Bulgaristandaki Türk katliami kabul edildi.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 08 Ağustos 2020, 23:49:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bulgaristandaki Türk katliami kabul edildi.  (Okunma Sayısı 7200 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« : 11 Ocak 2012, 21:07:52 »

Bulgaristan Parlamentosu, ülkede 1989 yılında sona eren komünist rejiminin Müslüman ve Türklere karşı uyguladığı asimilasyon kampanyasını kınayan bildiriyi kabul etti.

Bildiri Bulgaristan devletinin Türklere karşı girişilen asimilasyon kampanyasını resmi olarak kabul eden ilk belge olması açısından büyük önem taşıyor.

Eski başbakan ve Güçlü Bulgaristan İçin Demokratlar (DSB) partisi lideri İvan Kostov;un hazırladığı bildiri oylamaya katılan 115 milletvekilinin 112;si tarafından desteklendi. 3 milletvekili ise çekinser kaldı.

Bildiride, asimilasyon kampanyasından sorumlu kişilerin sanık olduğu ve 20 yıldır sürüncemede bırakılan davanın yeniden ele alınması ve suçluların cezalandırılması da talep ediliyor.

İvan Kostov, yüzlerce Bulgaristan Türkü ve Müslümanın hayatını kaybettiği asimilasyon kampanyasının eski komünist rejim tarafından “Yeniden Doğuş Süreci" olarak adlandırıldığını hatırlatarak “Bulgaristan Müslümanların Zorla Asimilasyonunu Kınama Bildirisi" olan belgenin parlamentonun tüm siyasi güçleri tarafından desteklenmesi gereken bir belge olduğunu söyledi.

İvan Kostov şöyle konuştu:

"Komünistlerin yürüttüğü bu kampanya sırasında 360 bini aşkın Türk kökenli vatandaşımız göçe zorlandı. Etnik temizlik girişimi olarak gördüğümüz bu eylemi şiddetle kınıyoruz. Cumhuriyet Başsavcısı Boris Velçev;i bir an önce isim değiştirme kampanyası ile ilgili başlatılan ve ilerleme kaydetmemiş olan davayı yeniden ele almaya çağırıyoruz. Bu davayı 'zaman aşımına uğratma' girişimlerini, asimilasyonu tüm Bulgaristan halkının ortak suçu şeklinde gösterme girişimi olarak kabul ediyoruz. Yakın tarihimizin önemli bir sayfasını bir kez daha okuyup kapatmak zorundayız."

İvan Kostov, asimilasyon kampanyası ile ilgili Başbakan Boyko Borisov;un geçmişte söylediği “Fikir olarak iyi, metod olarak yanlış" ifadesini ima ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz ikili oynamak istemiyoruz. 'Fikir olarak doğru, metod olarak yanlış; diye bir şey yok, olması da mümkün değil. Komünist diktatör Todor Jivkov iyiydi, altında çalışanlar kötüydü demek de artık bir anlam taşımıyor. Bugün davanın sağ kalan tek sanığı Jivkov döneminin son Başbakanı Georgi Atanasov tek suçlu olamaz."

DSB Milletvekili Lıçezar Toşev de en az 517 kişinin asimilasyon kampanyası sırasında öldürüldüğünü, 500;ü aşkın Bulgaristan Türkünün Belene cezaevine yollandığını söyledi. Toşev Belene'nin o dönemde sıradan bir cezaevinden yeniden toplama kampına dönüştürüldüğünü bildirdi.

Oylamaya insan hakları komisyonundaki görüşmeler sırasında karşı çıkan ana muhalefet Bulgaristan Sosyalist Partisi milletvekilleri ile ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA partisi milletkillerinin katılmaması dikkat çekti.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 56


« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2012, 13:03:45 »

A bak bulgarlar katliami kabul etti bizde sözde ermeni katliaminimi kabul edelim diyecegimizimi düsünüyor acaba AB.
Gerci akepe denen yahudi usaklarindan hersey beklenir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Madem ki Unuttunuz Kürşad Adlı Çeriyi , Hatırlatırız Yağmur Kokan Geceyi !
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2012, 14:40:06 »

Gerçek şu ki bu katliamı kabul ettirmede Bulgaristan'dan göç eden göçmen örgütlerinin rolü büyük olmuştur. AKP'nin etkisiyle mi olsa gerek, yoksa Amerika'nın etkisiyle mi bilemem, ama o bildirgede "Türk" değil, "Müslüman azınlıktan" söz ediliyor. Amerika'nın da etkisiyle diyorum, çünkü Amerikan büyük elçileri Fethullah Gülen'in Mestanlı'daki (Momçilgrad) İmam Hatip Lise'ne gidip  de "Başınıza baş örtülerini geçirin, artık demokrasi geldi, Amerika sizin arkanızda" demesinin bir rolü olabilir  mi acaba diye düşünüyorum.

