İnternetin ölümüne 110 gün kaldı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 06:12:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: İnternetin ölümüne 110 gün kaldı  (Okunma Sayısı 5606 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 04 Mayıs 2011, 21:00:39 »

Andalar sizce internete (Sanal ağa) kısıtlama getirilmeli mi? Aşağıdaki habere göre bir süre sonra internet erişimimiz kısıtlanacakmış. 

ALINTI


İnternetin ölümüne 110 gün kaldı

Geçen ay açıklanan İnternette Özgürlük Raporu’na göre, Türkiye’nin kötü puanı 42'den 45'e yükseltildi. 22 Ağustos tarihinden itibaren ise Çin; İran, Küba gibi ülkelerle dünya sıralamasının son sıralarında yer alacak. Çünkü kullanıcılar, BTK'nın belirlediği 4 internet filtresinden birini seçmek zorunda bırakılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği’nin 10’uncu maddesi hükümleri kapsamında, BTK tarafından hazırlanan “İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı” 22 Ağustos 2011 tarihinde yürürlüğe girecek.

22 Ağustos'ta devreye girecek sistemde internete "BTK" tarafından belirlenen Aile, çocuk, yurtiçi ve standart paket adıyla 4 filtre tipinden biri seçilerek girilebilecek.. Filtreyi aşmak ya da aşmaya çalışmak suç sayılacak.  internet servis sağlayıcıları filtrelerin aşılmasını engellemekle sorumlu tutulacak. Aksi taktirde büyük para cezaları verilecek.

Bu tür filtre sistemleri işletim sistemleri, internet servis sağlayıcılar ya da internetten bulunabilecek programlar sayesinde isteyen kullanıcılar tarafından zaten istenildiği zaman kullanılabiliyor. Yani zaten kullanıcı böyle bir opsiyona sahip. Ancak BTK'nın uygulamasıyla bu durum bir opsiyon olmaktan çıkıp zorunluluk haline geliyor.


BM desteğiyle Freedom House tarafından Nisan 2011 de yayınlanan İnternette Özgürlük Raporu’na göre, Türkiye’nin “kötü puan’ını 42'den 45'e yükselterek” internete erişim özgürlükleri konusunda  geriye doğru gitti. 22 Ağustos'tan itibaren yerimiz Çin, İran, küba gibi ülkelerle yanyana olacak.

DNS DEĞİŞTİRİLEREK GİRİLEMEYECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Youtube’un yasaklı olduğu dönemde, ‘Ben giriyorum. Siz de yolunu bulun girin demişti. Yani YouTube kapalıyken önceden DNS ile girebiliyordu. Ancak bu paket altında erişimi engellenmiş YouTube'a da girmek mümkün olmayacak.

DAVA AÇILDI

IPS İletişim Vakfı-Bianet, 13 Nisan 2011 tarihinde  “yürütmenin durdurulması” talebiyle, söz konusu usul ve esaslara karşı Danıştay’a iptal davası açtı.  Vakıf, Danıştay’a yaptığı başvuruda BTK’nın aldığı yeni kararın yasal dayanaktan yoksun olduğunu ve Anayasa ve uluslararası sözleşmelerle tanınan temel hak ve özgürlükleri ölçüsüz şekilde kısıtladığını belirtti. Vakıf adına başvuruda bulunan avukat Ayşe Altıparmak, BTK’nın keyfi bir şekilde yasaklı siteler listesi hazırlayabileceğini, çocukları zararlı içerikten korumak için ebeveynlerin yerine devlet eliyle karar verilmesinin doğru bir uygulama olmadığını belirterek, “Gerek Avrupa Birliği gerekse Türkiye’nin de üyesi olduğu Avrupa Komisyonu çocuklar gibi zarar görmesi mümkün grupları korumak için yasal önlemler almaktansa özdenetim yollarına gidilmesini teşvik etmektedir. Bu nedenle, üye ülkeler ev ve okul bilgisayarları ile internet kafelerde filtre programlarının kullanılmasını teşvik etmeli ama devlet düzeyinde filtreleme girişimlerinden her ihtimalde kaçınmalıdır” açıklamasında bulunmuştu.

TWİTTER’DA DÜNYA TRENDİ OLDU

22agustos Türkiye'de trend olarak listeye girerken konuyla ilgili tweet yağdı. Hızla artan tweetlerle birlikte 22 Ağustos dünyada da 1 numaralı trend oldu.

ALINTI SONU


 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ARPAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7


« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2011, 19:35:56 »

Türk Milleti...Uyan Artık !

