerden "Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi"nedeniyle,  Kırgızistan İçişleri Bakanlığı`na olay mahallinin incelenmesi için kullanılan özel donanımlı araç bağışında bulunulduğunu ve polislere ilgili aracın kullanımı hakkında da eğitim verildiğini belirtti.

Haşimipolat, Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü ve TİKA işbirliğinde yürütülen `Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi`  nedeniyle 1995 yılından bu yana Türkiye Polis Akademisi`nde Kırgız öğrencilerin eğitim aldığını hatırlattı. Haşimpolat, bu çerçevede 2007-2008 döneminde yaklaşık 150 Kırgız emniyet mensubuna Türkiye`de eğitim verildiğini ve teknik yardımların devam edeceğini de belirtti.

Haşimipolat, ayrıca TİKA tarafından , Kırgızistan` da 17 yıldır devam eden faaliyetleri kapsamında bu ülkeye toplam 18 milyon dolar değerinde yatırım ve yardım yapıldığını da sözlerine ekledi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #16 : 22 Ağustos 2009, 12:35:38 »

Kırgızistan'ın İstanbul Başkonsolosu İzmir'de

Kırgızistan'ın İstanbul Başkonsolosu Mirlan Arstanbaev, İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı ziyaret edecek.

(Haber ayrıntılarına ulaşılamadı)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
AY YILDIZ
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 428


NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! NE MUTLU TÜRK DOĞANA!


« Yanıtla #17 : 23 Ağustos 2009, 18:59:59 »

Ekim Ayında Bursa'da Kırgız Kültürü Anlatılacak

Kırgızistan Kültür Günleri Kapsamında Ekim Ayında 3 Büyük Kentle Birlikte Bursa'da da Kırgız Kültürü Anlatılacak.

Haber Yayın Tarihi: 20.08.2009 18:06Kırgızistan Kültür Günleri kapsamında Ekim ayında 3 büyük kentle birlikte Bursa'da da Kırgız kültürü anlatılacak.

Ekim ayında Ankara, Bursa ve İstanbul'da gerçekleştirilecek Kırgızistan Kültür Günleri kapsamında son hazırlıkların tamamlanması amacıyla Kırgızistan'ın İstanbul Başkonsolosu Mirlan Arstanbaev, Vali Vekili Gazi Kaya'yı makamında ziyaret ederek görüştü.

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Mirlan Arstanbaev, Bursa'yı ziyaretlerinin iki amacı bulunduğunu belirterek, "Mayıs ayında da Bursa'ya bir ziyaret gerçekleştirmiştim. O ziyaretimde Sayın Vali bey ile Kırgızistan ve Türkiye arasındaki işbirliğini geliştirmek için görüş birliğine varmıştık. Bu yönde de çalışmalarımız var ve bunları devam ettireceğiz. Diğer amacımız ise Kırgızistan ve Türkiye Cumhurbaşkanlarının ortak fikirleri kapsamında Türkiye'deki Kırgızistan günlerini gerçekleştireceğiz. Ekim ayında Türkiye'de 'Kırgızistan Kültür Günleri' gerçekleştirilecek. 3 büyük şehirde yapılacak etkinliklerin açılışı Ankara'da yapılacak, Bursa'da devam edecek, kapanışı ise İstanbul'da yapılacak." dedi.

Bu konuda Vali ve kurum yetkilileri ile de görüş birliğine vardıklarını anlatan Başkonsolos Mirlan Arstanbaev, "3 gün sürecek 'Kırgızistan Kültür Günleri' kapsamında başta ünlü yazar Cengiz Aytmatov'un hayatı ve eserlerinin konu edildiği film gösterileri, Kırgızistan menşeli kültürel içerikli sergiler açılacağı ve kitap sergilerini yapılacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Vekili Gazi Kaya da şöyle konuştu: "Türk ve Kırgızistan'ın milli kültürlerinin ortaklaşa yaşatılması kapsamında böyle düşünüp ilimizi ziyaret etmeleri bizi mutlu etti. Aynı kültür beşiğinin milletleri olduğumuz için aynı şeyleri paylaşıyoruz. Bu tarihimizde ki gelenek, görenek, kültür, şiir ve edebiyat gibi kültürel zenginliklerimizin tekrar gündeme getirilip yaşatılması bizler içinde mutluluk ve onur verici bir olay. Bizlerde bu konuda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR!
YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!
Son Başbuğ M.Kemal ATATÜRK
Bozkurt Eren
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« Yanıtla #18 : 17 Mart 2010, 00:30:57 »

   Baharın Müjdecisi Nevruz Bayramı, Bütün Türk Dünyasında Olduğu Gibi Kırgızistan”da da Coşkuyla Kutlanıyor.

