Ermeni soykırımının tanınması için savaşan mücadeleci(!), SKAT'ı taktir etti
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 11:22:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ermeni soykırımının tanınması için savaşan mücadeleci(!), SKAT'ı taktir etti  (Okunma Sayısı 1462 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« : 22 Nisan 2012, 19:28:29 »

SKAT televizyonu bu olayı şöyle haber yaptı:
Dünyaca ünlü, ermeni soykırımının belgesel filmcisi Misak Keleşyan, ermeni halkının tarihi ile ilgili görülmemiş kareler göstermek amacıyla Bulgaristan'a geldi. Ermeni Bilgini, özellikle SKAT televizyonunu ermeni soykırımının kabul edilmesi için gösterdiği çabalardan ve medyanın duruşundan dolayı taktir etti.

Bulgarca orijinali:
Световноизвестният документалист на геноцида над арменците Мисак Келешян пристигна в България, за да покаже уникални кадри от миналия век, свързани с историята на арменския народ. Ученът поздрави специално телевизия СКАТ за усилията и позицията на медията за признаването на арменския геноцид и у нас.

SKAT televizyonu "Moris Misak Keleşyan en ince ayrıntılarına kadar kendi belgesel filmlerinde Jöntürkler tarafından birkaç 100 bin ermeniye yapılan soykırımdan sonra Suriye, Lübnan ve Yunanistan'a sığınmış öksüzlerin hayatını anlatan en ünlü tarihçi ve belgeselcilerden biridir. Bugün Keleşyan Beğ, 1915 yılından sonra Türkiye'nin komşu ülkelerine sığınan binlerce çocuğun hayatını en ince ayrıntılarına kadar anlatan"Öksüzlerin Çığlıkları" adlı belgesel filmini Bulgaristan'da tanıttı. Ermeni soykırımının mücadelecisi, özellikle Bulgar televizyonu SKAT'ı bu utanç verici eylemin Bulgaristan'da da tanınması için gösterdiği çabalardan ve sert duruşundan dolayı taktir etti." diye konuştu

Moris Misak Keleşyan: Televizyonunuzu ve televizyonunuzun yöneticisini taktir etmek isterim. Çünkü siz ermeni kimliği ile ilgili, Bulgaristan'daki ermeni  topluluğu ile  ilgili programlar yayınlıyorsunuz. Üstelik Bulgaristan da Türk İmparatorluğuyla ilişkilerinde aynı olayı yaşamış.

SKAT televizyonu "Ülkemizdeki (Bulgaristan'daki) ermeni topluluğu, bu kadar büyük ünlü bilginin ve ermeni soykırımının tanınması için bu kadar çalışmış birisinin Sofya'da olmasından son defece memnuniyet duymakta. Keleşyan Beğ, ermeniler üzerinde uygulanan utanç verici ermeni soykırımın ABD'nin bazı eyaletlerinde kabul edimesine katkı sağlayan eylemcilerden biridir." dedi.

Erevan gazetesinin (Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://arminbg.org/
) Baş Redaktörü Vartanuş Topakbaşyan: Ben SKAT televizyonunun bu yöndeki çabalarını nasıl taktir etmem. SKAT televizyonu, her yerde tabu olan bu konuya dikkat çevirilmesi gerektiğine karar veren ilk televizyondu. Sessizce de olsa bu konunun konuşulması birçok yerde yasaktır.

SKAT televizyonu "Misak Keleşyan sayesinde Türk devleti tarafından kovulan, açlık ve hastalıktan ölen ve öldürülen, ölüsü bulunan binlerce ermeninin Suriye ve Lübnan'da heykeli diktirildi. Belgesel filmlerinde zorla Türkleştirilen ve padişahın ordusuna katılması için eğitilen ermeni çocuklarının hayatını anlatıyor. Misak Keleşyan'ın derleyip toparladığı arşiv filmleri, eşsiz benzersizdir ve ilk defa ülkemizde ekranlarda görüntülenecek. Belgeselcinin amacı bugünkü Türkiye'nin ermeni soykırımı olmadığı tezlerini açık ve tartışılmaz veri ve gerçeklerle çürütmek. Hatırlatırız ki SKAT televizyonu, 6 yılldır ermeni soykırımının belediye ve meclis düzeyinde kabul edilmesi için aktif olarak çalışır" diye konuştu.

