Kıbrıs'ta Yaşananlar...(Evet de be Annem)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ekim 2020, 10:36:38


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kıbrıs'ta Yaşananlar...(Evet de be Annem)  (Okunma Sayısı 4846 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« : 06 Şubat 2011, 12:32:03 »

Kıbrıs’ta ‘Ankara seni istemiyoruz’ eylemi
KKTC’de mevcut hükümetin ekonomik tedbirler çerçevesinde aldığı önlemlere tepki gösteren sendikalar, Cumhuriyet Meclisi’ni basmaya kalktı
KKTC’nin en önemli 30 sendikasından 500’den fazla temsilci, önce Meclis’i “içi taş dolu pet şişe” yağmuruna tuttu. Polisin müdahalesi üzerine geri çekilen eylemciler, hızlarını alamayınca Türkiye Büyükelçiliği önüne gitti. Burada bir müddet oturma eylemi yapan sendikacılar, “Ankara ne Paranı ne Memurunu ne de Paketini istemiyoruz” ile “Türkiye, Yunanistan, ADB ve İngiltere evine git” pankartı açtı. Sendikalar adına konuşan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil,  “Ülke AK Parti yandaşlarına peşkeş çekiliyor” dedi. Olaylar Lefkoşa yeni Büyükelçisi Kaya Türkmen’in görevdeki ilk günüde yaşandı. Hükümet, başta emekli maaşından vergi alınması olmak üzere, memur maaşlarında yeni düzenlemeler yapıyor.


KKTC’de ‘Sen kimsin be adam!’ bombası
Erdoğan’ın, 28 Ocak’ta KKTC’deki mitingin Türkiye karşıtı olduğu iddiasıyla söylediği, “’Türkiye çek git’ diyor. Sen kimsin be adam. Ülkemizden beslenenlerin bu yola girmesi manidardır” sözleri adada tartışma çıkardı

Erdoğan ne demişti?
Başbakan Tayyip Erdoğan KKTC ile ilgili şunları söylemişti:
“Kuzey Kıbrıs’ta son günlerde provokatif eylemler var. Güney’le beraber yapıyorlar. Bize ‘defol’ diyorlar. Türkiye’ye karşı böyle bir eyleme hakları yoktur. Benim müsteşarımın aldığı 5 milyar küsur... Beyefendi 10 bin lira alıyor bir de bu eylemi yapıyor utanmadan.
‘Türkiye buradan çek git’ diyor. Sen kimsin be adam... Şehidim var gazim var, stratejik olarak ilgiliyim. Kıbrıs’ta Yunanistan’ın ne işi varsa Türkiye’nin Kıbrıs’ta stratejik olarak o işi var. Ülkemizden beslenenlerin bu yola girmesi manidardır. Destekliyoruz, karşılığının olması gerekmiyor mu?”

 

‘Kıbrıs’ta 10 bin TL yok’
Milliyet’e konuşan bir yetkili Erdoğan’ın maaşlar konusunda yanlış bilgilendirdiğini söyledi. Ülkede en yüksek maaşın net olarak 8.500 TL ile Cumhurbaşkanı’nın aldığını anlatan aynı yetkili, “Burada 10 bin TL maaş alan yok, KKTC’de bir müsteşar net olarak 6.500 TL maaş alır” dedi.

 

‘Besleme değiliz’
Erdoğan’ın açıklamaları Kıbrıs’ta muhalefet partilerinin çok sert tepkisini çekti. CTP Genel Başkanı ve eski Başbakan  Ferdi Sabit Soyer, “Türkiye’den beslenmek istemiyoruz” dedi. Soyer, “İngiltere’nin Yunanistan’ın ve Türkiye’nin stratejik çıkarı olabilir, Kıbrıs Türk halkı kendi geleceğini belirlemek istiyor. Yurdun sahibi Kıbrıslı Türklerdir. Çıkarı değil, varlığı söz konusudur” diye konuştu.
Milliyet’e,  “Ben besleme değilim, Kıbrıs Türk halkı da değildir” diye konuşan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da Erdoğan’ın “yanlış bilgilerle dolu sözler” sarf ettiğini savundu. Denktaş, “Bu açıklamalar kabul edilemez. 50 kisinin yaptığını bütün topluma mal etmek doğru değildir” dedi.
BİZ KUKLA DEĞİLİZ: TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının Erdoğan’ın kuklası olmadığını söyledi. “Bu açıklamalar Türkiye ile Kıbrıs Türkü arasındaki çatışmayı körükler” ifadelerini kullanan Çakıcı, “Kimse kulağımızdan ve burnumuzdan sağa sola çekerek bizleri oynatamaz” dedi.
PANKARTI AÇANLAR SOYTARI: Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş da, mitingde yüzde bir bile oy almayanların açtığı pankartların Kıbrıs Türk halkının da tepkisini çektiğini kaydetti. Denktaş, “Bu soytarıların amacı Türkiye ile Kıbrıs Türk halkının arasını açmaktır. Biz de Sayın Erdoğan’dan da fazla öfkeliyiz bunlara” dedi.
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ise yorum yapmak istemediğini söyledi.
ERDOĞAN’A HAK VERDİ: KKTC Başbakanı İrsen Küçük basın açıklamasında, mitinge tepki gösterdi ve “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olaya ilişkin değerlendirmelerinin duyduğu derin üzüntüden kaynaklandığı görülmektedir” dedi. Cumhurbaşkanı Derviş Erdoğlu tartışmayla ilgili olarak sessiz kalmak istediğini söyledi.