22.08.2011 itibarı ile -herhangi bir iptal olmaz ise- internet ülke çapında filtrelenecek. Sonrasında internet bağlantısı olan herkes kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifresi ile önlerine dayatılan 4 ayrı paketten birisini seçerek internete girecek.. Tamamen çağdışı ve genelde arap ülkeleri ve İranda benzeri kullanılan internet filtreleri misali ; Ülkemizde de badem bıyıklı şahıslar tarafından Türk Milletinin her girdiği site taraflarınca izlenerek kontrol altına alınacak.. İnsanların özgürlüğünün dayatma ile elinden alınmasının yanı sıra asıl yokedilmek istenen Vatanseverler de birer birer izlenecek ve safdışı bırakılmaya çalışılacak.. Laik Cumhuriyetimizi oluşturan ana öğelerin osmanlıcı zihniyet tarafından altının oyulmasını müteakkip bu da bireylerin özgürlüklerine vurulacak son darbe olacak..

Herkesi bu çağ dışı ve maksatlı karara karşı çıkmaya davet ediyorum !   
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2011, 19:50:26 »

Karşı çıkalım çıkmasına da, bu soysuzlar hangi protestoyu kaale aldı ki bunu alacak. YGS de şifreleme ve kopya olayı ispatlandığı ve ösym başkanı itiraf ettiği halde gıkları çıkmadı. Bu olayda da sokaklara dökülenler görmezden gelinecek. Hepsinin Tanrı belalarını versin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ARPAD
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 7


« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2011, 19:52:13 »

Meydanlar bize serbest .. Açarız pankartımızı çatır çatır yürürüz ..

TTKvY
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2011, 21:22:10 »

İnternetin gebermesi Türkçülüğün hayrınadır, inşallah geberir de kim kim Türkçü kim değil, özüne dönenler belli olur, biz soysuz piçleri Türkçü zannederek arkalarından gitmekten yorulduk artıl, yüz yüze gördüğümüzün çakalmı Bozkurtmu anlayacağımız gün İnternetin geberdiği gün olacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2011, 21:29:59 »

İktidara sen sert muhalefetin yapıldığı son kalede yıkılmış olacaktır.

Aynı zamanda karşıt akımların susturulup yaşam alanlarını daraltmak amacını taşımaktadır. O yüzden internete sansür uygulanması en büyük potansiyelini internet üzerinden oluşturan Türkçülüğün de hayrına olmayacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2011, 21:34:43 »

3 Mayıs 1944 de İnternetmi vardı Oğuz ağabeyim, bir birinin adını bilmeyen binlerceTürk nasıl da bir anda bir araya gelebildi, bu net çıktı biliyorsun soysuz çoğaldı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2011, 21:39:22 »

Y.K.O kandaşım, evet 3 Mayıs 1944 internet yoktu ama belki olsaydı, Türkçü akım o günlerde dahada çığ gibi büyüyebilirdi. Bugün bu otağda ülkemizin  dört bir tarafından aynı düşündeki kandaşlarımızla fikir alışverişinde bulunuyorsak, Türkçülüğü hiç bilmeyenlere doğru Türkçülüğü aşılayabiliyorsak, bu internet sayesinde değilmi?. her yararlı icadın tabiki olumsuz yönleride olacaktır. Ama bugün için Türkçülere sağladığı yarar zararından fazladır diye düşünüyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2011, 21:42:41 »

3 Mayıs 1944 de İnternetmi vardı Oğuz ağabeyim, bir birinin adını bilmeyen binlerceTürk nasıl da bir anda bir araya gelebildi, bu net çıktı biliyorsun soysuz çoğaldı.


3 Mayıs 1944'den sonra o binlerce Türkçüyü bir arada bir türlü göremedik. Halbu ki, ülke ne badireler atlattı hep bireysel ya da küçük oluşumlarla Türkçülük yaşamaya, nefes almaya çalıştı.

Şayet bugün Atsız'ın kabrine veyahut başka türlü eylemlerle toplamda binleri bulan bir Türkçü kitleye ulaştıysak; bu internetin sayesindedir. En azından senin benden, benim senden nereden haberim olacaktı? Kendi adıma Türkçülük'ten dahi...

O yüzden, 3-5 soyu bozuk internetin ardına sığınarak kahpelik etse de, internetin onların soysuzluğuna kattığı bir şey yok, soysuzluk onların internetten değil kendilerinden menkul...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.413« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2011, 22:52:43 »

Bu uygulama; Çin, paraguay, küba vs. gibi 3. dünya ülkelerinde ve dikta rejimi ile yönetilen ülkelerde var. Amaçları belli kendilerine muhalif olanları engellemek, bilincin gelişmesini engellemek ve koyun sürüsü yapmak. Ben bilmiyomuyum ailemi korumayı? Eğer çocuğumun istenmeyen sitelere girmesini engellemek ise olay, zaten bu işi piyasada yapan onlarca program var ben çocuğumu korurum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.075 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.042s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.