Sayın Irktaşlar,
Gördüğünüz gibi düşmanlar birleşiyor.  erm*niler, uyduruk soyk*rımını kabul ettirmek için çok aktif çalışıyor. Bu haberi buraya ekledim, çünkü bilmemiz gerekir ki ileride yine bu iddialarla uğraşacağımıza benziyor. Fakat belki de daha aramızda birçok kişi ne Misak Keleşyan'dan haberdar ne de SKAT televizyonu denen TÜRK düşmanı televizyondan. Oysa bir Türkler hem üstün bir irktan geldiğimiz için hem de sayımız  erm*nilerden fazla olduğu için düşmanlara karşı birleşmek, sesimizi bütün Türklere duyurmak, Turan'ı kurmak için daha aktif çalışmamız gerek.  Örneğin en azından Misak Keleşyan'ın yazılarını takip edip cevap vermek, tezlerini çürütmek amacıyla internette çalışmalarını takip edelim ya da bu işi daha iyi yapabilecek insanlara meiller göndererek bildirelim. Çalışmlarını takip edebiliriz,  çünkü dikkat ettiyseniz İngilizce konuşuyor,çoğunu da İngilizce yapıyor. Google'de "Misak Keleshyan" yazınca yaptığı çalışmalar çıkar zaten. Osmanlı hanedanı döneminde de Türk düşmanları, devleti yıkmak için yurt dışında örgütleniyordu. Bir de yukarıda dikkat ettiyseniz milletin beynini yıkamak için nasıl kelimeler, cümleler seçiyorlar "Öksüzlerin Çığlıkları", "utanç verici soykırım" falan filân, sanki cımbızla seçiyorlar.

Şimdilik Google'de bu konuyla ilgili Türkçeye tercüme edilmiş 3 tane yazı bulabildim. Dikkat ettiyseniz Türkçeye de tercüme edilmiş, bu da gösteriyor ki Türklerin de böyle şeylerle beyni yıkanması bekleniyor. İşte google'deki kaynaklar:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
https://www.google.bg/#hl=bg&sclient=psy-ab&q=%22Misak+Kele%C5%9Fyan%22&oq=%22Misak+Kele%C5%9Fyan%22&aq=f&aqi=&aql=&gs_nf=1&gs_l=hp.3...21297.24359.2.25187.6.6.0.0.0.1.329.1314.0j3j2j1.6.0.bU4mLyTcaRI&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=d1212850656b5088


Bu otagda yunanca, ermenice, rusça, ingilizce, farsça, arapça, fransızca, almanca, çince bilenler varsa haberleri paylaşsın ki biz Türkler bilelim  de savunma mekanizması geliştirelim ya da en azından ne yapacağımızı bilelim. Örneğin Azerbaycan Türkleri bir de Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'ndeki Türkler rusça bilir, Uygur Türkleri çince bilir, Güney Azerbaycan Türkleri farsça, Ahıska Türkleri gürcüce, Batı Trakya, Kıbrıs Türkleri yunanca bilir. Onlarla gönül birliği kurup da bu otağa davet etmek lâzım. Onlar da Türk dürk düşmanı yazıları buraya paylaşsın. Varsa bilen bu saydığım dilleri yine paylaşsın, yoksa artık Türkçeye tercüme edilmiş kaynakları araştıralım ki Türkçüleri daha fazla bilgilendirelim.

İşte tercüme ettiğim haberin kaynağı:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=16903


Bu konuyla alâkalı Bulgaristan'daki ermeni basını da hemen haber yapmış.

Bu kadar da sahtekârlık, yalancılık, cambazlık olmaz. Bulgaristan'daki Erevan gazetesi ne yazmış bakın:

Onun (Ermeni Genel Yardımseverler Birliği Başkanı Sonya Bedrosyan) dediğine göre filmin yapımcısının (Misak Keleşyan) araştırdığı kaynaklardan Maraş'taki o yerde Ermeni ayini yapmadan, Ermeni haçı koymadan Müslüman adetlerine göre gömülmüş 300 öksüzün mezarı olduğu anlaşıldı.
Bu orinijinal yazı:
По нейни думи от материалите, които създателят на филма проучва, става ясно, че на това място в Мараш, има гроб на 300 сирачета, които са погребани там по мюсюлмански начин, без арменска литургия, без арменски кръст.

Belki de Türk Müslüman oldukları anlaşıldı, ama dünya kamuoyuna "erm*ni" diye yutturacaklar ya bu yüzden böyle yazacaklar tabi.

Bu da haberin kaynağı:
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://arminbg.org/?p=3975
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.187 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.