MİLLİYET
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2011, 12:33:03 »

"Kıbrıs, Anadolu'nun uzantısı değildir" diyebilenler, geçmişiyle yüzleşemeyecek kadar korkaklaşmıştır. Kendilerini Türklükten soyutlayan, Rum hayranlığı içindeki bu kişileri görüp, bütün Kıbrıs Türklerini suçlamamak gerekir.
Ama Kıbrıs halkı da kendini temize çıkarmak istiyorsa, bunların yaptığının on misli bir protesto gösterisi yaparak seslerini duyurmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2011, 14:28:08 » 
   Kıbrıs'ın Yakası       

                 Önceki Türk yerleşimlerini saymazsak 1571'den beri Türk toprağı olan, Yavru Vatan deyip sahiplendiğimiz hatta kırk yıl kadar önce bile uğruna şehitler verdiğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ne yapmaya çalıştıkları anlaşılmayan bir grup eylemci artık Türkiye'nin ellerini Kıbrıs'ın yakasından çekmesini istemişler. Gerçi, açılan pankartların renkleri ve eylemcilerin fenotipleri çoğu şeyi gösterse de üzerinde durulması gereken bir mesele. Şöyle ki, Türk olmayan yönetim ellerimiz sebebiyle zaten ilişkilerimiz garip şekilde soğuk geliştiğinden Kıbrıs Türkü soydaşlarımız da kandırılabilir, bu duruma inandırılabilirler.

                 Kıbrıs Türkü kandaşlarımız şunları unutmamalıdır ki,
- Ekonomik, siyasal, sosyal abluka altındayken Türkiye Cumhuriyeti Devleti, daima onların yanında olmuş; Türkçü kanaat daima uluslararası ilişkilerde Kıbrıs meselesinin ön şart olması taraftarı olmuştur.
-Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Türkçü kamuoyunca desteklenmese de Avrupa Birliği'ne giriş uğrunda bile Kıbrıs'ın çıkarlarından vazgeçmemiştir. Kıbrıs Türkleri ve Devleti'nin sosyo-ekonomik çıkarları söz konusu olunca Yunanistan ve İngiltere başta olmak üzere tüm Avrupa Devletlerini ve Helen Hayranı dalkavukları karşısına almıştır.
-Kıbrıs'taki Türk Ordusu'nun, devlet memurlarının, belediyelerin giderleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nce sağlanmaktadır. Ekonomik ambargo halinde şu anda Kıbrıs, bu yükün altından kalkacak durumda değildir. Çünkü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bir geliri yoktur. Turizm ve kumarhanelerden (!) elde edilen ulusal gelir, malumdur ki, savaş zamanı kesilecektir.
-Kıbrıs Türk Halkı'nın psikolojik ve moral düzeyi, Türkiye'nin ada ile ilişkilerini sonlandırması ile sağlıklı kalabilecek midir? Kıbrıs Türk Genci geleceğe nasıl umutla bakabilecektir?
-Kıbrıs'a yönelik bir hak ihlali yaşansa, KKTC bunu tanınmadığından uluslararası kamuoyuna nasıl duyuracaktır? İlişkiler kesilip de, bir devlet Kıbrıs'a savaş ilan etse Türkiye Türkü'nü savaşmağa kim ikna edecektir?
-Neden bu hareketler Sayın Denktaş'ın yönetimde ağırlığını yitirmesiyle ortaya çıkmıştır? Vicdanlı hangi Kıbrıs Türkü bu duruma destek verebilir, ya da tepkisiz kalabilir?
-Türk Askeri'nin adadan çekilmesiyle kalıcı bir barış sağlanacağını düşünen var mıdır? Kırılan soyumuzun acılarını unuttuk mu?

                 Kıbrıs'ın iki yakasını bir araya getirmek isteyenler, Türk'ün iki yakasının bir araya gelmesini istemeyenlerdir. Uyanık olmak lazım, 74 öncesini hatırdan çıkarmamak lazım.

İstiklal mahkemeleri, İhanet-i Vataniyye lazım...
Denize Rum dökmek lazım...
TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2011, 14:34:03 »

Adamların günahı yokki, bu eylemi yapanlar geçenlerde Evet de be annem diyenlerle aynı kişilerdir, Bizim Yalaka iktidar o zaman bunlara sırt vermişti, beslersin kargayı oyar gözünü. Yavru vatanda Vatan aşkıyla yaşayanlar azınlıkta değildir tabiki, bizdeki hepimiz ermeniyiz diyen şerefsizlerin fotokopileride bu Rum hayranı olan köpeklerdir, Genelleme yaparak Kıbrıstaki Kandaşlarımızı üzmemek gerek, Hata bizim iktidardaki Şeriatçılarda dır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2011, 14:46:40 »

Yukarıdaki kişileri protesto edenler...

