Haydar Aliyev
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 04 Ağustos 2020, 11:19:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Haydar Aliyev  (Okunma Sayısı 4424 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ayazkan1
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6« : 21 Kasım 2010, 19:54:31 »

Bakın bunu internetten yeni buldum. Bu konuda gözümü açan ise Azeri bir kandaşımız oldu.

Haydar Aliyev'le ilgili şok iddia


    

Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in, 1993 yılında iktidarı ele geçirmesinden sonra Dağlık Karabağ’ın çevresindeki Kubatlı, Ağdam, Ağdere, Zengilan, Cebrail ve Fuzuli vilayetleri ile bağlı kasaba ve köylerin Ermenilerin eline geçtiği iddia edildi.

28 Ekim 2010 Perşembe


ANKARA - Türkiye’nin Bakü Büyükelçilği’nde 1994-2000 yılları arasında Basın Müşaviri olarak görev yapan gazeteci Turgut Er, döneme ilişkin anılarını, tanık olduğu ve yaşadığı olayları, Azadlıktan Tiranlığa “Sanki Stalin ve Beria Hortlamıştı” (Sarkaç Yayınları-Ankara 2010) adlı kitapta topladı.

Turgut Er, kitapta, 1993-2000 yılları arasının Azerbaycan tarihinin belki de en utanç verici, anlaşılması güç, halen bir açıklık getirilmemiş bir dönem olduğunu belirtiyor.

- 1993 yılının Ağustos ayından itibaren Karabağ ve etrafındaki köyler, kasabalar ve vilayetlerin teker teker Ermenilerin eline geçtiğini anlatan Er, pek çok şehir, kasaba ve köy mezarlıklarının, cepheden gelen şehitlerin kabirleriyle sessiz sedasız dolduğunu kaydediyor.

-Er, şunları yazıyor:

“- Bakü’de ise Prezident Aparatı’nda (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) üstü açılmamış entrikalarla devlet başkanlığını ve devleti ele geçirmiş Haydar Aliyev, çevresine aldığı “eski talebeleri” olanlarla eski komünist sisteme yeni don giydirmek için ağlar örüyorlardı. Aliyev yedi ay gibi kısa bir sürede ”azadlık harekâtını” yapan genç, vatanperver, dürüst, demokrat kadroları temizlemişti. Birçoğu ya hapse atılmış ya da yurt dışına gitmek mecburiyetinde kalmıştı.”

- Haydar Aliyev’in ülkede büyük bir sansür uyguladığını ifade eden Turgut Er, şunları belirtiyor:

“- Başta devlet televizyonu ve radyosu olmak üzere, bütün gazeteler Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan idare ediliyordu. Azerbaycan Televizyonu’nun ekranı, gazetelerin sayfaları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı tarafından verilen her aynı haber, film, fotoğraf, uydurma şeylerle dolduruluyordu. Sanki dağlarda başıboş ve kumandasız kalmış Azerbaycan’ın genç Türk çocukları, karlar altında kalmamıştı. Deste deste gençler şehit düşmemiş, esir olarak götürülmemişti.

Sanki Karabağ, Şuşa, Lâçin ve Kelbecer’e ilaveten dört ay içinde Kubatlı, Ağdam, Ağdere, Zengilan, Cebrail ve Fuzuli vilayetleri ile bağlı kasaba ve köyler bağımsız Azerbaycan devletinin haritasından silinmemişti. Sanki bir milyondan fazla Azerbaycanlı Türk, kendi yurdunda, kış kıyamette, yalın ayak, üstte başta yok, çoluk çocuk, kadın, ihtiyar, dağlara, ormanlara, aç susuz serpilmemişti. Kıyametten kaçar gibiydiler… Binlerce Azerbaycanlı genç Murov Dağlarında sahipsizlikten karlara gömülmemişti.”

Buda habere yapılan yorum. İlginç ve ibretliktir kandaşlarım.

"Bahsi geçen kitab Aliyev'in ve birçok bilindik liderin çirkin ve sahte yüzünü öylesine iyi ortaya koymuş ki, pes dedirtiyor. Aliyev'in KGB arşivlerinden alınmış soy ağacı ayrı bir mesele. Yahu o dönem birçok diplomatımız PKK ile mücadele etti diye istenmeyen adam ilan edilmiş. Allahın bir kulu sesini çıkarmamış. Bence herkes okumalı. gördüğüm en dolu kitaplardan biri."
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Maymundan mı geldiniz Adem den mi bilinmez ama bizim geldiğimiz yer belli... BOZKURT!
NesinSen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2012, 22:19:10 »

Esenlikler,

   Ramil Seferov'un doğduğu yer Cebrail diye biliyorum. Çok sayıda akrabasını Ermeniler öldürmüş. Bu da iddiaları doğrular nitelikte.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.22 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.