İşin aslı Amerika sadece Türkleri değil, Bulgaristan'da yaşayan bütün Müslümanlarla diğer azınlıkları Bulgar devletine karşı kullanmak istiyor. Amerika bütün dünyada bu oyunu uynuyor, İran'a karşı Azerbaycan Türkleriyle k*rtleri birleştiriyor, çin'e karşı Uygur Türkleriyle Tibetlileri, Moğolları.

Ben Azernaycan Türklerinin, Uygur Türklerinin kesilikle bağımsızlığına kavuşmasını isterim, ama bu Amerika'nın isteği doğrultusunda olursa bizi hedeflerimizden uzaklaştırır. Örneğin ABD Azerbaycan'la Türkiye'nin birleşmesini öngörmüyor.

Bulgaristan'da son günlerde "Türk" kelimesi değil de "Bulgar Müslümanları" deyimi kullanılmaya başladı. Bizi pomaklarla(bulgar müslümanlarla) aynı kefeye koyarak bizi asimile edebileceklerini sanıyor zavallılar.

Buna Valeri Simeonov'un skat televizyonu (skat.bg) bir de onun ırkçı partisi NFSB (Национален фронт за спасение на България - Bulgaristan Millî Kurtuluş Cephesi) denen ırkçı çok tepki gösterdi.
Son günlerde skat televizyonu, programlarında devamlı şunu tekrarlayıp duruyor:

Türkiye, MİT, Bulgaristan'daki Müslümanları kullanarak isyan çıkartmayı plânlıyordu, Türk askerleri Türkiye-Romanya maçına giderken Bulgaristan'da inip gizlice Müslümanları isyana teşvik etmiştir. Bulgaristan da kendisini savunmak için asimilasyon programını uyguamıştır, ama Bosna'daki gibi katliam olmamıştır. Hem Atatürk bile Türkiye'de yaşayan herkese Türk-Müslüman adlarını dayatmıştır. Üstelik Türkiye'de hâlâ dayatılır. Niye Bulgaristan yapınca suç oluyor. Buda yetmezmiş gibi eski Cumhurbaşkanı Jelyu Jelev, Petır Stoyanov Türkiye'ye gidip de özür dilemiştir. Nedir bu eziklik. Türkiye "etniktemizleme oldu, Bulgarsitan katliam yaptı" diye tazminat davası açarak Bulgaristan'dan toprak kopartmaya çalışacaktır ileride. Asıl etnik temizliği Atatürk, 1913 yılında Balkan Savaşı'nda yapmıştır. Enver Paşa ileAtatürk gaddarlık yarışına girmiştir. Oradan 300 Bulgar göç ettirilmiştir. Türkiye'nin Bulgaristan'a Trakya göçmenlerinden dolayı 10 milyar dolar borcu vardır. Türkiye bu borcu örtbas etmek için Bulgaristan'ın 1984-1989 yılları arasındaki asimilasyon politikasını bahane ediyor. Ama asimilasyon politikasına yine Türkiye sebep oldu. Türkiye tıpkı Yunan adalarını ateşe verdiği verdiği gibi Bulgaristan'ı bölmek için Müslümanları kışkırttı. Türkiye İvan Kostov'a bunu şantaj yoluyla kabul  ettirdi,kim  bilir İvan Kostov'a neler vaad etti. Türkiye, Osmanlının işgalci politikal Atatürk'ün zamanında bile devam ettirmiştir. Suriye toprağı olan Hatay'ı bile almıştır. Türkiye şimdi Balkanlar'a yöneldi. Buralarını alacak, ama k*rd*stan'ı kaybedecek.

