Suriyede Özerk Kıro Yönetimi Kuruldu!...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 31 Ekim 2020, 13:32:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Suriyede Özerk Kıro Yönetimi Kuruldu!...  (Okunma Sayısı 3091 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 23 Temmuz 2012, 17:22:47 »

**Suriyedeki iç karışıklıktan yararalanan kürtçükler bir kaç bölgeyi ele geçirerek içeri suriyeli muhalifleri bile sokmamışlar. Amerikanın ortadaoğudaki piyonu olan, danışıklı dövüşçü gürcü başbakanımız ve saz ekibi, Esadı tahtından indirmeye çalışırken yanı başlarında kendi elleriyle yeni Türk düşmanı bölgeler yaratıyorlar.


HABER ALINTISI

Suriye’de Halk Batı Kürdistan Konseyi ve Asur Demokratik Örgütü adı altında örgütlenen Kürt muhalifler, Afrin’i başkent ilan ederek Kürtçe haritalar bastırdı. Bölgedeki ilçe, belde ve köylerin isimleri haritada Kürtçe yer alırken, Afrin girişinde bulunan tabeladaysa Kürtçe ve Arapça kullanıldı. Türkiye’nin 870 kilometrelik sınırının bulunduğu Suriye sınırından 50 kilometre içerisinde Kürt bölgesinin sınırlarının çizildiği görüldü.

ALINTI SONU
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sancaktar Turan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 495


"Kutlu Turan sancağını, Türkeli'ne asacağız!"


« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2012, 18:39:45 »

Bunlar Kerkük'te yaptıkları gibi, yakında bir referandumla hatay'ı da elegeçirmeye kalkarlar, sonra kuracakları maymunistan'a bağlarlar, bizim mankurtlarada kardeşleri ile iyi geçinmek düşer olur biter.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim adım TÜRK, kanım TÜRK, ruhum TÜRK,vicdanım TÜRK!"

"Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılınç kaldıran eli kır!"

"Tanrı Türk'ü üstün yarattı!"
Sancaktar Turan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 495


"Kutlu Turan sancağını, Türkeli'ne asacağız!"


« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2012, 03:23:03 »

Abdullah Hacuk’un hac yolunu koruması gerekmiyor bugün; ancak, karayoluyla hacca giden Türkleri evinde misafir ederek dedelerinden miras görevi sürdürüyor. “Halid bin Velid türbesinin yanında, arabada yatan bir Türk aileyi misafir ettik. Döndükten sonra bir mektup gönderdiler. Balıkesir’in Sındırgı İlçesi’nde ‘Hacyükü’ isimli iki köy varmış. Ama gidip göremedik.” diyor.


Türkiye’de kaybolmuş akrabaları veya köyleri aramak için yollara düşmek, sadece Hacuk’un değil, çoğu Suriyeli Türkün hayâlini süslüyor. Kimi zaman da yanlış anlamaların oluşturduğu heyecan dalgası, Türkiye’den gelen bir konuğun beyanıyla hayâl kırıklığına dönüşüyor. Mesela, Kızhıl Köyü’ndeki Bekir ailesi, İstanbul’daki Bakırköy’ün, Bekirköy’le bir ilgisi olmadığını anlayınca epey üzülmüş.

Abdullah Hacuk’un bir dolu isteği var Türkiye’den. Balkanlar ve Ortadoğu’daki bütün Osmanlı yadigârları gibi o da, önünde yol açan bir ‘baba’ya ihtiyaç duyuyor; “Türkiye bize kimlik vermiyor, tamam. Biz burada kalak ve Türkmen dilini yaşatak, çok iyi; lâkin en azından gençlerimizi okutun. Humus’ta Fransa ve İngiltere’nin kültür merkezleri var. Türkiye’nin neden yok? Türkmenistan biraz yol açtı bize; ama yetmez. Ben bir vakıt zannettim ki, Türkiye hepimizi yığacak böyük bir millet olacağız. Bir lugat bir dil söylerik ne de olsa…” Hacuk’un Türkçe’si Humus Türkmenlerinde rastladığımız en iyi Türkçe; ancak o daha ötesini düşlüyor; “Türkiye’de biraz kalsam, dilimi düzeltsem, sonra Türkmenlere Türkçe öğretsem.” Dil konusundaki hassasiyetine rağmen, çocuklarına Türkçe öğretmek istemeyen anne-babalara hak veriyor. “Uşaklarım Türkçe bilmez; çünkü eşim Arap. Dili ana öğretir. Ben çok istedim; uşaklarım gider, Türkiye’de okur, oradan gelin getirirler. Böylece hem kendileri hem de uşakları Türkçe öğrenir; ama olmadı.”

Kaynak; www.türkmensitesi.com
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim adım TÜRK, kanım TÜRK, ruhum TÜRK,vicdanım TÜRK!"

"Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılınç kaldıran eli kır!"