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2011, 16:53:34 »

Türkiye´nin yapmasi gereken, ne kadar rum hayrani Türk düsmani or...cocugu varsa kulaklarindan tuttugu gibi rum kesimine göndermek olmalidir.

"..CTP Genel Başkanı ve eski Başbakan  Ferdi Sabit Soyer, "Türkiye´den beslenmek istemiyoruz" dedi. Soyer, "İngiltere´nin Yunanistan´ın ve Türkiye´nin stratejik çıkarı olabilir, Kıbrıs Türk halkı kendi geleceğini belirlemek istiyor. Yurdun sahibi Kıbrıslı Türklerdir. Çıkarı değil, varlığı söz konusudur" diye konuştu.."

Madem öyleydi de 1974 lerde rumlar sizi katletmeye baslayinca Türk Ordusu biran önce müdahale edip bizleri rum zulmünden kurtarsin diye yalvaranlar baskalarimiydi acaba ?
Nankör köpekler simdi TSK isgalci oldu öylemi !!

Asil Türkiye bunlarin yüzünden yillardir ambargo ile karsi karsiya kaldi, birde utanmadan rumlarla bir olup Türkiye´ye ve ordusuna demediklerini birakmiyorlar.

Bunu dile getirenlerin pekte öyle azinlikta falan olduklarini düsünmüyorum... Sayet bir kac sene önce iki tarafta yaplan referandum da eger ki rumlar "evet" demis olsalardi bugün KKTC diye bir devlet olmayacakti belkide.
Türk kesiminin cogunun "evet" demesine karsilik rumlar hayir dedilerde bu mankurtlar ikinci bir esaretten kilpayi kurtuldular.

Bir kac gün önceki haberlerde gördügüm kadariyla yukarda rum döllerine karsi pankarti acan bir kac milliyetci sanirim Türkiye´den oraya giden Türklerden olmali. Yoksa rum kirigi soysuzlar ada´da yillardir mitingler yapiyorda buna tepki olarak adanin Türkiye yanlisi (!) milliyetci Türklerinin her ne hikmetse miting falan yaptiklarina hic sahit olmuyoruz !!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2011, 16:57:01 »

Büyük Türkçü ve Türk milliyetçisi Rauf Denktaş olayların seçimlerde yüzde bir oy alamayan kimselerin provakasyonu olduğunu, tcye sırt çevirmeni hainlik olduğunu söyledi.

Olayların sorumluları oranın komünistleri, rum yalakları, sosyalistleri... arkadaşlar arasında biz bu tayfaya o...çocukları diyoruz afedersiniz...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2011, 17:08:50 »

              Türkiye de bulunan mankurtların uzantıları bunlar. Hepimiz hrant'ız diye anıran, ermeni ve k.rtleri katlettik diyen,çarşaf çarşaf özür mektupları ayınlayan, TÜRK kelimesinden nefret eden sözde aydınların Kıbrıs çıkartması yaşananlar. Bugünlerde kızılların, sosyalistlerin kafası epey karıştı. Gülünç oluyorlar farkında olmadan.Bir kısım koministler, Tayyip, A.Kaya hakkında övgü dolu sözler edince hemen ulusalcı rolüne bürünüp veryansın etmişlerdi. Ancak Göbek atarak CHPnin başına getirdikleri KILIÇARTIĞI hainin mezarını ziyaret edince ne yapacaklarını bilemeden sus pus oldular. Doğu Perinçek denen eski kürtsever, yeni sözde ulusalcı, Rauf Denktaşı da yanına alarak sözde ermeni katliamını yalanlarken yine ulusalcı postuna bürünüp şakşaklamışlardı. Ancak Rauf Denktaşın Kıbrısında Türkiye defol sesleri yükseldiğinde yine sus pus oldular. İşleri çok zor bu kızılların. Kfaları epey karışık. Dedim ya gülünç oluyorlar farkında olmadan:))))
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2011, 17:33:37 »

Kıbrısta son zamanlarda baş göstermiş bir durum bu.
Vaktinde Kıbrıslı Türklerin çoğu doğan oğullarına Bülent ismini veriyorlardı, Türk ordusu geldi kurtardı ya onları zulümden?
Şimdi? Efendim bu ne peki? Yani neyi başarmaya çalışıyorsunuz? Kıbrıslı Türkler kendilerini çok mu "ayrı" görüyorlar diğer Türklerden?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
NOYAN HAKAN
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 87


« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2011, 19:17:21 »

Esenlikler,

Bu protestoyu yapanlar ,Talat hükümetine destek verenlerdir.AB, Türk Askerinin çekilmesini istemektedir ve bunu dolaylı yoldan AKP de istemektedir...Bu protestoları,AKP organize etmiş ve Askerimizin Kıbrıstan çekilmesi için zemin hazırlamış olabilir....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.