İşte böyle propagandalarla Bulgar milliyetçilerinin beynini yıkıyor skat (Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/
) televizyonu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2012, 15:18:12 »

A bak bulgarlar katliami kabul etti bizde sözde ermeni katliaminimi kabul edelim diyecegimizimi düsünüyor acaba AB.
Türk düşmanı skat televizyonuna (Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg
) çıkan ırkçılar şöyle der "Biz Türkiye'yi sevmeyiz, ama Türkiye'nin tutumunu örnek almalıyız, bak bu kadar ermeniyi kestiler, katlettiler, ama yine de kabul etmediler, bizim meclisteki hainler yapmadığımız katliama yaptık diye imza  attılar. Bulgaristan'ı bu kadar satılık devlet adamları yönetiyor."

Bulgaristan'da yaşayan Türklere 1984-1989 yıları arası yapılan zulümleri, Türklerin Türklüğünü koruman için nasıl direndiklerini Ajda Meşeli'nin "Balknlarda Türk Olmak" şiiri çok güzel anlatır:

Balkanlarda Türk Olmak

*Stranca ötelerinde, sert esen bir rüzgârla geldim dünyaya...
Şanım şerefim: Türk olmak.
Suçum yine aynı: Türk olmak.

Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak Ey Anadolu!
Kalemim kırılır acıdan, yazmaya kalksam.
Kelimeler dayanmaz, kelimeler yetmez...
Anlatmaya kalksam.

Türklük uğruna ne destanlar yazıldı da,
Kırcaali'de, Deliorman'da, Tuna'da...
Sorsan, kimsenin haberi yoktur bunlardan.
Oysa yaşıyorlar,
Her biri, Türk'ün kalp atışlarında.

Zor günlerdi... Ey Anadolu, çok zordu yaşananlar...
Kılıç yarasından beterdi, yüreklere saplanan acılar.
Yine de dayandı hepsine Türk'ün çevik yüreği...
Ölmeyi denedi de, dili bir türlü; 'Ben Bulgarım'diyemedi.

Ne işkenceler çekti nice şanlı yürekler, bir bilsen...
Ateş üstünde yürümek mi dersin,
Kan ter içinde dövülmek mi dersin...
Yolda yürürken, bir türkü mırıldanmışsın gönlünce...
Para cezası yemişsin.
Üstelik onların istediği gibi de giyinmemişsin...
'Adın ne? 'diye sorduklarında,
'Ben Türküm! 'diye cevap vermişsin.
Bulgar olduğunu iddia ettiklerinde de,
Şiddetle inkâr etmiş,
Ve... zindana mahkûm edilmişsin.

Ah Anadolu, bir bilsen...
Nasıl mahrum ettiler bizi ezan sesinden.
Ramazanda davul sesinden,
Bayramlarda çocukların sevincinden,
Düğünlerde bir parça musikiden,
Adımızdan, şanlı Türk adımızdan...
Nasıl da mahrum ettiler.

Konuşmamızdan tut da,kılık kıyafete kadar.
Okunan kitaplardan, dinlenen plaklara kadar.
Örf ve âdetlerden ibadetimize kadar karıştılar.
Türk olmayı, hep yasakladılar!
Çünkü korkuyorlardı Ey Anadolu,
Korkuyorlardı Türk'ün şanlı adından.
O kadar ki,
Tarihimizi bile bizden kıskandılar.

Türk,hiçbir zaman kanmadı onların yalanlarına,
Leke sürdürmedi hiç,altın tarihinin sayfalarına.
Gurur duydu hep,
Fatih Sultan'la, Mustafa Kemal Paşa'yla...
Geceler boyu bölündü uykuları,
Gâvurun yarattığı o yok yere sancıyla.

Türk, hiç yılmadı Anadolu;
Türklüğünü son nefesine kadar korudu.
O,doğduğu günden zaten biliyordu:
Şanı şerefi: Türk olmak.
Suçu yine aynı: Türk olmak.

İşte böyle Anadolu,
Bir destandır Balkanlar...
Karış karış toprağı aralasan,
Toprak anlatır sana,çekilen acılardan...
Bir haber verir, kasırga misali esen rüzgârdan...

Benim adım 'Türk! 'Anadolu,
Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak.
Bir başkadır Balkanlar'da suçlu olmak!

Sen bilemezsin, en asil suçtur bu,
Eşi benzeri yoktur dünyada...
İşte bu yüzden, sakın 'Bulgar' diye hitap etme bana!
Çünkü bir sancı çektim ben,bilemezsin...
Strancaların çook arkalarında...
Çünkü senelerce hasret kaldım ben,
Senin şefkat dolu kucağına.

