Emekli Tuğamiral Türker Ertürk ten YGS uyarısı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Haziran 2020, 06:50:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Emekli Tuğamiral Türker Ertürk ten YGS uyarısı  (Okunma Sayısı 3716 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengiz
Ziyaretçi
« : 17 Nisan 2011, 16:50:26 »

ALINTIEmekli Tuğamiral Türker Ertürk' ten YGS değerlendirmesi
Emekli Tuğamiral Ertürk, YGS'deki şifre olaylarıyla ilgili olarak, "Bugüne kadar ne yaptılarsa bundan sonra da aynını yaparlar. Bunların ne yazık ki sicilleri bozuk" dedi.

 Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevini yürütürken, rütbesinde bekleme süresini doldurmasına rağmen 2010 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantılarında terfi ettirilmemesine tepki göstererek istifa eden Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, memleketi Trabzon’dan yayın yapan bir internet sitesinde politik değerlendirmeler yazmaya başlamıştı.

 Ertürk, "Haber 61" adlı internet sitesinde yayınlanan "Bozacının şahidi şıracı" başlıklı yazısında Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndaki (YGS) şifre skandalını değerlendirdi.

 ÖSYM’nin sınav işinde bir dümen çevirdiği konusundaki kanaatinin yüksek olduğunu vurgulayan Ertürk, şunları söyledi:

 "Bugüne kadar ne yaptılarsa bundan sonra da aynını yaparlar. Bunların ne yazık ki sicilleri bozuk. İki tür yöntemleri var; akılı ve zeki çocukları küçük yaşta zehirlemek ve onlar yönlendirerek devletin içinde yetkili yerlerde yuvalanmalarını sağlamak. Bu yöntemin en büyük dezavantajı uzun süre ve emek alması. Diğer yöntem ise, yeteneksiz ve niteliksiz taraftarlarına haksız rekabetle (kopya ve şifre) devlet içinde yuvalanma imkanı sağlayacak okullara giriş imkanı sağlamak. Konu yargıya intikal ettiği halde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız, ’İkna olduk’ diyorlar. Bu yargıyı etkilemek değil midir? Ben ise ikna olmadım. Bir dalga dubara çevrildiğine inanıyorum. Bunlar iktidara geldikten sonra tüm sınavlarda şaibe var.

 Anımsayın geçen seneki KPSS sınavını. Ayrıca dün itibarıyla adaylara mektup gönderilmiş olup burada ’Bazı sorularda şifrelemeler var, sehven yapıldı’ deniliyormuş. Ben de diyorum ki, ’sizin siciliniz bozuk. Bu nedenle halk inanmıyor.’ Bu sehven sakın Tğm. Mehmet Ali Çelebi’nin telefonuna yüklenen terörist numaraları gibi kasten olmasın?"

Harp okulu uyarısı


 Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, Harp Okullarının da ÖSYM sınav sonuçlarına göre öğrenci aldığını hatırlatarak, "Bu şifre olayının arkasındaki esas nedenin bu okulları ele geçirmek olduğuna kesin olarak inanıyorum. Kara Harp Okulu için tehlike daha yakın, çünkü onlar ilk sınav neticelerine göre öğrenci alıyorlar. Bu nedenle eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordusu olarak kalmak istiyorsak Genelkurmay Başkanlığı bu konuda derhal önlem almalı" ifadesini kullandı.

ALINTI SONU
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2011, 17:07:09 »

Amiralimiz doğru söylemiş ancak, acaba genel kurmayımızda bu önlemleri alacak subayımız kaldı mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2011, 17:21:52 »

Genelkurmay bundan sonra çok dikkatli olmalı. Dikkat edin ki, Menderes döneminde de Genelkurmay'ın başında hükumet yalakası bir başkan vardı. Ardından ise genç subaylar orduyu ele geçirdiler. Nitekim bundan sonra gerçekleşen ihtilaller, hep emir komuta zinciri içinde yaşanmışsa da, bundan sonra bu ordunun içine giren fetocu subaylar ile Cumhuriyete ve Türk milletine sadık olan subaylar arasında böyle bir durum olmayacağı ne malumdur?

Nitekim AKP sürekli bir cuntadan, ordunun içine sızmış "bir örgüt"ten bahsediyor. Alın size örgüt! Ordunun sürekli kadrosu ele geçtikten sonra, benzeri bir cuntanın fetocu subaylar tarafından kurulmayacağı ne malumdur?

Ordu bu tür çaşıdlarla baş etmek için elinden geleni yapıyor. Yakaladığını ihrac ediyor. Şimdi ise ihrac edilen subaylar, sanki büyük haksızlığa uğramışlar gibi, ortaya çıkıp, "karım başörtülüydü attılar", "namaz kılıyordum attılar" gibisinden gerçek amaçlarını maskeleyen şeylerle insanımızın düşüncelerini bulandırıyor, "ordu din düşmanı" gibi fitneler ekiyorlar.
Bu ortaya atılan "balyoz darbe planı" denilen safsata, ve bu sözde planda camilerin bombalanması falan ise insanları anlı şanlı orduları hakkında şüpheye düşürüyor.

Bunu yapmalarının tek nedeni ise şu: İleride bu fetocu subaylar orduyu ele geçirebilecek bir yere gelirlerse, halk onları kurtarıcı, mücahit olarak karşılasın diye. İhrac edilen fetocuların mazlum olarak gösterilmesi, ve cumhuriyetçi ve Atatürkçü subayların ise kötülenmesi bundan dolayıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2011, 17:26:27 »

Geçtiğimiz ay çıkarılan yasa ile YAŞ kararları sonucu ordudan ihraç edilen subaylara iade-i itibar yapıldı. Ordudan atıldıktan sonra emekliliği dolanlar, emeklilik hakkı kazandı. Emekliliği dolmamış olanlar  ise devletin önemli kadrolarına yerleştirildi. İsteyenlere ise tekrar orduya dönmenin yolu açıldı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.