"Tanrı Türk'ü üstün yarattı!"
Çepni Firuz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 82« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2012, 20:34:21 »

Başımızda Amerika'nın ali menfaatlerini koruyan ve kollayan bir hükümet varken başımız dertten dötümüz zikten kurtulmaz.
Çok değil, yaklaşık olarak bundan on sene kadar önce Türkiye'nin olmazsa olmazı KIRMIZI ÇİZGİLERİ vardı. '' Kuzey Irak'ta Musul ve Kerkük şehirlerinin statüsü ile oynanması, olası bir kürt devletinin kurulmak istenmesi kesin olarak SAVAŞ sebebiydi. ''

Maalesef,  istikrarsız bir dış siyaset izleyen BOP eşbaşkanı RTE ve AKP hükümeti sayesinde ne kırmızı çizgilerimiz ne de onurumuz kaldı. Ayrıca dilim varmak istemiyor, Kuzey Irak'ta bir kürt devleti resmen kurulmuştur, üstüne üstlük bu devletçiğin temellerini de atan biziz. Önlem alınmadığı takdirde zaman içinde de Suriye ve Türkiye'den koparılacak toprakları da hesaba katarsak büyük kürdistan'ın tesisi tamamlanmış olacak.

Yanlış politika izleyen hükümet bu saatten sonra ne yapar bilemem, devletin oto kontrol sistemi devreye sokulur mu onu da bilemem, bildiğim bir şey varsa ülkemizi çok zor günlerin beklediği aşikardır.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Öyle bir Tanrı'ya inanıyorum ki; ne o benden bir şeyler bekleyecek kadar kendini beğenmiş, acz içinde... Ne de ben,Tanrı'dan bir şey bekleyecek kadar keyfime amade..!
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2012, 21:04:09 »

Suriye'deki yönetime karşı duruşunu her fırsatta dile getiren Başbakan Erdoğan, kurulmaya hazırlanan özerk Kürdistan'a da karşı olduğunu dile getiriyor.
Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunup, "Özgür Suriye" adlı oluşuma el altından destek veriyor olmak tezat kavramının sözlük karşılığıdır.
Irak'tan sonra Suriye'nin de toprak bütünlüğünün bozulması, sıranın İran ve Türkiye'ye geleceğinin en önemli delilidir.
Irak'taki Türkmen varlığının dış güçler tarafından nasıl yok sayıldığı herkesçe malumdur. Bugün Suriye'de var olan Türkmenlerin de aynı akıbete uğrayacağı, geçmişten ders alan herkesin bilmesi gereken bir gerçektir.
Tarihten ders almayı becerebilirsek, mukadderatımızı kendi elimizle değiştirmeyi de öğrenebiliriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2012, 22:22:17 »

İnsan Türk dünyasını düşledikçe içi yanıyor, kadere isyan ediyor.  Suriyede birçok Türkmen'in akrabaları var. Özellikle de Hala kökenini bilen varsa eğer, Beğdili boyu ve Suriye'ye sürülmüş bazı Avşarların akrabaları bugünkü suriye'de yaşayan Türkmenlerdir. Devlet kendi insanına sahip çıkmıyor ama biz de sahipsiziz. Kim ne derse desin. Devleti yöneten iradeler toplumun bir özetidir. Biz bu yönetimi hak ediyoruz. Zihinlerimiz değişmedikçe bizi yöneten zihniyette değişmez.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Çepni Firuz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 82« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2012, 22:32:27 »Tayyip eliyle adım adım İtistan...

Yahu bu adama dur diyecek bir Allahın kulu yok mu? 
Bütün bu gelişmeler karşısında Balkanların ve Ortadoğu'nun en kuvvetli ordusu olarak ad ettiğimiz TSK'nın sessiz kalması sizce normal mi? 
Türkiye Cumhuriyeti devletinin sınırlarını korumakla mükellef Türk Silahlı Kuvvetleri nerede, tatilde mi yazlıkta mı bilen var mı? ( bir kısmı Silivri'de tatilde, ya diğerleri....?

At izinin it izine karıştığı bütün dengelerin alt üst olduğu ülkemizde neler oluyor, nereye gidiyoruz..?
İşimiz yine Tanrı'ya kalmış. Tanrı Türkü Korusun!


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Öyle bir Tanrı'ya inanıyorum ki; ne o benden bir şeyler bekleyecek kadar kendini beğenmiş, acz içinde... Ne de ben,Tanrı'dan bir şey bekleyecek kadar keyfime amade..!
Hakan Yılmaz
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 47« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2012, 23:22:23 »Resimde görülen kırmızı  sarılı bölgenin  Türkiye bölümünü mayınlardan temizleme sebebi şimdi iyi anlaşılıyor   bop,cular önceden hazırlamışlar planlarını %50 avanaklar kına yaksınlar sıra Türkiyeye geliyor.

Böylece PKK ile mücadelede, Irak’la olan 331 km’lik sınıra, Suriye ile 877 km’lik bir sınırın daha eklendiği belirtiliyor. Toplamda 1208 kilometreye çıkan sınırın Türkiye’nin başını ağrıtacağı kesin gözüküyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 24 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.