Kızdığım bundandır işte sana!
Ne zaman ki, 'Bulgar' diye hitap ediyorsun bana.
Ben,Türk olmanın bedelini su gibi içtim oralarda,kana kana!
Şimdi tek isteğim,haykırmak Türklüğümü...
Senin çorak topraklarından bütün cihana.

Hey Dünya!
Ben bir Türküm.
Bir zamanlar en büyük suçumdu bu benim.
Aynı zamanda,içimde yaşattığım ebedi gururumdu.
İşte şimdi haykırıyorum sana!
Ben bir Türküm!
Mustafa Kemal'in yolunda,
Şehit kanlarıyla yoğrulmuş Ay Yıldız'ın altında.
Bir Türküm ben,
Varım yoğum kalmış Strancaların ardında...
Yaşıyorum şimdi gönlümce,
Bahar yağmurlarının ıslattığı Anadolumda.

Ve ben,Stranca ötelerinde
Sert esen bir rüzgârla geldim dünyaya!
Şanım şerefim:Türk olmak.
Suçlu değildim ben hiçbir zaman.
Masumluğumun tek bir simgesi vardı benim,
O da:TÜRK OLMAK!

*Stranca:Yıldız Dağları
  
Ajda Meşeli
 
Oradaki olayları en güzel 1987 yılında çekilen "Yeniden Doğmak" anlatır:

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://video.google.com/videoplay?docid=-6892800888305006422#

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://video.google.com/videoplay?docid=-4608370842963307076#
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2012, 20:07:12 »

Bulgaristan devletinden tazminat talep ediyim madem kabul ettiler yaptiklarininda cezasiz kalmamasi lazim Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2012, 20:28:24 »

Bence de tazminat davası açmak lâzım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2012, 14:47:03 »

Bazılarının da bildiği gibi 1984 yılı sonundan 10 Kasım 1989 yılına kadar Bulgristan'da Türkçe konuşmak, camiye girmek, ezan, namaz, dua, Türkçe yayın, geleneksel kıyafetler, milli, dini bayramları kutlamak yasaklanmıştı. 10 Kasım 1989'da sınırlar açılınca milli kimliklerini rahat ifadeedebilcekleri Türkiye'ye akın etmiştir, ancak Türkiye ile Bulgaristan arasında yapılan anlaşma ile sadece 310 bin Türk kabul edilmiştir. Geri kalanı Bulgaristan'da kalmıştır. Fakat asıl konumuz 10 Kasım 1989 yılından önceki protesto gösterileri, zulümlere karşı kalkışmalar, ayaklanmalar.

Ne tesâdüftür ki Kırcaali iline bağlı 3 bin kişilik nüfusu olan Cebel'de Bulgar zulmüne karşı başkaldırı olur. Bulgar askerleri de şiddetli bir şekilde bastırır. (Cebel'de Bulgar yok diyecek kadar azdır. Cebel'in Bulgaristan'da bulunduğunu bilmeyen birisi orasını Anadolu'da bir ilçe sanır. Sokaklarda sadece ana dilimiz Türkçe konuşulur).

 Bundan dolayı 19 Mayıs Cebel'in Günü ilân edilmiştir. 23 yıldır Cebel'de şehitleri anma mitingi düzenlenir. O mitinge bütün Kırcaali bölgesinden Türk gençleri, Türkiye'ye göç eden Türkler katılır. Sözde Türkleri temsil eden HÖH partisi millet vekilleri, HÖH partisinin lideri Ahmet Doğan bir de Türkiye'ye göç eden aydınlarımız, Türkiye'nin Bulgaristan elçileri konuşmalar  yapar. Bulgaristan'lı HÖH millet vekilleri Bulgarca konuşur, Türkiye'ye göç eden ya da Türkiye'nin Bulgaristan elçileri Türkçe konuşur. Skat televizyonu ise son yıllarda bu mitinge hep karşı çıkar. Skat TV, Cebel'in günü vesilesiyle düzenlenen bu mitinglerin  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'yla aynı güne denk gelmesini
“hain Türkçü Turancı, İslâmcı plânın bir parçası”, “sanki Türkiye'nin bir vilâyetiymiş gibi Bulgar devletininde Türk milli bayramını kutlamak” olarak yorumlar ya da Bulgar halkını buna inandırmaya çalışır. Diğer Bulgar ulusal kanalları bu mitingden hiç söz etmezken Skat televizyonu Türkçe konuşulmasını, Türkmedyasının gelmesini sert dille kınar, devletin gaflet içinde olduğunu söyler, böyle şeylere izin verilmemesi gerektiği kanısındadır. Bu sebe 19 Mayısta Skat TV bu mitingle ilgili şu başlığı atmıştır “Anma mitinginde yalanla provakasyon”