   Nevruz Bayramı dolayısı ile Kırgızistan”da ülke genelinde törenler düzenleniyor. Sabah erken saatlerden itibaren başkent Bişkek”daki Ala Too Meydanı”na toplanan Kırgız halkı, hep bir ağızdan şarkılar söyledi, danslarla Nevruz coşkusunu yaşadı. “Yeni gün” anlamına gelen Nevruz etkinlikleri çerçevesinde iyi kokulu geleneksel Kırgız tütsüsü “Arça” yakılarak dualar edildi. Ayrıca Nevruz yemeği olarak bilinen “Sümölök” yenilerek, yılın bereketli ve bolluk içinde olması niyetinde bulunuldu.

   Alatoo meydanında düzenlenen etkinlik halktan büyük ilgi gördü. Yediden yetmişe herkesin geldiği kutlamaya Kırgızistan Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev, eşi Tatyana Bakiyeva ile birlikte katıldı. Kutlamada Kırgızistan Başbakanı İgor Çudinov, Meclis Başkanı Aytibay Tageyev, Bişkek Belediye Başkanı Nariman Tüleyev ve diğer üst düzey görevliler de hazır bulundu. Kutlamalar çerçevesinde Kırgız dans ve folklor grupları gösteri yaparken, farklı milletlerin de milli kıyafetleri ile yaptıkları gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

   Devlet Başkanı Bakiyev, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında halkı birlik ve beraberliğe davet etti. Bakiyev, Nevruz”un tarihten bugüne kadar atalardan miras kalan özel bir bayram olduğunu söyledi. Ayrıca halkına bereketli ve birlik içinde hayat sürme dileklerinde bulundu.

   Kırgız lider, dünyada yaşanan küresel krize rağmen ülkede yeni istihdamlar sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerinin altını çizerek, halkı böyle sıkıntılı dönemlerde sabırlı olmaya davet etti. Bakiyev, nüfusu kalabalık olmayan Kırgızistan halkının bundan sonra da bütünlüğe davet ederken, her türlü ayrımcılığa karşı olduğunu işaret etti. Özellikle çiftçilere yılın bereketli olmasını dileyen Kırgız lider, çalışmalarında güç ve kuvvet temennisinde bulunuldu.

   Alatoo meydanındaki kutlama töreni sırasında, Nevruz bayramına has olarak buğdaydan pişirilen “Sümölök” halka ikram edildi. Nevruz”a hoş geldin manasında güzel kokulu geleneksel Kırgız tütsüsü Arça yakılarak yeni günde, yeni yılda kötülükten korunmak dilekleri yapıldı.

   Bayram etkinlikleri, Bişkek”te havanın güneşli olması dolayısı ile halktan büyük ilgi gördü. Başkentteki bayram etkinlikleri, akşam saatlerinde Kırgız sanatçıların konseri ile devam edecek.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Bozkurt Eren
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.306« Yanıtla #19 : 17 Mart 2010, 01:01:49 »

   Kırgızstanın güneyindeki Gök-cangak şehrindeki yerel ve kürt ahali arasında etnik çatışma olup, kürtler iskan edildi.
2 ocak 2009 y. şehrin tüm ahalisi toplantı yaparak Hükümetten kürt ahalinin iskan ettirilmesini ultimatum şeklinde talep etmişti.

   Buna sebep olan sekiz yaşta olan kız çocuğun kürt milletine mensup genç tarafınan tecavüze uğratılması idi. «Voice of Freedom» İnsan hakları Kurumunun açıklamasında tecavüz olayı  20 ocakta olmuş iken, o günden başlayarak bu maden ocağı bulunan küçük şehir etnik sürtüşmeye sahne olmuş. Sayıları 4000 yakın erkek  şehrin  Kürt  mahallesine saldırı yaptı. Ama olayı ancak Celalabad  vilayeti polis bölümleri durdurtmuştur. Şimdi o zamandan başlayarak bugüne kadar şehirdeki durum tehlikeli sayılır. 100 kişilik Polis bölümü şehri nezaret altında tutmakta idi. Hamze Şaru adlı bu kürt genci 4 yıl önce de tecavüz sucu ile hapishanede olmuş, ama hemşehrileri yardımı ile ceza süresünden önce hapisten çıkmıştır.

   Şimdi 1 mart 2010 y. Celal abad vilayeti hakemi 20 yaştaki H.Şaru’yi sekiz yaştaki kıza tecavüz işledüğü için hayatlık mahkum cezasına kesti.  Bundan önce tecevüz yaparken sucluya hafif ceza vererek adaletten kurtaran hakem ve onun yardımcısı istifa etti. Şehirde bulunan 95 kürt ailesi kendiliğinden meskenlerini bırakıp göç etmişler.   

   Alıntıdır.


   Soysuzlar her yerde sorun çıkarıyorlar. Acuna tamamen zararlı bu pislik herifler. Kırgızistan'da bile mahkemelere nasıl etki ediyor şerefsizler. Kırgızistan'daki kandaşlar gereken cevabı vermişler. Sıra buradakilere gelecek mi acaba?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Milli Türk Devleti, Laik Cumhuriyet ve kutlu Türk Silahlı Kuvvetleri Atamın mirasıdır. Korumak ve yüceltmek her Türk bireyin görevidir.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 17
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.066 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.