Bakın Skat televizyonu 19 Mayıs Cebel'in Günü bir de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili nasıl bir haber yapmış:

Yalanlar, provakasyonlar; anma mitingini bir kez daha propaganda mitingine çevirdi. Etnik partinin baştaki yöneticileri Cebel'e sözde Yeniden Doğma (Diriliş) Sürecinin [Türkleri zorla Bulgarlaştırma Sürecinin] kurbanlarını anmaya gitti. Bu amaç doğrultusunda Türk televizyonları getirildiği gibi Türkiye'den misafirler de davet edilmiştir. Kürsülerden tebrik üstüne tebrik yağdırdılar, ancak Rodop şehrinin sakinleriyle konukları kalabalığın niçin toplandığını anlayamadı: Cebel'in Günü'nü kutlamak için mi, yoksa Türkiye'nin millî bayramını mı. Hatırlatırız ki 23 yıl önceki Mayıs olayları Yeniden Doğma (Diriliş) Süreciyle [Türkleri zorla Bulgarlaştırma Süreciyle] ilgilidir. Aynı zamanda Türkiye'de bu gün, Millî Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanır, Atatürk ve onun doğum günü anılır. Bu yüzden de 19 Mayıs, HÖH'ün kalelerinden biri olan Cebel'in Günü olarak seçilmiştir. Bu yüzden de Türkiye'li misafirler Bulgar devletine karşı provakasyon çıkarmaktan geri durmadı.

Türkiye'li misafirler Bulgaristan'ın siyasetine karışma cüretinde bulundu. Örnek olarak da Türkiye, Bulgaristan bir de Katar arasındaki görüşmeden söz edildi.

Türkiye'deki Cebel Göçmenleri Başkanı Gürçay Cem: Çünkü tarihte her zaman sağlam akıl galip gelmiştir. Bunun bir örneği de dün Varna'da Türkiye, Bulgaristan bir de Katar arasındaki düzenlenen görüşmedir. Bizim anlayışımız budur.

Fazla vakit geçmeden anma mitingi, yöneticilere karşı siyasi saldırılarla hakaretlere sahne oldu. Ahmet Doğan'ın dediğine göre Bulgaristan'nın yönetimde HÖH'suz siyaset olmazmış.

HÖH Lideri Ahmet Doğan: Yağmur kokusu alıyorum, bunu herkes görüyor, seçim  kokusu da alıyorum,  seçim. O da sadece 1 yıl sonraki düzenli seçimler değil. Çok sert adi meclis oylaması kokusu alıyorum.

Ahmet Doğan da diğerleri gibi nerede bulunduğunu unutup Türkçe konuşma cüretinde bulundu. (gerçi Türkçesi de bozuk ya neyse. Skat TV'ye göre Bulgaristan'da Türkçe konuşulmamalı)

HÖH Lideri Ahmet Doğan: Sabırın sonu selâmet geliyor. Fakat bu selâmet beklemeklen olmuyor.

23 yıl önceki olaylardaki korkunç  anıları istihza ederek, Cebel Belediyesi'nin kanayan yarası olan Yeniden Doğma (Diriliş) Sürecini [Türkleri zorla Bulgarlaştırma Sürecini] cüretkârca speküle ederek bu anma mitingi de siyasî propagandaya çevrildi. HÖN, onları gelecek sene gerçekleşek olan seçimlere ustaca hazırladı.

İşte link, haberi izlemenizi tavsiye ederim (Bulgarca bilmeseniz bile,  nasıl olsa Türkçeye tercüme ettim):

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.skat.bg/news.php?action=0&newsID=17213

=============================================================
Cebel Belediyesi'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağının asıldığı göreceksiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2012, 14:59:53 »

A bak bulgarlar katliami kabul etti bizde sözde ermeni katliaminimi kabul edelim diyecegimizimi düsünüyor acaba AB.
Gerci akepe denen yahudi usaklarindan hersey beklenir.
Komünist rejimlerin uyguladığı şeyleri, bizim savaş esnasında zoraki sebeplerle uyguladığımız göç politikası ile bir tutmak ancak bir ahmak, ya da kötü niyetli birinin yapabileceği bir şeydir. Nitekim avrupada ermeni yalakalığı yapan bazı öküzler hem ahmak, hem de kötü niyetlidirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2012, 15:06:11 »

Bulgarlarin son zamanlarda unuttuklari bir konu varki Türk halkinin nekadar milliyetci olduklaridir. Aslinda burdaki halkin gozunu su sozde Türk partisi boyuyor yoksa bukadar bu halkin ustune gelemezler buyuk bir miting en azindan 1000 kisilik bir miting bile burdaki bulgarlarin sesini kesmeye yeticektir hala Bozkurtlara teror orgutu diye bilen bir toplumlar got korkulari cok buyuk lakin hala kenetlenip alanlara ine bilecek birliteligi kuramadik burdaki tum partiler Türk halkina zarar veriyor partisel bazda degilde teskilatsal bazda olaya inip bu birlikteligi saglamak ve daha sonrasinda bu sozde Türk partilerini ortadan kaldirirsak Bulgaristan nispeten Türkler icin arindirilmis bolge olur cunku Bulgarlar nekadar fanatik olsalarda bir Türkle karsi karsiya gelebilecek cesaretleri yoktur Kandasim konu benim kanimca boyle gelismelidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #9 : 20 Mayıs 2012, 15:59:46 »

Bence 21. yüzyılda bütün imkânlardan faydalanarak Türklerin Türkçü bilincini geliştirmek gerek, internetten, televizyonlardan, sitelerden faydalanmak gerek. Nihâl Atsız'ın kitaplarını da yaymak gerek, Türklüğünü korulaları gerektiğini hiç durmadan anlatarak Türkçü bilincini kuvvetlendirmek gerek. Yoksa her parası gücü olan kişi 1 000 değil, 2 000 kişi de toplayabilir.

Bulgaristan'daki problemleri, engelleri tartışmak daha önemli. Örneğin Bulgaristan'da cahil  ana babaları Türkçeden soğutmaya çalışıyorlar, Türkçeyi küçümsetiyorlar. "Bulgaristan'da Türkçe ileekmek yok, çocuğum Bulgarca öğrenmeli, seçmeli ders  olarak Türkçeyi  değil de İngilizceyi seçmeli, İngilizce  bütün dünyada konuşulan bir dil" der beyni yıkanmış cahil mankurtlar. Türkiye'deki İngiliz-Amerikan yalakalığı bu olayı daha da derinleştiriyor, cesaretlendiriyor. Bu sorunları da tartışalım, Türk  dili sağlam yerleşmemiş birisinin Türklük bilinci de o kadar sağlam olmaz.

Bulgaristan'daki seçmeli derlere gelince İngilizce zaten okunacak, çünkü İngilizce ZORUNLU seçmeli ders, şehirlerde ise Türkçe SERBEST seçmeli ders, yani "beyni yıkanmış bir mankurt 'Ben Türkçe okumak istemiyorum' diyebilir, fakat 'ben İngilizceyi istemiyorum diyen birisi ya Almancayı ya da Fransızcayı seçmek zorunda, tabi okulda Fransızca ya da Almanca öğretmeni varsa (sadece bir Batı dili, yok öyle hem Almanca, hem Fransızca ortaokullarda).

Bulgaristan'daki Türkler bu konularda bilgili, bilinçli olmadığı için onları uyaran yok.

İşin sevindirici tarafı Türk televizyonları, internet, Türk bölgelerindeki okuma evlerindeki Türkçe kitap, dergi, gazete bir de Türkiye'deki akrabalarıyla kurdukları iletişim sayesinde Türkçesini geliştirebiliyorlar. Öyle eskisi gibi sadece Türkçeyi yöre ağzıyla konuşanları 3-5 kelimesiyle yaşatmasına kalmadık. Beni sevindiren tek tarafı bu. Ben bu yüzden diyorum YouTube'lerde Türkiye dışında yaşayan Türklere hitab eden klipler (izletiler) yapalım onları uyarak yazılar yazalım, kibarca yorumlarla uyaralım.

Türklük bilincine sarılmayı öğretelim.

Böyle çalışmalarla Türklüğün temelini sağlam atalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1] 2 3
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.257 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.027s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.